Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Мдамн...Обаче този копнеж за щастие и търсенето му...аз го търся другаде, не в субективното и недоказуемото :)

Психично или душевно болни? За мен между двете има разлика.

А запитвал ли си се какво прави хората "душевно болни" и дали някои събития от живота им, ситуацията и т.н са виновни за това? Не си ли се замислял, че някои просто поддават психически най-накрая и изпадат в депресивни състояния или временно/понякога постоянно/ умопомрачение?

Кажи ми бе, твоят екзорсизъм с четене на молитвите там, как ще им помогне на тези хора?

Само разбирането, човешкото отношение, опитът да им се помогне-ето това може да ги извади от подобни състояния...ако вече не е твърде късно...

А някои хора просто наследствено са предразположени към определени заболявания на определени органи и т.н, които водят до определени дисбаланси и това повлиява умопомрачително на хората...

Надявам се, можеш да обясниш защо и как всички сме обсебени и от какво точно?

------------------

Ето, пак желаете да натикате езотеричния светоглед в прокурстовото ложе на науката.

Самото име "наука" дава да се разбере, че става дума за нещо научено, сиреч по някакъв начин систематизиран и запомнен модел на нещо. Това не е вътрешно знание, за което не са нужни доказателства, тъй като сме абсолютно сигурни, че е истина.

И така науката е едно колективно творчество на база на осезаемата реалност.

По същия начин групи от фенове в нета на базата на някое фентъзи пишат, развиват отделни направления, после се намесват още, надписват донаписаното и съвместно изграждат с течение на години цели фептъзи светове. И ако някой почне да прише в контраст с вече изграденото го трият и отлъчват. Сиреч, вече си имат един общ Цербер, общ цензур, който пази така изградената фентъзи реалност и т.н....

-----------------------------------

За екзорсизма - да, прието е да се търсят в психиатрията причините за душевните страдания в наследство, психични и физически травми, стрес, алкохол, наркотици и т.н.

Ьми ако гореизброените фактори не са причина, а следствие от други събития, протекли на финоматериален план?

Такава идея е табу за психиатрията, нали е наука и борави с факти...

И фактите са тухличките, които логиката, като майстор-строител подрежда в приетия и одобрен модел, който се натрапва на човечеството.

И така нататък :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен тези, който правят екзорсизъм, имат нужда до толкова от психиатрична помощ, до колкото и самия "обладан" има нужда.Просто няма как в свят толкова реален като нашия, без нито един доказан паранормален или свръхестествен феномен, да вярваме, че нещо, което не съществува може да вземе контрол над човешката психика,обяснението за мен е много просто-човешкия мозък е толкова сложен орган, че вероятността да даде отклонение от здравата и разумна мисъл, е доста голяма. И нека разберат тези хора,който вярват в подобни неща(неща, който не могат да бъдат доказани по никакъв начин),че докато убежденията им се крепят само на фантазии и мистични истории, е по-добре да не съветват хора с психични проблеми и да не ги убеждават в собствените си вярвания, че само могат да навредят!!! б.р.Имам приятел, който вярва, че е обладан от демон и от 10години обикаля света в търсене на екзорсиз за да му помогне и още не е успял да го намери и с всяка година става по зле и по зле точно поради тази причина, че слуша точно хора, който му втълпяват тези вярвания.Последният път ми сподели, че демона го кара да се самоубие или да навреди на близките си ..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бившият съпруг на Весела Драганова гонил демони

Намерили мъртвия отец Ивайло 4 дни след смъртта, каза екзорсистът Георги Гелеменов

Публикувано изображение

Бяхме двама екзорсисти в България - бившият съпруг на Весела Драганова отец Ивайло, който почина, и аз.Това каза отецът-екзорсист Георги Гелеменов в предаването “Директно Карбовски” на Нова тв. Той гостува на предаването, за да обясни гоненето на зли духове, демони. Гелеменов разказа, че отец Ивайло бил намерен 4 дни след смъртта му.

Покойният отец бил представител на руската екзорсистка школа, а самият Гелеменов – на немската.

Все повече последователи на Сатана има в България, категоричен бе той. Отец Гелеменов съветва при покупката на дреха втора употреба тя да се изпере освен с прах за пране, и с чаша светена вода, за да се пречисти от енергията на предишния човек, който я е носил.

При покупка на автомобил втора употреба той препоръчва задължително да се направи водосвет на кобата, защото може с нея да е убит човек, да я е карал лош човек и отрицателната енергия в този автомобил си стои.

Чуждата коса не е за препоръчване, тя действа като чужд орган и носи енергията на предишния човек, каза отец Гелеменов по повод модата да се присаждат кичури коса за удължаването й.

По думите му всеки присаден орган носи информация, с него се пренася от енергията на предишния човек, в чието тяло е бил.

Много демони има в парламента, защото е построен върху старо турско гробище, това не е легенда и затова 6-ма български премиери са убити – от Стамболов до Луканов, каза още отец Гелеменов.

Той е категоричен, бе в България има много обладани от духове хора и причина за това са маговете в страната. Те били близо 12 000. Свещеникът не може да бъде обладан от демон, божествената благодат създава имунитет, както и за още 40 човека около него – негови приятели и близки, обясни той.

blitz.bg

Това за мястото на парламента не го знаех.

Дали е вярно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да кажа на Урунгел... Няма да стане и след 6 оригинални филми по темата! Ако има начин да сте свидетел....ще Ви разбера по текста! Толкова! Иначе поддържайте темата.... Безсмислено е!

Редактирано от Alain_Delon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен тези, който правят екзорсизъм, имат нужда до толкова от психиатрична помощ, до колкото и самия "обладан" има нужда.

б.р.Имам приятел, който вярва, че е обладан от демон и от 10години обикаля света в търсене на екзорсиз за да му помогне и още не е успял да го намери и с всяка година става по зле и по зле точно поради тази причина, че слуша точно хора, който му втълпяват тези вярвания.Последният път ми сподели, че демона го кара да се самоубие или да навреди на близките си ..........

Аз не мисля, че тези, които се занимават с екзорсизъм са психичноболни.

По-скоро го правят заради пари.

И аз не вярвам в демони, сатани и разни обсебвания, но има хора, на които им е внушено, че такива неща съществуват.

Те наистина възвръщат нормалното си психическо състояние след сеанс при екзорсист - вече поради самовнушение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност отец Гелеменов вероятно ще свърши работа. Наместо да си търси клиенти пред гробищата, може да ги намери сред приятелите си - политиците. Предполагам, че номерът за гонене на духове със светена вода и това, което е научил в Рощок ще му помогне да изгони злите духове от ИКостов, ЖВиденов, Симеон, БойкоБ, ГПърванов и други знайни и незнайни мошеници като него. Да се надяваме на лог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В православната църква тези ритуали се отчитат преди всичко за дело на опонентите й католици-те,нищо,че и те са християни!..Свещениците православни четат Киприянови молитви ,"обдишване" с тамян и който се прилага, хем за погребение и хем за здраве/?!/ Интересува ме - защо православието не борави с цялата методология на екзорсизма?..Опира до ефикастност, до психически заболявания или до някакви други тънкости? Питам се още - да не би всичкото онова не-крайно залитане да идва от това,че т.нар. православни християни,всъщност си остават изконни езичници и затова нямат такива разрушителни състояния? .. като нагледност ще е документалистика и без спец.ефекти:http://www.youtube.com/watch?v=B95FVVqHa2I

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ексзорсизма съществува под много форми, в много култура приложението му е коренно различно от други.В България много често се среща ритуалът "Баене" който е доста разпространен и се извършва само от жени(премахвал духове и болести или нещо друго в различните краища на България).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екзорсист ще гони демоните от правителството в деня на детето

Злото и демоните от изпълнителната власт ще гони екзорсистът отец Гелеменов в деня на детето от 14.00 часа пред сградата на Министерския съвет, съобщиха в петък от Асоциацията за детско развитие „Член 24".

Това ще бъде поредният опит за спасяване на управляващите от обладалото ги зло и пренасочване на енергията им от деструктивно и безхаберно отношение към правата и достойнството на децата към разум, отговорност и държавническо мислене. За постигане на целта ще бъде използвана силата на молитвата, посочват от организацията.

"Обикновено обсебените хора не знаят за злото в себе си. Екзорсизмът не е наказание, а лечение. Ритуалът ще включва елементи, предпазващи от агресия от страна на обсебените по време на изгонването на демоните", пише в съобщението.

След края на ритуала ще бъдат връчени отворени писма на Министерския съвет и Народното събрание.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1445241

Демоните, нападнали изпълнителната власт са непрогоняеми, но щом отеца има желание, нека опита да ги прогони. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...