Премини към съдържанието
krali

Има ли комбинация от две антивирусни

Препоръчан отговор

Има ли комбинация от две антивирусни които взаимно да се допълват.Или по-точно,сега съм с NOT32 искам да си сложа и "AVG.Anti.Spyware.v7.5.0.50" това добра комбинация ли е или ще се "лъжат" взаймно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой разработчик на антивирусен софтуер не препоръчва повече от една(действаща в реално време) антивирусна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AVG antispyware не е антивирусна и може да работи с антивирусната , която си сложил , но по добре работи с AVG free! Две или повече антивирусни не работят добре заедно защото си пречат ! Може да имаш няколко , но само една от тях да е активна в реално време , а останалите да са пасивни !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те не го препоръчват, защото дрегия продукт е по-добър или по-лош, а защото са несъвместими и ще се откриват една друга катко вируси. Нали знаеш как се неаутрилизара вирус - с друг вирус. За това е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има ли комбинация от две антивирусни които взаимно да се допълват.Или по-точно,сега съм с NOT32 искам да си сложа и "AVG.Anti.Spyware.v7.5.0.50" това добра комбинация ли е или ще се "лъжат" взаймно.

Нод 32 а не Нот 32

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееее добре де "Нод 32 а не Нот 32" но разбра се за какво става дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За предпочитане е една активна антивирусна програма и 1-2 онлайн скенера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За предпочитане е една активна антивирусна програма и 1-2 онлайн скенера.

А на тези "онлайн скенера" може ли да им се има доверие за ефективно сканиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно да,особено на този на Панда и Ewido.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А на тези "онлайн скенера" може ли да им се има доверие за ефективно сканиране.

Може, разбира се, при това в много случаи в доста по-голяма степен в сравнение със собствената защита.

Бих ти препоръчал няколко, които са най-популярни и сигурни, доколкото въобще е възможно да има нещо сигурно по въпроса за сигурността:

- Panda - http://www.pandasoftware.com/products/ActiveScan.htm

- Kaspersky - http://www.kaspersky.com/virusscanner

- F-Secure - http://support.f-secure.com/enu/home/ols.shtml

- Trend Micro - http://housecall.trendmicro.com/ - само тук се допуска различен от IE браузър

- BitDefender - http://www.bitdefender.com/scan8/ie.html

- ewido - http://www.ewido.net/en/onlinescan/ - за всякакви боклуци извън вируси

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Защото като ти е заразен дял С:,има вероятност да е засегната и антивирусната програма според зависи от вируса,и може след сканда не даде много обективни резултати.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защото като ти е заразен дял С:,има вероятност да е засегната и антивирусната програма според зависи от вируса,и може след сканда не даде много обективни резултати.

Това звучи много логично. Благодаря за линковете,ще пробвам "Trend Micro" понеже ползвам "Mozilla Firefox"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защо? ohmy.gif

Да, но не само затова - онлайн скенерите работят доста по-леко и черпят значително по-малко ресурси в сравнение с активната защита - може да се провери в таск менажера. Това е много удобно за потребители с по-немощни машини и произтичащите от това по-слаби (може би терминът не е съвсем уместен, но, надявам се, по-разбираем) защитни програми, защото им осигурява надеждна проверка.

А и колкото и да е на мода програмата А, то проверката с Б и В никога не е излишна - алгоритмите на проверката са различни и по тази причина е възможно да изскочи нещичко ;).

Това звучи много логично. Благодаря за линковете,ще пробвам "Trend Micro" понеже ползвам "Mozilla Firefox"

Изборът си е твой, разбира се, но изхождайки от спецификата на твоята защитна конфигурация бих ти препоръчал онлайн скенерите на Panda и Kaspersky (линковете са по-горе), особено първия, който (говоря за безплатната му версия) безплатно изтрива вируси, червеи и троянци, а останалите боклуци можеш да видиш локализирани в рапорта след края на сканирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм, чудя се защо например една от тях да пази само от вируси, а другата да е примерно за онлайн връзката и защитната стена. Във вмисъл, не ще използвам 2 анти вирусни, но ми е странно ако например Аваст! отговаря за вирусите, ами Кашперского (от руски :)) да е като останала защита. Има ли противоречия така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... но ми е странно ако например Аваст! отговаря за вирусите, ами Кашперского (от руски :)) да е като останала защита. Има ли противоречия така?

Има противоречие: например при KIS е възможно да не се инсталират отделни модули, но не и антивирусния, пък то и няма никакъв смисъл в това, основното предимство на руснака е точно в силния антивирусен скенер, който става все по-добър или поне не става по-лош, за разлика от стената, например.

По-добре използвай програмите по предназначение и не забравяй да активираш модула за уеб сканиране - по този начин, образно казано имаш 1,5 антивирусни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на кой модула за сканиране, хвърли ме в транс и размисъл, само не казвай, че аваст притежава такова оръжие, че ще се обеся! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложи втората на рутера и ще стане :) ако имаш рутер които поддържа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на кой модула за сканиране, хвърли ме в транс и размисъл, само не казвай, че аваст притежава такова оръжие, че ще се обеся! ;)

Няма нужда да се бесиш, но поне можеш да си насапунисаш въжето ;) - Avast! има уеб сканиращ щит (ръководство), може би не толкова пълноценен, колкото на Kaspersky, F-Secure, Trend Micro..., но го има.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а може ли някакво обновление да се направи, или поне нещо за следващите версии да има това чудо. В официалния сайт няма нито дума за нещо такова. Иначе благодаря за отговора. Но много ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, но не само затова - онлайн скенерите работят доста по-леко и черпят значително по-малко ресурси в сравнение с активната защита - може да се провери в таск менажера. Това е много удобно за потребители с по-немощни машини и произтичащите от това по-слаби (може би терминът не е съвсем уместен, но, надявам се, по-разбираем) защитни програми, защото им осигурява надеждна проверка.

А и колкото и да е на мода програмата А, то проверката с Б и В никога не е излишна - алгоритмите на проверката са различни и по тази причина е възможно да изскочи нещичко :).

Изборът си е твой, разбира се, но изхождайки от спецификата на твоята защитна конфигурация бих ти препоръчал онлайн скенерите на Panda и Kaspersky (линковете са по-горе), особено първия, който (говоря за безплатната му версия) безплатно изтрива вируси, червеи и троянци, а останалите боклуци можеш да видиш локализирани в рапорта след края на сканирането.

С "panda" не става--" Browser not supported". "Kaspersky"не ми тръгва, но "ewido" ми изкара боклуци които не предполагах че имам. :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С "panda" не става--" Browser not supported". "Kaspersky"не ми тръгва...

Във форума съм от 2-3 минути, влязох веднага след като ми приключи онлайн сканирането в сайта на Panda, този на Кaspersky си работи нормално, току що го проверих. Ако има проблем, то той е при теб, съжалявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тази комбинация става ли? : Нод32 + Спайуер Доктор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Те не го препоръчват, защото дрегия продукт е по-добър или по-лош, а защото са несъвместими и ще се откриват една друга катко вируси. Нали знаеш как се неаутрилизара вирус - с друг вирус. За това е така.

супер комбинация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,има такава комбинация.

Нарича се дуал буут система.

На единият Windows ,разполагаш с една антивирусна,а на другия - съответно с друга.

По този път се получава по голяма гъвкавост и опции за реакция на дадена заплаха,особено при ситуации при които достъпът до онлайн скенер е проблематичен или пък ОС е сериозно засегната от вирус и стартирането и е невъзможно.

Би могло да се перифразира,че дуалбуут системата,особено комбинирана с LIVE CD,осигурява допълнително ниво на сигурност за PC по начин,непостижим за единичният ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Би могло да се перифразира,че дуалбуут системата,особено комбинирана с LIVE CD,осигурява допълнително ниво на сигурност за PC по начин,непостижим за единичният ОС.

Е, и в единия, и в другия случай, като се нахакат вируси, ще преинсталираш. Само че дотогава ще имаш друга ОС (?) на дуал буут само докато инсталираш първата. Явно не съм разбрал, но не това е смисъла на дуал буут системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.