Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Изключително тежка книга. Лично мен ме подтисна...След като прочетох някои бележки от автора и разбрах какво проучване е направил, за да напише книгата направо се подтиснах, че въпреки художествената измислица "Жерминал" е отразила една жестока реалност в същността си.

"Жерминал" определено е една от най-великите книги според мен, тя ме направи възрастен човек. Малко загубих и способността си да се смея на всяка тъпотия, но не съжалявам. Не се чувствам, чак подтиснат, просто имам неистово желание да променя нещата и работя по въпроса. :P

А за всеки българин и грък поне бих препоръчал и книжката на Никос Казандзакис - "Алексис Зорбас". Казандзакис дори е бил отлъчен от църквата заради творчеството си. Но e още един велик писател реалист пред който се прекланям с дълбок респект. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 50
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

На един надгробен камък някой е написал още в древни времена - "Човек и добре да живее умира ...".

Ето това е писаното слово, което ми е повлияло най-силно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Тютют" - Порази ме перфектното описание на тогавашното време, а и светлината, в която са показани обикновените комунисти, те кара да се замислиш. "А сега какво става?"

"Дао Дъ Дзин" - не мога да разбера логиката, но въпреки това усещам, че написаното е безкрайно вярно.

Редактирано от estario (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книгите на Силвия Браун-"Живот от другата страна","Изцеление от предишните животи" и " До другата страна и обратно"

Все едно аз ги бях писала,с мои думи ohmy.gif

Все едно беше влязла в Душата ми...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мене най-много досега ме е повлиял романът на Оруел "1984", защото откакто го прочетох, не мога да се отърва от социалната си параноя и страха, че може би всичко е лъжа. Включително и ние.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • 3 месеца по-късно...
Определено Тютюн, но скоро мисля че ще бъде изместен от "Капиталът" на Маркс, само да си я намеря :)

На мен също "Тютюн" и за сега никоя не я е изместила. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

"Винету", защото след тази книга започнах да чета страшно много. Иначе "Малкия принц" също много ми повлия, и то като го прочетох наскоро, не като дете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лично на мен всички книги ми влияят много и ги взимам много навътре, но "Нана" на Емил Зола наистина ме потресе. да, чела съм и по-заинтригуващи книги, но точно в тази има разкрити много жестоки, ама наистина жестоки истинии и е оцелен такъв момент от френската история, че наистина да те побият тръпки, особено от финала. много...тежка книга можеби ще е най-точно да кажа. не е от онези които се четат на един дъх, просто по едно време много те натоварва. или просто бях мн малка като я четох и затова

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

"В неделя рано билки брала" на Олга Кобилянска, но беше много отдавна...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм... на мен почти всички книги ми влияят много. Но мисля че най-много "Кралица Марго", "Престъпление и наказание", "Анна Каренина" - тези от художествената литература. А иначе на Лууле Виилма, само че забравих как се казваше книгата, май нещо от сорта "Победи себе си". А "Престъпление и наказание" направо ми прикова вниманието, мисля че е много дълбока и различна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Едни от любимите ми книги са "Чучулига" на Решат Нури, "Джейн Еър" на Шарлот Бронте, "Къщата на духовете" на Исабел Алиенде ( уникална книга за мен, както и филма) и на Колийн Макълоу "Птиците умират сами" :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Всяка книга ми е повлияла в различни аспекти от моя живот.

Помня, че книгата на Пърб Бък "Източен вятър, Западен вятър" за пръв път преди доста години промени виждането ми за света и сблъсъка между Изток и Запад...невероятна книга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

"Занимателна космология" не помня кой е авторът, дори не можах да я дочета, защото от едно място нататък стана прекалено сложна(все пак бях 6-ти клас като я четох). Някой път като ми остане време трябва да я прегледам пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе навремето като четох Хари Потър, така ми подейства, че после магии се мъчех да правя и исках да ходя да се уча в Хогуъртс biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване