Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам един малко тъп въпрос: Имах CD записвачка и тъй като диска се развали си купих DVD записвачка. Като я сложих рестартирах компютъра и той засече след като показа параметрите си. Та питам аз има ли някаква разлика в инсталирането на CD и DVD записвачка и коя е тя? Какво да правя?????????????

Редактирано от skrycibee (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то няма какво да и се инсталира.ОС сама си разпознава устройството.Сега не ти ли работи нормално?Дай на my computer десен бутон,menage,device menager,dvd/cd drives.Там трябва да ти е изписало точно записвачката.Можеш да и дадеш десен и update driver.Ъпдейтни си драйвера,рестартни и пиши ако пак имаш проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам един малко тъп въпрос: Имах CD записвачка и тъй като диска се развали си купих DVD записвачка. Като я сложих рестартирах компютъра и той засече след като показа параметрите си. Та питам аз има ли някаква разлика в инсталирането на CD и DVD записвачка и коя е тя? Какво да правя?????????????

И къде я върза. На кой канал. Заедно с твърдия ти диск ли е вързана или отделно. Нещо да кажеш по въпроса master-slave ? Как смяташ да познаем какво си направил, като не даваш никаква информация ????????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вързах я на мястото на CD-то. Вързана е заедно с твърдия диск. Каква друга инфо ви трябва, щтото аз много не разбирам от хардуер.

Ами то няма какво да и се инсталира.ОС сама си разпознава устройството.Сега не ти ли работи нормално?Дай на my computer десен бутон,menage,device menager,dvd/cd drives.Там трябва да ти е изписало точно записвачката.Можеш да и дадеш десен и update driver.Ъпдейтни си драйвера,рестартни и пиши ако пак имаш проблем.

Ама то не стартира Win. То пише нещо такова и до там: Boot Faifure, Insert BOOTY diskette in A:, Press any kry when ready.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явнo се пробва да зареди ОС от новото устройство. Виж отзад на записвачката има джъмпер трябва да го преместиш на slave - вторично устройство.Когат са вързани на един кабел към дъното трябва да укажеш кое е първично и кое вторично.Другия вариант е да си вземеш втори кабел 80пина - 2-3лв. и да вържеш записвачката директно към дъното.Тогава си остават master и двете устройства.Всички дъна имат поне два IDE входа :yanim:

masterslavejumpernewwz8.jpg

Редактирано от Exelero (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Явнo се пробва да зареди ОС от новото устройство. Виж отзад на записвачката има джъмпер трябва да го преместиш на slave - вторично устройство.Когат са вързани на един кабел към дъното трябва да укажеш кое е първично и кое вторично.Другия вариант е да си вземеш втори кабел 80пина - 2-3лв. и да вържеш записвачката директно към дъното.Тогава си остават master и двете устройства.Всички дъна имат поне два IDE входа ;)

masterslavejumpernewwz8.jpg

Преместих джъмпера на slave и тръгна, но познайте...ново 20...!!! Не 4ете дискове- завърта ги и спира. Писна ми ве4е, какво да правя???????? ПОМОГНЕТЕ МИ!!!!!!! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо първо не отхвърлиш варианта за дефектна записвачка.Занеси я сложи на някой приятел на компа и ако и там не чете дисковете-ходи я сменяй.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Моя въпрос е малко по-различен. Взех си нов компютър без Floppy & CD-rom на него. Дадох го на един приятел да ми инсталира Windows XP и сега е слънце. Взех си записвачката от стария комп и реших да я свържа с новия. На стария бях я свързал с Power, Interface и Audio Analog и вървеше без проблеми. Но на новия комп няма такъв кабел който да влиза в Audio Analog, а кабела от стария няма каде да го свържа на дънната платка. Моля ви дайте идея какво да правя защото направо съм се отчаял. :help wanted::beer11::)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами този кабел по принцип не ти трябва, освен ако дънната платка е някаква антика! Всики аудио данни сега се пренасят по IDE канала (лентовия кабел). Няма за какво да се притесняваш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване