Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за задачи на C/C++ (merged)

Препоръчан отговор

Със задачата ми помогнаха сега остана само блок схемата. Много моля за помощ. Благодаря предварително! :)

Ето я:

..............................

Цък

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте имам нужда от помощ за решаването на една задача на С++ ще съм много благодарна ако някой може да ми помогне благодаря предварително!

Да се напише програма която обработва данните на магазин за дрехи номер на артикул,вид,цена,брой.Конструктор по подразбиране и конструктор с параметри метод за отпечатване на информация на обект от този клас,въвежда информация за 200 обекта от по клас я извежда в обратен ред. :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам нужда от помощ за решаването на една задача на С++ ще съм много благодарна ако някой може да ми помогне благодаря предварително!

Да се напише програма която обработва данните на магазин за дрехи номер на артикул,вид,цена,брой.Конструктор по подразбиране и конструктор с параметри метод за отпечатване на информация на обект от този клас,въвежда информация за 200 обекта от по клас я извежда в обратен ред.

Много спешно благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам проблем с една задача свързана с рекурсия.

Задачата е следната:

Генериране на символен низ с дължина до 100 символа,като е образуван от буквите А Б и Ц.И целта е генериране на буквите в 1 ред ,така че да няма повтарящи се поднизове(ААБЦАЦ/АБЦАБЦА/АБЦАБЦ при н=6).

Генерирането на низа е по силите ми,но изполването му в рекурсивна функция ми е трудно и учителите определено не помагат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам проблем с една задача свързана с рекурсия.

Задачата е следната:

Генериране на символен низ с дължина до 100 символа,като е образуван от буквите А Б и Ц.И целта е генериране на буквите в 1 ред ,така че да няма повтарящи се поднизове(ААБЦАЦ/АБЦАБЦА/АБЦАБЦ при н=6).

Генерирането на низа е по силите ми,но изполването му в рекурсивна функция ми е трудно и учителите определено не помагат.

Постни кода, кажи кое не ти е ясно и ще помагаме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Flare, май ми дойде време официално  и сериозно да се захвана с „твоя“ език. :P

хих. Е, щом си го нарочил за мой, тъй да е... А що така? Работа, училище/университет или ги караш поред?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хих. Е, щом си го нарочил за мой, тъй да е... А що така? Работа, училище/университет или ги караш поред?

Хм...

• Скорошна заинтересованост към по-математически/алгоритмични нещица. Не че езикът е от голямо значение, той си предоставя нужните инструменти(в повечето случаи), но би се съгласил, че в PHP community-то няма да срещна много хора, интересуващи се от backpropagination или Min Max. И други мотивации.
  • Да си вдигна нивото.
  • Да видя какво е от другата страна(различна типизация, идеи, философии, etc.). Второто и това са донякъде взаимно свързани.
  • Училище.

От най-важното към най-маловажното съм ги наредил. :)

Редактирано от ftpkid (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Да видя какво е от другата страна(различна типизация, идеи, философии, etc.). Второто и това са донякъде взаимно свързани...

+1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Flare, май ми дойде време официално  и сериозно да се захвана с „твоя“ език. :P

E то и аз искам да се "захвана" ама самоучението е доста трудно нещо.Особено като чета и този форум и направо се отказвам да си купя някоя книга (според коментарите които съм чел)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E то и аз искам да се "захвана" ама самоучението е доста трудно нещо.Особено като чета и този форум и направо се отказвам да си купя някоя книга (според коментарите които съм чел)

Ми на мен ми е с една-две идеи по-лесно, защото имат приличен опит с друг език.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислиш да се занимаваш с линукс по-добре си намери книжки за питон

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми на мен ми е с една-две идеи по-лесно, защото имат приличен опит с друг език.

В някой университет ли учиш?

Ако мислиш да се занимаваш с линукс по-добре си намери книжки за питон

То Линукса не ми е проблем а C/C++ не че и bash не ми е проблем ама.Поне за bash имам доста хубави книжки :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В някой университет ли учиш?

То Линукса не ми е проблем а C/C++ не че и bash не ми е проблем ама.Поне за bash имам доста хубави книжки :)

Питон предлага доста по-големи възможности от баш :) А за С/С++ влизаш в други игри :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми то от някъде трябва да се почне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това почти винаги е нещо нормално, когато става въпрос за литература на български език, независимо от областта. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, за кой от двата езика, за които е този раздел говорим?
Редакция: Благодарение на gothicrock си отговорих на въпроса. Това всъщност не е точно моят език :)

Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здавейте никога не ми се е налагало да пиша на с++ писал сам малко на джава и сам начинаещ затова ще ви помоля за малко помощ за една елементарна програмка която не ми се рънва нещо явно има грешка някъде ако може да кажете къде --->  Дадени са три числа. Да се изведе сумата на двете най-големи от тези три числа.

#include <iostream>

using namespace std;

int main()

{

int a,b,c;

if(a<b&&a<c) cout<<b+c;

else if(b<c&&b<a) cout<<a+c;

else cout<<a+b;

system("pause");

}

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен подхода ти е грешен.Не трябва ли да направиш следното pпримерно променлива BIG и от там  

int big    if( a > b )	 big = a;	else	{	 if( b > c )	 big = b;	 else	 big = c;	} 

Незнам това е по логика.Има си програмисти тук те ще ти кажат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двата метода са почти еднакви. Но аз бих заложил на нещо по-заобиколно, но такова, което може да се разшири до 10 или един милион числа

Сортирате ги и взимате първите (или последните) две и ги събирате

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двата метода са почти еднакви. Но аз бих заложил на нещо по-заобиколно, но такова, което може да се разшири до 10 или един милион числа

Сортирате ги и взимате първите (или последните) две и ги събирате

Е да ама аз подчертах че не съм програмист ;)

пп

Оп сега видях че не съм го написал точно така ама..поне съм споменал че има кой да помогне :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама аз подчертах че не съм програмист ;)

пп

Оп сега видях че не съм го написал точно така ама..поне съм споменал че има кой да помогне :)

Да, твоето е подобно на сортиране, само че логиката с две най-големи числа ти се губи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, твоето е подобно на сортиране, само че логиката с две най-големи числа ти се губи :)

Aха аз си мислех ако "a" е по-голямо нейната стойност отива във big след това сравняваме b и c и след това се сравнява тяхната стойност във big.Сега погледнах че за да излезне на екрана трябва да се ползва cout  < Голямо <<big; А коя е функцият във c++ която ти позволява да вкарваш числа смисъл  нещо като read във bash.Нещо get беше май.

Смисъл  на задачата не е ли потребителя да  напише три числа едно след друго примерно и те да се сравняват кое е най-голямото сред тях?

Редактирано от tux (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aха аз си мислех ако "a" е по-голямо нейната стойност отива във big след това сравняваме b и c и след това се сравнява тяхната стойност във big.Сега погледнах че за да излезне на екрана трябва да се ползва cout  < Голямо <<big; А коя е функцият във c++ която ти позволява да вкарваш числа смисъл  нещо като read във bash.Нещо get беше май.

Смисъл  на задачата не е ли потребителя да  напише три числа едно след друго примерно и те да се сравняват кое е най-голямото сред тях?

ДОколкото разбрах въпроса е да се намери сумата на двете най-големи. Което просто се разбива на две задачи: намиране на двете най-големи и събирането им

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване