Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с вируси и уязвимости през чата на Skype

Препоръчан отговор

Пратиха ми това: има български скайп вирус!!! Казва се seksi_sladka88. Ходи в биоса и унищожава целия хард. Скайп никът е ~Iveto_18~ .Кажете на всичките си абонати, защото ако някой го прихване, идва автоматично и при вас. Никой да не приема повиквания от ''~Iveto_18~" . Задължително го пратете на всички, дори и на абонатите си извън линия.

Аз такива ги търся и им пиша неща от сорта на "Здрасти, ти вирус ли си?" :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 92
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Е, ама то е напълно нормално да си с NOD и да не подозираш Това в рамките на шегата, ти си напред с материала и знаеш за какво говорим - за грешките на задклавиатурното устройство. С какъвто и а

Имаме подфорум, имаме важна тема.... http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=132819

Предполагам, че сте забелязали форума Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове. Там е доста неприятно да се пускат мнения извън темите, защото се пречи на ефективната работа. Затова в допъл

Публикувани изображения

Аз такива ги търся и им пиша неща от сорта на "Здрасти, ти вирус ли си?" ;)

Пък аз го търсих тоя вирус и той си трае Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Аз не отварям нито от непознати, нито от познати, които изрично не са ми казали да го отворя ;)

И аз съм така :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 6 месеца по-късно...

здравейте момчета;)/и момичета/ тази вечер доста добър вирус се разнесе. не се засича от нито 1 антивирусна или поне още няма дефиниции. този път наистина краде паролата ви, дава Ремоте достъп до персоналния ви компютър и други шашми. праща се в разширението на ШОРТкътите .PIF така, че да изглежда безобиден. преименувах го под command promt-a и ето какво се появи прикачвам ви го, моля ви се който може да помага да се разбере има ли лек или нещо такова! мерси!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Възможно ли е линкове по скайп да са причина за загнездване на computer worm в системата. Преди три дни ми се изпратиха съобщения от мой абонат в скайп -но по написаното си личеше,че не са предназначени за мен-имаше и линкове ,аз естествено се заинтригувах ,защото в линка ми беше написан ника ми от скайп.Кликнах на линковете и от тогава стана нещо необяснимо-антивирусната ми я нямаше вече?????Никъде в програм файл я нямаше ,абе безследно изчезнала .Почнах да ровя из копютъра,убедих се ,че просто никъде не се е преместила-безследно и незабелязано си се е махнала. По късно /мен ме е нямало в къщи/на всичките ми абонати в скайп са се пращали съобщения /мои -но съм ги писала примерно преди дни на някой/разбъркано са си се пращали на който падне.Абонатите ми се спукаха да ми пишат какво е това -какво ги питам или обяснявам /естествено-та това съм го писала на някой друг,не на тях/и няма никакъв смисъл в тях/в съобщенията/Обясних ,че нищо не съм пращала. След всичко това реших ,да сложа на ново антивирусна-отивам в папката с антивирусна/там е само инсталационния пакет/опитвам се да отворя папката -не ще -кликам появява се за част от секундата и си се затваря.Помислих си ,че просто от там няма да стане.Влезнах в интернет да си сваля нова-отварям си замунда пиша си там име на антивирусна-отваря ми е прозореца с торента за секунди и ми се затваря сам-браузъра се затваря!Викам си я да влезна в някой официален сайт от там да дръпна нещо,пиша в гугъл влизам отивам на "download"-браузъра пак се затваря. Започна да ми става супер странно,по скайп говорих с много хора ,които се сещат повече от мене -всеки ми вика не знам.никой не знае нищо-това било феномен -не били чували. Преинсталирах компютъра.Резултат=0.Преинсталирах втори път -друг уиндоус-64 битов-викам дай да пробвам -хем различен резултата пак никакъв-в смисъл всичко си е ток ,но антивирусен софтуер не можа да се сложи-значи компютъра си е пак заразен. Обърнах се към човек занимаващ се точно с антивирусни -супер много дето разбира с последна надежда той да ми помогне-два дена се мъча без резултат.Човека каза -не е чувал за подобно нещо -не знае,каза може да е хардуерен проблем да се обърна към хора занимаващи се с компютри. Не издържах ,обадих се на хората от които си купих компютъра,те чак ми се изхилиха и ми викат"Ти нали стана професор,защо ще го носиш?"Аз обясних в какво е проблема.Занесох го казаха до вечерта ще е готов,звънкам -не бил -имал нещо дето и те не могат да махнат -заразен бил отвсякъде-два харда имам и двата в кюпа.Викам си брейй аз си го поддържам ,до сега вирус не се е задържал без да го открия и да го махна,чак на приятели им оправям такива проблеми ,сега много трудна работа се оказа.Чак гадно ми стана без компютър ,ужас. На следващия ден следобяд ми звъннаха ,че е готов -и се оказа ,чеса го преинсталирали 3 пъти + аз 2 за два дни 5 пъти.В крайна сметка се оказа computer worm загнезден в Master boot record. Двата харда са били с него. Сега е чист.Мисля че червея е още в мен,защото направих нещо същия ден когато занесох компютъра на майсторите ,взех че преинсталирах на една приятелка компютъра-и накрая се оказа ,че червея съм го предала и на нея-не знам как.Уиндоуса си ми беше чист и друг път съм го инсталирала,но след като моя се зарази явно или ми е във флашката -слагах я същия ден /в някоя програма/или в диска с инсталацията на уиндоуса-не знам. А и между другото пък 64 битовия уиндоус го взех от друг човек ,който ми даде освен диск и преносим хард диск на който ми сложи там драйвери за него ,фонетик и др.неща за x64...kakto и да е ...притесних се да не съм заразила и преносимия.Но одеве го включих ,нод-а ми не отчете че има нещо ...не знам вече ,то цял роман изписах ,ама моля ви да пишете по темата и да ми кажете кое може и кое не може да се зарази с подобен червей-диска CD с уиндоус-дали е заразен-може ли ,флашката не мога да си я намеря къде е и ако е в нея как да разбера-нода ми ще отчете ли?? НЕ КЛИКАЙТЕ НА ЛИНКОВЕТЕ С ВАШИЯ НИК В СКАЙП! :rolleyes::baby:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че сте забелязали форума Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове. Там е доста неприятно да се пускат мнения извън темите, защото се пречи на ефективната работа. Затова в допълнение на Maniac пускам това мнение, което е свързано с новата опасна Skype зараза - Win.32.Chydo. Тук можете да давате мнения по въпроса. Но за помощ се насочвайте в този форум, като внимателно прочетете тази тема.

Доколкото е известно, Win.32.Chydo се разпространява в момента доста бързо от абонатите на Скайп, които са инфектирани. Заразата се получава след изтегляне на файл през Skype от вече заразени потребители. Обикновено линковете към заразата са български или литовски миръри, например:

78-62-137-164.static.zebra.lt
78-61-4-196.static.zebra.lt
78.58.58.21:44456/slashen/bg

Затова не приемайте засега каквито и да е файлове или линкове в Скайп, ако не сте сигурни какво правите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускайте скайп в безопасна среда и така го ползвайте. Така да ви се инфектира системата = 0. Аз например стартирам скайп от безопасната среда вградена в Kaspersky, но съм убеден и нея да не ползвам няма да лепна нещо извънземно. ;)

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колежката genatraikova не е успяла да се справи...

Защо не я попиташ лично. Генчето е вече чистичка...

Приемам всякъкви съвети, защото в другия офис имам 6 компа, а вчера само от единия, който лекувах трябваше да изтрия 190 файла преди преинсталация... Триенето става само от Live CD под NTFS DOS, защото не успях да ги вкарам и в save mode, а всяко обръщане към заразен диск под Win ни връща в изходно положение...

Огледай се малко в подфорума и ще разбереш какви са ни изискванията с колегата за лекуване на заразата.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=144953&view=findpost&p=1585425

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=144659&view=findpost&p=1582468

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте, ама направо недоумявам как може в днешно време някой да се притеснява от такъв изтъркан трик като автоматизирано пращане на заразен файл по месинджър!? Всеки втори безплатен файъруол с HIPS + обикновена (пак безплатна) антивирусна никога няма да му позволи да направи каквото и да е, па дори да си толко зле, че го отвориш/стартираш. Самият Skype не се "заразява", нито е "опасен", цъкащия на грешните места потребител е най-опасен в случая. И знам, че поне шестима от професорите в "Сигурност и антивирусна защита" ще скочат да ми сипват, че не съм в час, но ще кажа простия факт - 90% от случаите на заразени можете да ги попитате с каква антивирусна са и ще ви кажат, че са с кракнато NOD-че. Нищо лично, това е положението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте, ама направо недоумявам как може в днешно време някой да се притеснява от такъв изтъркан трик като автоматизирано пращане на заразен файл по месинджър!? Всеки втори безплатен файъруол с HIPS + обикновена (пак безплатна) антивирусна никога няма да му позволи да направи каквото и да е, па дори да си толко зле, че го отвориш/стартираш. Самият Skype не се "заразява", нито е "опасен", цъкащия на грешните места потребител е най-опасен в случая. И знам, че поне шестима от професорите в "Сигурност и антивирусна защита" ще скочат да ми сипват, че не съм в час, но ще кажа простия факт - 90% от случаите на заразени можете да ги попитате с каква антивирусна са и ще ви кажат, че са с кракнато NOD-че. Нищо лично, това е положението.

Мдам, диво магаре и в златна клетка да го сложиш то пак тръни ше яде. :)

Аз съм си с windows-ката стена, некракнат нод и вирус на моя компютър не е имало никога. Тва през 10 годишната ми практика.

Просто всичко зависи от потребителя. Не е само скайп начина да си го набие човек. Много пъти ми се е случвало колеги да ми дадат флашка с вируси в нея силно убедени че компютрите им са чисти. Линкове из нета. спам по пощите и т.н. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте, че се подведох да пиша! Имах по-добро мнение за форума!

Препращането към заключена тема от B-boy[styLe], както и сродната и в които не прочетох нищо съществено освен публикувай лога от програма X, Y Z...

С какво съм ви обидил. Просто казах, че компютъра на Генчето вече е чист, а вие искахте съвети и аз ви помолих да погледнете и публикувате лог файлове от съответните програми за да ви помогнем. Изборът си е ваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм си с windows-ката стена, некракнат нод и вирус на моя компютър не е имало никога.

Е, ама то е напълно нормално да си с NOD и да не подозираш Публикувано изображение

Това в рамките на шегата, ти си напред с материала и знаеш за какво говорим - за грешките на задклавиатурното устройство. С какъвто и антивирус да си, ако си достатъчно "изобретателен" и упорит, винаги можеш да накараш каквато и да е система да клекне.

Колкото до NOD и Windows - както и 90% от софтуера във фирмата са със законно закупен лиценз ( политика на фирмата )

А, ти също с NOD, че и лицензиран. Какъв съм екстрасенс. Иначе поздрав за високия коефициент законен софтуер, другата година пожелавам поне още толкова NOD-ове да закупите, явно си струва инвестицията Публикувано изображение

Иначе весели празници и на теб Публикувано изображение

Изпозлвам NOD 32 + Firewall, еми бих казал, че вирус не съм имал от година и половина или ако имам е някой дребен ...

Дефинирай "дребен" вирус. Някой, който ти краде само половината пароли ли?

Публикувано изображение

Редактирано от v2.0 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с @v2.0. Имам много приятели и смело мога да твърдя, че 95% от тях се заразяват поради факта, че цъкат на всякъде където им падне. А че използват кракнати версий на антивирусни програми това отделен въпрос + че спират защитната сцена на Windows ( които я използват де ) и хоп ... после псикат, че имат вируси... Изпозлвам NOD 32 + Firewall, еми бих казал, че вирус не съм имал от година и половина или ако имам е някой дребен ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък забелязвам, че има потребители, които ползват стари версии на скайп например 3.8 И съм чувал приказки от рода за 4-та версия "тя е тъпа" Винаги съм си обновявъл софтуера, когато става въпрос за уязвимости. :snowballfight:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:clap: :clap: и при мен е тази практика :snowballfight:

ни то хубаво ама ти получаваш линка от твои заразени познати - всеки цъкнал линка го разпраща на всичките си от списъка...

и наистина 4 версия е тъпа (единствено иконките си струват, ама не мисля че заради тях весията струва), докато на 3.8 съм забранил да се появяват всакакви банери и реклами... (на 4 не може)

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нова Chydo нещо се разпространява бързо. В момента пак ми пратиха такова, засича се само от Microsoft

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

скайп има сериозни проблеми със уин 7 и понякога много често крашва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване