Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Zorito

Оставяте ли бакшиши?

Препоръчан отговор

Не не ти оставихме, май ти е слаба паметта?!?!?! Даже те хванахме че ни лъжеш в сметката и то тръгна от една минерална вода

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Бакшиш в рамките на 1 до 2 лв, ако е около 10 - 20 лв сметката. Ако е под 10 лв. - закръгляне до следващите 50 ст. - най-общо казано. Повече - не, защото подкрепям мнението - защо да оставям повече, на мен някой дава ли ми изобщо ?

Редактирано от zdravko87 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В повечето случай да . Да не казвам че някъде ходя само заради сервитиорките, да се пробвам отново за телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставям,защо да не оставям.Ако съм си пийнал,или ми хареса сервитьорката-даже и повече оставям.

"Бакшишът е обида за двете страни!" Помнители този лозунг от бръснарските салони преди 1989 г.? :)

Аз си ги обиждам ,ама те нямат нищо напротив... :) Чудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батенце тука в САЩ си имат неписан закон трябва да се оставя 15% от сметката като бакшиш защото др път ще имаш поръчка с кихано :). Не сериозно тука е прието всички да оставят някакъв бакшиш друг е въпроса колко ...

А иначе като цяло сервитьориките(сервитьорите) взимат в повечето ресторанти минимума на час понеже се очаква да им дадеш бакшиш и понеже доста от българите са бачкали тази професия на един етап от прибиваването си гледам и аз да оставям щото имам познати и знам как се чустват като няма бакшиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да се изкажа.Работя като сервитьорка и знам какво е когато ти оставят или не ти оставят бакшиш.По принцип винаги гледам да оставям,но има и случаи когато сервитьорката идва намръщена,тряска ми чашите и чиниите и направо си и иска да ни изгони,е тогава вече се замислям,щото и аз не винаги ми е било весело,но винаги съм подхождала с усмивка към клиентите си,даже колежките ми казват,примерно за някои дето не ги понасят-абе ся що им се усмихваш толкова,тея са такива простаци-ама аз си уважавам професията и си казвам каквото и да ми е отвътре клиентите ми(каквито и да са) не са виновни и усмивката ми е залепена за лицето по време на работа.Повечето го оценяват и ми оставят бакшиш,но както писа някой по-нагоре,някои дори и на ръце да ги носиш и да се държиш с тях като с царе си броят стотинките,така че си зависи и от клиентите.Онзи ден примерно преди заплата и с много сметки на главата си бяхме в една механа,ами сервитьорката беше супер любезна и усмихната(като мен),е как да не и оставиш бакшиш,дори и малък,ама с кеф,защото знаеш ,че си си изкарал една готина вечер благодарение и на човека,който те обслужва.Случвало се е наистина да съм била супер тъжна и да ми е кофти и да не мога да се усмихна дори и на сила,но в такъв случей се извинявам на клиентите си ,че просто не се чувствам добре и съм получавала разбиране.А когато лятото работих в комплекс на плажа(*****),какво да ви кажа,там идваха хора ,които си бяха интелигентни и ходили,ходили..ами всички си знаеха за тези 10%от сметката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако човекът е мил и любезен ДА но ако е някой надут/а НЕ laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бакшиш оставам само на печените сервитьорки или сервитьори амаааа по принцип ми се правят на тарикати и си го вземат без аз да съм им дал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оставям, въпреки че ако е някоя мрънла, която още малко ще ме накара да й измия мръсните чаши- тц :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ааааа Зори знам и един случай на един познат му изляха айран на главата:down::):): Как да остави бакшиш, а?

Мдаммммм а братовчед ми го заляха с водка...лелел как бъздеше, но и оставихме бакшиш на мацката, все пак докато го подсушаваше biggrin.gif взе че се почувства на далавера...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз оставян бакшиш според обслужването!Гледам винаги да има малко повече.Има такива дето не ти и връщат ресто което ме дразни,но не ми се занимава!А в повечето случаи гледам да оставя защото се надявам да са се постарали!Имам си една кръчмичка и една и съща сервитьорка която е адски готина.И ти носи всичко с настроение и няма да те изгледа на криво.Ми то ми става приятно,че съм седнала там и ме обслужва с усмивка и винаги оставям някой лев повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

веднъж ми разля една сервитьорка Cappy праскова на панталона, но го почисти де, а и беше 'убава, как да не и даде човек бакшиш за извънредния труд Question_Mark_emoticon.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сам много точен в това отношение....остаявям ,ако сам доволен от обслужването :speak: или ми е харесала сервитиорката.....да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз па днеска оставих biggrin.gif защото сервитьорката беше наборче и е яко sexy biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да оставям-те сами си ги вземат-и келнерите и таксиджиите да им се не знаеше

sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво да оставям-те сами си ги вземат-и келнерите и таксиджиите да им се не знаеше

sad.gif

Това наистина и мен адски много ме дразни!Аз ако искам и 5 лева ще оставя,но така да си вземат направо е много нагло! ;):down:angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги, когато съм доволна от обслужването, оставям бакшиш с удоволствие и не мисля, че съм направила, кой знае, какво, това си е нормално! Обаче, ако видя срещу мен някой/я сервитьор/ка, дето ме гледа на кръв, говори ми супер пренебрежително или фамилиарничи, /не знам, но много ме дразни в заведение непознат човек от персонала да започне да ми говори на "ти"/, обслужва ме лошо, или ме излъже в сметката - е, тогава не оставям, а съвсем учтиво си изчаквам да ми върне точно рестото! biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха....ми и аз обичам да оставям...даже много се кефя да давам бакшиши на бармана, ако мята бутилки и шейкъри...изобщо яко е ...той човека прави шоу, как да не му дадеш бакшиш...особено пък и ако е готин ...хаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да,в повечето случаи,особено когато обслужването ми е било приятно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В повечето случай оставям освен ако сметката не е кръгло число :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставам, ако са били любезни, обслужили са ме на ниво, и не са

ме ударили в сметката - не ми е за парите, но много мразя да ме лъжат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...