Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Да така е .Гледал съм "Тигър и Дракон' .Доста неща са обяснени там.Ама не говорим за бойни изкуства и такава динамична медитация. cool.gif Макар че мога и да греша.като се сетя какво се случи,много е вероятно ти да даваш истинския отговор на загадката. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филма "Непобедимите от У-Дан" е също много хубав! Показват се истински хватки от Кунг-Фу,медитации,средоточения, философия...Относно филмите за Кунг-Фу,старите китайски са най-добри("Хон Гил Дон","Щастливка 13","Манастирът Шаолин","Змия в сянката на орела" и дрги са класика в жанра-истински бойни хватки,средоточения,медитаций...)!Проблема е че тия филми са много трудно откриваеми в нета и някои нямат субтитри и са с лошо качество!

Тия с Джет Ли,хем че има доста фантастика(с малки изключения),хем не е голям майстор на У-ШУ(Кунг-Фу) за какъвто се представя!

Редактирано от Амигоса (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За Ци-Гун(Чи-Гонг)

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0%B8_%D0%B3%D1%83%D0%BD

Йога-медитация

http://yoga-meditation.us/

Дзен медитация

http://dejavu.tialoto.bg/article.php?id=2001

Това,което съм прочел специално за Ци-Гун и вътрешната енергия Ци е,че при неправилна практика може да доведе до рески нарушения по почти всички вътрешни органи на организма(дробове,сърце,гръбначния и главния мозък, нервна система,кръвоносни съдове....)!В някои случаи може и смърт!Китайците са казали "Като има разсейване на Ци има смърт"!

А в Европа имаме привнесено от Азия :

1) Чу Гун медитация. :beat:

2) Руска Йога :beer:

3)Ци Гой-нер меди ;)

:jeer:

post-176307-1221489826_thumb.jpg

post-176307-1221490260_thumb.jpg

post-176307-1221490271_thumb.jpg

Редактирано от U.Ra (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А в Европа имаме привнесено от Азия :

1) Чу Гун медитация. :beat:

2) Руска Йога :beer:

3)Ци Гой-нер меди ;)

Мда!

Абе хора стига сме се правили на големи разбирачи тука! Просто,който иска наистина да медитира има клубове в София и провинцията! Но ви казвам ако се запише някой да не си правите шегички с тия работи,че може да има големи последствия!Това може да го потвърдът и инструкторите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Медитацията е опасно нещо.

Защо мислиш така Туки?Авторът на темата също така смяташе.Случайно да го познаваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетете това. Някой от вас да се е чувствал по подобен начин по време на медитация?

http://www.izvorite.com/text/text114.htm

Редактирано от tuksum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://forum.dnes.bg/viewtopic.php?t=8943

БЪЛГАРИН ПОСТИГНАЛ САМАДХИ И НЕГОВАТА КНИГА АЗ СЪМ СЕГА!

Да! Сега в България има жив човек постигнал самадхи. Този жив човек е като вас – диша, храни се и отделя. Но той е разбрал същността на живота и в книгата си Аз Съм Сега го обяснява на вас. Това е един божествен дар за изстрадалия български народ. Това е новия Христос, Буда, Мохамед и Кришнамурти. Това е самия Бог слязъл на Земята за да ви каже:

Няма Бог, Буда, Христос Мохамед и Кришнамурти, няма аз и ти има само Аз съм сега! Бог не е наш създател – ние сме сега и сме биле въвеки веков и отвъд времето. Ние не се нуждаем от нищо защото имаме всичко. Ние сме Бог сега. Аз сега сам в самадхи и ви говоря това.

Тази книга е написана от Аз съм сега. Аз съм сега е световно без известен автор. Аз съм сега е световно непризнат. Аз съм сега не е написал никаква книга и няма намерение да пише друга защото в тази книга се казва цялата истина за живота. Аз съм сега не се нуждае от одобрение или отхвърляне. Аз съм сега се нуждае само от себе си - затова е независим от други мнения. Аз съм сега е духовно откровение без никакви претенции.

Тази книга е написана от Аз съм сега. Аз съм сега е световно известен автор на духовни книги с милиони тираж. Аз съм сега е световно признат. Аз съм сега е написал много книги за истината в йога и живота. Аз съм сега е признат от световната критика в жанра. Аз съм сега ще се радва да прочетете тази книга и тя да ви помогне за живота – да станете свободни и щастливи - тук и сега. Аз съм сега е божествено откровение.

И двете мнения са верни. Възможно ли е това? Прочетете книгата ще имате възможност да прецените сами истината... Кое е вярното за Аз съм сега?

Кой съм Аз? Аз съм сега!

Животът е.

Истина няма.

Път няма.

Духовно развитие няма.

Ние сега сме духовно развити.

Няма духовно спасение там някъде.

Духовното спасение е тук и сега.

Бог е тук и сега. Животът е сега.

Аз съм живота сега.

Аз съм Бог сега.

Смисълът на живота е в самия живот.

Осъзнай го!

Знанието е храна за ума.

Вярата е храна за духа.

Животът е вяра в Бог и любов към живота...

Няма друго.

Другото е суета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, 'самадхи' не е състояние на ВЕЧНОСТ. То е състояние, когато йогинът не е познал Кришна и броди с векове в Астралът, като не си прекъсва сребърната нишка с грубо-матер. си тяло, чиито функции са сведени до миниум, но душата му е ОЩЕ В ТЯЛОТО и не знае как да постигне Трансцеденталност.

Второ: забелязвам, че Кришна станал "Кришна-МУТРИ"?.... ohmy.gif

От дзмиите е, Тюки, шъ знаеш! :bye1:

Да! Сега в България има жив човек постигнал самадхи. Този жив човек е като вас – диша, храни се и отделя. Но той е разбрал същността на живота и в книгата си Аз Съм Сега го обяснява на вас. Това е един божествен дар за изстрадалия български народ. Това е новия Христос, Буда, Мохамед и Кришнамурти. Това е самия Бог слязъл на Земята за да ви каже:

Няма Бог, Буда, Христос Мохамед и Кришнамурти ohmy.gif , няма аз и ти има само Аз съм сега! Бог не е наш създател – ние сме сега и сме биле въвеки веков и отвъд времето. Ние не се нуждаем от нищо защото имаме всичко. Ние сме Бог сега. Аз сега сам в самадхи и ви говоря това.

Тази книга е написана от Аз съм сега. Аз съм сега е световно без известен автор. Аз съм сега е световно непризнат. Аз съм сега не е написал никаква книга и няма намерение да пише друга защото в тази книга се казва цялата истина за живота. Аз съм сега не се нуждае от одобрение или отхвърляне. Аз съм сега се нуждае само от себе си - затова е независим от други мнения. Аз съм сега е духовно откровение без никакви претенции.

Тази книга е написана от Аз съм сега. Аз съм сега е световно известен автор на духовни книги с милиони тираж. Аз съм сега е световно признат. Аз съм сега е написал много книги за истината в йога и живота. Аз съм сега е признат от световната критика в жанра. Аз съм сега ще се радва да прочетете тази книга и тя да ви помогне за живота – да станете свободни и щастливи - тук и сега. Аз съм сега е божествено откровение.

И двете мнения са верни. Възможно ли е това? Прочетете книгата ще имате възможност да прецените сами истината... Кое е вярното за Аз съм сега?

Кой съм Аз? Аз съм сега!

Животът е.

Истина няма.

Път няма.

Духовно развитие няма.

Ние сега сме духовно развити.

Няма духовно спасение там някъде.

Духовното спасение е тук и сега.

Бог е тук и сега. Животът е сега.

Аз съм живота сега.

Аз съм Бог сега.

Смисълът на живота е в самия живот.

Осъзнай го!

Знанието е храна за ума.

Вярата е храна за духа.

Животът е вяра в Бог и любов към живота...

Няма друго.

Другото е суета.

Редактирано от U.Ra (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Първо, 'самадхи' не е състояние на ВЕЧНОСТ. То е състояние, когато йогинът не е познал Кришна и броди с векове в Астралът, като не си прекъсва сребърната нишка с грубо-матер. си тяло, чиито функции са сведени до миниум, но душата му е ОЩЕ В ТЯЛОТО и не знае как да постигне Трансцеденталност.

Второ: забелязвам, че Кришна станал "Кришна-МУТРИ"?.... ohmy.gif

От дзмиите е, Тюки, шъ знаеш! ;)

Днес сутринта си мислех за сребърната нишка,ама се зачудих дали да те питам.Явно е нямало защо да се чудя.А Туки пак се врътна с финт и чупка ,не ми отговори на въпроса и отново се прави на рибка.Че и пита коя е Пагане!!?Не и казвайте, да се поразтърси сама. :Plaugh.gif;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Днес сутринта си мислех за сребърната нишка,ама се зачудих дали да те питам.Явно е нямало защо да се чудя.А Туки пак се врътна с финт и чупка ,не ми отговори на въпроса и отново се прави на рибка.Че и пита коя е Пагане!!?Не и казвайте, да се поразтърси сама. :lol6:laugh.gif:lol6:

Тюксън знае вече, че Пагане е вид Цигане и pagan-истка. ..Но понеже събира инфо отляво и отдясно :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

---

Достигналите самадхи не използват манипулативни психологически подходи за да агитират хората да им купуват книгите.

„Автобиографията на един йогин“ е великолепна книга, едновременно вдъхновяваща и отрезвяваща. И наистина, възможностите на човека са безгранични, но разкриването им изисква неимоверни усилия, постоянство и отдаденост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много точно.

Естествено, и в двата случая е важно върху какво се медитира. Примерно всяка караница е форма на негативна медитация. Тъй като медитацията е форма на свързване на плановете на битието, при което човекът се явява проводник, въпросът за "темата" на медитацията е въпрос и за това на какво човекът става канал в нея.

(Не пия кафе поради медитацията си върху нуждите на собствената си... физическа обвивка :super: )

Някой от вас чел ли е "Медитация и осъзнаване" на Кришнамурти или "Изкуството на медитацията" от Свами Вивекананда,ако не - мога да му ги дам назаем да ги прочете - СТРАХОТНИ СА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, четох, четох постовете от тази тема... Но така и не разбрах същността на медитацията.

Кому е нужно това и вярвате ли Вие, че е възможно подобно разтоварване на мозъка? Някой, който е кръстосал крака на пода и говори "Оммм", и по някое време душата му се отделя от тялото... Как не!

Който иска да си разтовари мозъка и да не мисли за нищо, защо не пробва терапия, включваща повече секс? :lol6:

Редактирано от BoByS (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля си,че медитацията не е за всеки. ;)

Трябва най-малкото ВОЛЯ/много/ и "вътрешна" нужда/усещане/ за това. ;)

Който иска да си разтовари мозъка и да не мисли за нищо, защо не пробва терапия, включваща повече секс?

Защото за секс трябват най-малко двама,а да медитираш може и сам ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък ми натежа животецът от многото дела, цели, стремежи, посоки. Ама всъщност ми натежаха не те, ами онази мъчителна жажда за постигането им и неудовлетвореността, че не са постигнати нещата. Оня ден си вървя по шопската улица и насред врявата и вътрешната си врява мисловна и емоционална амбиция се сетих, че "пътят е важен, а не целта". казано е по много начини и в Гита и в будизма и даоизма. И Дънов, разбира се. Да се стремиш без да се стремиш. Действие в бездействието. да си в ядрото на медитацията докато си действаш по задачите в живота. Тук и сега. Както и да е, взе че ми олекна...

Най-яката медитация за мен е да се събудя и да гледам котенцата вкъщи как се гонят,а после да си пия чая на терасата - във вътрешна тишина, която те кара да преживеяваш сърдечно всичко - директно. Една директна сърдечна свързаност с нещата. Ей те тва.

Между другото, медитацията яко навлиза и в психотерапията, при това в най-научната: когнитивно поведенческата. Там си я наричат майндфулнес. Скоро имаше семинар точно за това в София.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда,медитацията не е задължително да бъде толкова формална - да се усамотяваш,да сядаш в съответната поза и т.н.

Най-хубавата медитация в живота ми беше през един летен ден високо в планината... Бяхме решили да си починем от преходите и цял ден да лентяйстваме на една хижа. Времето беше прекрасно - слънчево,тихо, леко прохладно...

Нямахме никакви задачи и цели за деня,нищичко за правене. Просто стоях на една пейка на слънце,без нищо в ума си,без да мисля... Просто бях там. Усещах нещата,които се случваха около мен, бях напълно потопен в мига. Усещах невероятно спокойствие... За мен това е медитацията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Медитация може да бъде и съзерцанието и музиката ,и книгата , но това са моментни неща , докато за истинската медитация се изисква дисциплина , свикване и тренинг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Медитацията е пасивна и активна.Аз като един неспокоен ум ми е трудно да правя пасивна медитация ...но когато съм в движение и съм се съсредоточил във всяко едно издишване и малко мускулче за извършване на движението което искам,тогава направо съм абсолютно сам в цялата вселена.Лаишки обяснено ,разбира се :rolleyes::):wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Медитацията е пасивна и активна.Аз като един неспокоен ум ми е трудно да правя пасивна медитация ...но когато съм в движение и съм се съсредоточил във всяко едно издишване и малко мускулче за извършване на движението което искам,тогава направо съм абсолютно сам в цялата вселена.Лаишки обяснено ,разбира се :):):)

Ако успяваш да постигаш това, моите уважения :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако успяваш да постигаш това, моите уважения :P

Благодаря ,оценям го.Не е трудно да се постигне обаче.....лично за мен ми помогна-огромното желание да съм перфектен в това което правя и това че си вярвам много ...... biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря ,оценям го.Не е трудно да се постигне обаче.....лично за мен ми помогна-огромното желание да съм перфектен в това което правя и това че си вярвам много ...... biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

И не се стреми единствено и само към това да се доказваш! biggrin.gif /това в рамките на шегата/

За мен е важно всеки един да намери своят метод за медитация! Тогава човек успява да се предвижи на крачка към себе си!

Тази тема също е много вълнуваща! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усещане за нужда, презареждане, успокоение и хармонизиране на теб самия с всичко останало.

Медитация и цветове? Нещо за това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усещане за нужда, презареждане, успокоение и хармонизиране на теб самия с всичко останало.

Медитация и цветове? Нещо за това?

Сещам се за една:

http://www.youtube.com/watch?v=MEfSb8ipJiw

:-)

Редактирано от Lucia_free (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...