Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

здравейте, някой знае ли откъде да си намеря българската версия на ISQ 5.1 понеже отвсякъде ме препраща на 6 а аз не я харесвам и не я искам тази версия, мерси на всички! :offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 68
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

здравейте, някой знае ли откъде да си намеря българската версия на ISQ 5.1 понеже отвсякъде ме препраща на 6 а аз не я харесвам и не я искам тази версия, мерси на всички! :offtopic_s:

http://www.kaldata.com/comments.php?id=174...p;highlight=icq

надявам се да съм помогнал! :offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравйте!Проблемът ми е следният: до преди 2 дена чат програмата ICQ си работеше без никакъв проблем..Но преди няколко дни пускам компютъра и ICQ-то не зарежда.Помачих се да го пусна рачно пак нищо не се получи..Нито дава някаква грешка, нито нищо..Просто нищо не става..Махнах го напълна от системата, инсталирах го наново, но никакъв успех нямаше..Моля ви дайте ми някакъв савет защото ми е много нужно..Не искам да стигам до крайности и да преинсталирам Windows..sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Инсталирах си ICQ 6 на лаптопа,но когато реших да вляза ми изписа че ми е грешна паролата,а след това със същата парола през спокойно си влизам от компютъра.

Така и не успях да намеря логично обяснение на това.Моля помагайте! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж Caps Lock,големи/малки букви и на какъв език го правиш.Изтегли на лаптопа и алтернативна програма само за проба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виж Caps Lock,големи/малки букви и на какъв език го правиш.Изтегли на лаптопа и алтернативна програма само за проба.

Тази проверка я направих няколко пъти и пак не ще и не ще!

Изтеглих Skype като алтернативна програма и всичко си работеше!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Паролата ви за ICQ трябва да е между 6 и 8 символа. Ако сте използвали ABV ICQ или паролата ви е по-дълга от 8 символа ICQ-то ви дава, че е грешна. Трябва или да я смените или да я въведете само до 8-ия символ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

6-цата е прекалено претрупана и развалена. Има толкова много недооправени неща(най-вече статусите). Пробвайте последната версия на qip от qip.ru, за да разберете къде истината и как се разгръща максималния капацитет на ICQ-протокола. Има много повече функционалност, а същевременно са изрязани излишните боклуци :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
6-цата е прекалено претрупана и развалена. Има толкова много недооправени неща(най-вече статусите). Пробвайте последната версия на qip от qip.ru, за да разберете къде истината и как се разгръща максималния капацитет на ICQ-протокола. Има много повече функционалност, а същевременно са изрязани излишните боклуци :)

Темата е за ICQ 6, но няма пречка да отворим нова тема за недостатъците на QIP 2005 8040 и на QIP Infium ;)

Доста са ощетени най-малкото откъм дизайн, колкото и skinable и функционални да са. А и са illegal за свързване със сървърите на AOL/ICQ.

Аз лично много харесвам като дизайн ICQ-ComPad (http://ftp.icq.com/pub/ICQ_Win95_98_NT4/compad/compad.exe).

1.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Темата е за ICQ 6, но няма пречка да отворим нова тема за недостатъците на QIP 2005 8040 и на QIP Infium :angry:

Доста са ощетени най-малкото откъм дизайн, колкото и skinable и функционални да са. А и са illegal за свързване със сървърите на AOL/ICQ.

Аз лично много харесвам като дизайн ICQ-ComPad (http://ftp.icq.com/pub/ICQ_Win95_98_NT4/compad/compad.exe).

1.jpg

Като дизайн за мен лично, qip превъзхожда ICQ 6. Нищо излишно, а боравенето със статусите и групите е по-лесно и по-приятно. Дори в дефолтския скин иконките за статусите са по-красиви ;) Illegal, но умните компании се възползват от това което предлагат нелегалните "паразити", а не правят глупости като ICQ 6 biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като дизайн за мен лично, qip превъзхожда ICQ 6. Нищо излишно, а боравенето със статусите и групите е по-лесно и по-приятно. Дори в дефолтския скин иконките за статусите са по-красиви :angry: Illegal, но умните компании се възползват от това което предлагат нелегалните "паразити", а не правят глупости като ICQ 6 biggrin.gif

С тия човечета, семафорчета и сивички полета QIP не е твърде атрактивен като дизайн (макар да е най-функционалният алтернативен ICQ клиент). Пробвай ComPad следвайки указанията тук http://forum.asechka.ru/showthread.php?t=22834 (без тези указания трудно би го подкарал) и нека да обсъдим дизайна му (не и функционалността му, която бледнее пред тази на QIP).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С тия човечета, семафорчета и сивички полета QIP не е твърде атрактивен като дизайн (макар да е най-функционалният алтернативен ICQ клиент). Пробвай ComPad следвайки указанията тук http://forum.asechka.ru/showthread.php?t=22834 (без тези указания трудно би го подкарал) и нека да обсъдим дизайна му (не и функционалността му, която бледнее пред тази на QIP).

Имах предвид също и статусите(скиновете не са проблем), а и информация за потребителя, като наднесем над него курсора. Това не може да го предложи шестицата, нали? :huh:

Редактирано от Pontifex (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имах предвид също и статусите(скиновете не са проблем), а и информация за потребителя, като наднесем над него курсора. Това не може да го предложи шестицата, нали? :huh:

Понеже обсъждаме само дизайна, никой скин на QIP не може да "облече" клиента по такъв начин, че напълно да скрие грозните сиви полета, които ако сме искрени придават на QIP доста "дървен" и архаичен, да не кажа и инфантилен, вид.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Понеже обсъждаме само дизайна, никой скин на QIP не може да "облече" клиента по такъв начин, че напълно да скрие грозните сиви полета, които ако сме искрени придават на QIP доста "дървен" и архаичен, да не кажа и инфантилен, вид.

Дори така да е, това е за предпочитане пред тромавостта и отсъствието на някои полезни функции :huh:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дори така да е, това е за предпочитане пред тромавостта и отсъствието на някои полезни функции ;)

Безспорна е функционалността на QIP. Има и български принос там, но това е друга тема. :)

Дизайнът е по-скоро 1998, а не 2008. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждали ли сте SiM (аз предпочитам една компилация от ентусиаст)

За мен синоним на максимум функционалност в минимален размер :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако търсим това, което ICQ 6 се опитва да ни предложи извън изпращането на текстови съобщения - качествено гласово и видео общуване, и ако желаем програмата да не crash-ва или да заема 70 MB RAM, бихме могли да намерим алтернатива в лицето на "братовчеда на ICQ" - AIM (aim.com).

Последната версия на AIM е като че ли това, което ICQ би било днес, ако AOL не бе закупила Mirabilis през 1998-ма.

AIM 6.5 предлага стабилно общуване по разнообразни начини и доста други опции.

Необходимо е да регистрирате акаунт- AIM screenname.

Първо, свалете от http://qip.ru/ru/pages/cm_ru/ QIP Contacts Manager и с помощта му прехвърлете всичките си контакти от ICQ акаунта си в новия AIM акаунт. След това се логнете с AIM акаунта чрез QIP 8040 и поискайте authorization от тези, които изискват такава.

Накрая можете да се логнете с AIM акаунта чрез AIM 6.5, където ще се load-нат ICQ контактите ви, които ще виждате като nick-ове, а не като icq номера.

Аз лично преминах на AIM, тъй като предпочитам да ползвам добре разработен официален клиент и да разчитам на стабилни сървъри. Известни са случаите от изминалите години, когато не бе възможно ползването на ICQ заради проблеми със сървърите.

И най-важното ползвайки AIM акаунт продължавам да общувам с моите познати и приятели - ICQ потребители.

Файл трансферът от AIM 6.5 към QIP и към ICQ 6 работи прекрасно.

Всъщност днес ICQ 6 е едно неудачно, бледо и тромаво наподобяване на AIM 6.5.

С AIM 6.5 можете да се логнете от няколко места едновременно без да прекъсвате свързването от останалите места (за разлика от 99% от случаите при ICQ-изключението е TinyBuddy като ICQ клиент).

Screenshot с ICQ потребители в листата на AIM screenname:

AIM6.5.JPG

Редактирано от Muqtada (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване