Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво правите, за да не сте изморени?

Препоръчан отговор

Имам нужда от вашия съвет. Какво правите вие, за да се чувствате отпочинали и тонизирани, за да сте продуктивни и концентрирани? Знам, че най-доброто е по-ранното лягане, но понякога така се получава, че се насъбират дни с по-късно заспиване. Не обичам да ми се спи и да се чувствам уморена. Ако имате желание да споделите опита си и рецептата си, ще съм ви много благодарна да го направите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с ранното лягане при мен не помага, в 99% от случаите когато съм си легнал рано сутринта не мога да отлепя :) а в случаите когато съм легнал късно или по някаква причина съм заспал късно се будя рано и се чуствам пълен с енергия biggrin.gif

но за съжаление това не винаги се случва. Пробвал съм витамини, хранителни добавки и 10-тина кафета на ден но не помага, явно не в повечето случаи зависи от това какво има да правиш през деня(дали е интересно или не) и от това дали не си станал/а с лице към възглавницата. Ако някой има някакъв метод който помага винаги нека сподели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен не помага ранното лягане. Забелязал съм, че когато денят ми е напрегнат, но работата е интересна, тогава не се чувствам толкова изморен. Когато обаче кисна цял ден в офиса и се мотая съм супер смачкан вечерта. Мисля да започна скоро да ходя на фитнес, ще видя как ще ми подейства. Не съм се занимавал със спорт от доста време вече, може би и това действа зле.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвано е какво ли не, но истината е, че нищо не може да замести почивката. Не задължително да си лягате рано, да спите. Просто когато се почувствате отпаднали се отпуснете, легнете дори без да заспивате, само със затворени очи и се опитайте да забравите за миг проблемите и задачите. Помага в повечето случаи. Това с витамини, кафета е до един момент. А резултата е, че когато свършите работата си и спре тяхното въздействие положението е по-лошо. Иска ли организма почивка-дайте му я. Това мисля и правя аз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

imho разходка на чист въздух +/=> смяна на обстановката ... често дори уикенда не мога да отпочина. най хубавата ми почивка беше на великден когато отидох за 2 дена на петърч ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо по - тонизиращо от един хладен душ рано сутрин.

Помага в 4 от 5 - дневна работна седмица ... ;)

На 5-тия ден вече нищо не може да ви помогне ... гаранция....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На мен на петия ден ми помага мисълта, че на следващия съм почивка :P

<{POST_SNAPBACK}>

Кофтито е, че когато дойде неделя се чустваш вече толкова изморен от факта че утре е понеделник sad.gif че ти се иска всеки ден да е събота ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-сигурния лек е много, ама много да се стараете да не се изморявате. Така всичко си идва на мястото ;)

...е не казвам че е лесно де ама...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ако питате, всяко време, което не е проспано е изгубено ;)

А за тонизиране на тяло и духа има един много ефикасен начин :kiss2: ама няма да ви го кажа, че тук и малки деца :P влизат :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А за тонизиране на тяло и духа има един много ефикасен начин  :kiss2:  ама няма да ви го кажа, че тук и малки деца ;)  влизат  :P

<{POST_SNAPBACK}>

Май говорим за едно и също нещо :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работя под голямо напрежение и почивката/релаксацията/разтоварването е едно от най-важните неща за мен.

1.Медитация (колко я мразя тая дума, звучи като "клизма",гадно и неразбираемо, но няма друга) - запали ме един приятел, имах здравосложни проблеми, и резултатите от дихателни техники+разни пози и методи на медитация, направо ме "обърнаха в правата вяра" :P

2. Йога - ходих 1 година в университета на йога, и макар да видях, че част от хората практикуващи тази невероятна "наука" говорят едно, а вършат друго, то самия факт че тялото ми се чувства прекрасно, ме превърна в практикуваш(лаик съм, не съм се отказал от жените и месото).

3. Баскетбол - The name of the game.

4. Танци - Обичам да танцувам, лошото е, че и пийвам заедно с това :clap:

Бих искал да ходя да стрялям с пистолет, ама нямам време и финанси. Иначе имам доста кандидати за мишени ;) : No1 e шефа ми :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма оправия от уморатаsad.gif и все пак шоколад+ цигари действа понякога ама цигарите са вредни така че остава шоколадът и спортуването;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рано сутрин, в момента в който си отворя очите, ИЗКАЧАМ ohmy.gif от кревата като ужилен! :sobbing: Грабвам две гирички и почвам да правя упражнения, напрягайки се максимално. След това се опитвам да направя няколко лицеви опорки и накрая зявършвам измивайки се с ледена вода... :speak:

Не знам дали тонизира много, но поне ме събужда от раз biggrin.gif

П.С. Вие сега да не си помислите, че съм някой Шварценегър??? :shake_puter: Тъй като съм по слаботелесничък нарагянето е по-голямо. на някой по-здрав не съм сгурен, че ще му подества така, както действа на мен :help:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Рано сутрин, в момента в който си отворя очите, ИЗКАЧАМ ohmy.gif от кревата като ужилен! :speak:

<{POST_SNAPBACK}>

Да това помага, ама понякога е много трудно, аз напоследък не го правя ... мързи ме :sobbing: За това пък си навивам часовника 1 час по-рано и като звънне го навивам пак, правя си психологическа измама, че спя повече :shake_puter:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма съмнение по въпроса- умората е кофти нещо и на мен често ми се налага но аз имам 1 малка тайна и вярвайте ми не е суха смес за кюфтета! За жалост не ми се случва достатъчно често за да се възползвам от нея или по-точно него!Това е добрият стар секс! 1 освежаващ......хмммм.......и си на крака! Съзнанието направо препуска да не говорим за сърчицето. Няма как- кръвта кипи а енергията прелива. Пробвайте и няма да съжалявате! :shake_puter:

Редактирано от SheLly (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Рано сутрин, в момента в който си отворя очите, ИЗКАЧАМ ohmy.gif от кревата като ужилен! :shake_puter:

:sobbing: Аз ако го направя ще повърна ohmy.gif

Колкото и клиширано да звучи нужна си е почивка.Иначе се ободряваш,но само за малко и после си още по изморен.

А ако се отдадеш на "мързел" е най-добре biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако 2-3 месеца нищо не се спортува тялото започва много бързо се изморява. Дори и само стоенето пред ПЦ-то адски изморява и започнах да се чудя защо става така. И да ви кажа, ефекта след като ми пристигнаха новите кънки от Германия беше и още е невероятен - започнах да излизам отново (както допреди няколко месеца) почти всеки ден за по 2-3 часа да карам навън и сега няма никаква умора! Просто се уверих че ако само се почива и се стои пред ПЦ-тата организмът отпада страшно много, постоянно ти е студено, не можеш да отлепиш преди обяд, не можеш да заспиш преди 3-4 през нощта... направо печална картинка. Сега ставам сам без аларми към 9 сутринта, хващам се да свърша някаква работа пред ПЦ-то докато закуся, работя известно време и излизам да покарам навън с приятели - 2-3 часа - като се върна съм труп ама след 30 минути няма умора и до 11-12 вечерта си бачкам като пич - до 1 макс. съм в леглото :shake_puter: И аз започнах да имам проблеми с ранно ставане/умора по цял ден но този метод е велик - просто спортувайте нещо активно, което да измори телата ви наравно с мозъка при работата с пц-та(скучната и еднообразна работа също много натоварва). Ако искате може да направим един клуб "Отърви се от умората" - да си правим всеки ден или почти всеки ден срещи за да се отърваваме заедно от гадната умора laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работя на смени - дневни и нощни по 12 часа. Понякога заради работата (шефа) ми се налага да работя по 5-6 нощни. Когато почувствам умора, лягам по гръб до стена и с пети започвам да удрям по нея няколко минути. След това лягам на такова място, че главата да е леко наклонена надолу, с леко повдигнати крака. Затварям очи и си представям, че съм в тъмна пещера... и така колкото може повече. Да се внимава да не се заспи на работното място. cool.gif

Това ми помага много. Така мога да изкарам с малко часове сън в денонощието. Преди години веднъж, при бедствие ми се е наложи да бъда 48 часа зад волана. След смените мога да си наваксам загубения сън с дълго спане, понякога 24 часа, че и повече.

Разбира се не всеки понася дългото безсъние. Това е въпрос на психическа нагласа, на възможността организма да преодоляват стресови ситуации по различен начин и т. н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E от това по-индивидуално едва ли има.

Примерно аз си имам любимо място, дето поне от 20 години се чувствам перфектно.Всеки път - без изключение. Банкя. Отивам при братовчедите и "втората ми майка" - леля ми и дори нищо да не правя се оправям, независимо от това на какво дередже съм.

Друг начин е следобедния сън /през уикенда/. Биологичния ми часовник действа безотказно /ставам към 08.00/ всеки ден от седмицата. Но събота и неделя си поспивам от 14 до 16 часа.

Друго решение е редовното спортуване. Аз 2 пъти седмично ходя на тенис през лятото и на ски през зимата. :shake_puter:cool.gif

А - и всяка сутрин пия на гладно Суправит актив с две хапчета екстракт от бъз /Бъзак/ - /малко билки за имунната система/

Да не забравя - напиването веднъж месечно с приятели на любимата музика :sobbing: също ми действа адски отпускащо!

IooI

Едно пояснение - всичко изброено до тук е следварително

За превантивното - ами ударям го на майтап в момента, в който усетя, че нещата тръгват на зле... :speak:

Редактирано от Юнак (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема е интересна, можем да си помогнем взаимно :sobbing:

Аз какво ли не съм опитвала, за да се почувствам по-бодра, работоспособна, по свежа....но уви май всички сме стигнали до извода почивка, сън и пак почивка.

Особенно, когато работех на доста тежко раб.време в продължителност на 3 години няма да ви казвам какви ли не буламачи съм пила, чайченца и т.н., но нищо като ти се насъберат тежки дни и си недоспал е гадост. Не прекалявайте с кафетата повече от три започват да действат обратнопропорционално, за редбул и такива УЖ освежителни и разбуждащи напитки също не действат при мен, ако си зле и си изморен помагат точно за около 30 мин. и после си два пъти по скапан...

Единственното нещо, което поне помага на организма ми е сутрин на гладно някакъв по-кисел плод било то на сок, фреш или просто да си го хапнеш аз предпочитам грейфрут, но може лимон, киви. И една чаша минерална вода задължително. А също от скоро започнах и да си мия лицето с мин. вода пречиства и прамахва токсините и се чувствам по-добре сутрин. Душ също е добре малко те събужда и ако е със силна струя радвижва кръвта в тялото. Еми това е от мен спирам, защото започнах да мязам на диетолог или лекар :speak:

П.С. Но при всички положения съня е най доброто лекарство :shake_puter:

Редактирано от varvarinata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Аз не съм пробвал много методи,но ще ви кажа един, два:

1Вечер като си легнете се опитайте да се настроите да ставате рано(скачам в 7:00 все едно ,че някой ме е събудил)

2Пийте нещо тонизиращо (кола(ако пиете кафе не го пийте с кофата ами през час два на малки дози)

Ами само тези начини знам аз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване