Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Сещам се за една:

http://www.youtube.com/watch?v=MEfSb8ipJiw

:-)

Хех, уби ме с тази песен.

Питам, понеже вчера медитирах с цветовете на отделните чакри и резултата е успокоение, хармонизиране, отпускане, зареждане, позитивизъм, релакс. Подейства ми .... много, много хубаво. Чак невероятно при все голямата емоционална разлика от преди и след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хех, уби ме с тази песен.

Питам, понеже вчера медитирах с цветовете на отделните чакри и резултата е успокоение, хармонизиране, отпускане, зареждане, позитивизъм, релакс. Подейства ми .... много, много хубаво. Чак невероятно при все голямата емоционална разлика от преди и след това.

Ако знаеш само колко много медитация има в тази песничка.

Лилавият лъч има най-високата вибрация от всички космически лъчи. Той контролира коронната чакра и също така е свързан с хипофизата, епифизата и централната нервна система. Хипофизата е центърът на интуицията и духовното разбиране. Епифизата е седалището на духа.

Редактирано от Lucia_free (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако знаеш само колко много медитация има в тази песничка.

Лилавият лъч има най-високата вибрация от всички космически лъчи. Той контролира коронната чакра и също така е свързан с хипофизата, епифизата и централната нервна система. Хипофизата е центърът на интуицията и духовното разбиране. Епифизата е седалището на духа.

Да, това го знам, без онова за хипофизата и епифизата.

Редактирано от Someone_Else (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това го знам, без онова за хипофизата и епифизата.

:-))

Обичам всичко да се случва като на игра - леко, ефирно, невинно. Никога не си казвам - ето сега аз ще медитирам или нещо подобно. Забавлявам се и се отнасям далеееч от цялата околна кал и смрад. Най-често си пея, музиката за мен е най-висша форма на медитация. Тя е изкуството най-близо до съвършената красота. Така мисля.

Ще посрещна изгрева сама,

ще докосна слънчева искра

и ще скрия в дланите роса,

за да пия през деня.

Ще приема залеза с тъга,

ще запазя дневна светлина

и ще скрия в себе си сълза,

за да пия през нощта.

Аз съм само цвят лилав -

люляк съм, люляк съм.

Аз съм само цвят лилав -

теменуга съм.

Потопи косите си във мен,

потъни в дъха ми сгорещен,

изцеди от моята роса,

за да пиеш през деня.

А усетиш ли, че си във плен,

и почувстваш ли се упоен,

откъсни ме с моята сълза,

за да пиеш през нощта.

С мене цветната дъга

се преля във лила,

с мен зелената трева

също е в лила.

Аз съм само цвят лилав -

люляк съм, люляк съм.

Аз съм само цвят лилав -

теменуга съм.

:dancing18::cool::diadem2:

Тази песничка ми напомня на една друга много весела:

:sunglasses::party4::weather3:

Редактирано от Lucia_free (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледах набързо мненията в темата, така че може да съм пропуснал нещо и да го повторя, за което ще ме извините. Думата медитация идва от mederi (лат.), което има значения като излекуване, изцеляване или постигане на цялостност; също и meditari, което означава да се размишлява, премерва (да се намери правилната мярка. Важен е корена medius - среда. В тълковните речнци медитацията обикновено се обяснява като "размишление или съзерцание". В тибетския будизъм общия термин е гом, което може да се преведе като "привикване, създаване на навик". Това има много значения, но най-общо: редовна практика, тренировка на ума да пребивава в уравновесно състояние, свободно от всякакви крайности или оставане без усилие в това, което е. В будизма има два основни типа медитации:

* такива, които успокояват ума (санскр. шамата, тиб. шине)чрез фокусиране върху избран обект (сетивен обект, вдишване/издишване, както и идам практиките във Ваджраяна, както и аналитични изследвания на определени теми като 4-те благородни истини и др.);

* медитации, които постигат истинската природа на реалността/ума или медитации на дълбокото прозрение (санскр. випасана, тиб. лаг тонг).

Втората се основава върху първата , т.е. първата успокоява ума и той става подобен на езеро без вълни, което ясно отразява всичко, а втората изследва природата на отраженията и самата вода (това е метафора, моля не я приемайте буквално). Без компетентен учител, както и без правилен възглед медитацията е в най-добрия случай безполезна, а в по-лошия - вредна.

П.С. Слушането на приятна музика, разходките сред природата и т.н. най-общо са форма на релаксация и психотерапия и в този смисъл могат да са много полезни, но медитацията в будисткия смисъл на понятиети има за цел да направи ума ни сияйно ясен, а не да го приспи, замъгли, отнесе и т.н. :sobbing: За последните цели си има неща като ЛСД,екстази и т.н. (шега).

Редактирано от dagpo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.09.2008 г. в 0:35, Shiniasu написа:

Има много видове медитация. Най-общо медитацията е успокояване на тялото, ума и емоциите; отстраняване на ненужните мисли и емоции, които ни безпокоят. След това идва насочване на съзнанието към определена идея, която искаме да разберем (при медитация със семе). Това не е точно пасивен процес. Умът наистина е настроен на "възприемане", като по този начин се дава възможност да се отпечатат в съзнанието определени идеи привлечени евентуално от висшите ментални планове и дори тези над тях (ако е налице съответстващ вътрешния стремеж на медитиращия и развитие на съзнанието). Ненапразно преди да се пристъпи към медитация се препоръчва умът да е добре трениран да се концентрира. Умът в комбинация с вътрешния (сърдечен) устрем създават магнит привличащ от пространството идеи сходни с въпроса който медитиращия се опитва да осветли.

на 5.09.2008 г. в 9:13, Shiniasu написа:

Висшите светове са си висши светове. Човек се свързва с тези сфери, отговарящи на стремежите и желанията му.

на 5.09.2008 г. в 9:58, Shiniasu написа:

Ха-ха. Венци, говоря за възприемане на идеи, а не за виждане на същества. Последното въобще не е необходимо в медитацията. Източникът на тези идеи може да бъдат както висши, така и по-низши същества, както и духовната триада на самия човек - това всъщност няма особено значение. От значение е, че те съответстват на състоянието на медитиращия. Затова е и препоръчително медитацията да се пропусне, ако човек е в раздразнено, подтиснато или други отрицателни състояния.

на 8.09.2008 г. в 23:04, Shiniasu написа:

Понеже медитацията е средство, чрез което човек се свързва с духовното в себе си, със своята душа, то идва един момент когато човек осъзнава, че тази душа всъщност е той самият. Тогава може да се каже, че човек е непрекъснато в състояние на медитация, защото във всеки един момент е свързан с божествената си същност. (Само сега да не се опитвате да изкарате това за което пиша обсебване.)

на 13.02.2009 г. в 21:33, Shiniasu написа:

Достигналите самадхи не използват манипулативни психологически подходи за да агитират хората да им купуват книгите.

„Автобиографията на един йогин“ е великолепна книга, едновременно вдъхновяваща и отрезвяваща. И наистина, възможностите на човека са безгранични, но разкриването им изисква неимоверни усилия, постоянство и отдаденост.

Бил писал за медитация още преди 12 г, без даже да съм видял какво си писал, ми беше пределно ясно какво ще прочета като погледна. 

Това ли ти е писането 5 поста? :no-no::lol6::yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...