Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добре де,защо така по принцип смятате че нямам цел или потребност. cool.gif

Предполагам, че нямаш мен предвид. Щото не смятам така. Потребности различни имат всички, а най- важната потребност, която е една- пак всички я имат... Странна констатация!

П.С. И защо смятате че сега започвам? biggrin.gif

Пита ли за имена на светлите- тъмни личности? Пита. Значи- не знаеш. Или по друга причина питаш? Мога да считам, че едва сега започваш по няколко причини. 1. Егоцентрична. 2.Твоя. Такова впечатление оставяш. Но това са само възможности. Всъщност не правя така, защото това означава да ти поставя етикет- начинаещ. Обаче си мисля, че от своята позиция в света не мога да преценя кой е напред и кой- назад, кой- в началото, кой - в края. От всеки се оказва, че мога да науча нещо. Значи- не го знам. Значи- той ми е учител. По някаква директория е преди мен. Не че по всичките искам да съм напред, де!

Но да се върна на въпроса за медитацията. В никакъв случай не подценявам Neo. Но много добре знам, че съществува мнение, че е много хубаво да се медитира. Направо някак е модерно. Но точно толкова добре знам, че това никак не е еднозначно добро, както са твърди. Та затова изразявам мнение. Макар че знам, че всеки има нужда от собствен опит...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Лесна Медитация

от Бабаджи

представена от Roger G. Lanphear

Предисловие от Роджер

Най-накрая светът е готов. През годините Бабаджи и другите Учители предлагат техники за ускоряване на развитието на осъзнаването. Техниката е проста и ефективна. Този нов подарък от Бабаджи показва прогреса, който човечеството е постигнало. Сега е възможно всеки да се настрои към своята вътрешна вибрация с една лесна медитация и лесни инструкции. Най-накрая светът е готов.

Моят интерес към възможностите на нашата вътрешна същност започнаха от ранна възраст. През 1946 – когато бях 10 годишен прочетох книгата на Baird T. Spalding “Живот и Учение на Уителите от Далечния Изток” (Lives and Teachings of the Masters of the Far East). Тези три тома оставиха дълбок отпечатък в мен. Аз знаех, че имаше много, което не бях преживявал и аз бях объркан как да достигна това.

Както често се случва в живота, странно обръщане на събитията през 1974 постави едно ново начало. Аз се озовах без практика по право и вместо това с въпроси за моето истинско Аз. При това пътуване аз изучих Трансцеденталната Медитация (ТМ) от Махариши и станах учител по ТМ и Сидха с Йога Сутра техники. Изучих първа и втора степен на Рейки, Махикари и Прераждането. По времето на курса “Изучаване на Вътрешния Христос” в Сан Диего, станах близък с Бабаджи и други Учители. А се научих да общувам с тях лесно и често. Един ден в Санта Фе, Ню Мексико бях инструктиран от Бобаджи да отида в Скалните Планини за да получа книгата “Курс за Истината и Практическо Ръководство от Бабаджи” (Unified: A Course on Truth and Practical Guidance from Babaji). Всеки ден аз отивах в каньона, центрирах се и записвах глава от книгата. Предварително нямах никаква представа какво ще пиша. Както и да е, книгата вървеше перфектно с прост ключ за отключване на човешките възможности. Всички материали от този уеб сайт (http://www.simplemeditation.com) дойдоха до мен по същия начин. Години аз размишлявах за моите отговорности относно това знание, чакайки перфектното време и перфектното средство. Е, времето е сега. Средството е тази уеб страница.

Аз съм адвокат завършил Университета в Калифорния. Разбира се аз съм само посредник на това безценно знание, но ако желаете да знаете за този сайт проверете http://www.lanphear.com/. Моята роля е малка. Хиляди хора са призвани да бъдат истинските посредници. Вземете това, разпространете го и помогнете на всеки човек да открие естествените си качества.

Въведение към Лесната Медитация

от Роджер Ланфер (Roger Lanphear)

Лесната Медитация от Бабаджи е последната техника предложена на човечеството от Учителите. Едва напоследък съзнателността се издигна до точка, при която такава проста и лесна медитация може да бъде преподавана да настройва хората за тяхната вечна вибрация. Най накрая Светът е готов.

Няма нужда да повтарям предимствата, които ще получите когато медитирате редовно. Хиляди научни изследвания навсякъде по света и от най-престижните университети са потвърдили резултатите. Хиляди страници възхваляващи нейната ефикасност изпълват рафтовете на библиотеки, книжарници и магазини. Те разказват и преразказват за натрупания услех след успех.

След двадесет и четири години, медитация по два пъти дневно, по двадесет минути всяка, аз мога неквалифицирано да кажа, че това е единственото най-важно нещо, което съм направил в моя живот. Това не намалява удоволствието, което постигам от практикуването на право, от включването в политиката, от две прекрасни и дълги приятелства и от преподаването на медитация. Получава се така, че медитацията дава такова голямо форсиране на всичко друго, което правя. Не мога да си представя живота без нея. Медитацията ме трансформира от нервен, силно напрегнат господин до умиротворен човек. Тя даде на моя живот фокус и цел, загубвайки разпръснатата си натура. Станах по-ефективен, довеждайки до край повече неща за по-кратко време без чувство за отчаяние. Моето мислене стана по-ясно, така че бих могъл да разрешавам проблемите по-лесно. Въпреки, че съм над 60-те, моето здраве е перфектно и се чувствам млад и енергичен. Мога да продължа още и още, но позволете ми да ви кажа: да живеете живота си без всекидневна медитация е като да продавате диаманти на цената на спанак.

Редовната медитация възпитава твоята нервна система да пулсира по дълбокия вроден начин, който е често заровен. Медитацията те отваря за твоето истинско Аз със всички негови невероятни таланти, сили и качества.

Каквито и да са твоите основи, какъвто и да е твоят път и както и да си медитирал досега, опитай тази Проста Медитация от Бабаджи. Това е велик принос за разпростирането на пълните човешки възможности.

Roger G. Lanphear

Думи за Бабаджи

Бабаджи е една от неизброимите Души, които живеят своята пълна човешка възможност. Той не е нито по-добър, нито по-развит. Все пак той се явява да бъде и двете, защото той олицетворява най-доброто, което всички сме.

Бидейки напълно самоосъзнат, Бабаджи може да прави неща, които изглеждат свръхестествени – той служи като пример, че всичко това е естествено. Имайки пълен контрол над своето физическо тяло, той може да го променя на светлина и да отива навсякъде в света със скоростта на мисълта. (Но така можем ние всички!!) Той може да се появи по-стар или по-млад. (Но така можем ние всички!!) Като всички, Бабаджи е бил виждан във физическо тяло. Картината е последно подобие, което той нарича “каменно свездно тяло”.

Повечето хора никога не преживяват Бабаджи в плът, но по-скоро в техните мисли, сърце, чувства и представи. За тях е безсмислено да говорят за адрес, или рожден ден, или за възраст, или за физическо описание. Ние знаем малко за такива незначителности. Вместо това ние знаем за това, което той учи. Неговото единствено желание е да даде на всеки инструментът да събуди пълните човешки възможности. След като опознаете себе си чрез тези упражнения, Вие ще познавате Бабаджи.

Лесна Медитация

Тази медитация е толкова лесна, че няма почти нищо за правене. Не трябва да се насилваш с мисли или звуци. Не трябва да визуализираш нищо конкретно. Не трябва да напяваш или да повтаряш мантра. Просто стоиш съзнаващ своята Вътрешна Вибрация. Може да са необходими няколко настройки за изясняване разпознаването на тази вибрация, но разпознавайки я, ти ще успееш. След това просто седи удобно и позволи на вибрацията да бъде там. Може да имаш мисли успоредно с вибрацията, но ако установиш, че си напълно обхванат от мислите, тихо се върни към осъзнаването на твоята Вътрешната Вибрация. Това е всичко, което правиш за 20 мин. два пъти на ден.

Вътрешната вибрация може да се прояви по много начини. Някои хора чувстват пулсация в тялото, която не е от биенето на сърцето. Други чувстват движение на тялото, като люшкане на главата или люшкане на горната част на тялото или нежно движение на раменете или на краката. Част от хората биха визуализирали макет от светлина или цветове. Общият фактор от ритъм е винаги там и ритъма ще бъде прост и лесно ще държи твоето внимание, дори заедно с твоите мисли.

Докато се почувстваш удобно с твоята Вътрешна Вибрация, ето какво да направиш.

СТЪПКА ПЪРВА: След като вземеш мерки да не бъдеш бепокоен, седни удобно със затворени очи за минута или повече.

СТЪПКА ВТОРА: За около десет минути съедини дишането си така че да няма интервал между вдишването и издишването.

СТЪПКА ТРЕТА: За около десет минути се съсредоточи върху областта на сърцето и забележи вибрация във форма на пулсация някъде в твоето тяло, която не е от биенето на сърцето, движение на тялото, видение, чувство или нещо, което чуваш. Това е твоята Вътрешна Вибрация .

СТЪПКА ЧЕТВЪРТА: Изчакай още няколко минути преди да отвориш очи след осъзнаването на твоята Вътрешна Вибрация. Ако излезеш от състоянието твърде бързо, може да се почувстваш развълнуван или раздразнен.

СТЪПКА ПЕТА: Повтаряй тази медитация всяка сутри и вечер с интервал поне от осем часа между двете.

Когато станеш близък с Вътрешната Вибрация, може да преустановиш свързаното дишане. Ти ще установиш, че след като се успокоиш твоята Вътрешна Вибрация автоматично се появява. Тогава просто стой съзнавайки я, заедно с всичко останало, което може да последва.

Не съди медитацията. Някои медитации може да са ясни. Други ще са изпълнени с мисли. Някои може да изкарат дълбоки емоции. Просто не обръщай внимание какво се случва. Прави процеса и му позволи да се разгърне по свой собствен начин. Периодично, във времето, даровете ще се промъкват във всяка страна на твоите дейности.

Това е всичко приятели. Това е вашият прост ключ към по-благополучен, щастлив, творчески и изпълнен със значение живот.

Учене на лесната медитация

Най-добрият начин за усвояване на Лесната Медитация е да има някой, който да води мислите ти по тези стъпки. Често изминават няколко сесии преди ти или човекът, който ще води да се почувства удобно с техниката. Дори, когато тя е непоклатима част от твоят живот, добре е да имаш приятел, който да те води по тези стъпки. Това ще изчисти всяко усилие или неправилна процедура, която може да се промъкне.

Когато човекът е седнал удобно, води го с тези думи:

“Затвори очи и по твой собствен начин се настрой и отпусни.”

Изчакай една минута

“Сега дишай нормално, но съедини дишането си. Няма интервал между вдишването и издишването. Дишането е като затворен кръг. Просто без усилие позволи на това свързано дишане да се носи само. Задръж вниманието си върху дишането.”

Изчакай една минута

"Лесно без усилие дишане. Ако твоето внимание е отвлечено от мисли, нежно го върни към съзнаването на дшането."

Изчакай две минути

"Лесно без усилие дишане. Ако твоето внимание е отвлечено от мисли, нежно го върни към съзнаването на дишането."

Изчакай една минута

"Лесно свързано дишане."

Повтаряй всяка минута. За седем минути

"Сега дишай нормално без да се опитваш да свързваш дишането си. Позволи на твоето внимание да бъде с твоето сърце. Просто чувствай твоето сърце и забележи чувствата в тази област."

Изчакай две минути

"Забелязваш ли пулсации в тази област, които не са от биенето на сърцето? "

Изчакай две минути

"Повдигни си пръста ако забелязваш пулсации в областта на сърцето, които не са от неговото биене."

Ако човекът не повдигне пръст, не обръщаме внимание. Ако обаче лицето повдигне пръст, кажи:

"Много добре. Продължи да забелязваш тази пулсация."

Изчакай пет минути

"Ако забелязваш пулсации, които не са от биенето на сърцето, това би могло да е твоята Вътрешна Вибрация. Ако не я чувстваш още, не се притеснявай. Сега ще питаме за по-физическа Вътрешна Вибрация. Седни удобно, така че твоите ръце, пръсти, крака да са свободни да се движат. Главата ти трябва да може да се върти като малко куче в прозореца на кола. Не опирай гърба си до стола, така че той да може да се люлее. Сега безшумно забележи някаква Вътрешна Вибрация. Това може да е движение или някакво чувство, или някаква представа – всичко, което забележиш и което има ритъм."

Изчакай десет минути

"Изчакай няколко минути и постепенно отвори очи. Разпъни се, масажирай се или прави каквото е естествено. Прави го бавно. Не се втурвай бързо към пълна активност. Ако го направиш, може да се почувстваш развълнуван или раздразнителен."

Цената

Очевидно, Лесната Медитация ти е дадена да отвори твоята съзнателност и да развие твоите възможности без пари и без условия. Тя е твоя безплатно.

Както и да е, когато откриеш, колко наистина прекрасна е Лесната Медитация, ти може да помогнеш на поне пет души да преминат през това знание.

Обратна връзка и Copyrights

Моля, кажете ни как научихте за този сайт, така че да знаем как нашата реклама работи. Също, нека да научим, какво мислите за този сайт, Вашите преживявания с Лесната Медитация и Вашите предложения.

Изпращайте e-mail до:

[email protected]

Може да изпращате писма до:

Roger Lanphear/Simple Meditation

19410 Hidden Valley Rd

Guerneville, CA 95446

Copyright © 1987, 1990, 1991, 1992, 1998, and 2000 by Roger G. Lanphear

All Rights Reserved.

Позволение с настоящото се дава за разпространение във всяка форма или чрез всяко електронно или механично средство на следните страници от този сайт, при условие, че всички страници се възпроизвеждат напълно без промяна или редактиране и всичко се представя заедно:

Въведение

Предговор от Роджер

Думи за Бабаджи

Простата Медитация

Учене на Медитацията

Цената

Обратна връзка и Copyrights

Никоя друга част от сайта не може да се възпроизвежда в никаква форма или чрез някакви електронни или механични средства, включително нформационните носители и системата за обратна връзка, без позволение от Roger G. Lanphear или неговите наследници. Позволение е необходимо за да се осигури знанието да се представя както е, без разрушение и да се запази в най-чиста форма. Позволение ще се дава винаги, ако това е изпълнено. За да получите позволение пишете до:

Simple Meditation

19410 Hidden Valley Rd

Guerneville, CA 95446

http://network-hv.com/forum//index.php?showtopic=1097

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Имам вече два случая на хора с шизоидни състояния, занимаващи се с медитация. И в двата случая егоцентрични, безцеремонни и себични до крайност, тоест напълно неподготвени духовно за усвояването на каквито и да било знания. Такива хора могат да медитират единствено и само върху едно - собственото си его, уголемявайки го чрез това. Със или без медитация, това няма да промени нищо в тях, само ще усили указаните качества и в крайна сметка неизбежно ще ги докара до някаква форма на психическо разстройство.

Това е пътят на крайно неподготвения вътрешно, но амбициозен и мотивиран от суетата човек, неизрастнал достатъчно, за да може естествено да му се даде достъп до определени знания. В амбицията си, той жадно протяга ръка да си вземе това, което не му се дава, и при това често улучва и някой контакт. Последиците често са някакъв тип зоология в стил Подводни. За справка: Повест за великолепната седморка, Авесалом Подводни.

П.П. Последната добре охранена лична "зоологическа градина" на редовно медитиращ човек, с която си имах работа, беше интересна комбинация между неутолимо гладен Дракон, силен Черен, ненадмината в демагогията Змия.

Π.Π.Π. За допълнителна справка:

Cutting through spiritual materialism, Chogyam Trungpa

Четем книги, медитираме (и ние не знаем защо), трупаме "знания" и след това... излизаме на улицата и нагрубяваме един човек. Какво сме научили? Практиката не ни е направила по-добри хора, само е раздула нашето его и ни е накарала да се чувстваме особено важни и значими. Обратно, не медитираме, нищо не знаем, нямаме особени умствени възможности, но... на улицата сме искрено добри и мили с хората. Кой е духовно по-напред?

Интелектът няма никакви духовни и морални качества. Той е просто един инструмент. И това как използваме този инструмент показва колко сме напреднали духовно. Медитацията не култивира никакви духовни и морални качества. Тя е един инструмент, който може да бъде използван за добро или лошо, при неподготвения човек с неовладяно его - по-скоро лошо.

Редактирано от tigertron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам вече два случая на хора с шизоидни състояния, занимаващи се с медитация. И в двата случая егоцентрични, безцеремонни и себични до крайност, тоест напълно неподготвени духовно за усвояването на каквито и да било знания. Такива хора могат да медитират единствено и само върху едно - собственото си его, уголемявайки го чрез това. Със или без медитация, това няма да промени нищо в тях, само ще усили указаните качества и в крайна сметка неизбежно ще ги докара до някаква форма на психическо разстройство.

Това е пътят на крайно неподготвения вътрешно, но амбициозен и мотивиран от суетата човек, неизрастнал достатъчно, за да може естествено да му се даде достъп до определени знания. В амбицията си, той жадно протяга ръка да си вземе това, което не му се дава, и при това често улучва и някой контакт. Последиците често са някакъв тип зоология в стил Подводни. За справка: Повест за великолепната седморка, Авесалом Подводни.

П.П. Последната добре охранена лична "зоологическа градина" на редовно медитиращ човек, с която си имах работа, беше интересна комбинация между неутолимо гладен Дракон, силен Черен, ненадмината в демагогията Змия.

Π.Π.Π. За допълнителна справка:

Cutting through spiritual materialism, Chogyam Trungpa

Четем книги, медитираме (и ние не знаем защо), трупаме "знания" и след това... излизаме на улицата и нагрубяваме един човек. Какво сме научили? Практиката не ни е направила по-добри хора, само е раздула нашето его и ни е накарала да се чувстваме особено важни и значими. Обратно, не медитираме, нищо не знаем, нямаме особени умствени възможности, но... на улицата сме искрено добри и мили с хората. Кой е духовно по-напред?

Интелектът няма никакви духовни и морални качества. Той е просто един инструмент. И това как използваме този инструмент показва колко сме напреднали духовно. Медитацията не култивира никакви духовни и морални качества. Тя е един инструмент, който може да бъде използван за добро или лошо, при неподготвения човек с неовладяно его - по-скоро лошо.

Някой е по бърз в действията отколкото с мисленето и затова ще поясня:

Не можеш да имаш "Два случая" понеже не сме разбрали да си специалист в областта на психологията и психиатрията.Ако си такава,съжалявам ама не ти личи,което е много лошо...Имаше един много хубав пост на Багира,където тя много добре беше обяснила ,че хората обикновено се дразнят от чертите на другите,които не понасят в себе си.Така че след прекрасния самоанализ който си си направила,не е зле да се занимаеш по сериозно с медитация! cool.gifИли по-добре не ,ако вярваш в това което си написала.... :)

Редактирано от N e o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек няма нужда да е специалист в нищо. Достатъчно е да наблюдава нещата в живота.

П.П. "Имам два случая"= Имам наблюдения в живота върху два случая с такава симптоматика и много подобни прояви и характер. За единия се консултирах и с професионалист, който дори беше на по-крайно от моето мнение. Не става дума за неприемане, разбира се. Смиреният човек приема всичко, което не означава, че не го вижда, каквото е. Като се изключи това, че и двамата се бяха фиксирали върху мен и се натрапваха в личния ми живот (фиксациите са характерни за шизфренията или предшизофренни състояния), не ми пречат изобщо.

Впрочем кой на този форум е специалист психолог? Поне в тази тема най-много да има някой самозванец. По форумите хората се представят за какво ли не.

Редактирано от azbuki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Човек няма нужда да е специалист в нищо. Достатъчно е да наблюдава нещата в живота.

П.П. "Имам два случая"= Имам наблюдения в живота върху два случая с такава симптоматика и много подобни прояви и характер. За единия се консултирах и с професионалист, който дори беше на по-крайно от моето мнение. Не става дума за неприемане, разбира се. Смиреният човек приема всичко, което не означава, че не го вижда, каквото е. Като се изключи това, че и двамата се бяха фиксирали върху мен и се натрапваха в личния ми живот (фиксациите са характерни за шизфренията или предшизофренни състояния), не ми пречат изобщо.

Впрочем кой на този форум е специалист психолог? Поне в тази тема най-много да има някой самозванец. По форумите хората се представят за какво ли не.

Няма нужда да си специалист ,разбира се.Но е добре да имаш все пак известна представа и е добре да си опитал това за което говориш.От всичките ти постове по тази тема е ясно едно:И представа си нямаш какво е медитацията.Защо тогава пишеш е загадка,на която е най- добре сама да си отговориш.Повече няма да ти отговарям,защото Стефан е прав,оспамихме му темата.Съжалявам за което,не беше умишлено.Поне от моя страна. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От всичките ти постове по тази тема е ясно едно:И представа си нямаш какво е медитацията.

biggrin.gif

П.П. Писанията на Нео са толкова забавни, че ме карат да нарушавам правилото на форума за непостване на емотиконки. И все пак, някои изказвания заслужават само смеха като коментар.

Редактирано от azbuki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
biggrin.gif

П.П. Писанията на Нео са толкова забавни, че ме карат да нарушавам правилото на форума за непостване на емотиконки. И все пак, някои изказвания заслужават само смеха като коментар.

Да се посмеем заедно,АЗ-буки....нали знаеш кой се смее най-добре.Много интересно каква е била медитацията дето са изпълнявали твоите "два случая",за да стигнат дотам докъдето ги описваш.Фиксациите са си характерни за всички люде,не само за шизофрениците.Особено ако се вторачиш в пъпчето си и почнеш да си повтаряш колко си умна и велика.....Та чакам да ме открехнеш как я разбираш медитацията и коя ти е любимата? :angry:

Редактирано от N e o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама, трябва да изберем - за медитация ли ще говорим, или за дребничките популяризации на Ошо.

Няма какво все да дъвчем, че допирът до непреходното е възможен само когато земната ни същност е неизменно състояние на медитация, а не в нескопосаните ни опити да притихнем за мъничко.

Но дори и за тях като говорим, нека разберем какво е медитация - не е концентрация, нито визуализация. Динамичните методчета на Ошо и сродните им, които отключват определени състояния в астралното ни тяло, способни единствено да ни направят псевдо-астралосензитивни отчасти, ни правят изключително зависими от един куп сидерични същности, които просто консумират живота ни...

Медитация, съжалявам за многобройните повторения тук и там, етимологично си означава навлизане в центъра, сърцевината на съществото ни. От гледища на личностната ни воля - постига се само и единствено чрез изчистване, стопяване на всичко, което бихме могли да приемем за идентификация. Да, хората вероятно се плашат от това, да се изгубят, да се разтворят - та нали те са единствената значимост в света си... Но ето, от собствен опит ви казвам - там, където се сближаваме с празнотата, с нищото, там се ражда универсалната пълнота. Усещането е неописуемо и за жалост, аз съм изпитал само негови бегли проекции в земността си, за много кратки моменти. Също не препоръчвам тази медитация като вид техника (а всъщност, именно това е медитация и нищо друго и то не според собствените ми разбирания), защото и собствените ни дълбочини са опасни, когато не сме изменили изцяло същността си. Но изменя само, който иска... Е, с изключения - аз например искам, а не постигам, но...

И повече нямам какво да кажа по темата, затова ако някой пожелае да заяви противни възгледи, нека го направи, но няма да се впусна в нататъшна полемика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ама, трябва да изберем - за медитация ли ще говорим, или за дребничките популяризации на Ошо.

Няма какво все да дъвчем, че допирът до непреходното е възможен само когато земната ни същност е неизменно състояние на медитация, а не в нескопосаните ни опити да притихнем за мъничко.

Но дори и за тях като говорим, нека разберем какво е медитация - не е концентрация, нито визуализация. Динамичните методчета на Ошо и сродните им, които отключват определени състояния в астралното ни тяло, способни единствено да ни направят псевдо-астралосензитивни отчасти, ни правят изключително зависими от един куп сидерични същности, които просто консумират живота ни...

Медитация, съжалявам за многобройните повторения тук и там, етимологично си означава навлизане в центъра, сърцевината на съществото ни. От гледища на личностната ни воля - постига се само и единствено чрез изчистване, стопяване на всичко, което бихме могли да приемем за идентификация. Да, хората вероятно се плашат от това, да се изгубят, да се разтворят - та нали те са единствената значимост в света си... Но ето, от собствен опит ви казвам - там, където се сближаваме с празнотата, с нищото, там се ражда универсалната пълнота. Усещането е неописуемо и за жалост, аз съм изпитал само негови бегли проекции в земността си, за много кратки моменти. Също не препоръчвам тази медитация като вид техника (а всъщност, именно това е медитация и нищо друго и то не според собствените ми разбирания), защото и собствените ни дълбочини са опасни, когато не сме изменили изцяло същността си. Но изменя само, който иска... Е, с изключения - аз например искам, а не постигам, но...

И повече нямам какво да кажа по темата, затова ако някой пожелае да заяви противни възгледи, нека го направи, но няма да се впусна в нататъшна полемика.

Не мога да представя противни възгледи,даже и да исках.Много добре обясни същността на медитацията.Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, Венци!

Лука 11

23. Който не е с мене, против мене е; и който не събира заедно с мене, той разпилява.

Всеки, който търси и намира различията върши разделение. Независимо от вида си разделенията водят до омраза, до липса на разбиране и вникване в дълбочината на нещата и то не за друго, а поради нежеланието на ума да се съгласи с еднаквостите. На ума му е необходимо "лично учение", в което той да "вижда" най-доброто и най-върховното, заедно с които сам той, ума, да се постави на върховото място на почетната стълбичка.

Друго си е да си на по-верния път, да вярваш в по-пистинския Бог и да си последовател на по-висши учители и школи, нали? Това си е най-голямата съблазъм за ума! Това значи, че той същия не е маловажен, че е значим и че комплексираността му е достатъчно добре прикрита за простото око.

Комплексът на малкия човек в психологията гласи: "Малкия човек /ниския човек, дребната душица/ реже главите на околните, за да се почувства по-висок."

Често съм се улавял в тази плоскост. :-)

Наистина методите на Раджниш Чандра Мохан Джаин или по познат като Ошо не са за всеки. Те са най-подходящи за хора подтискали сексуалността си и за тези, които не умеят да изпитват наслада към живота. Провил съм изследване върху тази методика и я намирам за точна и вярна.

98% от хората на света имат проблем с първите си три енергийни цинтъра - страх, вина, срам и точно върху тях е съсредоточена въпросната методика. Също работи върху материалното желание, липсата на наслада от съществуването и изпитването на емоциите - гняв, ярост...

Първи, втори и трети енергиен център чакра. Ако мазето е мръсно и трушията е развалена, компотите са кипнали, а виното е вкиснало, какво правим? Ами намирисва целия ни дом.

Кундали е с посока от долу - нагоре. Всеки един блокаж в първите три енергийни центъра пречи на енергията да се качи в сърцето, където да стане разширението.

Западния човек е силно подтиснат, комплексиран и според мен методиката, която ползва Ошо е точно на мястото си. разбира се тя не е негова. Взаимствана е, но пък той има прекрасното чувство за съчетание на методите и изграждане на системи.

Това, горното не е опит за защита на някой който вече не е сред нас. Било каквото било и вече е без значение. Написах поста с цел да се потърси дълбочината, а тя се постига единствено с проникване навътре.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Привет, Венци!

Всеки, който търси и намира различията върши разделение. Независимо от вида си разделенията водят до омраза, до липса на разбиране и вникване в дълбочината на нещата и то не за друго, а поради нежеланието на ума да се съгласи с еднаквостите. На ума му е необходимо "лично учение", в което той да "вижда" най-доброто и най-върховното, заедно с които сам той, ума, да се постави на върховото място на почетната стълбичка.

Друго си е да си на по-верния път, да вярваш в по-пистинския Бог и да си последовател на по-висши учители и школи, нали? Това си е най-голямата съблазъм за ума! Това значи, че той същия не е маловажен, че е значим и че комплексираността му е достатъчно добре прикрита за простото око.

Комплексът на малкия човек в психологията гласи: "Малкия човек /ниския човек, дребната душица/ реже главите на околните, за да се почувства по-висок."

Често съм се улавял в тази плоскост. :-)

Наистина методите на Раджниш Чандра Мохан Джаин или по познат като Ошо не са за всеки. Те са най-подходящи за хора подтискали сексуалността си и за тези, които не умеят да изпитват наслада към живота. Провил съм изследване върху тази методика и я намирам за точна и вярна.

98% от хората на света имат проблем с първите си три енергийни цинтъра - страх, вина, срам и точно върху тях е съсредоточена въпросната методика. Също работи върху материалното желание, липсата на наслада от съществуването и изпитването на емоциите - гняв, ярост...

Първи, втори и трети енергиен център чакра. Ако мазето е мръсно и трушията е развалена, компотите са кипнали, а виното е вкиснало, какво правим? Ами намирисва целия ни дом.

Кундали е с посока от долу - нагоре. Всеки един блокаж в първите три енергийни центъра пречи на енергията да се качи в сърцето, където да стане разширението.

Западния човек е силно подтиснат, комплексиран и според мен методиката, която ползва Ошо е точно на мястото си. разбира се тя не е негова. Взаимствана е, но пък той има прекрасното чувство за съчетание на методите и изграждане на системи.

Това, горното не е опит за защита на някой който вече не е сред нас. Било каквото било и вече е без значение. Написах поста с цел да се потърси дълбочината, а тя се постига единствено с проникване навътре.

Поздрави!

Привет Рурк!

Честно казано перфектно го заместваш тоя някой"който не е сред нас"..... :rolleyes:cool.gif Ще си призная честно -теб заподозрях първо!Сорри ако е било неоснователно....Та я изтълкувай ти случая от твоята гледна точка,какъв е биил проблема на нашия човек ,че така да ни замотае??? А Ошо,да го оставим на мира.Той не е измислил медитацията,просто е правил бизнес с нея. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Привет Рурк!

Честно казано перфектно го заместваш тоя някой"който не е сред нас"..... ;)cool.gif Ще си призная честно -теб заподозрях първо!Сорри ако е било неоснователно....Та я изтълкувай ти случая от твоята гледна точка,какъв е биил проблема на нашия човек ,че така да ни замотае??? А Ошо,да го оставим на мира.Той не е измислил медитацията,просто е правил бизнес с нея. cool.gif

Ето нещо интересно за наблюдение:

http://www.vbox7.com/play:8167d6b0

:-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой каже нещо изцяло неверно (което не е лесна работа, но да предположим, че се случи) сравнително лесно може да бъде опроверган. Обаче ако каже нещо отчасти верно, отчасти неверно, нещата стават много по- сложни.

И така, ако в мазето не е чисто, наистина цялата къща започва да вони. Обаче пък ако изобщо не ни трябва тази къща? Речено е, че ново вино в стари мехове не се налива. То ест, на когото му трябва ново вино, хич да не се опитва да поднови старите мехове! Може, на принципа- всеки има право и нужда от своите си опитности. Но резултатът е вонлив.

Несъмнено медитацията е могъщ инструмент. Обаче за какво? За разбъркване на боклуците в мазето?

Да, блокажите на енергия из човешкото тяло водят до големи неприятности. Болки, заболявания, изкривявания най- разнообразни ... Обаче още по- опасно е отприщването за свободна циркулация на каквото не трябва. Една медитация, която гони и постига тази цел не прави нови мехове. Само разбърква стари утайки. Прави го с привкус на радост, здраве, усещане за могъщество ... Ходи разбери измамата ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето нещо интересно за наблюдение:

http://www.vbox7.com/play:8167d6b0

:-)

Страхотно!Ама нали съм си шило в торба виж какво открих.Те това вече е медитация почти динамична! cool.gif

Ако някой каже нещо изцяло неверно (което не е лесна работа, но да предположим, че се случи) сравнително лесно може да бъде опроверган. Обаче ако каже нещо отчасти верно, отчасти неверно, нещата стават много по- сложни.

И така, ако в мазето не е чисто, наистина цялата къща започва да вони. Обаче пък ако изобщо не ни трябва тази къща? Речено е, че ново вино в стари мехове не се налива. То ест, на когото му трябва ново вино, хич да не се опитва да поднови старите мехове! Може, на принципа- всеки има право и нужда от своите си опитности. Но резултатът е вонлив.

Несъмнено медитацията е могъщ инструмент. Обаче за какво? За разбъркване на боклуците в мазето?

Да, блокажите на енергия из човешкото тяло водят до големи неприятности. Болки, заболявания, изкривявания най- разнообразни ... Обаче още по- опасно е отприщването за свободна циркулация на каквото не трябва. Една медитация, която гони и постига тази цел не прави нови мехове. Само разбърква стари утайки. Прави го с привкус на радост, здраве, усещане за могъщество ... Ходи разбери измамата ...

Права си ,Пантерке.Само че да събориш старата къща и да правиш нова е тежка задача.... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да седиш в боклуци и смрад по- лека задача ли е? Или понеже сме си свикнали, а смрадта си е наша ...

Не бива да забравяме, освен това, че смъртното същество има своите задачи и отговорности. Но ако пожелае Новия градеж, ако постави правилния крайъгълен камък, помощ идва, и то колкото трябва и когато трябва. (нямам предвид контролното, изпита, проекта, съня, видението и т.н., макар че пътем и такива неща може да се получат)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да седиш в боклуци и смрад по- лека задача ли е? Или понеже сме си свикнали, а смрадта си е наша ...

Не бива да забравяме, освен това, че смъртното същество има своите задачи и отговорности. Но ако пожелае Новия градеж, ако постави правилния крайъгълен камък, помощ идва, и то колкото трябва и когато трябва. (нямам предвид контролното, изпита, проекта, съня, видението и т.н., макар че пътем и такива неща може да се получат)

Добър съвет.Ще те послушам. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

темата е много общо зададена!

Най-обща информация давам щото за тая тема може да си говорим тука до Нова година

Медитацията е начинът да се достигне до душевно равновесие, начин да изразите вътрешното усещане за света и за самите вас

Най-известните са Дзен мидитация,Йога-медитация и Китайска!

Дзен е японското название на Чан будизма(създаден от Бодидхарма в пещара близо до Шаолин).

Йогата е най-старата известна система за духовно и физ.самоусъвуршенстване!Йогата неможе да се изчисли година на създаване щото е много стара! Последните изследвания предполагат че Йога е създадена преди 8000 години!Има твърдение за 11 000,но това са предположения! Впрочем Индийската Йога има бая влияние върху Китайската и Китайските бойни стилове,особено направление Шаолин!

Японския Дзен будизъм и медитация произлиза от Чан будизма! То по принцип Японската култура(медитаций,бойни стилове,трактати произлизат...) от китайската

За Китайската недитация или Ци-Гун! 2 главни направления Шаолински Ци-гун и Даостки(планините У-Дан и Е-Мей) Ци-Гун !

хора Даостките монаси горе в планините от медитаций,бойни стилове ,елексири,специални храни,билки и други упражнения са достигали 170 години! Не се майтапа!Пише го в сайтове за У-ШУ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самата дума медитация подсказва междинно положение - нито тук, нито там.

Аз предлагам друго - където и да сме - много вътре там да сме, но винаги да можем да отлетим... тоест, каквото и да прави човек, да го прави с цялата си същност - с целия си ум, сърце и воля, да присъства активно, но да не се погребва там и винаги да може да бъде готов да излезе още по-висок.

Медитацията е вредно състояние. Блуждаене на духа. Пасивност.

Друго е нужно на човека, за неговото осъзнаване - активно влагане навсякъде, където е. Да засвети навсякъде, където отиде, където и да влезе. Да освети мрака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
темата е много общо зададена!

Най-обща информация давам щото за тая тема може да си говорим тука до Нова година

Медитацията е начинът да се достигне до душевно равновесие, начин да изразите вътрешното усещане за света и за самите вас

Най-известните са Дзен мидитация,Йога-медитация и Китайска!

Дзен е японското название на Чан будизма(създаден от Бодидхарма в пещара близо до Шаолин).

Йогата е най-старата известна система за духовно и физ.самоусъвуршенстване!Йогата неможе да се изчисли година на създаване щото е много стара! Последните изследвания предполагат че Йога е създадена преди 8000 години!Има твърдение за 11 000,но това са предположения! Впрочем Индийската Йога има бая влияние върху Китайската и Китайските бойни стилове,особено направление Шаолин!

Японския Дзен будизъм и медитация произлиза от Чан будизма! То по принцип Японската култура(медитаций,бойни стилове,трактати произлизат...) от китайската

За Китайската недитация или Ци-Гун! 2 главни направления Шаолински Ци-гун и Даостки(планините У-Дан и Е-Мей) Ци-Гун !

хора Даостките монаси горе в планините от медитаций,бойни стилове ,елексири,специални храни,билки и други упражнения са достигали 170 години! Не се майтапа!Пише го в сайтове за У-ШУ!

Да, така е. Това е вярно. Медитацията е начин да се достигне душевно равновесие и хармония да духа с тялото. Това е много сложна задача. Но постигне ли се, човек става почти съвършен! Чрез медитацията се постига изключителна концентрация, бдителност, изострят се сетивата ... Всъщност медитацията е естественият начин, чрез който душата напуска тялото, без да има физическа смърт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всъщност медитацията е естественият начин, чрез който душата напуска тялото, без да има физическа смърт!

И кое му е хубавото на тяло без душа или на душа без тяло. Спящо тяло и блуждаеща душа. Това ли ви е целта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много видове медитация. Най-общо медитацията е успокояване на тялото, ума и емоциите; отстраняване на ненужните мисли и емоции, които ни безпокоят. След това идва насочване на съзнанието към определена идея, която искаме да разберем (при медитация със семе). Това не е точно пасивен процес. Умът наистина е настроен на "възприемане", като по този начин се дава възможност да се отпечатат в съзнанието определени идеи привлечени евентуално от висшите ментални планове и дори тези над тях (ако е налице съответстващ вътрешния стремеж на медитиращия и развитие на съзнанието). Ненапразно преди да се пристъпи към медитация се препоръчва умът да е добре трениран да се концентрира. Умът в комбинация с вътрешния (сърдечен) устрем създават магнит привличащ от пространството идеи сходни с въпроса който медитиращия се опитва да осветли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за Медитацията може да си говорим тука много!

Ако някой е толкова запален по медитаций и вътрешни практики да се запише!

В България имаше кемп-семинар по Даоистка алхимия,медитация,медицина,Тай-Чи , Дао-Ин, източна философия и др.!Имаше един китайски лекар дето преподаваше тия работи в София!Незнам сега дали още води курсове! Развива се Даоистки тъй като Даостките бойни изкуства(Тай-Чи , Син-И-Чуан, Ба-Гуа-Джан)са най-добре развити в БГ,а те вървът ръка за ръка с Даостката медитация и вътрешните практики!

Има клубове по Йога в София и в провинцията!

Това ми е информация от нета!

Пак казвам,ако някой е толкова запален да се запише на курсове! Там ще ви обяснат най-точно!

Един безплатен съвет---Ако се запишете на медитация и вътрешни практики,няма да е лошо да ги смесите с бойни изкуства!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...