Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво си струва за теб да научиш или направиш...

Препоръчан отговор

Днес след един разговор с една приятелка :) се стигна до един доста интересен въпрос от които може да излезе интересна тема, та въпроса е следния

Какво си струва за теб да научиш или направиш, дори ако това ще ти коства живота?

Та така пишете кои за какво мечтае и иска най много.Ето и това което аз искам те са доста неща които искам но това е първо.

Искам ако може да видя и да прочета всички тайни на правителствата какво знаята за извънземния живот и всички за всички странни и паранормални неща които са се сличвали, а после може и да ме килнат за да не исдам тайните.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно, много трудно, да не каже, че не бих си заменил живота, за каквато и да е тайна. Все пак живота си ми е един :eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля,че има нещо за което си струва да жертваш живота си.

Човек учи и се интересува само,защото има нужда от прогрес и от усъвършенстване.

Но защо му е всички това,ако загуби живота си?!Струва ли си?!

Всички тези знания са ни нужни,за да изживеем живота си пълноценно и след като сме ги получили,то започваме да живеем по-добре.Защо сме полагали всички тези усилия,ако загубим всички само за един миг.Да,това несъмнено ще дойде,смъртта няма да ни пропусне,но колкото по-колкото по-късно толкова по-добре.

Всяко ново знание е малка крачка към целта на всеки,а тя е да станем нещо повече,да се развием.И след тази малка крачка идва следващата и т.н. изминаваме цялата стълба до съвършенството,а ако паднем някъде по средата то няма как да стигнем до края.Жертваме ли живота си само,за да изминем едно стъпало нямам как да стигнем до края.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам какво би било това, което да науча и е по-ценно от живота. Та нали за това живеем - за да се учим и усъвършенстваме. Няма практическа и морална, ако щете и човешка полза да научиш нещо, което да ти коства живота.

Има други неща, за които би било смислено да се жертваш. Но няма да говоря за това, за да не се отклоня от темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имам възможност да разбера нещо и после малко време да го споделя с някой преди да гушна букета, бих искал да разбера как може да се лекува СПИН, рак и др. такива

Иначе да разбереш нещо и да се затриеш веднага без да го споделиш няма файда

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен човешкият живот съвсем не е толкова важен в сравнение с някакво общозначимо благо, в този аспект саможертвата е напълно оправдана.

а бих искал да знам смисъла на живота и съществуването като цяло, дори това да ми коства живота, така или иначе имам много прераждания пред себе си, и тогава бих могъл да ги оползотворя като уча останалите :)

но си мисля че смисъла на живота по принцип е винаги да се учим - както да събираме знания, така и да се учим да бъдем по-добри като хора и да си помагаме и да се обичаме, така че да ти се даде цялото знание наведнъж може да е изкусително, но не е правилно, защото трябва сам да извървиш целия този път, за да се извисиш духовно и нравствено.

Редактирано от kolp (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е че човек се учи докато е жив,но също така не може да научи всичко за един живот. А също така една от най силните (не при всички хора но при мен май е) черти у хората е любопитството и както знаем " Любопитството убило котката " :) а и всеки търси лесния начин да научи, да направи или да получи каквото иска. Но както знаем лесни неща няма и трябва да се помъчиш за да постигнеш нещо :) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям Давидов - има неща които човек си заслужава да научи докато умре!

И аз искам да разбера кой уби Кенеди, има ли "световен заговор", каква е скритата цел на масоните, тайните на държавна сигурност, използват ли САЩ извънземни технологии, има ли Господ.

Да ви кажа ще ми е по-интересно да умра след като съм ги научил тия неща, отколкото утре да ме блъсне някой пиян шофьор и даже да не разбера как съм умрял.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е много хубава тема...поне на мен много ми харесва...кара ме да се замисля за някои неща.

Според мен си струва човек да умре за нещо, което наистина иска. Все пак рано или късно умираме...

Едно от нещата, което искам да направавя е поне веднъж, когато искам да направя нещо добро да бъде разбрано като добро. А не да те критикуват, че не е трябвало да го правиш...

Искам да отида на Марс....искам да отида и да разбера тайните на Слънцето...но не само за себе си ги искам - а искам да ги кажа на всички:P

А какво друго си струва да направя, дори да ми коства живота - ами май всяко едно нещо си струва;)...дори и дишането на въздуха си струва.

Или.... животът ми не е важен, така че дори да не съществувах:baby: ... какво толкова.

Мъчи ме и още едно нещо(не само едно - много са, но едно от тях) - каква е мисията ми като съм се родила:blink:

P.S. Като се сетя за нещо друго пак ще пиша и много се извинявам за моите глупости...и тъпотии;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото нещо,заради което си струва да дадеш живота си е любовта!!!

Иначе имам много мечти,но те са твърде лични!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друго нещо заради което си бих дала живота е заради семейството ми и заради любовта, както по-горе е написала aaliyah_st.

И също много държа на истинските си приятели(ако имам такива)...та и заради тях

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро любовта може да ти вземе живота и здравето ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Живота и здравето не си ги давам за нищо, пък то било и любовта...

<{POST_SNAPBACK}>

"All you need is love" както се пееше в песента ;)

По-скоро любовта може да ти вземе живота и здравето :P

<{POST_SNAPBACK}>

много вярно ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Друго нещо заради което си бих дала живота е заради семейството ми и заради любовта, както по-горе е написала aaliyah_st.

И също много държа на истинските си приятели(ако имам такива)...та и заради тях

<{POST_SNAPBACK}>

DaSufferer,все едно чета мойте мисли,изразени по мой начин!!! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих си рискувала живота, за по-голямата част от близките ми хора, тогава винаги има какво да научиш, освен това достигаш до по-голяма степен на душевно спокойствие. А иначе за самата себе си не бих се осмелила...винаги можеш да заобиколиш, за да стигнеш до една и съща цел, ти решаваш как, а с какво ще те изненада животът във времето само можеш да чакаш, то ще си дойде само!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...
Не виждам какво би било това, което да науча и е по-ценно от живота. Та нали за това живеем - за да се учим и усъвършенстваме. Няма практическа и морална, ако щете и човешка полза да научиш нещо, което да ти коства живота.

Има други неща, за които би било смислено да се жертваш. Но няма да говоря за това, за да не се отклоня от темата.

Аз мисля, че си костваме живота , за да се научим на най-ценното да живеем. :baby:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз мисля, че си костваме живота , за да се научим на най-ценното да живеем. :baby:

Много точно казано :clap:

Самият живот е това, което учим всеки ден, това - което правим всеки ден ... кое би било това нещо, заради което да се откажем да се учим на всичко останало и да се откажем да направим всичко останало - едва ли има такова нещо :baby:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване