Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво би ви накарало да си купите определена книга?

Препоръчан отговор

Здравейте, въпросът, мисля, че е ясен.

Вторият ми въпрос е дали бихте си купили книга на неизвестен българси автор, ако пасва на изискванията ви?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът определено не е много ясен, защото "определени" книги няма. Всяка книга е или продукт или произведение на изкуството или и двете (в рамките на допустимата дифузия). Дефинирай термина "книга", за да стане темата адекватна... Иначе е интересно... Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Въпросът определено не е много ясен, защото "определени" книги няма. Всяка книга е или продукт или произведение на изкуството или и двете (в рамките на допустимата дифузия). Дефинирай термина "книга", за да стане темата адекватна... Иначе е интересно... Благодаря!

Под определена книга имам предвид книга, която ви е привлякла вниманието по някакъв начин. Искам да разбера защо точно е станало така :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако съм чел добри отзиви за нея,бих си я купил,без значение дали авторът ми е познат или не. Днес си купих една книга,която от доста време търся - "Монахът и философът",и се надявам да ми хареса. По принцип не се замислям много,когато си купувам книга. Виждам я,разглеждам я набързо,и ако ме заинтригува,си я купувам...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Под определена книга имам предвид книга, която ви е привлякла вниманието по някакъв начин. Искам да разбера защо точно е станало така :)

Разбрах ти мисълта...

Бих си купил книга по три причини:

1. Ако е от Тери Пратчет

2. Ако в описанието се споменава сериен убиец

3. Ако на корицата има пълна бутилка с уиски

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз като отивам да си купувам книги гледам съдържанието и текста отзад (не мога да се сетя как се казваше "текста отзад") :);) А за другия въпрос : аз нямам определени изисквания и чета всичко което ми хареса :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз като отивам да си купувам книги гледам съдържанието и текста отзад (не мога да се сетя как се казваше "текста отзад") :);) А за другия въпрос : аз нямам определени изисквания и чета всичко което ми хареса :)

"текста отзад" се казва точно така... Някои му казват резюме, анотация и други подобни, но "текста отзад" фактически си е "текста отзад"... И ако някой се опита да оспори мнението ти му кажи да си навре "текста отзад"... с извинение...

Иначе бих добавил към темата опозиционния момент, т.е. Какво би ви отблъснало от определена книга...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tedinzeto, това "отзад" на книгите е или резюме на съдържанието на творбата или биографични справки за автора и мисля, че няма точно име :)

Доста книги си накупих за един или друг изпит покрай 4-годишното ми следване, което приключва юли месец. Винаги съм имала желанието да дам 2-3 лева отгоре, но да си купя книгата, да я отворя и да ми замирише на печатница и на прясно мастило, отколкото да ми се подмятат хвърчащи листове от преснимани копия.

Какво би ме накарало да си купя книга - определено НЕизвестността не се явява пречка за мен - бих си купила по препоръки от приятел, с чиито вкусове за четиво съвпадам; ако някой друг ми я препоръча, отивам в библиотеката и прехвърлям в читалнята страниците и ако не ме грабне - не си я купувам. Мисълта ми е, че ако някоя книга ми хареса страшно много, си я купувам. Вкъщи имаме една стая само с книги, защото нашите са същата работа biggrin.gif не съдя за една книга по кориците й, хаха, свидетел съм била на доста впечатляващи неща, скрити под едно страшно неподходящо худ. оформление на корицата.

Но бих казала и какво не би ме накарало да си купя книга - ако заглавието има женско име ( мразя любовни романи от типа "1000000 забравени любовни романи" и т.н. ), ако е булеварден роман, книжка въобще от типа - Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния (всяка втора манекенка казва тази, когато я питат коя й е любимата книга, всяка първа - 11 минути на П. Коелю), 1000000 съвета как да станете добра секретарка и добра минетчийка и т.н. Подобни ги чета за развлечение, взети оттук-оттам, но не бих си купила.

vboychev, критериите ти ме вдъхновиха. Ценител.:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
tedinzeto, това "отзад" на книгите е или резюме на съдържанието на творбата или биографични справки за автора и мисля, че няма точно име :)

"текста отзад" се казва точно така... Някои му казват резюме, анотация и други подобни, но "текста отзад" фактически си е "текста отзад"... И ако някой се опита да оспори мнението ти му кажи да си навре "текста отзад"... с извинение...

Иначе бих добавил към темата опозиционния момент, т.е. Какво би ви отблъснало от определена книга...

Мерси за разясненията :);) ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"vboychev, критериите ти ме вдъхновиха. Ценител."

Радвам се, че пълните книги имат не по-малко последователи от пълните бутилки... Г-н Буковски сигурно би ме подкрепил...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво бихте казали за това резюме на книга :

„... Решенията, които взе тази конференция, са от жизнено важно значение за развитието на събитията в Близкия изток. Европейските държави, с изключение на Англия този път казаха единодушно НЕ. Но остават най-важните въпросителни, ще има ли война, за какво ще е този път и дали САЩ са в състояние да се справят само с Лондон, като съюзник, срещу вече обединения и по-сигурен във военно и политическо отношение арабски свят.”

Филип Крумов натисна бързата комбинация за запазване на документ на лаптопа и сваляйки очилата си, се облегна назад в креслото на самолета. Чувстваше се като смазан, не беше спал повече от 35 часа, отразявайки може би най-важното събитие в политическия живот на годината. Дори и на десетилетието – Първата среща на Християнската Конфедерация.

?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда ще се разказва за "политически живот", "Християнската Конфедерация" и май може да има война :baby:

Заинтригува ме и поне на мен ще ми е интересно да прочета книгата(която е??) Мисля че ще е интересна(аз харесвам такива книги) :wors::P:clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една книга би ме привлякла поради следните причини.

1. Стилна и набиваща се на око корица

2. Смислено, интересно и подбуждащо със нещо съдържание.

3. Да бъде така написана че да може да се разбере за каво става въпрос.

и четвърто най-важно да бъде със руса коса

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Една книга би ме привлякла поради следните причини.

1. Стилна и набиваща се на око корица

2. Смислено, интересно и подбуждащо със нещо съдържание.

3. Да бъде така написана че да може да се разбере за каво става въпрос.

и четвърто най-важно да бъде със руса коса

Единственото общо нещо между книгата и това, което описваш е, че е от женски род...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.)ако имам свободни пари

2.)ако е заглавие,което нямам в библиотеката си

3.)ако съм в настроение да купувам книги

4.)ако си заслужава да я имам (т.е. прочел съм я,харесала ми е,с удоволствие бих я препрочитал и в бъдеще)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По принцип не се замислям много,когато си купувам книга. Виждам я,разглеждам я набързо,и ако ме заинтригува,си я купувам...

И аз така, но първо гледам какво имат от фентъзи жанра.

Ами аз като отивам да си купувам книги гледам съдържанието и текста отзад (не мога да се сетя как се казваше "текста отзад") ;) ;) А за другия въпрос : аз нямам определени изисквания и чета всичко което ми хареса :angry:

Да, пък и прочим една случайна страница, защото съм капризна към стила на писане и изказа, особено при преводи!

Известно или не името на автора не ме интересува, ако ми хареса книгата може и да го запомня.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване