Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Първото условие е картата ти да бъде международна ! Най добра работа върши (лично според мен) Visa Electron ! По време на регистрация в PayPal ще се иска да въведеш номер на карта (обикновено 16 цифрен код разделен на групи по четворки) , и също така трицифрен код който е на гърба на картата , мисля че ако нямаш карта към сметката няма откъде да набавиш тези данни , да предположим че си осигурил тези данни , следва въжеждането на лични данни като адрес,телефон,пощенски код и т.н , като стриктно спазвай попълнените лични данни да бъдат на латиница ! Има и още нещо тип акаунт - избери си персонален акаунт ( той е най-подходящ за стартов) ! След регистрацията, от PayPal ще изпратят четирицифрен код към банката от която е издадена картата , след седмица две мисля че беше не съм много сигурен можеш да отидеш да си получиш кода и след това го въвеждаш в PayPal , след което твоя акаунт се счита за потвърден и ти се връщат 1,50 euro които ти биват изтеглени от картата при регистрация , но те не се връшат към картата ти а се задържат в PayPal , фактически при първото ти пазаруване онлайн ти си ги връщаш което означава че, ако си поръчаш артикул за 6,50 euro от картата ти ще бъдат изтеглени 5 euro , а останалите 1,50 евро ще бъдат взети от акаунта ти :speak: Ако все още се чудиш как да постъпиш моя съвет е да си отвориш сметка към райфайзен банк с допълнение към нея карта на Visa Electron , цялата процедура няма да ти коства нито стотинка , нито пък ще плащаш пари за месечна поддръжка ,имат си и система за онлайн банкиране , което означава че няма да ти се налага да ходиш по банкомати и банки за да видиш дали някакви пари (примерно стипендия) са ти преведени , а можеш да провериш от твоя персонален компютър , на всичкото отгоре и пари при теглене от техен банкомат няма да ти се одържат , какво повече да иска човек :cool: ! Желая ти успех , ако имаш въпроси аз съм насреща :yanim: Поздрави sdn !

Редактирано от (-1) ™ (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първото условие е картата ти да бъде международна ! Най добра работа върши (лично според мен) Visa Electron ! По време на регистрация в PayPal ще се иска да въведеш номер на карта (обикновено 16 цифрен код разделен на групи по четворки) , и също така трицифрен код който е на гърба на картата , мисля че ако нямаш карта към сметката няма откъде да набавиш тези данни , да предположим че си осигурил тези данни , следва въжеждането на лични данни като адрес,телефон,пощенски код и т.н , като стриктно спазвай попълнените лични данни да бъдат на латиница ! Има и още нещо тип акаунт - избери си персонален акаунт ( той е най-подходящ за стартов) ! След регистрацията, от PayPal ще изпратят четирицифрен код към банката от която е издадена картата , след седмица две мисля че беше не съм много сигурен можеш да отидеш да си получиш кода и след това го въвеждаш в PayPal , след което твоя акаунт се счита за потвърден и ти се връщат 1,50 euro които ти биват изтеглени от картата при регистрация , но те не се връшат към картата ти а се задържат в PayPal , фактически при първото ти пазаруване онлайн ти си ги връщаш което означава че, ако си поръчаш артикул за 6,50 euro от картата ти ще бъдат изтеглени 5 euro , а останалите 1,50 евро ще бъдат взети от акаунта ти ;)

Ако все още се чудиш как да постъпиш моя съвет е да си отвориш сметка към райфайзен банк с допълнение към нея карта на Visa Electron , цялата процедура няма да ти коства нито стотинка , нито пък ще плащаш пари за месечна поддръжка ,имат си и система за онлайн банкиране , което означава че няма да ти се налага да ходиш по банкомати и банки за да видиш дали някакви пари (примерно стипендия) са ти преведени , а можеш да провериш от твоя персонален компютър , на всичкото отгоре и пари при теглене от техен банкомат няма да ти се одържат , какво повече да иска човек :rolleyes: ! Желая ти успех , ако имаш въпроси аз съм насреща :)

Поздрави sdn !

И така, останах с впечатлението, че задължително ми трябва карта (първият проблем), а в банката ще получат кода след седмица-две. :rolleyes: Наистина ли е толкова бавно?

А относно това какъв план да избера... Като се има предвид, че очаквам да получавам пари, втория или третия вариант са по-добри (мисля, че първият няма да е подходящ)?

Редактирано от mico (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Такава е процедурата , няма какво да се направи по въпроса ! Както гласи една стара поговорка - " хубавите неща стават бавно , а чудесните веднага " :rolleyes: Имай търпение и успехът ще те догони :rolleyes:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То всъщност не е за мен, а за едни други хора, които много напираха да стане до 2-3 дни, ама...тъкмо ще имам време да си свърша другата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо не пробваш в alertpay,там не се изискват толкова неща чак до колкото знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не се чака седмици за код. Код искат когато си с кредитна карта. За дебитна не, но дори да искат (в определени случаи) става почти веднага, а кода може да го разбереш и с обаждане до банката. Аз препоръчвам виза електрон на първа инвестиционна. Отдавна имам пей-пал и досега код не са ми искали.

Редактирано от starstar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, имам един въпрос свързан с Ибей. Продадох една стока там на човек от Швейцария. Изпратих му я по пощата, но изглежда по пътя до Швейцария стоката се е повредила. Изкривила се е рамката (става дума за тенис ракета). И сега купувача е отворил case в Ибей и иска да му върна всички пари. Но в такъв случай аз оставам без ракета и без пари. Не мисля, че е редно да същото важи и за него. Но аз от къде да знам, че не я е повредил той примерно? Знам със сигурност, че стоката беше в пефектно състояние когато я пратих дори служитеклата в пощата я провери преди да я пуснем. Някой има ли представа какво ще стане сега? Как ще процедират от Ибей?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Възникнаха няколко проблема с интеграцията със сайта и се надявам някой да може да помогне.

Създадох си два фиктивни акаунта в PayPal Sandbox - единия на купувача, а другия на продавача. Заредих сметките и на двамата, добавих им някакви кредитни карти, които системата сама си генерира, настроих всичко по модулите на сайта (и директното плащане чрез PayPal - PayPal Website Payment Pro и плащането с кредитна/дебитна карта - PayPal Standart/Credit or Debit Card (Processed securely by PayPal)/). Системата, която ползвам е OpenCart.

Плащането от акаунт в PayPal почти работи. В смисъл, че парите изчезват от сметката на купувача, но не се появяват в сметката на продавача (ще стане интересно, ако се случи и с истинските така :rolleyes: ). В сметката на купувача пише Unclaimed срещу съответната изпратена сума. Какво означава това? Как така са непотърсени? Как да си ги потърся? Нормално ли е да е така или нещо не е наред с интеграцията?

Сега пробвах да изпратя пари директно през профила в PayPal Sandbox и парите пристигнаха, а транзакцията е Completed (както си трябва). :huh:

Другият вариант, който вместо да прехвърли жертвата (така де, копувача :P ) към PayPal, му иска информация за кредитната/дебитната му карта обаче все ми връща This transaction cannot be processed. Please enter a valid credit card number and type. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Редактирано от mico (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте!

В петък (25-02) си изкарах visa electron през MKBUnionbank и още на същия ден си направих регистрация и в пейпал. Проблемът оттогава обаче е, че когато искам да регистрирам дебитната карта ми вади следното съобщение:

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department.

Днес отидох до банката, но ми казаха че всичко би трябвало да е наред (картата е активирана още в петък). Някой имал ли е същия проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами според мене трябва да изчакаш да ти излезе кода за потвърждение и тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Днес се лутах доста по офисите им и се оказа, че от скоро VISA ELECTRON-a издаван от тая банка няма опция интернет разплащане - тоест не върви никъде в интернет (paypal, alertpay, залози и тн.) и следователно я анулирах. Единствената карта от MKBUnionbank която работи с paypal си остава VISA CLASSIC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department.

Ако си спомням правилно, това съобщение излиза и когато в картата няма достатъчно пари - пей пал тегли 1,50 евро от нея и ги слага в акаунта.

А това което си писал ми звучи като много глупаво решение на банката. Но, свят широк, хора всякакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Рових, гледах но доста има изписано в темата та може и да съм пропуснал тази информация. Въпросът е трябва ли предварително да си заредя акаунта или си дърпа парите автоматично от картата? Последно ползвах пийпала преди около 2 години и не помня точно процедурата, а се каня да си купя някой неща от английският eBay.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Рових, гледах но доста има изписано в темата та може и да съм пропуснал тази информация. Въпросът е трябва ли предварително да си заредя акаунта или си дърпа парите автоматично от картата? Последно ползвах пийпала преди около 2 години и не помня точно процедурата, а се каня да си купя някой неща от английският eBay.

Тегли в момента в който правите транзакцията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам следния проблем: Тъй като наскоро бе извършено нерегламентирано плащане от моя акаунт, подадох жалба, която впоследствие бе одобрена, а парите ми бяха върнати! Но акаунта премина в тип "LIMITED". За да се оправи трябва да изпълня няколко стъпки, една от които е да потвърдя кредитната/дебитната си карта, а това няма как да стане, тъй като при лимитиран акаунт не може да се добавят карти! Какъв изход има от тази заплетена ситуация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам голям проблем с paypal.

Едно момче ми прати пари да му направя интро и след 5 минути получих mail от paypal който пишеше:

A review of recent transactions indicates that you might have received a
    payment that the PayPal account holder did not authorize.

To protect you from problematic transactions, we sometimes request
    additional information about PayPal payments.

We need more information about this transaction. Please log in to your
    PayPal account, click the "Resolution Center"tab, and provide more
    information by 4/10/2011.

We recommend that you not ship the item until our investigation is
    complete. If you've already shipped the item, please log in and let us know
    where you shipped it.

We have placed a temporary hold on the funds until we complete our
    investigation.

If you need to provide information by fax, click and print a cover sheet:

Please fax proof of shipment or proof of refund to +1-402-537-5760.
    Transaction Details
    Sender’s name: Samuil Kabakov
    Sender’s email: 
    Transaction ID: 

Transaction date: Apr 3, 2011
    Transaction amount: 
    Your transaction ID: 
    Case number: 

Thank you for your cooperation.

Thanks,

PayPal 

Момчето казва , че не е бил той някой друг, но незнам.Също казва, че неможе да я спре...

Аз като ми прати парите ги пратих в друга сметка, но като получих майла ги върнах парите, а преди да ги върна сметката беше на - с толкова колкото беше платил(и говорим за малка сума).Върнах парите и в мойта сметка ги нямаше...В транзакцийте нямаше нищо къде са отишли така казано изпариха се...

Той казва, че не ги е получил...

Може ли да ми кажете какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мога да ти дам съвет да ползваш банките.Внасяйки пари в твоя сметка в клон на същата банка мисля е без такса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

пейпал ти казва, че транзакцията проблемна и изисква повече информация. Влез в профила си, отиди в "Resolution Center" и там виж какво друго се изисква от теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, Отивам там и искат да въведа адреса на който трябва да се достави поръчката, и името му,и какъв е проблема(да избера).Но проблема е че той ги е пратил като gift , и им е писал писмо, но още няма отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Нямах си и на идея къде да я мушна тая тема, така че ако съм сгрешила раздела - извинявам се. От скоро започнах да пиша статии и до сега работех с българи. Прехврляха ми парите чрез пейпал и всичко ставаше на момента, не е имало проблеми. Обаче сега работих с един чужденец, който е доста далеч от нас, свърших си работата и той ми каза, че ми е пратил парите. Пратил ги е преди 5-6 часа уж, но аз все още нямам нищо. Мисълта ми е... може ли самото пращане да се забави или просто са ме прецакали :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Днес си добавих карта в ПейПал (бях си внесла 5лв в картата, която е Виза Електрон, от Райфайзен Банк) и сега иска 4цифрен код. Хубаво, потърсих в Райфайзен ОНЛАЙН, и ми каза, че съм останала с 12стотинки. Изтеглило ми е 1.95 + още около 3лв. ПейПал уж тегли 1.50евро, което е има-няма 3 лв, тоест другите 2 банката ли ми ги е взела? Та другото, което искам да питам.. .този код може ли да излезе онлайн, или ще трябва да се мъкна пак до банката? Фактически може ли да получа информацията за транзакциите, защото все още в сайта такова нещо не намерих. Може би трябва да чакам известно време, докато излезе информацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Днес си добавих карта в ПейПал (бях си внесла 5лв в картата, която е Виза Електрон, от Райфайзен Банк) и сега иска 4цифрен код. Хубаво, потърсих в Райфайзен ОНЛАЙН, и ми каза, че съм останала с 12стотинки. Изтеглило ми е 1.95 + още около 3лв. ПейПал уж тегли 1.50евро, което е има-няма 3 лв, тоест другите 2 банката ли ми ги е взела? Та другото, което искам да питам.. .този код може ли да излезе онлайн, или ще трябва да се мъкна пак до банката? Фактически може ли да получа информацията за транзакциите, защото все още в сайта такова нещо не намерих. Може би трябва да чакам известно време, докато излезе информацията?

щом виждате транзакцията в описанието й трябва да има този 4 цифрен код. А за тези 1.95 питайте банката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

щом виждате транзакцията в описанието й трябва да има този 4 цифрен код. А за тези 1.95 питайте банката

Пише ми Блок.Плащане ПОС*(четири числа)/(някакви букви) А аз бях челла, че трябва да пише PayPalXXXX

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пише ми Блок.Плащане ПОС*(четири числа)/(някакви букви) А аз бях челла, че трябва да пише PayPalXXXX

възможно е вашата банка да превежда и класифицира това поле от swift съобщението и поради тази причина да се появява така. В интернет банкирането няма ли накаква поща за да питате за конкретния случай. И проверете дали това е транзакцията за 1.5 евро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.