Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години на 20

Препоръчан отговор

• Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Помните ли това..? -Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето на стабилизатора. -Да поставиш игличката на грамофона точно там, където започва новото парче. -Да върнеш бурканчетата от кис

По 10 ст месечно. Ние пък все борчета засаждахме на един баир, голяма гора стана после, ама я изсякоха гадовете... Тоя момък надали е виждал легендарния транзистор VEF 206   Отначало го пусна

Публикувани изображения

Помните ли човечето Миро?

1930914_29827110884_6509_n.jpg?oh=639722

„Няма време!“, „Ами сега?“, „Грешка!“  „Браво!“

http://www.minutaemnogo.tv/?p=11

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

А някога България изглеждаше така!

486113_500449170019581_1966652684_n.jpg

http://blitzbg.info/1279

Такава беше Новата година от нашето детство - http://blitzbg.info/1187

hqdefault.jpg

1325334792_novogodishni-stakleni-igrachk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

...

%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%

Имах пълна колекция от 1973 до последния издаден брой на най-интересното списание. Не питайте как съм се абонирвал всяка година, аз сам си знам. Че и се пробваха да ми ги крадат от кутията, та затова и си ги получавах на място в градския пощенски клон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти пълната колекция е в кашони в къщата на дядо ми и баба ми на село.

Обичаха да ги четат и винаги им ги носехме, когато ходехме при тях.

Дано не са изгнили.

Не съм ходила на село от 9 години. :shy11:

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са грижливо съхранени, не би следвало да имат сериозни увреждания - все пак се печатаха на качествена (по нашенските стандарти) хартия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са грижливо съхранени, не би следвало да имат сериозни увреждания - все пак се печатаха на качествена (по нашенските стандарти) хартия.

Когато в една къща не се живее, тя се руши, а вещите гният от влагата.

Селото е почти обезлюдено, страшно е човек да замръкне там.

А някога беше толкова оживено и весело!

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някога и ние бяхме различни...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така изглеждат днес децата от любимите ни филми

%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%20%D0%9B%D0%B0%

Иван Ласкин е може би един от малкото, да не кажем единственият, който остана популярен

и след големия си дебют през далечната 1986 г. като Васко от „Васко да Гама от село Рупча”

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам ги пак и пак

липсват ми

:(

484266_499958240068674_144089386_n.jpg?o

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Забравените бабини гозби от нашето детство

l.jpg

Нищо не може да се сравни с вкуса от детството, моментите на село, когато баба ни приготвяше вкусни гозби. И странно, но любимите ни храни изобщо не изискваха невероятни кулинарни умения, нито пък екзотични продукти, напротив! Бяха ни достатъчни ръцете на баба и няколко зеленчука от градината, пише BeU.bg.

Нека си припомним за любимите забравени гозби от нашето детство.

Попара от чай, сирене, хляб, захар и масло

1274521416_popara-001-1.jpg
Любимата закуска! Никога няма да забравим моментите, когато отваряйки очи рано сутрин, липовият чай вече се вареше в чайника на печката и попарата ни чакаше на масата. Цялата къща миришеше на липа, а ние нямахме търпение да закусим и да изтичаме на поляната, където започваше поредният безгрижен ден. Не, няма да забравим аромата на попарата от чай – това е мириса на ваканцията!

Яйце на вестник

0075-450x600.jpg
По-безвредният вариант е върху хартия, която не съдържа мастило, но няма какво да си кривим душата – яйцата на вестник са просто неповторими! Приготвени върху печката на дърва и поръсени със соли и червен пипер... без да се усетим изяждахме и прегорялата хартия отдолу.

Лютика

8.jpg
Помните ли лютиката на баба? Топяхме селския хляб в нея и си мислехме, че на този свят няма нищо по-вкусно.

Циганска баница

large_2012-06-06-16-40-23_snimka_1.jpg
Най-обичаната следобедна закуска. Правехме си я, докато гледахме „Милион и едно желания“ или докато баба и дядо бяха заети в градината.

Очакваме да ни припомните за още куп забравени, но много любими гозби от детството, които все по-рядко се сещаме да си приготвим. Нека заедно за миг си върнем онзи вкус на безгрижие!

http://www.obekti.bg/chovek/16338

Най-много обичах яйце на вестник!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

На Коледа винаги си спомням Коледите от детството ми, които винаги прекарвах на село с бабите и дядовците.

Бумтящата печка, свежата елхичка, вкусните ястия и най-вече топлината, която струеше от сърцата на хората, които много ме обичаха.

Мили спомени, които ме натъжават...

Благодарна съм, че хората, които отдавна ги няма са били част от живота ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и каква е разликата с България - точно никаква

ама на теб заяждането ти е спорт та ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и каква е разликата с България - точно никаква

ама на теб заяждането ти е спорт та ...

И освен всичко друго ако сега улиците изглеждаха така, щеше да се оплакваш, че не са почистени.

Защото за теб пък оплакването е хронично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване