Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години на 20

Препоръчан отговор

• Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Помните ли това..? -Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето на стабилизатора. -Да поставиш игличката на грамофона точно там, където започва новото парче. -Да върнеш бурканчетата от кис

Мен ме пращаха с такава мрежичка за пазарене:  

Така е ,аз се раздвам за детството ,което имах,и искренно съжалявам сегашните лапета ,рястящи във века на хейтърите,всъщност те нямат детство. Ходех на кръжок по фото-дело   А това ми беше ...БА

Публикувани изображения

"От детството някои запазват само спомените си, докато други успяват да съхранят в очите, ушите и сърцето си късче от онова любопитство и вълнение, с което да се радват на малките неща."

Душко Радович

14286_650_.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

45 години от създаването на „Татко Барба“

bth_b3c55ca8a77d83ad00c9d8d98b4e3a89.jpg

Днес празнуваме 45 години от създаването на Барбароните – поредица от детски книжки, които след това се превръщат в анимиран ТВ сериал и дори комикс и разказват за невероятните приключения на семейство барбарони. Идеята за първата рисувана книжка се ражда по един точно толкова невероятен начин – съвсем случайно в един прекрасен майски ден в Люксембургските градини в Париж.

Историята разказва как  Тейлъс Тайлър, американец и съпруг на французойката Анет Тисон, се разхождал в известния парк през май 1970 година, когато изведнъж чул малко дете да моли родителите си за нещо, което за него прозвучало като „баа баа баа баа”. Озадачен и неразбиращ френски, той попитал съпругата си какво иска детето, а тя му обяснила, че „баа баа баа баа” всъщност било „барб а папа” или „захарен памук” на френски. Простите думички веднага посяли идея в главите на креативното дуо, които оформили първия си герой – Татко Барба – малко по-късно на същия ден, в един ресторант.

Татко Барба е първият герой от това, което ще се превърне по-късно в цяло семейство барбарони – разноцветни същества, които издават сладки звуци и имат причудливи гладки и заоблени тела, които могат да заемат различни форми. Татко Барба е изключително дружелюбен, розов и пълничък герой, който не се страхува да помага на другите, в каквато и беда да са изпаднали, с което бързо си печели славата на герой.

45th-anniversary-of-the-publishing-of-ba

За днешното честване на 45-годишнината от създаваннето на Барбароните, екипът на Google, който рисува изображенията „драскулки” е бил помолен да изобрази не само розовия татко, но и цялото семейство барбарони, като липсва само кучето Лолита. Всеки член на семейството барбарони има различен цвят и различни способности и интереси: цикламената Барбабел е кралица на красотата, жълтият Барбиду обича природата, червеният Барбидур се справя добре със спортовете и обича мистериите, черният и космат Барбуил е художник, оранжевия Барботен обича да учи и чете, а зеленият Барбалала е музикант.

Днешната драскулка не само празнува 45-годишнината от първата публикация на „Татко Барба”, но и е реверанс към самия Тейлъс Тейлър, който почина на 19 февруари 2015 година на 82-годишна възраст. В лицето на барбароните Тайлър и Тизон създадоха едни от най-обичаните анимационни хора по света, чиито приключения са преведени на над 30 езика, включително на български.

digital.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то и аз сега я чувам

:P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

11056440_890390627691392_604104376637768

на мен и тва пособие не ми помогна кой знае колко

едвам 4 докарах по Техническо чертане

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази вече я знаем

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

11267427_384516888412692_314240900622224

Тази хубава снимка ме върна назад във времето.

И аз много обичах да обувам обувките на майка ми, но високите токове правеха невъзможна разходката ми по паважа, така че ги "носех" само вкъщи.

Повечето момиченца имаха колички за куклите си, но родителите ми лесно успяха да ме убедят, че на едно малко момиченце не му подхожда да бута бебешка количка, макар и да е кукленска.

Имах някакви кукли, но не ме влечеше да играя с тях, предпочитах плюшените животинки и най-вече истинските, разбира се. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не съм имала такава количка, но за сметка на това имах 9 кукли - големи и малки на ръст.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

И аз не съм имала такава количка, но за сметка на това имах 9 кукли - големи и малки на ръст.

Руски  ;) а не китайски  :)

11904724_970876132976757_148024167409925

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Руски  ;) а не китайски  :)

руски разбира се

за китайски се сещам едни цветни гумички дето миришеха най-различно

1234750269_1.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като китайски имах в предвид сегашните , преди нямаше по добра стока от китайската . Имам ги още клещи от едно време - здрави , имаше и кецове и гуменки които отдолу се протриваха от игра , но никога не се разлепваха  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване