Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Gothika_47

Помощ за Свързване на компютри

Препоръчан отговор

Та имам вкъщи една антика дето искам да я свържа с моя компа така че и двата да имат интернет.За да може по слабия да кара една апликация и да мога да играя на другия обаче как ще стане тоя номер?стар е доста няма даже аудио карта и е с 98 а моя с XP.Надявам се да ми помогнете :)dsc00319zm1.th.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Какъв интернет ползваш?

edit

Това долу ланкарта ли е или модем?

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва на единият от компютрите да има 2 LAN карти - в едната влиза интернета, а другата за мрежа с другия комп, на който също трябва да има LAN карта. На компютъра с интернета инсталираш програмата CCProxy и с нейна помощ ще имаш нет на вторият компютър. Кабела между двата компютъра трябва да е crossover - да е както на долната схема :

crossover_T568A.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какво ще стане, ако има един 5 портов суйч (4 портов рутър) който могат да се намерят и на цената на хубава мрежова карта ?

Няма проксита, в общия случай, стандартни пач кабели. Воала

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тъпия комп е с 98 дали ще стане?и така де нали като се свържат ще могат да имат и лан връзка за обмен на фаилове?предложете ми някакъв супер евтин рутър

Редактирано от Gothika_47 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=467

Слагаш си на 2-та лан-карта на големият комп адрес 192.168.0.1 с маска 255.255.255.0,инсталираш си и си настройваш проксито както е описано на линка и на другият комп ИП адрес 192.168.0.2 със същата маска и си ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gothika_47 , dragozow много точно те попита какъв интернет ползваш. От там трябва да започнеш, защото между различните доставчици има същественни разлики при доставката на услугата. Може да си със статична или динамична конфигурация, може да е реализиран някакъв тунел (PPP , PPPoE , PPPtP), може да има реализирана филтрация по MAC и/или TTL. След това доколкото разбрах искаш windows 98 да рутира трафик към другата машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нета ми е БТК и не искам главния комп (якия) да праща нет и на тъпия и нямам никаква идея как се праят тия IP с маски и такива неща според вас кое е по добре рутър или 2ра карта?

в общи линии имам програма която трябва да върви дълго време включена но и трябва нет и ако я вклиуча не мога да правя други неща на компа си та искам да я кача не стария и там да си върви а аз да си работя на по мошния комп

Редактирано от Gothika_47 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си с ADSL имаш следните варианти:

1. Ако си на BIZ тарифа, тогава според договора можеш да включиш повече от една работна станция, сиреч компютър, само с помоща на един hub или switch.

2. Ако си на домашния достъп трябва да имаш рутер, или виж точка 3.

3. Единият от двата компютъра трябва да изпълнява функцията на рутер или прокси сървър с помоща на който вторият компютър да получава интернет от първия. В този вариант първият компютър трябва да има два мрежови контролера (LAN карти).

п.п. Варианта с прокси е решение, но няма да имаш пълно функционален интернет на втория компютър.

"според вас кое е по добре рутър или 2ра карта?" - определено варианта с 2-ра LAN карта под windows не е за предпочитане.

Редактирано от free (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
значи да си намеря рутър вместо 2 ланки защото сам с windows

Ако си с рутър двата компютъра са независими един от друг относно интернета. Ако ползваш единия за рутър то той винаги трябва да работи за да може втория да има интернет. При продължително използване без рестартиране windows не се държи никак добре, поради простия факт, че е десктоп а не мрежово ориентирана операционна система (изключение правят сървърните му версии windows 2000/2003 server). Но в крайна сметка ти сам си решаваш кой е най-целесъобразния вариант в зависимост от потребностите ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
мисля да си взема един :rolleyes: някакви предложения?

Зависи колко пари ти се дават:

D-Link DI-604 - малко пари. Ще свърши работа, но няма wireless.

Linksys WRT54GL - според мен най-доброто за парите си. Може да се слага алтернативен фирмуер.

Buffalo WHR-G54S - също добър и що годе евтин рутер. Балансирано решение, но не съм сигурен дали подържа алтернативен фирмуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още по-евтино: TP-LINK 460 1x10Mbps WAN, 4x10/100TX, без wireless, справка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О-о дават ми се малко пари кои е наи евтиния дето може да ми свърши работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toгава вземи TP-Link-a предложен от kmvasilev.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре сложих 2 лан карти на главния налгасих всичко ок ама не ми дава нет на старата печка...дори не ми дава лан и дори като свържа нета директно не ми го дава хахахахах дали не и трябват драивери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а кой е най-добрия вариант за жична мрежа? т.е. с рутер до 65 лв.

Аз съм с NETGEAR RP614, но не мога да кажа, че съм супер доволен.

Има ли жични рутери, на които могат да се сменят firmwares?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...