Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Fifa

Калчото - футбол от Италия

3 гласували потребители

1. 1. Кой ще е шампион тази година?

• Интер
      1
    • Лацио
      0
    • Милан
      1
    • Рома
      0
    • Удинезе
      0
    • Ювентус
      1

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

След като има теми за Испания, Англия и Германия е ред и на Италия.

Ето и първата новина:

Ювентус обратно в Серия 'А'

Ювентус спечели първата в историята си титла в Серия Б в Италия, и от догодина се завръща в елита. „Старата госпожа” взе 28-а победа за сезона над Мантова с 2:0, с попадения на Трезеге и Недвед. Валери Божинов отново не записа нито минута с черно-белия екип. До края на шампионата остават 2 кръга. Победата и промоцията обаче потънаха в неяснотата около треньорския пост в клуба. Дидие Дешан води мача от скамейката и напусна стадиона без да каже и дума пред журналистите, въпреки че снощи „Скай Италия” гръмна с новината, че той си е подал оставката. От ръководството на Ювентус продължават да твърдят, че официално не са получавали оставката на френския специалист. Последните слухове на Апенините твърдят, че Марчело Липи може да поеме Ювентус, ако оставката на Дешан се окаже факт.

Източник: Гонг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде да напълним тая тема :)

Ибрахимович се e предложил на Милан

Публикувано изображение

Шведският нападател на Интер Златан Ибрахимович е най-вероятният играч, който се е предложил на Милан, както разкри Карло Анчелоти днес. По-рано през деня наставникът на ”росонерите” обяви, че една от големите звезди във футбола сам се предложил на клуба, но не иска да му каже името, защото ще настъпи истинска война. Медиите на Апенините смятат, че става въпрос за шведската звезда на ”нерадзурите”, който още през миналото лято бе подписал предварителен договор с клуба.

Тогава самият президент на Милан Силвио Берлускони спря сделката, като заяви, че тимът трябва да спечели мачовете си в третия предварителен кръг с Цървена звезда, за да се класира в Шампионската лига, за да похарчи 25 милиона евро за Златан. Това се случи в началото на август, но Ибра обяви, че няма намерение да чака до 23 август, за да разбере бъдещето си и премина в Интер. Освен това през последните дни шведът е бил видян на вечеря с един от шефовете на европейския шампион. Плюс това от няколко седмици не спира да натиска президента на Интер Масимо Морати да му увеличи заплатата.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...ако оставката на Дешан се окаже факт.

Източник: Гонг

Според коментарите на Диема + по време и след края на снощния френски мач, Дешан е основен фаворит за овакантения от Жерар Улие треньорски пост в Олимпик Лион.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка Дешан си тръгва от Ювентус

Публикувано изображение

След като цял ден феновете на футбола по цял свят се чудеха, дали Дидие Дешан е напуснал треньорския пост в Ювентус или не, вече официално е потвърдено: „Дешан си тръгва”. След победата над Мантова с 2:0, френския наставник на „бианконерите” не се яви на пресконференцията. Малко преди това обаче изпълнителният-директор Жан Тод Блан беше опровергал появилите се вчера сутринта твърдения, че Дешан си тръгва.

Вечерта обаче в сайта на Старата госпожа се появи съобщение, което гласи: „Ювентус и Дидие Дешан прекратиха своите отношения, които бяха изпълнени със задоволство, успехи и ентусиазъм. Клубът и треньорът решиха да продължат в различни посоки, но се разделят в приятелски отношения”.

Веднага започнаха и медиините спекулации относно наследника на Дешан. За такъв се спряга Марчело Липи, който спечели Световната титла с Италия миналото лято и оттогава не е водил никой. За вероятно продължение на кариерата на Дешан пък се смята френският шампион Олимпик (Лион), чийто треньор Жерар Улие беше освободен.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марчело Липи фаворит за треньор на Ювентус

Публикувано изображение

Бившият селекционер на световния шампион Италия Марчело Липи е смятан за фаворит за поста старши-треньор на Ювентус, твърдят медиите на Апенините. Както е известно, късно снощи досегашният наставник на ”бианконерите” Дидие Дешан подаде оставка. В същото време Липи, който след като спечели световната титла със ”Скуадра адзура” през миналото лято в Германия се отдаде на почивка, все още не е обявил своето бъдеще. Евентуално съгласие от негова страна да поеме ”Старата госпожа” ще бъде третият път, в който ще води клуба. Първият период бе от 1994 до 1999 година, а вторият от 2001 до 2004 година. Общо с Юве 59-годишният специалист печели 5 титли в Серия ”А”, Шампионската лига, Междуконтиненталната купа, Суперкупата на Европа, Купата на Италия и 4 Суперкупи на Италия. Освен Липи за поста са спрягани Джанлука Виали и Валтер Новелино, който напуска Сампдория в края на сезона.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Липи отрече за Юве

Публикувано изображение

Марчело Липи, който се спрягаше като най-вероятен нов наставник на Ювентус заяви, че на този етап не мисли отново да поема "старата госпожа". След напускането на Дидие Дешан отбора усилено търси негов заместник. Липи е познато лице в Торино, тъй като на два пъти бе начело на "бианконерите". Той обаче е във ваканция откакто спечели световната купа с Италия и засега не иска да се връща във футбола.

"На моите години спокойно мога да се пенсионирам, но реших да поработя още малко. Все пак това ще стане след известно време, тъй като имам нужда от още почивка. Фактът, че Ювентус в момента е без наставник не променя моите намерения. Както знаете аз държа на думата си. Ювентус не е единственият отбор, който ме иска. Аз обаче отказах на всички, поне за този сезон", категоричен е Липи.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карло Анчелоти иска да поеме ”Скуадра адзура” през 2010 година

Публикувано изображение

аставникът на европейския клубен шампион Милан Карло Анчелоти заяви, че няма намерение цял живот да води ”росонерите”, ами желае да стане селекционер на Италия през 2010 година. ”Не мисля да бъда треньор на Милан през целия си живот, като бих искал да водя ”Скуадра адзура” след Мондиала в ЮАР 2010 година. Милан е моят втори дом. Тук се чувствам великолепно, но след следващото световното първенство бих искал да поема националния отбор на страната. В момента селекционер е моят добър приятел Роберто Донадони, на който пожелавам от сърце да стане европейски шампион догодина в Австрия и Швейцария, след което да дублира световната титла и в ЮАР”, сподели тази сутрен Анчелоти в интервю за италианското радио.

Карлето има договор с ”червено-черните” до 2008 година, като все още не го е подновил. ”Имам още една година договор с клуба, като не вярвам да имам проблеми с подновяването. Истината е, че когато свърши тази хубава история с Милан желая да водя ”Скуадра адзура”, допълни 47-годишният специалист.

Анчелоти е в Милан от ноември 2001 година, когато замени на поста Фатих Терим. От тогава до сега с тима той е спечелил два пъти Шампионската лига, по веднъж титлата в Серия ”А”, както и Суперкупата на Европа и Италия и една Купа на Италия.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гатузо: Писна ми от мрънкането на Интер

"Извинявам се за това, че по време на тура за овации с Купата на шампионите си позволихме няколко пъти да обидим Интер, но и те трябва да спрат да мрънкат. Държат се като госпожици - същите хора, които се биха като последни селяни във Валенсия" - заяви халфът на Милан Дженаро Гатузо.

"Особено ме учудват изявленията на Матераци. Той плаче като ощипан, все едно не е същият човек, който се скъсва да псува във всеки мач, а е самият Исус" - завърши Гатузо.

източник - sport1.bg

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение Гатузо е пич голям! :speak::clap: :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гатузо: Писна ми от мрънкането на Интер

"Извинявам се за това, че по време на тура за овации с Купата на шампионите си позволихме няколко пъти да обидим Интер, но и те трябва да спрат да мрънкат. Държат се като госпожици - същите хора, които се биха като последни селяни във Валенсия" - заяви халфът на Милан Дженаро Гатузо.

"Особено ме учудват изявленията на Матераци. Той плаче като ощипан, все едно не е същият човек, който се скъсва да псува във всеки мач, а е самият Исус" - завърши Гатузо.

източник - sport1.bg

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение Гатузо е пич голям! :speak::clap: :clap:

Както и на терена така и извън него Гатузо хич не си поплюва-за това е един от любимците ми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гатузо се видя каква мазна баница е на финала, когато тръгна да дърпа купата от всички за да я подаде на Силвио Берлускони, отделно няма такъв олигофрен, цялото му излъчване е на такъв, баси уродливото създание.... За Италия нямам думи, за мене не е нормално някои да продължават да са фенове на отбори с толкова долни практики, цялата тази корупция убива футбола, не е нормално да си фен на Ювентус и Милан поне за мене при помията която творят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гатузо се видя каква мазна баница е на финала, когато тръгна да дърпа купата от всички за да я подаде на Силвио Берлускони, отделно няма такъв олигофрен, цялото му излъчване е на такъв, баси уродливото създание....

За Италия нямам думи, за мене не е нормално някои да продължават да са фенове на отбори с толкова долни практики, цялата тази корупция убива футбола, не е нормално да си фен на Ювентус и Милан поне за мене при помията която творят

Яд ли те е,а? Нека те е яд! Мазна баница ще викаш да не казвам на кой... Публикувано изображение

Forza Milan!!! :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яд ли те е,а? Нека те е яд! Мазна баница ще викаш да не казвам на кой... Публикувано изображение

Forza Milan!!! :ph34r:

За теб има ли значение дали любимия ти отбор си купува съдии и мачове или не?

Тва е точно като в политиката и червените бабички - за тях няма значение колко корумпирани са червените те винаги са за тях е същото и с някои фенове очевидно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джовани Трапатони: Едва ли Юве ще се спре на мен

Публикувано изображение

Легендарният Джовани Трапатони може изненадващо да поеме Ювентус, разкрива „Gazzetta dello Sport”. „Старата госпожа” се завърна в Серия „А”, но остана без треньор, след като Дидие Дешан бе освободен. Самият Трапатони, който наскоро спечели шампионската титла на Австрия с Ред Бул (Залцбург) в тандем с Лотар Матеус, не вярва във възможността да застане начело на гранда от Торино: „Не мисля, че Ювентус ще заложи на мен като старши-треньор. По-скоро биха ме поканили да помагам на бъдещия наставник с богатия си опит”, сподели Трап.

Той вече е работил в Ювентус, като под негово ръководство „бианконерите” печелят КЕШ през 1985 година. В богатата си кариера Трапатони е водил още Интер, Каляри, Байерн (Мюнхен) и националния отбор на Италия. Интересното е, че името на прославения специалист се спряга като вариант за наставник на френския шампион Лион, където основен фаворит за поста е именно Дешан.

В интервюто Трапатони сподели и мнението си за завършилия сезон в „калчото”. Според него Интер е на доста по-високо ниво от останалите отбори и ще бъде фаворит за титлата и през следващия сезон.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За теб има ли значение дали любимия ти отбор си купува съдии и мачове или не?

Тва е точно като в политиката и червените бабички - за тях няма значение колко корумпирани са червените те винаги са за тях е същото и с някои фенове очевидно

Всички големи европейски отбори са по-малко или по-вече подкрепяни от съдиите.Това е факт. Конкретно за Милан не можаха да докажат нищо - единственото,което установиха беше,че шофьорът в Милан,който отговарял за транспорта на съдиите,правел някакви шменди-капели...Виж,за Юве е съвсем друго - там ги хванаха с ръцете в меда...Оказа се,че Лучано Моджи е дирижирал цялото първенство и е имал свои хора навсякъде. Така че според мен ролята на Милан в този скандал беше силно преувеличена. ПЪк и долу на терена играят футболистите и там си проличава кой си купува мачовете и кой побеждава честно. Милан да не би да купиха мачовете си в Шампионската лига? Играха на ръба на възможностите си,и въпреки всички проблеми в състава,високата средна възраст,липсата на добри нападатели,слабата защита,успяха да спечелят турнира. Това май говори за нещо - че Милан е истински отбор,който печели мачовете си с игра,а не със задкулисни сделки. Но всеки е свободен да има собствено мнение. Бих помолил само да се спазва добрия тон и да не прикачват обидни епитети. Фен съм на този отбор от 1988 година и не ми харесва да слушам определения като "мафиоти" и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шевченко все по-близо до завръщане в Милан след вечеря с Галиани

Публикувано изображение

Вицепрезидентът на Милан Адриано Галиани вечеря късно снощи с украинската звезда на Челси Андрий Шевченко, разкриха медиите на Апенините. Двамата са говори за евентуално завръщане на нападателя в тима на ”росонерите”, като дори срещата била доста по-дълга от очакваното, след което Шева излетял от Милано за Лондон с три часа закъснение от предвиденото. ”Интересуваме се от Шевченко, разбира се, но сме готови да го купим само при определени финансови условия”, бе краткият коментар на Галиани. Очаква се до дни шефът на европейския клубен шампион да се срещне с изпълнителния директор на Челси Питър Киниън, за да обсъди ситуацията около Шевченко.

Както е известно, лондончани закупиха голмайстора през миналото лято от Милан, където прекара 7 сезона за сумата от 45 милиона евро. Но сезона бе доста слаб на футболиста, който освен че не се сработи със съотборниците си, не се разбира и с мениджъра Жозе Моуриньо.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дел Пиеро: Интер не буди респект

Публикувано изображение

След Дженаро Гатузо и Алесандро дел Пиеро се заяде със шампиона на Италия Интер. Според ветерана на Старата госпожа, тазгодишният шампионат в Серия А е бил предрешен, заради големите наказания на основни съперници на „нерадзурите” – Милан, Лацио и Фиорентина:

„Тази година беше много лесна за шампионите. Затова и те спечелиха титлата с такава преднина. Тази година, когато и ние ще сме в елита ще бъде много по-интересно, а титлата на „синьо-черните” никак няма да е сигурна” – заяви Дел Пиеро.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амброзини и Дзамброта с леки травми

Публикувано изображение

Масимо Амброзини и Джанлука Дзамброта все още имат травми и не успяха да се включат пълноценео в лагера на световният шампион Италия за двете евроквалификации с Фарьорските о-ви и Литва на 2 и 6 юни. Халфът на Милан има проблем в прасеца още от преди седмица, когато бе ритнат от играч на Ливърпул в финала от Шампионската лига спечелен от ”росонерите”. Докато десният халф-бек чувства болки в лявото коляно от няколко дни. Най-вероятно и двамата ще бъдат готови за първия мач в събота. Освен тях днес тренировката предварително напуснаха Филипо Индзаги и Фабио Канаваро, които страдат от преумора.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Раниери официално напусна Парма

Публикувано изображение

Ръководството на Парма официално оповести напускането на старши-треньора Клаудио Раниери. В прессъобщението клубът изказва благодарност на специалиста за добрите резултати и му пожелава бъдещи успехи.

Раниери застана начело на „дуковете” през февруари и има основна заслуга за оцеляването им в Серия „А”. През послените седмици неговото име упорито се свързва с мениджърския пост в Манчестър Сити. Самият Раниери заяви, че с готовност би приел предизвикателството да се завърне в Англия, където преди 3 години беше наставник на Челси.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божинов жадува да се докаже във Фиорентина

Публикувано изображение

Българския нападател Валери Божинов сподели в интервю за ”La Nazione”, че би искал да се завърне във Фиорентина. Българинът бе даден под наем от ”виолетовите” в Ювентус през миналия сезон, но така и не успя да се докаже с екипа на Старата госпожа.

”Искам да се завръна във Флоренция. Говорих с Прандели и знам, че той ме иска в тима. Той е страхотен човек, с когото винаги съм подържал връзка, и вярва в мен, което е най-важното за един футболист. Ще е страхотно отново да играя с фланелката на Фиорентина и да съм полезен на отбора. В Ювентус не играех много, но все пак престоя ми в толкова голям клуб бе полезен за мен. Аз съм много темпераментен, но в последно време се промених. Поучих се от грешките си. Едва ли във Фиорентина ще си пречим с Пацини, тъй като сме различен тип нападатели и ще можем да се допълваме. Адриан Муту пък може да бъде изтеглен по фланга. Аз обаче няма да редя състава, просто обещавам на тифозите, че ще дам всичко от себе си, за да печелим с Фиорентина”, заяви 21-годишният Божинов.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божинов се разбра с шефовете на Фиорентина, иска да остане

Публикувано изображение

Българският нападател на Фиорентина Валери Божинов изрази задоволство и оптимизъм от срещата си с изпълнителния директор Панталео Корвино и наставника Чезаре Прандели по-рано днес. Играчът се срещна на разговор с тях, за да обсъди своето бъдеще. След едва 20 минути 21-годишният нападател напусна офиса на клуба, като сподели, че всичко е минало добре и се надява да остане.

"Говорих с Корвино, както и с Прандели и всичко е наред. Аз искам да остана във Флоренция, това е един страхотен град, където се чувствам отлично. Повтарям, че срещата ни мина отлично, затова се надявам наистина да остана във Фиорентина", сподели Божинов след разговора с шефовете на клуба по-рано днес.

Предполага се, че Божинов ще трябва да удължи контракта си с "виолетовите" до 2011 година, след като сегашният изтича на 30 юни 2009 година.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божинов в идеалния отбор на трансферите в Серия ”А”

Публикувано изображение

Българският нападател Валери Божинов попадна в идеалния отбор на ”Гадзета дело Спорт” на осъществените трансфери в Серия ”А” през това лято. ”Божинов се завърна във Флоренция, като по всичко личи, че причината е да остане там за по-дълго. Той имаше малко възможности пред себе си в Ювентус, за да покаже качествата си. Българският нападател притежава страхотен ляв крак, както и великолепно чувство за гол, имайки предвид възрастта му. Но за момента му липсва постоянство и където и да е играл, редува силни със слаби игри”, коментира изданието. Останалите нападатели в тима на ”Гадзета” са Суазо, преминал в Интер, Куилярела, преминал в Удинезе и Якуинта, който ще облече екипа на Ювентус.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божинов в идеалния отбор на трансферите в Серия ”А”

Публикувано изображение

Българският нападател Валери Божинов попадна в идеалния отбор на ”Гадзета дело Спорт” на осъществените трансфери в Серия ”А” през това лято. ”Божинов се завърна във Флоренция, като по всичко личи, че причината е да остане там за по-дълго. Той имаше малко възможности пред себе си в Ювентус, за да покаже качествата си. Българският нападател притежава страхотен ляв крак, както и великолепно чувство за гол, имайки предвид възрастта му. Но за момента му липсва постоянство и където и да е играл, редува силни със слаби игри”, коментира изданието. Останалите нападатели в тима на ”Гадзета” са Суазо, преминал в Интер, Куилярела, преминал в Удинезе и Якуинта, който ще облече екипа на Ювентус.

sportal

Понякога си мисля ,че хората са мазохисти . Ама какво да се прави . Да си се мъчи при виолетките Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога си мисля ,че хората са мазохисти . Ама какво да се прави . Да си се мъчи при виолетките Публикувано изображение

Е каде да играе ....в Наполи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитанът на италианския футболен клуб Рома Франческо Тоти получи наградата за голмайстор номер едно на Европа преди домакинския мач на неговия отбор срещу Сиена от италианската Серия А, спечелен от "вълците" с 3:0. Тоти стана най-добър реализатор на Стария континент за 2007 година с 52 точки след общо 26 отбелязани гола. Втори е бразилецът Алфонсо Алвеш от холандския Хееренвеен, който има 51 точки след 34 отбелязани попадения. Трети остана холандецът Рууд ван Нистелрой от испанския Реал (Мадрид). Ван Нистелрой има 25 гола, които му носят актив от 50 точки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Милан и Фиорентина поделиха точките

Двата тима не излъчиха победител на “Сан Сиро“ - 1:1

Милан и Фиорентина не успяха да излъчат победител в последния мач от втория кръг на италианската серия “А“, завършвайки наравно 1:1. Двата отбора изиграха равностоен двубой на “Сан Сиро“ в Милано и в крайна сметка равенството като че ли бе най-закономерният изход. Бразилският плеймейкър на домакините Кака откри резултата в 26-ата минута след точно изпълнена дузпа.Наказателният удар беше отсъден заради събаряне

на Масимо Амброзини от Дарио Дайнели.

През втората част "виолетовите" значително подобриха играта си и в 56-ата минута след центриране отляво Адриан Муту засече топката и я прати неспасяемо в мрежата на Дида.

До края и двете единайсеторки имаха няколко положения, като веднъж и гредата помогна на домакините, но ново попадение не падна и Милан и Фиорентина си поделиха по една точка.

След всички мачове в този кръг начело остава Ювентус с 6 точки, пред Рома със същия актив, но по-лоша голова разлика. Трети и четвърти са именно днешните съперници с по 4 точки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...