Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години на 20

Препоръчан отговор

НВО-то беше класика направо, еле лагера две седмици

Един ден ще копаем окопи, убу, ама по някое време нашият взводен се покри нейде и ние срам не срам на обяд по плаца пред главните без него - де го вашия - ми няма ни го та сме сами

...къркал та заспал на сенчица

:D

но най-хубавия спомен ми е за него, за моето момче

http://www.kaldata.com/forums/topic/57401-%D1%82%D1%80%D1%8A%D0%B1%D0%B0%D1%87%D0%B0/

Голяма емоция беше това НВО :D

Бяхме на Панагюрски колонии и понеже открай време разсъждавам а не мълча, взводния ме наказа, давайки ми да пренеса от лагера до мястото на обучение два калашника и една тежка раница.

Тогава тежах около 46 кг и имах усещането, че ще падна под товара.

Що зор видях минавайки по прогнилия въжен мост!

Калашниците ли да внимавам да не се изхлузят, равновесие ли да пазя...

Но пък вечерите в лагера бяха много, много весели :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Помните ли това..? -Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето на стабилизатора. -Да поставиш игличката на грамофона точно там, където започва новото парче. -Да върнеш бурканчетата от кис

Така е ,аз се раздвам за детството ,което имах,и искренно съжалявам сегашните лапета ,рястящи във века на хейтърите,всъщност те нямат детство. Ходех на кръжок по фото-дело   А това ми беше ...БА

По 10 ст месечно. Ние пък все борчета засаждахме на един баир, голяма гора стана после, ама я изсякоха гадовете... Тоя момък надали е виждал легендарния транзистор VEF 206   Отначало го пусна

Публикувани изображения

В час по НВО изпитват една от нашия клас.

Сложиха и противогаз от онея с маркучите ,и задачата беше да вземе решение какво да направи ,ако в бойна обстановка и се спука маркуча на противогаза.

Правилният отговор беше ,да отсрани маркуча,и да завие дихателя директно на това гуменото ,дето и седи наглавата.

Да обаче нашта разви маркуча,и запуши с ръка дупката на противогаза.След като нямаше от къде да влиза въздух ,противогаза започна да се подува и спада в ритъм с нейното дишане,на което целия клас беше под чиновете от смях.

Публикувано изображение

Ей за това иде реч,представете си я с това на глава как се подува и спада докато диша :)

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:lol6: :lol6: това с противогазите си беше голееееееем смех, ама смееееееех! :clown:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:lol6: :lol6: това с противогазите си беше голееееееем смех, ама смееееееех! :clown:

мани, имахме една луда Люси още ми е пред очите

като ни ги раздадоха първия ден и като го тури и кат закърши едни кючеци...

:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия НВО ги пропуснах. Щяха да ме запратят две седмици в някакви села а аз със нов симсон ... кара ми се две не виждам. Появява се един с големи пагони и казва има ли желаещи за радисти. Няма да ходят с останалите ами по два часа дневно в радио клуба. О ми аз за радист съм роден си казах. Най голямата издънка на групата бях. Обвиниха ме в саботаж (глупави военни терминологии) а аз вярно нищо не чувах от тоя морз. Преди изпита ме викат и ми обясняват че няма да съм морски 3 години ами сухопътни войски и всичко що съм научил да го покажа на изпита. Те предават цифри аз пиша букви ...

направо ми се закани опс обеща че ще ме прати 3 години. По нататък пък се оказа че съм НГВС или нещо подобно май беше и не му излязоха сметките.

Що пара глътна един ренгенолог ... мани мани тая казарма изгубено време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а представяте ли си , днешните хлапета , ако има военно обучение , колко ша са дОбри ??? От тези игри в нета , са като ....зомбита ! Така ще се вживеят , че .......сигурно ще има и смъртни случаи ! :(  Аз в този ред на мисли , записах снощи на един лист , това , което чувам от моя синковец /компютрите ни са един до друг и по принуда слушам всичко , което тече като "мисъл " и "Реч"! Ето накратко : "Е, що го махна и ти уеееееее....кво е тва ?? Стъмба. Еле шаман се е залепил за стената! Стига квИчи, мен ме наливат всички хорди, хахаха! /бясно щракане по клавиатурата/ индъфейс, майнааааа, опа за малко да ме удариш, копеле, Мартинеееееетрее ходиш с мен, бах ти уродливия , тоя ме хилва, майна!Ша помогна на тъпия ми брачед, човек! Аре бе, спасявам те, пускай квото пускаш! Ся ша ходиш с мен , щот съм готин! Стъмва ги едно грозно , аре бе , копелета ! Глей го тоз .....педераст!......" -

нямах сила вече да пиша квото чувам! Не зная непознатите ми думи дали са правилно написани , но са по слух! :help wanted4:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ставали сме в 4ч. сутринта да слушаме на къси вълни радио Люксембург.

В годините на Пърпъл и Юрая.

Честотите, на които излъчваха сърбите Поп-албум и Поп-парад бяха най-важните !!!

http://www.youtube.com/watch?v=MhI583sANAk

Редактирано  от Гост
(преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спомням си когато имаше режим на тока 3 към 1 :) за тези които не знаят - три часа няма - един има , тока се изнасеше за чужбина и не достигаше за БГ - всички се грееха на ток . Цената за дневна беше 2,2 ст киловат а нощната 1,1  :D Та мисълта ми беше че със вефа пусках радио свободна европа и тогава казаха един виц .

Във САЩ изгаснал тока за един час във някакъв голям град и проучванията са установили че раждаемостта се е увеличила с ??? 20%  :) какъв ли успех ще допринесе в България спирането на тока , като там са в режим 3/1  :wink12: 

А баща ми само навикваше , намали това бе , ако ни чуят :shock11: той беше член на БКП :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя виц, по ме кефеше:

На българо-гръцката граница патрулират гръцки и бг граничар. И гърка постоянно се подигравал на нашия -Нямате тоооооок, нямате тооок.......  И нашия, нема кво да каже, щото наистина кат цветомузика, тук светне, там угасне.....Отишъл при ЗКПЧ-то и му се оплакал, а то му рекло - Ти ша го затапиш, с тва че нямат социализъм....

И те така направил, кат видел гърка почнал му повтаря - Нямате социализъм, нямате социализъм......Гърка слушал, слушал.. и не издтържал, викнал - Ще си построим социализъм!!!!!!

А нашия почнал да го подиграва пак - Няма да имате тооок, няма да имате тооок......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спомням си когато имаше режим на тока 3 към 1 :) за тези които не знаят - три часа няма - един има , тока се изнасеше за чужбина и не достигаше за БГ - всички се грееха на ток . Цената за дневна беше 2,2 ст киловат а нощната 1,1  :D

Нещо ми се губи това 3/1 !!! Най лошия сценарии беше 2 часа има 2 часа няма. После пооправиха положението само с няколко часа режим на денонощие.И нашия район все беше без ток когато даваха сериала Фабиен от долината на Дрома все врънках баща ми да ходи за акумулатора от колата че да го гледаме на Юноса. След това на зарядното в мазето да се зарежда до сутринта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ми се губи това 3/1 !!!

Възможно е по различни места да е било различно :( дори и преди година две от време на време изключваха през лятото тока по селата , кой ще надигне глава там и от къде ще се разчуе - Авария  - глупости , как пък точно час или два :no-no: и после като пусна новините - върхово потребление на ток :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Темата ни отиде на втора страница - малко да я побутна :)

Нещо старо за запълване на времето .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък се присетих за този филм от 1983 г :) Много ми хареса тогава.То май ...пак ще взема да го гледам :) http://www.youtube.com/watch?v=NV6IbcZVjuk#t=38

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък се присетих за този филм от 1983 г :) Много ми хареса тогава.То май ...пак ще взема да го гледам :) http://www.youtube.com/watch?v=NV6IbcZVjuk#t=38

Да, да, да -

Класика класика класика - това е.

Да ти грабне Душата, сърцето, краката абе всичко да ти грабне

Едно име - Флашданс

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ролковите кънки и "обезопасяването" :P

Публикувано изображение

Публикувано изображение

ученическите бригади, разквартируването ни по къщите в селата и вечерното измъкване от хазяите за биропиене в селската кръчма... :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ролковите кънки и "обезопасяването" :P

ученическите бригади, разквартируването ни по къщите в селата и вечерното измъкване от хазяите за биропиене в селската кръчма... :D

Освен за бира и за други неща :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен за бира и за други неща :)

Ама моля ви се... Аз бях отличничка, отряден председател, бяла якичка и... бях влюбена в учителя си по физика, ама платонично-възвишено-морално... Баси! Убий ме! :no-no::D :D

Представяш ли си в какъв разрез със същността ми на една Татяна Ларина е било това ходене по кръчмите в онзи момент... :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а представяте ли си , днешните хлапета , ако има военно обучение , колко ша са дОбри ??? От тези игри в нета , са като ....зомбита ! Така ще се вживеят , че .......сигурно ще има и смъртни случаи ! :(  Аз в този ред на мисли , записах снощи на един лист , това , което чувам от моя синковец /компютрите ни са един до друг и по принуда слушам всичко , което тече като "мисъл " и "Реч"! Ето накратко : "Е, що го махна и ти уеееееее....кво е тва ?? Стъмба. Еле шаман се е залепил за стената! Стига квИчи, мен ме наливат всички хорди, хахаха! /бясно щракане по клавиатурата/ индъфейс, майнааааа, опа за малко да ме удариш, копеле, Мартинеееееетрее ходиш с мен, бах ти уродливия , тоя ме хилва, майна!Ша помогна на тъпия ми брачед, човек! Аре бе, спасявам те, пускай квото пускаш! Ся ша ходиш с мен , щот съм готин! Стъмва ги едно грозно , аре бе , копелета ! Глей го тоз .....пе****ст!......" -

нямах сила вече да пиша квото чувам! Не зная непознатите ми думи дали са правилно написани , но са по слух! :help wanted4:

мила при мен е по зле :( .. от сорта .. ( извинявам се ако не ги пиша както трябва ама е по слух ) .. стинса ли са ...ее тоя е хпн - да бе , а ти копр ай ..

едни съкращения  чак свят да ти се завие 

а какво хубаво си беше нашето време ехейййй 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама моля ви се... Аз бях отличничка, отряден председател, бяла якичка и... бях влюбена в учителя си по физика, ама платонично-възвишено-морално... Баси! Убий ме! :no-no::D :D

Представяш ли си в какъв разрез със същността ми на една Татяна Ларина е било това ходене по кръчмите в онзи момент... :lol6:

Е, аз не бях от най-примерните и тайничко вършехме разни неща :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така и не се качих на тия ролкови кънки

е и ски не ща да се науча да карам - тва дъски без кормила далече от мене

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямаше по мое време скейтбордове но ние си правехме такива от една дъска и връзвахме кънките ... :D няма да ти кажа колко дувара сме избърсали  :lol6:

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лелеееее, ми лагерните колички :clown:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лелеееее, ми лагерните колички :clown:

олеееее че и с кормило нали

кормилото едно въже беше де

брат ми и братовчед ми лудите тва работеха по цяло лято - лагери да търсят и с количката да се пускат от баира

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване