Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

hekyll

Как ще изглежда Интернет?Не Web страници,а 3D Образи.

Препоръчан отговор

От доста дълго време ми се върти една идея.

Всички сме свикнали с Интернет,с Web страниците, и с цялата тази информация.

А как бихте реагирали ако досега познатият ни Интернет се преобрази,превръщайки се в нещо съвсем различно?

Може да ви се стори малко налудничево,но пък е добра идея:

-Вместо Web страници,да се отварят Web програми които са 3D образи.

Имам предвид някакъв хибрид с основа Интернет мрежата,и Графичен интерфейс като този в GTI -Сан Андреас 5.Тогава образно казано Интернет ще се превърне в

копие на нашият реален триизмерен свят.

Примерно регистрацията да става със снимка,която ще бъде обработвана от програма извличаща образа върху анимирана структура,и ето ни нас

вътре в матричната среда на "Интернет".И така вече ще се виждаме в компютрите си.

Ами ако бъде вкаран звук,на компа ще му трябва само микрофон и слушалки, и вече в графичната среда ще може да се общува.

Лошото е че плува само като идея!

Има ли начин да бъде направено,и как по точно?

Ако имате някакви идей,пишете?

Колективното мислене винаги е по доброто решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам нищо ново или революционно в това. Ако ти намираш нещо ново в тази идея, то това е може би някакъв по изчанчен дизайн, но в края на краищата не точно това е идеята на интернет. Интернет трябва да е достъпен за възможно най-много хора, а не най изчанчен. За мен, интересно би било да има мирис, въпреки че тогава кой знае как би мирисал един форум... Едни дюзички в компютъра ще пускат определени миризми. Да, това ми се струва по осъществимо и по интересно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен всяка нова идея е добре дошла.Специално за това да има мирис не съм мислил."Образът поражда чувства",за

А до това да е по достъпен съм съгласен.Каква е идеята на Интернет?

Разбира се че комуникацията е в основата.Човек се познава такъв какъвто е,и май визуалната среда е по лесна за възприемане.

Така смятам аз,де.Не ти ли се струва,че това с миризмата е също изчанчено.Така де ,с времето стигам до извода,че изчанчената идея е добра

идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) ами изчанчено е :) Ама утре и на това ще станем свидетели, помни ми думата! Разбира се, първо ще го вкарат в обикновенните телевизори. След 10-ина години може и да ни вкарват едни жички некъде в слепоочията и си изцяло в екшъна. Изобщо няма да има нужда нито от монитори, нито от мишки и клавиатури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще бъде възможно да общуваме с малки чипове ,пригодени за тази цел.Един вид безжична връзка,но се осъществява по друг начин.

Сигурно военните вече са го измислили?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко избягахме от темата,май.

Има ли закони в интернет.Какви ще са после,и ако имаш идея как ще се подобри сигурността във примерно един такъв 3D свят.

Сигурно хакерите ще са духове в нета.Е ако софтуера е със свободен код?

Това ако го разработим като проект,имам предвид NET.какви ли програми ще са необходими за да се разработи база данни като основа.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва е много яка идея,ако се направи ще е много по лесно за всички.

Аз лично незнам на ква Операционна система ще се праии,но препоръчвам Линукс.

АКО СИ ВКЛЮЧА КОМЮТЪРА и като вляза в интернет,все едно влизам в друг свят.

Влизаш и се озоваваш на улицата,магазините ти са торенти за филми и музика.Само дето ни се струва че

Целият графичен дизаин май много ще тежи.

А търсачката може да е кола ,или такси,пишеш адреса ,и си там.

А какви програми ще ти трябват,мисля че сам човек не може да го направи.

За Твои собствен саит може и да стане.За домашна страница.

Иначе трябват специалисти?

Ако ми доидат други идеи,ще пиша.

Интернета ше е с протокол TSP/IP,но ще трябват много по мощни процесори.

Как ноже да се подобри от техническа гледна точка ,Интернета?Така,че да е наи-удобно за всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази идея не е нова. По нея се работи отдавна.

Ето малко основна информация :

http://en.wikipedia.org/wiki/VRML

http://www.web3d.org/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще изглежда интернет и изобщо всичко свързано с компютрите не ми се мисли, след като знам какво стана последните десет години.

Поздравления hekyll. Много от великите идеи са се родили заклеймени от други, а след това създателите им са ставали милиардери. Примерите са твърде много, няма да ги изброявам. Не разбирам за какво точно иде реч, но проблемите които поставят другите съфорумници са реални и решенията са им добре дошли и при сегашния вид на интернет. Приятна вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Порових се малко,но не успях да намеря нищо за това?

Ако ще прилича на нещо като 3Д,то замисъла придобива нов облик.

Не ,не е невъзможно българина да се хване и да измаистори нещо.

С графика като при GTA ,ГРАФИКА ..Сигорно ще се обработва с 3D Studio MAX,азз съм се занимавал малко.

Шаблоните които ще се подготвят трябва да са на 3д виртуален град,-подобен на тези в които живеем,

но много по усъвърщенстван.И ако вземем малко и от фантастиката.

Но нещо не ми харесва че аз ,ще съм си аз.Ами как ще се запази анонимността.Защото регистрацията ако става с лична

карта,и снимка.Робот който обработва снимката ми, и я поставя върху масивен човешки скелет.То и вътре в интернет,е значи и аз ще съм там вътре,такъв какъвто съм,.

А и изисква много труд и ресурси.ЗАТОВА ПЪК ВСИЧКО Е ВЪЗМОЖНО.

НЕТ връзката няма да е с кабели сигурно след време.Коаксиалният кабел ще изчезне,ще дойде оптичният.

След него сателитните платформи.Пасле ще е възможно генериране на сигнал и над определената чистота ,и над 8000mhz

От това може да излезе и нова технология на хипербанд чистотен спектър.

Мерси за информацията "cecov",на мен ми е интересно повече,ако предварително знам какво къде е?

Нещо същото но малко по просто?

Имаше едни програми,където с една снимка "моя"примерно,да я форматирам в ....

Не си спомням точно какъв формат,но се импортваше на моя герой в играта и ги разбивах.

А има ли нещо ново за нета което не съм чул,,.Има ,, 3д то в Нета за мен е ново,старо,но го няма,ако го имаше...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер.на всички форумци.....

Благодаря 'CECOV'.вече съм малко по наясно по темата. Един такъв сайт:

www.activeworlds.com

Предварителното визуализиране на 3D графика наистина не е нова идея.А Web 3d e ново нещо за мен.

Вече представата ми е следната:

Визуализирани изображения с ниска разделителна способност,предназначени за използване в цифрово видео за Web,първо трябва силно да се компресират и след това да се поставят в Web страницата.Значи регистрацията със снимка ще се обработва в 'енджина'.(Web в реално време )

Снимката(тоест потребителя),ще се обработва от 3d програма.Снимката ще се превърне в текстура,която ще се експортира към интерпретатора на тримерна графика(човешки анимиран скелет.Така нареченият АВАТАР)И ще се експортира в Web интерфейса.

Тримерните интерфейси пак се показват на двумерния екран на монитора,но съдържат тримерна информация,с чиято помощ можете да се движите в пространството.Тези интерфейси показват на потребителя пейзажи,згради и коридори,които могат да се изследват,а така също обработват събития,

предизвикани от взаимодеиствието на потребителя с обектите и персонажите,срещани в пространството-точно както в компютърните игри.В този

случай обаче,целта не е да се спечели играта,а да се покаже на потребителя съдържанието на дадения уеб-сайт.

Въпросът ми е примерно ако използвам картата на някой град,като основа,и направим Виртуален град в който да се предвижват потребителите,

с какъв сървър трябва да се потдържа такова нещо.От хардуерна и от софтуерна гледна точка?

Още веднъж благодаря за инфото.

Редактирано от hekyll (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представи си якото. Имаш такъв град, всеки сайт е сграда и или офис. Има централна "търговска улица", второстепенни и мизерни.

Всеки може да се намира на тази, за която има пари да й е сайта и съответно ще е по-лесно откриваем :clap:

Абе деца! Да Ви питам аз - защо се занимавате с глупости?!?

Игрите ли не ви стигат?

Редактирано от angelovarna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за игри.Не става въпрос и за пари,трябва да е свободен софтуер...

А програмката с която би трябвало да се работи?

Мисля ,че 3DStudio MAX 8 ще свърши работа.

E ами това е от мен.Благодаря много за отзивите,мисля че темата се изчерпа за сега.

Чао.

Редактирано от hekyll (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви нови идей?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Яко тъпо е тва. С изключение на MMORPG-тата (но там тва е и смисълът), 3D интернетът е една от най-абсурдните идеи, които съм чувал. Някои хора май отказват да разберат, че начините, по които работят компютърните мрежи и физическият свят нямат много общо...

Редактирано от Fallenblood (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако погледнем по-реалистично в по-близкото бъдеще на Интернет, ще се ограничим до някои по-убедителни промени в цялостното естество на Голямата Мрежа.

1. Интернет ще измести телефонните служби и пощата.

2. Пазаруването ще се осъществява чрез компютъра, а не магазина.

3. Всеки ще може да осъществява достъп до Интернет без да бъде свързан в мрежа. Тоест - достъп до Интернет ще получаваш като влезеш в дадена папка от ОС-а (например) и понятието Интернет доставчик ще придобие нови функции. ISPтата вече няма да предоставят Нет, а нещо много повече...

Но що се отнася до трийзмерна визия на Web - не. Защитниците на Web достъпността у удобството при ползването на виртуални страници са толкова много, че една подобна идея ще бъде отхвърлена доста бързо... или поне по мое мнение.

Редактирано от Sovellis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То да видиш какви тюфлеци ще станем след като всичко ни е на един клик разстояние.

Някои се разтъпкват като им се наложи да идат до магазина само, а ако се лишат и от това ... край, дори може и usb тоалетна да направят...какво повече ти трябва biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sovellis е прав найстина.Това ще стане.

Но и това базирано на 3д графика ще стане.?

А компютърният свят ,интернет мрежите и прочие ...имат много общо.

Визия ,нали за това говорим.Е само кой ще го проектира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...