Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Drago Dochev

Коя книга Ви е повлияла най-много?

Препоръчан отговор

На мен "Граф Монте Кристо"- направо оставах без дъх, докато го четях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още като дете... "Без Дом".

Остана много силно в съзнанието ми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
На мен "Граф Монте Кристо"- направо оставах без дъх, докато го четях

И на мен най ми е повлияла "Граф Монте Кристо", той е първата книга, която съм чела денонощно, която не е била детска, и която ме запали да чета книги изобщо, преди него хич не обичах книгите :ph34r: А сега чета при всяка свободна минута

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Пепеляшка" не е книга, а приказка, но и до днес я обожавам. Кара те да вярваш, мечтите се сбъдват.

"Златният телец"- прочетох го на един дъх. Ода за глупостта и невежеството с написано с невероятен хумор. Една от малките книги, които след като затворих си казах- "Заслужаваше си" :ph34r:

"Мъртви души"- учих я в средното, но определено остави отпечатък в съзнанието ми. Ужасно полезна книга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Сидхарта" на Херман Хесе - уникална книга, която не мога да я опиша, просто тярбва да се прочете.

"Силмарилион" - J.R.R. Tolkien - за почитателите на фентъзито

"Алхимикът" - Paulo Coelho наскоро я прочетох и мога да кажа че е изключително добре написана

"Хамлет" - Шекспир - няма какво да коментирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, че ме изпревариха :clap: Още един твърд глас за проф. Tolkien и "Силмарилион".Повлия ми най-вече легендата за принц Берен, син Барахиров-още ми излизат сълзите на очите, като се сетя ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисия Земя на Л.Рон Хабърд неворятна книга щом като имах търпението да намеря 10 книги и ги прочета на 3 различни езици смятам че поредицата си заслужава просто има от сичко което ти прябва за 1 велика история

а др. която ме накара да чета е Властелина на Толкин просто велик

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно "Празни мисли на един празен човек" на Джером К.Джером и "Птиците умират сами" на Колийн Макълоу, а книгата, която четох почти 2 денонощия без спиране бе "Наследникът от Калкута" на Роберт Щилмарк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е от възрастта но книжките на Дан Браун доста ми повлияха... като четях 6-тото клеймо е имало нощи в който ме е била страх да отида да пия вода biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се замисля всяка една книга,която съм прочела ми е повлияла по различен начин в зависимост от момента и периода,в който съм я чела.Доста поезия ми се е набила в главата и ме е карала да препрочитам някои стихове,защото у тях намирам ,,топлата вода``,някоя истина за себе си или за света около мен...в този аспект Байрън ми е оказал влияние,Емили Дикенсък,макар да ми идва малко черногледичка и депресирана....да не забравям гениалната /за мен/ Камелия Кондова.

Ако трябва да говоря за романи,то тези на Стайнбек играят голяма роля в живота ми поради простата причина,че го съпътстват от много време насам.,,На изток от рая`` и ,,Полет над кукувиче гнездо`` обаче са двата ромата,поставили най-силен отпечатък върху психичния ми и неосъзнат понякога свят.Карали са ме да мисля и да спирам да мисля /едновременно/,да плача и да спирам да чувствам /пак едновременно/,да съжалявам,че съм ги прочела,защото тръпката да ги прочета за пръв път няма да я има вече и да ме карат да съм щастлива,че съм попаднала в техния свят /пак едновременно/...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да кажа само една книга, която ми е повлияла. Всяяка една книга ми е повлияла по някакъв начин.

Като се замисля, май Достовески, Буковски и Стайнбек са писателите, които наистина са ме карали да се замислям за някой неща.

За Пърл Бък се сещам и "Източен вятър, Западен вятър" - невероятна според мен книга, която може да те научи да бъдеш толерантен към различното...

Иначе има разни философи - Лао-Дзъ, Ницше, които също са повлияли на мисленето ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са книгите на Александър Дюма-баща и на Карл Май. Всеки който се чувства човек трябва да ги прочете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Път към висшето общество" и "Живот във висшето общество" - бях поразена от тези книги. Все още се питам дали си струва да се загубиш като личност само и само да бъдеш някой в очите на определен кръг...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Живот ли бе да го опишеш"

авторът не е Петър Берон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"9,99лв." на Фредерик Бегбеде (една от книгите която ми повлия) - общо взето вече гледам на билбордовете, кориците на списания и реклами по телевизията по друг начин :headphones:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книгата, която ми повлия най-много, е "Скарамуш" на Рафаел Сабатини, бях в 7-ми клас, когато я прочетох и тогава страшно много ми хареса, преди не обичах да чета sad.gif Тази книга ме накара да почувствам удоволствието от четенето. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста книги са ми повлияли, понеже чета още от малък, но най-много са ме задържали "Емил от Льонеберя"-Астрид Линдгрен, препрочитал съм я поне два пъти. По късно много се бях увлякъл по книгите на Емилио Салгари - най-вече "Сандокан" и някои от книгите за Дивия запад. По късно попаднах на "Конникът без глава" на Майн Рид, прочетох я на един дъх. После започнах да се занимавам с фентъзи литература, "Песен за огън и лед" на Джордж Мартин също много ме беше заинтригувала, по късно четох и "Властелинът на пръстените" и "Силмарилион"-също шедьоври, особено като се има впредвид времето по което са писани. Последното литературно произведение, което трябва да спомена е повестта "Шинел"-бива си го.

Редактирано от Shadowflame (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено "Заленият път" на Стивън Кинг!Книгата е ужасяваща-действието се развива сравнително бавно и зловещо за да тостигне своя кулминационен момент със смърта на "едно чудо".Краят на книгата е потресаващ.Главния герои губи всичко любимо и живее в агония в един старчески дом с надеждатап скоро смърта да го прибере.

"...Всички ние дължим една смърт и изключения няма,зная това,но понякога ,о ,Господи, Зеленият път е толкова дълъг."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"Жерминал" на Емил Зола

Изключително тежка книга. Лично мен ме подтисна...След като прочетох някои бележки от автора и разбрах какво проучване е направил, за да напише книгата направо се подтиснах, че въпреки художествената измислица "Жерминал" е отразила една жестока реалност в същността си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...