Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Нов съм във форума. Пуснах тема, явно засегаща хапливи въпроси и която изглежда не се нрави на екипа на форума. След един пост темата беше затворена без обяснение и без каквито и да било предупреждения.

Бих желал да разбера защо и то публично да бъде обяснено за да стане ясно на всички дали има цензура в този форум или няма.

Темата не проповядва етническа или верска нетърпимост. Не вярвам да съм засегнал на такава основа и администратора на форума. Ако ли пък съм го засегнал, значи е нетолерантен към вяра, етнос и чудя се защо ли?

Още повече темета е за българите и тяхната толерантност и все пак сме в България.

Така, че очаквам адекватен отговор.

Става дума за ето тази тема

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=4923

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2.11 Пропагандирането на всякакви противозаконни идеи и цели е забранено. Не се допускат публикации на произведения, рецензии, лични коментари и др., които нарушават законодателството (съдържащи призиви за насилствена смяна на обществения ред, към етническа и верска омраза и други). Не се допускат коментари популяризиращи нацистки/фашистки идеи. Не се допускат дискриминация и проява на нетърпимост на основата на възраст, пол, раса, етнос, националност, вероизповедание и сексуалност (хомофобия).

Кратка извадка от правилата на форума, с които сте се съгласили при регистрацията.

P.S. Освен това е добре да редактираш предишният си пост, вместо да пускаш два поста един след друг.

Редактирано от zazzko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На никому не е нужно още порция расизъм, особено пък в този форум.

Естествено че има цензура - нали има правила.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

zazzko, мисля, че предишната му тема

не е в разрез с правилата по простата

причина, че всеки може да тълкува

мнението му по различен начин. Честно

си признавам-аз съм абсолютно съгласна

с него. Може би ако е имала малко време

да я видят повечко хора и те биха се

съгласили. Това е едно доста обективно,

задълбочено и лишено от парадокси мнение,

е поне според мен, де!;) Но наистина всеки може

да си го тълкука както иска, защото му липсва

ясно изразена теза.А именно "Защо в България

толерираме "малцинствата" , които се опитват да

ни смачкат?!?Като ще парадираме 'АЗ съм БЪЛГАРИН!'

поне да има на основата на що да е така!"

Както той каза-'Против Конституцията е да има

новини на турски,примерно!!!Преди, в часовия

промеждутък, когато сега има турски новини,

имаше детски. Помните ли, че едно време даваха

всеки ден детски на дисни, а събота имаше

игрален дисни филм и неделя-анимационен?!!

А сега к'во?! Новини на турски!!!

Ай сиктир!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Съжелявам, не знаех, че коментари свързани с толерантността на българина лъм други вероизповедания и етноси, даже прекомерната толерантност стигаща до нихилизъм и гавра на управляващите със собствения си български народ и българска нация, е проява на нацизъм, национализъм и расизъм.

Ама щом смятатае така прав ви път към края на българската нация.

Нали сме си стадо овце, нека другите да са по важни от нас, от нашите интереси като нация.

Мисля, че никъде в темата нямаше обидна квалигикация към раса, религия. Имаше само констатации и факти от настоящето ни. Нямаше проява на национализъм - макар, че погрешно считате, че това е лоша дума. Нямаше и расизъм и верска нетърпимост.

Така, че нещо са ви грешни понятията по въпроса за нацизъм, национализъм и расизъм.

Айде чао ви и успех със защитата на чуждите интереси, вредни за българската нация.

Редактирано от I am Noname (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дължа да отбележа, че темата не е заключена от мен.

Но форума има опит с подобни теми и резулатата винаги е сърдити скарани потребители. Затова екипа се застрахова от подобни неща чрез леко ограничаване на темите, които се публикуват. Принципно това подобравя атмосферата във форума и не създава предпоставки за конфликти.

Не знам дали ще ти е приятно да прочетеш в чуждестранен форум подобна тема за българските емигранти.

Надявам се да помислите и от тази гледна точка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Просто са мързеливи и са научени да живеят на гърба на българите." и косвеното "стоп на толерантноста" могат да се изтълкуват като подбуда за верска нетърпимост. А и тук не спорим дали си прав или не ;). Много от нещата, които си казал са пределно ясни на всички ни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата я затворих аз , затворих я защото усещам как ще приключи - със скандали, караници, обидени и ред още неблагоприятни последици. Точно както завърши и темата "Роми или цигани" . Подобни теми подбуждащи негативизим ще бъдат затваряни без никакво предупреждение, а ти спокойно може да си ги пускаш във форума на дата.бг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се позамисля малко повече...

Kal, прав си. Няма смисъл за нещо,

което е явно за повечето, да се

изпокараме!;):P:) :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнооого "смислено". Няма що.

Следващото сигурно ще е реклама в Калдата и средствата за масова информация на пряко подчинение на управляващите гласяща:

Уважаеми мили етоси и религии от цял свят,

Заповядайте в България. Ще ви осигурим всякакъв комфорт, ще ви помогнем да си измислите език и история, които ще се изучават в българските училища, защото българския език и история са вредни за човечеството и трябва са изчезнат. А българите, за тях не се безпокойте - те ще ви работят за да ви плащат сметките за ток и вода, данъците и всичко. Ще можете да си ги крадете, пребивате и изнасилвате. Няма да ви съдим, защото за това ще са виновни българите. Законите са за тях, а не за вас."

Относно имигрантите. Е това вече пък е безочие. Та българските емигранти в която и да било чужда държава, говорят езика на тази държава и спазват законите на тази държава, защото иначе никой не би ги приел. Комай изкючение правят един етнос, който по чужбината се представя за българи и редовно се свързва с кражби и джебчийство. Справка - последните изцепки в Австрия, а по стара дата - Швеция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I am Noname, прав си, но помисли реално. Такива теми сме обсъждали вече. Даже аз бях пуснал една, но Кали е прав->винаго свършват със скандали. Това може да се обсъди на спокойствие в МИРК- #kaldata там можем да си полафим и поспорим на живо и ще е по-интересно даже ;) Не се сърди но ще стане скандал, иначе си прав! Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С горния си пост не опроверга а напротив, затвърди предположението ми, че си конфликтно настроен и темата ти би породила само кавги и отрицателни емоции. Ти нямаш намерението да дискутираме проблема, желаеш да се караме по него, а с това едва ли ще постигнем нещо. Вместо да се правиш на голям "патриот" и да се блъскаш по косматите гърди тук във форума - където едва ли ще постигнеш нещо по поставените от теб проблеми, по - добре отиди пред парламента, пред президентството или която и да е държавна институция , там поне би постигнал нещо различно от това да предизвикваш скандали и ненужни емоции.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале, сега съм бил и конфликто насторен. И с космати гърди. Абе ти още малко ще изкараш, че сме се гушкали с теб. Ама е невъзможно щото не се падам по мъже. Освен ако не си мацка.

И как така позна, че не подлагам проблема на свястна дискусия. Е освен ако част от дискутирищатите не умеят да дискутират цивилизовано. И за разлика от теб не съм "патриот" а патриот и не се бия за това в косматите си гърди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И как така позна, че не подлагам проблема на свястна дискусия. Е освен ако част от дискутирищатите не умеят да дискутират цивилизовано. И за разлика от теб не съм "патриот" а патриот и не се бия за това в косматите си гърди.

<{POST_SNAPBACK}>

С по - горния си пост поясних как точно разбрах:

С горния си пост не опроверга а напротив, затвърди предположението ми, че си конфликтно настроен и темата ти би породила само кавги и отрицателни емоции. Ти нямаш намерението да дискутираме проблема, желаеш да се караме по него, а с това едва ли ще постигнем нещо. Вместо да се правиш на голям "патриот" и да се блъскаш по косматите гърди тук във форума - където едва ли ще постигнеш нещо по поставените от теб проблеми, по - добре отиди пред парламента, пред президентството или която и да е държавна институция , там поне би постигнал нещо различно от това да предизвикваш скандали и ненужни емоции.

Сега няма да ти рисувам картинки за да го разбереш.

П.П. Нищо не каза защо като си патриот , се правиш на такъв тук във форума а не пред съответните институции.

П.П.П За мен темата е изчерпана и мисля, че ти отговорих на поставените въпроси - в момента се опитваш да превърнеш тази тема в онази която заключих .. а това няма да го позволя и ще те помоля да преустановиш отклоняването от темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че Кал излезе прав. Тая тема отива в кофти посока. Напълно съм съгласен с I am Noname. Прекалено много се толерират малцинствата в Бъгария, но тук в тоя форум нищо не може да се промени. Замисли се и ще разбереш, че е така. От друга страна не е толкова зле да се толерират, защото както е тръгнало ние - Българите ще станем малцинство и съответно ще сме облагодетелствани. Току-виж ни пуснали новини на Български(малко черен хумор) :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OK. Като си рекъл тъй да е. Нали си чичко Сталин на форума, ще те слушам, иначе току виж съм изгонен за проповядване на ерес. :hush:

Като си казал да се действа на принципа няма тема, няма проблем нека така да е. :hush:

А и не съм искал да се правя на патриот със затворената тема. Това да ти е ясно.

И друго, да за разлика от теб тези въпроси съм ги поставял и пред институциите, които си ми изброил в един от постовете.

Хайде, от мен да мине, няма да ви нарушавам спокойствието на форумеца с такива теми повече.

Христос Воскресе.

А, и да ви е честит 1 Май - Международния ден на труда.

За него май никой не се сеща вече.

cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Воистина Воскресе.

Иначе и аз съм напълно съгласен с теб, че сме ненужно дълго и много толерантни, но и да пишем тук човече нищо няма да постигнем освен да се изпокараме, от което никой няма полза и нищо не би се променило. Ако това да пишем тук и да се изпокараме би променило нещо с най - голяма радост бих писал и бих се карал с всички , но уви sad.gif

Бъди здрав.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И настана мир и спокойствие във вечните ловни полета на Калдата:hush:

Това, за майтап и веселба да е.

Въпросът да го считаме за приключен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след като КАЛ затварящ теми от този смисъл какво да правим с хората които ги пишат

давам пример с КХАН ГИ РИ

покажими един смислен пост на този човек който да не в разрез с правилата на форума и точка 2.11

защото излиза че избирателна цензура и затова толкова недоволни потребители има

а иначе снощи като анализирах писанията на горе споменатия потребител се смях много

какво ли не бях слушал за Хитлер но да се окаже последен кокошкар и да окраде горките цигани а те си имали космически кораб и нещеш ли Хитлер надушил това чрез своите агенти и най безцеремонно им го откраднал а после с него си дал мръсна газ когато дошли руснаците до бункера му :hush::hush::yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо зачестиха лошите новини..........

Първо напусна НайтФокс, сега затворена тема - защотото имало възможност видите ли да прерастне в конфликт !??..И какво стана - конфликт имаше и то много по запомнящ се поради намесата на Кал и личните нападки... вместо да се остави темата - двама, трима да поцъкат - "И аз съм съгласен"..(защото проблем наистина има и покривайки си очите с правилата на форума :hush: , той не се решава) и темата щеше да падне сама...

А сега остана само лошия вкус.....Призовавам отговарящите за форума, първо да изчакат появата на конфликт и чак тогава да взимат мерки :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до бате Ици: ... не мога да следя 7000 човека какво и кога пишат, точно за това има система за репутация използвайте я срещу КХАН ГИ РИ и аз ще се намеся - намесвам се тогава когато забележа проблема .. аз не съм слънце че да огрея навсякъде и да съм навсякъде едновременно ...

до kao:

1: потребител НайтФокс никога не сме имали .. Отиде си един потребител с подобен ник, който по - скоро пожела да му почешем самолюбието и да го молим видиш ли 7000 човека да остане... защото някой друг станал с лице към възглавницата му теглил една майна и той много се обидил .. Въпреки предприетите мерки гордостта му или по - точно желанието ние да продължаваме да го чешем под лъжичката не му позволи той да се върне, за което не виждам все още някой да си е прерязал вените. Още много хора ще идват и ще си отиват това не е "Старчески дом" - който влезе тук да остане до края, нито пък е "Публичен дом" - който влезе да излезе доволен (това съм го казвал десетки пъти)

2:

Призовавам отговарящите за форума, първо да изчакат появата на конфликт и чак тогава да взимат мерки
Няма да чакам да се породи конфликт за да взема мерки, ще го изкоренявам още в зародиш. Ако беше така щяхме да чакаме винаги да има убити и ранени за да се борим с тероризма например ... Трябва и ще има превантивни мерки ..

На който не му харесва препоръчвам му: http://forums.data.bg/

3:

.И какво стана - конфликт имаше и то много по запомнящ се поради намесата на Кал и личните нападки

Били пояснил за кой точно конфликт говориш и кои точно лични нападки, че нещо ми е къса паметта явно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Христос воскресе!

До голяма степен съм съгласен с това -

1: потребител НайтФокс никога не сме имали .. Отиде си един потребител с подобен ник, който по - скоро пожела да му почешем самолюбието и да го молим видиш ли 7000 човека да остане... защото някой друг станал с лице към възглавницата му теглил една майна и той много се обидил .. Въпреки предприетите мерки гордостта му или по - точно желанието ние да продължаваме да го чешем под лъжичката не му позволи той да се върне, за което не виждам все още някой да си е прерязал вените. Още много хора ще идват и ще си отиват това не е "Старчески дом" - който влезе тук да остане до края, нито пък е "Публичен дом" - който влезе да излезе доволен (това съм го казвал десетки пъти)

Мислих да не отварям темата,но тъй като стана дума...,защо въпросната тема изчезна?...Беше доста поучителна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...
след като КАЛ затварящ теми от този смисъл какво да правим с хората които ги пишат

давам пример с КХАН ГИ РИ

покажими един смислен пост на този човек който да не в разрез с правилата на форума и точка 2.11

защото излиза че избирателна цензура и затова толкова недоволни потребители има

а иначе снощи като анализирах писанията на горе споменатия потребител се смях много

какво ли не бях слушал за Хитлер но да се окаже последен кокошкар и да окраде горките цигани а те си имали космически кораб и нещеш ли Хитлер надушил това чрез своите агенти и най безцеремонно им го откраднал а после с него си дал мръсна газ когато дошли руснаците до бункера му :yanim:  :yanim:    :yanim:

<{POST_SNAPBACK}>

ГЮРО, хайде сподели какво смешно има в написания текст на КХАН ГИ РИ, че и ние да се посмеем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване