Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Смяташ ли, че някой може да разбере какъв ти е въпроса?

Наистина сте прав,въпроса ми е не пълен.Притежавам компютър с процесор АМD 3.2G;RAM 512;HD 160G и звук REALTEK.Освен изходите и входовете на звуковата карта на задния панел,имам гезда за микрофон и слушалки на фронталния (челен) панел.Независимо от това че съм дал отметката в REALTEKA, заглушаване на задния аудио изхад при включване на слушалки в предния,звука отзад не прекъсва.Пробвах какво ли не,но нищо не промених.постарах се да изясня въпроса си,надявам се да получа помощ.Не съм голям специалист, сега тепърва прохождам пък съм и на години :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Наистина сте прав,въпроса ми е не пълен.Притежавам компютър с процесор АМD 3.2G;RAM 512;HD 160G и звук REALTEK.Освен изходите и входовете на звуковата карта на задния панел,имам гезда за микрофон и слушалки на фронталния (челен) панел.Независимо от това че съм дал отметката в REALTEKA, заглушаване на задния аудио изхад при включване на слушалки в предния,звука отзад не прекъсва.Пробвах какво ли не,но нищо не промених.постарах се да изясня въпроса си,надявам се да получа помощ.Не съм голям специалист, сега тепърва прохождам пък съм и на години :clap:

На Mute rear panel when front headphone plugged in ли имате предвид, че сте сложил отметка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде точно се наглася това за Mute rear panel when front headphone plugged in и аз съм с Realtek ама не намерих нищо само, че аз искам обратното да се чува звук и от двете, а сега пъхна ли слушалки спира да работи Rear Panel.

Редактирано от imm0r7a1 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде точно се наглася това за Mute rear panel when front headphone plugged in и аз съм с Realtek ама не намерих нищо само, че аз искам обратното да се чува звук и от двете, а сега пъхна ли слушалки спира да работи Rear Panel.

Отваряш си Риалтек-а,кликваш на "Audio I/O";там на "Analog'' има нарисувано ключе(като "х"),кликни на него:излизат ти 2 отметки:Disable front panel jack detection(тази се отмята,ако предните ти изходи са за AC'97 звук,а на дъното ти са HDaudio-поне при моето дъно е така ,за да може да ми разпознае предните изходи,иначе няма звук от тях:yanim:)

Другата отметка е:Mute rear panel when front headphone plugged in

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обяснението е много добро обаче или аз съм кретен или нямам такъв Realtek ако може един скрииншот за да видя как изглежда.

Предварително БЛАГОДАРЯ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я драсни кво ти е дъното и версията на Риалтек.

Ето:Реалтек

Редактирано от svetulkata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е K8N ето и линк http://asus.com/products.aspx?l1=3&l2=...amp;modelmenu=1 Realtek AC97 а ето и screenshot на един от аудио контролите ми за дъно http://img519.imageshack.us/my.php?image=image00006tz8.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най добре да си дръпнеш от сайта на Риалтек последна версия драйвери и да си пробваш с нея.оттук

Редактирано от svetulkata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост не става с новите драйвъри не тръгват не знам защо, а пък и ме съмнява да ми се покаже такъв аудио контрол като вашия, все пак благодаря още веднъж. :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
На Mute rear panel when front headphone plugged in ли имате предвид, че сте сложил отметка?

Да, там съм сложил отметка,но резултат няма.Как да разбера дали изходите отпред са за звук АС 97?И ако са и съм дал отметка на "Disable front panel jack "detection,как да дам отметка на "Mute rear panel when front headphone plugged in"като не е активна?

Редактирано от бай Иван 77 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, там съм сложил отметка,но резултат няма.Как да разбера дали изходите отпред са за звук АС 97?И ако са и съм дал отметка на "Disable front panel jack "detection,как да дам отметка на "Mute rear panel when front headphone plugged in"като не е активна?

Добре, сложена ли е отметката (и после да е станало неактивно) или си беше така (неактивно и с отметка) от самото начало :rolleyes: ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре, сложена ли е отметката (и после да е станало неактивно) или си беше така (неактивно и с отметка) от самото начало :yanim: ?

Не разбрах много добре въпроса,но двете отметки взаимно се изключват.Когато дадеш едната,другата става неактивна.Сега съм дал първата и отпред работят и слушалките и микр.,но втората отметка ми не е активна.Когато дам само нея ("Mute rear panel when front headphone plugged in")отпред неми работи микрофона и отново работят слушалки отпред и колонки отзад.Явно не е възможно включването на слушалки отпред да заглушава задния звук :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване