Премини към съдържанието
djagi

Портативни програми (Thinstalled и други)

Препоръчан отговор

...............- правиш си една флашка с всичко, което ползваш и на всеки комп. си ползваш твоите програмки.

То общо взето това е идеята. ;)

@djagi - що не вземаш да напишеш една статия за работа с Thinstall ? Поне общите положения, въведение за начинаещи и т.н.

Смятам че ще има хора, които ще се запалят по правене на portable програми и ще се получи интересна дискусия, а и размяна на такива програми. Сега всеки на който му трябват си ги търси в нета и се спасява поединично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина с Thinstall се работи лесно, както се вижда от тази презентация от официалния сайт. Бих уподобил работата с програмата на Total Uninstall, като крайната цел е различна, разбира се.

Въпреки някои проблеми с Thinstalled програми, които споменах, смятам че този начин за правене на портативни програми е най-удачен. Лошото е, че поради някои особености в правилата на този форум няма как да се разпространяват portable версии на комерсиални програми, а те представляват най-голям интерес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@djagi - що не вземаш да напишеш една статия за работа с Thinstall ? Поне общите положения, въведение за начинаещи и т.н.

Смятам че ще има хора, които ще се запалят по правене на portable програми и ще се получи интересна дискусия, а и размяна на такива програми. Сега всеки на който му трябват си ги търси в нета и се спасява поединично.

Може би ще се опитам да напиша нещичко събота/неделя, но ще е съвсем повърхностно. С програмата се работи наистина лесно, но все пак ако човек задълбае, има и по-сложни моменти, с които, за жалост, не съм запознат. За сега съм на ниво експериментиране. С англииския не съм много добре, иначе към самата програма има доста подробен pdf. За тези, които искат да я пробват, ще е лек проблем да намерят демо версия, която все пак е достъпна за сваляне от сайта на Thinstall. Програмите правени с демо версията са си напълно функционални, но имат ограничение - вървят до едикойси месец... Наличния в момента крак на P0150N, краква не самия Thinstall, а вече направените програми. Попадна ми още една програма, която ползва подобна технология на виртуализация, но ще пиша за нея по нататък.

п.п. Няма да давам линкове нито към програмата, нито към крака даже и на л.с. Общо взето ако четете внимателно и с помоща на google за нула време ще ги намерите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето пак моята колекция....без паролите ми тоя път ;)

Не правете като мене че си докарах много ядове тия дни от глупост:

http://www.bgshare.com/get_3309461cfd469e3...6c256174a2.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми нека това е темата.Ето едни пакет от портабъл програми,събирани от мен(над 300 мб):

И къде е пакета със събраните от теб програми (300 МБ)? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето пак моята колекция....без паролите ми тоя път ;)

Не правете като мене че си докарах много ядове тия дни от глупост:

http://www.bgshare.com/get_3309461cfd469e3...6c256174a2.html

Мерси за линка, но все пак пиши какво има вътре, че 50 минути пише че ще се сваля файла...

Ето още една програма подобна на Thinstall. Мисля, че не е така добра, но е значително по-евтина biggrin.gif

Все още чакам някакви мнения за двете програми които качих... Не за друго, а понеже един човек по-трудно може да види всички бъгове, а се учим от грешките си. Ако има интерес, бих качил още thinstalled програми, а даже по ваше предложение.

И къде е пакета със събраните от теб програми (300 МБ)? ;)

Ми получи се фал. @dragozow беше качил мозила, миранда и т.н с негови пароли вътре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ето и нещо от мен:

PortableApps

П.С. Ако някой иска нещо комерсиално да пише ЛС.

cool.gif

Редактирано от b-r-a-v-e (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето и нещо от мен:

...

...

Супер, обаче... Нека не даваме линкове към комерсиални програми. Против правилата е.

Освен това, за Dreamweaver има thinstaled последната версия. Ако ще даваме линкове към комерсиални програми, освен лично правените от мен, мога да запълня целия списък от 3D програми, до CorelDraw, Flash 9 и т.н. В допълнение имам няколко гигабайта правени от мен thinstalled игри (за игрите е особено лесно да се направят с Thinstall)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Супер, обаче... Нека не даваме линкове към комерсиални програми. Против правилата е.

Освен това, за Dreamweaver има thinstaled последната версия. Ако ще даваме линкове към комерсиални програми, освен лично правените от мен, мога да запълня целия списък от 3D програми, до CorelDraw, Flash 9 и т.н. В допълнение имам няколко гигабайта правени от мен thinstalled игри (за игрите е особено лесно да се направят с Thinstall)

ОК коригирах грешката си, мерси ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,ако има и игри ,ги качете за да ги дърпаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата Thinstall се обсъжда тук, и тук за втория линк трябва регистрация. Има много съвети и предпоръки как да се работи с програмата! А и самия форум е супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Програмата Thinstall се обсъжда тук, и тук за втория линк трябва регистрация. Има много съвети и предпоръки как да се работи с програмата! А и самия форум е супер.

Браво! Много полезни линкове! Като се прибера в нас ще ги прегледам по внимателно.

edit: Ето още един форум, където се обсъжда Th1nstall

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли интерес да се качват още Thinstall програми? Тъй или иначе не видях мнения за предишните две, качени от мен. Всяка безплатна програма бих могъл да пробвам да я направя thinstall. Чакам предложения. Ако пък никой няма против, ще кача някоя и друга стара игричка (Re-volt и т.н.) в края на седмицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Тъй или иначе не видях мнения за предишните две, качени от мен.

...

Опитах OpenOffice. При File -> Open -> My Computer забива до Not Responding. За сравнение - версията от сайта на Thinstall няма този проблем, но пък няма и правописна проверка на български. Интересно на какво се дължи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитах OpenOffice. При File -> Open -> My Computer забива до Not Responding. За сравнение - версията от сайта на Thinstall няма този проблем, но пък няма и правописна проверка на български. Интересно на какво се дължи.

Току що пробвах. Наистина, има един момент на "замръзване". При мен трае за няколко секунди, после всичко е нормално. Нямам проблем с отваряне на документите. Вече не помня точно как съм го правил, но предполагам, че съм му дал максимална компресия (с цел да се събере в rapidshare.com), та до някъде, това е лек компромис с бързото стартиране на програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има winamp и WMP,можеш да ги качеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако има winamp и WMP,можеш да ги качеш

Няма проблем, но аз лично ползвам KMPlayer. Той напълно ми се вмества в понятието "портативен", тъй като не се нуждае от външни кодеци. winamp и WMP ще ги погледна събота/неделя, а сега, по-точно след малко, за вас качих една игричка. Още малко, и се качва в rapidshare.com

п.п. Технологията на Thinstall позволява да се качът и кодеците към една програма от сорта на WMP, но вече би станало прекалено сложно за едно хоби...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що пробвах. Наистина, има един момент на "замръзване". При мен трае за няколко секунди, после всичко е нормално. Нямам проблем с отваряне на документите. Вече не помня точно как съм го правил, но предполагам, че съм му дал максимална компресия (с цел да се събере в rapidshare.com), та до някъде, това е лек компромис с бързото стартиране на програмата.

Не ще да е от компресията, двете версии на OpenOffice, които пробвах бяха еднакви като размер, но само при едната има проблем. Подробности: забиването се получава само при избор на My Computer и трае около минута. Ако опитам да затворя програмата през това време, отговора е Not responding. Ако ще те успокои, всички вариации на тема Thinstalled Photoshop CS3, които съм опитвал, имат абсолютно същия проблем, както и доста други програми. Явно нещо трябва да се "пипне" допълнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... Лошото е, че поради някои особености в правилата на този форум няма как да се разпространяват portable версии на комерсиални програми, а те представляват най-голям интерес.

Ами то си има торенти за тая работа ;):blink:

Пиратският залив например cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой беше пуснал в тази тема колекция от портативни програми включваща nod32 и kaspersky. Пуснах ги и двете да сканират компютъра и касперския ми казва за nod-да че има троянски кон. Някой знае ли нещо по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой беше пуснал в тази тема колекция от портативни програми включваща nod32 и kaspersky. Пуснах ги и двете да сканират компютъра и касперския ми казва за nod-да че има троянски кон. Някой знае ли нещо по въпроса?

Нормално е,повечето антивирусни не се понасят една друга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според теб мога да си ползвам nod-а без да се притеснявам, така ли? Интересното е че nod-a който е инсталиран на компютъра не го засича като вирус а само portable версията.

Редактирано от Lambi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния Нод и аз го ползвам като портабъл и за сканиране под ДОС,няма страшно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с инсталиран Active Virus Shield. Изключвам го и пускам да пробвам портативната версия на Касперски, но тя не тръгва. Излиза някакво съобщение и се стартира отново Active Virus Shield.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм с инсталиран Active Virus Shield. Изключвам го и пускам да пробвам портативната версия на Касперски, но тя не тръгва. Излиза някакво съобщение и се стартира отново Active Virus Shield.

Значи не го изключваш както трябва,явно остава нещо от него което пищи.Пробвай да му дадеш някъде от настройките disable.При стартиране портабъл Касперски си прави папка в която екстрактва файловете си,като ги екстрактне ъпдейтвате(ако го оставите ще го направи и сам) и сканирате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.