Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ: Помощ за теми по икономика

Препоръчан отговор

Имам молба за няколко теми по Икономика или поне някой сайт, откъдето може да се прочете нещо по въпроса или поне теми за първи курс (ТУ).

1. Динамичен или статичен е процеса на икономика

2. Смисъл и значение на алтернативната цена

3. Фактори влияещи върху търсенето и предлагането

4. Връзка между лихва и рента

5. Схема на паричните агрегати

6. Схема на производство на БНП

7. Бизнес цикли

8. Фискална политика

9. Основни елементи в икономиката на предприятието

10. Съпоставка между дълготрайни и краткотрайни активи

(трябва ми поне по 1 лист, аз сядам да чета тук някакви неща и все пак ще се зарадвам на малко помощ)

Предварително Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Sky мерси намерих по малко за някой от темите, ако намериш още нещо интересно ще имам много да черпя (даже може да ти пусна на билярд ;))

Редактирано от MasterRalf (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 месеца по-късно...

търся проекти по икономика напр. изработване на вестник с всички доклади бизнес планове и тнт

sad.gifsad.gifsad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Блах.

На този проект преди две години имах 3. :wors:

Много са ми противни бизнес проект. Аз отговарях за документите по учреждяване на дружеството.

Пожелавам ти успех. :clap:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Някой може ли да ми намери една тема по Икономика: Типове Икономически системи.

Много ви моля намерете ми нещо че иначе загивам.

Благодаря Ви предварително. :angry::yanim::down:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търся 3 доклада по икономика:

1.Икон. обстановка в страната

2.Политическата обст. през последните 10 години

3.Юридически доклад, относно въвеждане на чуждестранни инвестиции(привличане на чужд. инвестиции и имали условия за чуждестранни инвестиции у нас).

Благодаря предварително :ph34r::P;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПОМОГНЕТЕ за този 2-рия доклад само той остана!!! :sobbing:

Това е което успях да намеря, дано ти свърши робота-http://formulata.hit.bg/kniga.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Хехе;)

Да не би да си в ДФСГ"Интелект"?

Тази тема не ви ли я дадоха в петък? Помня, понеже с един съученик трябваше да ни изпитват по ЗИП, понеже сме с два часа и нямахме никакви оценки;;) Да видиш ти как се изкарват 3 оценки за един час ;)

Не мога да ти помогна, понеже аз нашата тема така и не я написах, но съм сигурна, че тук ще се намерят съвестни икономисти, които ще ти дадат едно рамо :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Верно че ми я дадоха в петак ама аз за един фр тогава питах па сега ми трябва на мене :ph34r: хахахахахаха.

Ако някой може да ми помогне с темата пишете плссссс.

Редактирано от Tcvetelin (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То наготово темата няма кой да ти я даде. Тя Галя Димитрова нарочно така я е избрала, че никъде да я няма готова. По добре точка по точка от плана я търси из нета и евентуално из разни учебници. Сигурна съм, че точно формулирана цялата няма да я намериш и аз имах подобна тема и я нямаше никъде :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Трябва ми една от следните теми препоръчително е да е поне 4 листа голям формат а 4 или компютърни листове на word пак 4 поне Smile

Темите са 16 но ми трябва само 1 много ви моля.

1.Външната търговия на България при прехода към пазарна икономика - динамика структура тенденции.

2.Развитие на икономическите отношения между България и страните от Европеиския съюз тенденциии проблеми перспективи.

3.Развитие на икономическите отношения между България и страните от Европеиската асоциация за свободна търговия - тенденции проблеми перспективи.

4.Развитие на икономическите отношения между България и страните от Централноевропеиското споразумения за свободна търговия - тенденции,проблеми,перспективи.

5.Развитие на икономическите отношения между България и страните от Балканския регион - тенденции,проблеми,перспективи.

6.Развитие на конкурентността на българската икономика в условията на прехода към пазарна икономика.

7.Външна търговия на България със страната "Х" проблеми и перспективи.

8.Външно търговски режим на България при прехода към пазарна икономика - развитие и особености.

9.Световна търговска организация цели принципи задачи и функции.

10.Ролята на Световната търговска организация в глобализацията на световната икономика.

11.Последствия от присъединяването на България към Световната търговска организация.

12.Сравнителен анализ на валутно-курсовите режими в съвременната светона икономика.

13.Платежен баланс на България - фактори и тенденции.

14.Валутният режим на България в условията на прехода към пазарна икономика - тенденции и перспективи.

15.Развитие на валутния пазар в България - тенденции и перспективи .

16.Осигуряване срещу валутен риск при сключване на външнотърговски сделки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 8 месеца по-късно...
  • 10 месеца по-късно...

за Международната икономика в САЩ.Моля ви,можете да ми помогнете ;):wors: :wors:.Ако може ми го пратете на emaila mi [email protected] моля ви помогнете ми

Редактирано от brainiac1990
заглавие (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 11 месеца по-късно...

това трябва да ти помогне

Поразрови се малко,ще намериш много информация :)

Редактирано от минкова (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спешно ми трябва доклад на тема "Пазар и пазарни фактори" , моля ви помогнете ми

Редактирано от Tanchityyy (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте на всички, много ще се радвам, ако тези тема бъде полезна ба всички от форума. Търсих, но такава тема не открих, открих само икономика.Но мисля, че тук може да се задават въпроси за микроикономиката, както и за макроикономиката.

Та моя въпрос е къде мога да намеря теми по микроикономика? Търсих в нета, но нещо не откривам, в помагало.ком има, но там изикства да имаш абонамент, а за нямам за жалост. В хелпост също търсих, но и там не открих нищо.И по конкретно ми трябват материали за:

1.Роля на фирмата.Производствени функции

2.Приходи и разходи на фирмата

3,Пазарни структури. Пазара при съвършенна конкуренция

4.Поведение на потребителя и пазарното търсене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаче се плаща тук

Referati.com

Referati.org

Редактирано от meryta (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване