Премини към съдържанието
nakata60

QiP - въпроси, мнения, дискусия (merged)

Препоръчан отговор

Инсталирах си новата версия на QIP но имам проблем.Емотиконите не се зареждат и немога да ги изпращам.Ако може някой да ми помогни :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Инсталирах си новата версия на QIP но имам проблем.Емотиконите не се зареждат и немога да ги изпращам.Ако може някой да ми помогни :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

http://qip.ru/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

моля за малко помощ.някой може ли да ми каже защо не мога да изпращам и получавам файлове с qip-a,има ли някакви по специфични настройки.пробвах с промяната на ID на клиента,но не сполучих.

благодаря предварително! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш реално IP това е проблемът. Решението - закупи си реално IP от интернет доставчика ти ако го предлага като опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

моля за малко помощ.някой може ли да ми каже защо не мога да изпращам и получавам файлове с qip-a,има ли някакви по специфични настройки.пробвах с промяната на ID на клиента,но не сполучих.

благодаря предварително! :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

enable-нали ли си File Transfer? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като начало трябва да пуснеш FIle Transfer... и да използваш достатъчно нова версия, която го поддържа ;-)

Става от Settings->General->Enable File Transfer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите.та значи, файл трансфера съм го разрешил,версията ми е най-новата (build7800).А когато съм с ICQ-то го няма споменатия проблем,ама пусто не го харесвам това КЮ и затова държа на qip-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш firewall трябва да си отвориш портовете които се използват за трансфер от QIP. А ако си зад рутър трябва да направиш port forwarding.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че най-новата версия подържа и пращане на файлове. Но никъде не намирам такъв бутон за изпращане на файл... sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с десен бутон върху името на юзъра в контакт-листа и "send file"

Виж в preferences->general дали трансферът на файлове е позволен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и ако е разрешен Десен бутон на юзъра в контакт листа ти -> Send File :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи видях,че QIP са направили qipsetup7820 И в него има някакво User Status Check пробвах го да чеква Invisible неработи та някой знаели този User Status Check За какво е направен точно да разнясни малко новите функций... иначе пише товa като фиксове на новата версия ->

Added:

- user status check for "not in list" users;

- user status check in search results;

- dual monitors support;

Fixed/Updated:

- [upd] behaviour on status change:

a) statuses NA, Occupied, DND will disable sound automatically;

b) statuses Occupied, DND will disable all tray messages;

- [upd] chars replacing file;

- [upd] add/find users window: removed "total users in database", (protocol update);

- [upd] details window: Age field became read-only, (protocol update);

- [upd] details window: About field length became max. 400 chars, (protocol update);

- [fix] recent messages showing when option disabled;

- [fix] protocol fixes;

- [fix] last crlf chars removing on double-enter;

Благодаря предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

User Status Check проверява статуса на хора които не са ти в контакт лист-а ... ако имаш контакт който ти е искал ауторизация и/или ти чакаш такава от него, с десен бутон и User Status Check можеш да му видиш текущия статус. Същото е и за контактите при търсене.

Хубавото е, че показването на иначе скритите потребители отново е на лице.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уф, успях да го намеря най-накрая това.

http://forum.qip.ru/showthread.php?t=1868

Докато съм търсил, са ме изпреналири :offtopic_s:

Хубавото е, че показването на иначе скритите потребители отново е на лице.

<{POST_SNAPBACK}>

Това къде го видя, защото аз видях точно обратното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверката за невидимост няма да има повече защото тази проверкаа е работила благодарение на бъг в системета който вече е оправен.

Эта функция использовала недоработку/баг на серверах АОЛ, которую недавно исправили и теперь проверка на невидимость не работает. Поэтому данной функции нет с билда 7810. Если будет какая-либо возможность проверять на невидимость в будущем, то и проверка может появиться снова. QIP это просто программа клиент, а серверами заведуют в США, так что поймите, что это не от меня зависит

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше ясно още при първия срив на АОЛ сървърите. Идеята ми беше, че вчера след като видях 5 човека статус невидими в контакт листа ми (не са ме добавили в списък да ги виждам) решихме да направим проба с приятел - получи се. Днес обаче четох един корейски форум на английски естествено (в Корея qip е много разпространен клиент, странно но факт) та писаха, че е имало пак моментен срив по сървърите и се е наблюдавало временно това явление. Така че не съм бил в грешка изцяло...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече QIP направиха ли си версия дето и бачка Status Cheka на Hidden Users интересно ми е дали вече се измисли някакъв начин да бачка това да се вижда кой е invisible и така ако някой знае да каже

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вече QIP направиха ли си версия дето и бачка Status Cheka на Hidden Users интересно ми е дали вече се измисли някакъв начин да бачка това да се вижда кой е invisible и така ако някой знае да каже

<{POST_SNAPBACK}>

Няма таква. Във форума са публикувани специални програми за целта, които са единствените работещи такива.

P.S> http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...57&hl=Invisible

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам защо но не мога нито да приема нито да изпратя даден файл с програмaта QIP (най-добрия аналог на ICQ поне за мен)Разрешил съм опцията но не става пак. Стои и си на Connecting и това е. Ако някои има предложение да казва :rolleyes: благодаря предварително sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой ти е доставчик на интернет. Да не седиш зад някой Firewall. Аз съм в университетска мрежа и през ICQ не мога нито да пратя, нито да получа файл, независимо кой клиент ползвам. Извън университетската мрежа нямам никакъв проблем на същия компютър. През Skype обаче всичко си върви нормално.

PEACE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на БТК АДЛС съм изключил съм су Firewall-a,през Skype се праща нормално както и през ICQ(обикновенното ICQ).Въпроса ми е до програмата QIP - при нея не иска нито да изпрати нито да приеме файл.Благодаря все пак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм имал доста такива проблеми. Като се изключат случаите, когато проблемът е бил в огнената стена, засега мога да кажа, че съм стигнал до следните изводи:

ICQ може да праща на всякакви клиенти (QIP, Miranda)

С ICQ2003 не мога да пратя файл на ICQ5

С QIP, Miranda обикновено не мога да пращам на ICQ

От Miranda към Miranda се получава

Засега това знам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това определено би означавало че проблема НЕ Е в мен :eek: също така попаднах на тема в форума на програмката че и доста други хора имат такъв проблем така че ще се чака нова версия на програмката.Всичките тези проблеми които си изброи по-горе са породени от ICQ5 - създателите променят нещо по протоколите за изпращане и приемане и оттам идва целия проблем.Благодаря на всички ви :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви и моя отговор - аз ползвам QIP от поне 1/2 година, и не можех да приемам файлове докато бях с НЕреално ИП, а можех да изпращам без никакви проблеми - независимо към кой клиент. Сега когато съм с реално ИП мога да приемам и да изпращам без никакъв проблем към всички клиенти. Според мен всичко е до някаква степен свързано със защитните системи на самите доставчици на интернет, и че не всичко се казва на обикновения потребител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем - получавах, но не можех да изпращам файлове. Оказа се, че с човека "отсреща" сме с различни версии на QIP - последна при него и предпоследна при мен. Всичко се оправи, когато и аз инсталирах последната версия. Не съм сигурна, че това е решение на проблема ти, но е идея - пробвай. :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване