Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дискусии: Любовни романи Част 1

Препоръчан отговор

и аз сам се чудила какво е айде да уточним

не е ли че на краля му са иска ама фаворита не е гей и просто нещо кат доверенник и да са си близки

:cool:

За Хенри Осми не знам, но Джеймс I (който му се пада внук, понеже бабата на Джеймс е по-голяма сестра на Хенри, така че е горе-долу по онова време) със сигурност е бил бисексуален. Скоро попрелистих "Дамата на Лорда" на Чарлин Крос и когата Чандра за първи път отиде в двора и кралят се появи, Алекс й обясняваше, че когато някой използва думата фаворит в двора, означава че краля има връзка с него, че са любовници. Чекнах за Джеймс и в Уикито пише за него:

"Парламентът твърдо отказва да финансира Джеймс, който не се интересува от грижите на държавата и изразходва огромни суми за подаръци на фаворитите си и разкош. Джеймс присъжда перски ранг на над 200 души, целейки да спечели верността им. Кралят прави Джордж Вилиърз (най-близкия му фаворит и един от хомосексуалните му партньори) херцог Бъкингам."

Ако мога да се изразя по друг начин, мисля, че е имало нещо като йерархия при фаворитите, като тази "чест" е запазена само за намиращите се на върха на йерархията.

А може и не при всички крале да е било така, а само при някои.

От друга страна повечето крале са егоистични и себелюбиви, тяхната дума и желание е закон и те са получавали всичко, което са искали, независимо на каква цена. А и алтернативата да не се подчиниш на кралската воля е затвор или смърт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 8,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Категорично - НЕ! Като я искаш - можеш да си я закупиш било от книжарниците, било чрез директна поръчка! При положение, че този форум вдъхнови собственичките на издателството да я преведат и пусна

Ясно,разбрах че тук няма да стане,ама аз ще си я намеря някъде,все някой ще я сканира!!! А мислех че тук всичко има ,и се изпълняват заявките

Тук може да дискутираме, да разискваме и да се караме за всичко на тема "Любовни романи"

Публикувани изображения

Майлс и Фиона имаха двадесет и три деца

Цели 23 малеееее тя, колко, най-малко 23 години е раждала без да спира, пък представете си да е имало и няколко години интервал. :beer::)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цели 23 малеееее тя, колко, най-малко 23 години е раждала без да спира, пък представете си да е имало и няколко години интервал. :):eek:

А може и да е имала доста близнаци:baby4: :baby4: и даже тризнаци :baby4: :baby4: :baby4::beer:

Редактирано от ganinka (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за любителките на розовите романи Made in USA...

Заповядайте:

No: 12 Серита Стивънс - Остани завинаги

No: 17 Даяна Мур - Приласкай ме в топла вечер

Предварително се извинявам за закъснението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Хенри Осми не знам, но Джеймс I (който му се пада внук, понеже бабата на Джеймс е по-голяма сестра на Хенри, така че е горе-долу по онова време) със сигурност е бил бисексуален. Скоро попрелистих "Дамата на Лорда" на Чарлин Крос и когата Чандра за първи път отиде в двора и кралят се появи, Алекс й обясняваше, че когато някой използва думата фаворит в двора, означава че краля има връзка с него, че са любовници. Чекнах за Джеймс и в Уикито пише за него:

"Парламентът твърдо отказва да финансира Джеймс, който не се интересува от грижите на държавата и изразходва огромни суми за подаръци на фаворитите си и разкош. Джеймс присъжда перски ранг на над 200 души, целейки да спечели верността им. Кралят прави Джордж Вилиърз (най-близкия му фаворит и един от хомосексуалните му партньори) херцог Бъкингам."

Ако мога да се изразя по друг начин, мисля, че е имало нещо като йерархия при фаворитите, като тази "чест" е запазена само за намиращите се на върха на йерархията.

А може и не при всички крале да е било така, а само при някои.

От друга страна повечето крале са егоистични и себелюбиви, тяхната дума и желание е закон и те са получавали всичко, което са искали, независимо на каква цена. А и алтернативата да не се подчиниш на кралската воля е затвор или смърт.

Ох, това с кралете и вкусове им винаги ми е било много странно. Докато четях "Обещанието на розата" (а бях 8-ми клас) все не можех да се начудя на този Уилям Руфъс как може така да се излага - хем всичко има, хем точеше лиги по Стивън, а той упорито му отказваше (и слава Богу!!!). Имаше един много смешен момент, когато брата на Руфъс, Хенри, му се подиграваше за предпочитанията му, понеже краля си имаше любовник (май беше син на шотландския крал, Дънкън, ако не се лъжа за името) и той май човека много си го обичаше, но Руфъс искаше Стивън, а Стивън пък от своя страна вече беше женен за Мери:

До Хенри седеше брат му, кралят. Той допиваше поредния литър вино, докато му излагаше последните си планове. Уилям Руфъс беше решил, че е крайно време да качи любимия си приятел Дънкан на трона на Шотландия.

Хенри вдигна удивено вежда.

— Сега сме само двамата, скъпи братко. Наистина ли си въобразяваш, че ще контролираш Дънкан, след като го сложиш на трона?

Руфъс се усмихна и махна апатично с ръка.

— Сигурно знаеш истината, братко. Дънкан ме обича.

Веждата на Хенри пак отскочи удивено нагоре.

— Надявам се да е вярно — той се усмихна. — Колко смешно. Той чезне по теб, а ти чезнеш по друг.

Руфъс престана да се усмихва и изгледа злобно брат си.

Хенри се засмя.

— Много ще ми е интересно да видя какви ги върши Стивън с жена си, след като тя е бременна?

Дойде ред на Руфъс да се засмее.

— Вече не е влюбен в нея. Презира я. Няма дори да й продума. Знаех си, че тя скоро ще му омръзне. Никоя жена не е задържала за дълго вниманието му.

— За твой късмет — промърмори Хенри. — А може би само ти си мислиш така.

Но Руфъс не го чу.

А иначе за кралете - аз съм чела, че прехваленият Ричард I Лъвското сърце e бил точно такъв, че даже и любовника му бяха сложили - Филип II (краля на Франция). И това като го разбрах ми стана много тъжно за Ричард - имах си друга представа за него. Освен това пет пари не е давал за Англия - все милия бил на кръстоносни походи, все го пленявали, а поданиците му плащали откупа и в резултат хората са мрели от глад...

Освен Ричард I и Уилям Руфъс, още Едуард II, Ричард II, Джеймс I.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, добавям нова книжка...

Много е готина и се надявам да ви хареса,доста е ,не знам, напрегната и доста интересна...

Забавлявайте се... ;)

http://account-co.net/torrents-details.php?id=3930

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е готина и се надявам да ви хареса,доста е ,не знам, напрегната и доста интересна...

Забавлявайте се... ;)

книжката е много хубава,заслужава си да се прочете,даже препрочете,благодаря ти :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля.

Наистина книгата е много добра. Аз си я препрочитам от време на време и всеки път ми харесва.

вече даже я знам малко на изуст ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте момичета,

открих нещо много странно. днес започнах да чета "Сладката мъка на миналото" на Катриона Кембъл. и чета аз резюмето на книгата и си викам тая книжка може и да е интересна.. обаче какво се оказва... героите и исторята, споменати в резюмето, въобще не се отнасят за историята в книгата. и малко се обърках като достойна блондинка!!! та някой може ли да ми каже какво е станало и дали все пак мога да прочета книгата, чието резюме всъщност ме заинтригува? много ми е любопитно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сколосах най-сетне да прочета една от отлежаващите книжки вкъщи, купена преди около месец.

Става въпрос за Вампирът Виторио на Ан Райс.

Препоръчвам на всички, чието око е хванала, да стоят далеч от нея.

Отдавна не бях чела толкова тъпа и идиотска книга. То не бяха ангели, вампири, художници, па Флоренция, па чудесии... На авторката явно и е липсвало въображение и го е ударила на 200 страници описание и 50 действие. :mad:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте момичета,

открих нещо много странно. днес започнах да чета "Сладката мъка на миналото" на Катриона Кембъл. и чета аз резюмето на книгата и си викам тая книжка може и да е интересна.. обаче какво се оказва... героите и исторята, споменати в резюмето, въобще не се отнасят за историята в книгата. и малко се обърках като достойна блондинка!!! та някой може ли да ми каже какво е станало и дали все пак мога да прочета книгата, чието резюме всъщност ме заинтригува? много ми е любопитно...

Мила,това е всъщност романът "Проклетникът" от Джил Барнет :) Книгата наистина е много интересна. В моя списък за сканиране е. Ще гледам тази събота или неделя да я освяткам и изтипосам в акаунт ;)

П.С.Издателство "Ирис" малко са се объркали и са сложили този анонс на задната корица и на двете книги. :help:

Редактирано от bobych (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мила,това е всъщност романът "Проклетникът" от Джил Барнет :comp_virus: Книгата наистина е много интересна. В моя списък за сканиране е. Ще гледам тази събота или неделя да я освяткам и изтипосам в акаунт :comp_virus:

П.С.Издателство "Ирис" малко са се объркали и са сложили този анонс на задната корица и на двете книги. ;)

Аааааааа, чудно, чудно... Много ти благодаря!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мила,това е всъщност романът "Проклетникът" от Джил Барнет :comp_virus: Книгата наистина е много интересна. В моя списък за сканиране е. Ще гледам тази събота или неделя да я освяткам и изтипосам в акаунт :comp_virus:

П.С.Издателство "Ирис" малко са се объркали и са сложили този анонс на задната корица и на двете книги. ;)

Уф,да се успокоя,че не съм блодика.Тъкмо бях отворила уста и аз да се оплача.Сега номера е да дръпна истинската

"Сладка мъка..",ама с трудно се преборвам с пуберите за компютър.Между другото този "Проклетник" ми допадна,осве

жаващо главния е испанец,макар като цяло да съм привърженик на действие и герои от Англия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забавлявайте се... :speak:

Благодаря много за книжката :beat: Изглежда доста интересна :mad:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте момичета,

Ето и последните две книжки от поредицата Библиотека Зар.

Филип Адамс – Райският остров

Бен Уилямс – Деветнадесетгодишната

Скоро ще кача и 5 книжки от Барбара Картланд.

Ето първите 3:

Барбара Картланд – Обичам ви, милорд

Барбара Картланд – Оковите на гордостта

Барбара Картланд – Песента на славея

Редактирано от malkokote (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак 7 книжки за един ден.. :shake_puter: Таничкаааа.. на два дни редакция, или.. :boxing8: Единствения ти вариант е да се :hang:

Редактирано от Xesi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ganinka, специално и огромно "Благодаря" за "Рикошет" на Сандра Браун. Още не съм я прочела цялата, но мога да кажа, че много ми харесва :shake_puter::boxing8::hang:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак 7 книжки за един ден.. :shake_puter: Таничкаааа.. на два дни редакция, или.. :boxing8: Единствения ти вариант е да се :hang:

Слънчице, Ели се обади и каза да кача 5-6 книги и аз като добро дете ... :P

Редактирам, :computer2: ама край нямат тези големи сканове :crying10:, вече ще се :white flag:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мила,това е всъщност романът "Проклетникът" от Джил Барнет :white flag: Книгата наистина е много интересна. В моя списък за сканиране е. Ще гледам тази събота или неделя да я освяткам и изтипосам в акаунт :computer2:

П.С.Издателство "Ирис" малко са се объркали и са сложили този анонс на задната корица и на двете книги. :shake_puter:

И аз като блондинките - Коя всъщност е Проклетникът и коя Сладката мъка...

Или книгата е издавана два пъти, но с различни резюмета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване