Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой Intel-ски процесор ще препоръчате?

Препоръчан отговор

Здравейте. Скоро ще си купувам компютър и твърдо съм се ориентирал към Интел. Обаче имам една дилема относно CPU-то:

Core 2 Duo E2xxx или P4 6xx

Core 2 Duo са с около 30-40 лв по скъпи.

Редактирано от Fifa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия е технологично по-нов,съответно съвета е да се насочиш към някоя от разновидностите му.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия- по куп причини- ново поколение процесори, известни с новата Core Архитектура. Още повече, първия процесор притежава две отделни ядра, доакто P4 притежава само 1 ядро + HT :clap:

Редактирано от Conroe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10x за бързите коментари. Продължавам да приемам мнения. Core 2 Duo-то има 1 МБ L2 кеш. Това оказва ли особено влияние?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
10x за бързите коментари. Продължавам да приемам мнения. Core 2 Duo-то има 1 МБ L2 кеш. Това оказва ли особено влияние?

Да.Истината е че бяма база за сравнение между двата.Още повече че C2Duo има вече и по 100$.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте. Скоро ще си купувам компютър и твърдо съм се ориентирал към Интел. Обаче имам една дилема относно CPU-то:

Core 2 Duo E2xxx или P4 6xx

Core 2 Duo са с около 30-40 лв по скъпи.

Човече аз 6 месеца бях с пентиум 4 531 а сега си взех Е2160 и ти казвам че разликата е видима..Е2160 е класи над 531..предполагам че и с този ще е така....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като сме на тази тема и аз имам един въпрос?

Направете кратко стравнение (или дайте сайт) м/у Intel core 2 duo 6420 и AMD X2 5600+

и още един въпрос кой процесор на Интел до 6420 вкл. е с най-добъра производителност ( и клок)?

Успях да намеря само това

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента е грешка да се взима АМД. Според мен най-добия цена-производителност CPU е Intel® Core™2 Duo Processor E6600 | 2.40 GHz | 1066 MHz | 65 nm | 4M l2| LGA775

Intel® 64O,VT±,Execute Disable Bit°,Multi-Core,EIST*. И отделно intel са по-добри за clock като марка. c2d с assus P5k може да clock много добре рамта както и процесора.

Редактирано от darkwonderer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В момента е глешка да се взима АМД. Според мен най-добия цена-производителност е Intel® Core™2 Duo Processor E6600 | 2.40 GHz | 1066 MHz | 65 nm | 4M l2| LGA775

Intel® 64O,VT±,Execute Disable Bit°,Multi-Core,EIST*. И отделно intel са по-добри за clock като марка. c2d с assus P5k може да clock много добре рамта както и процесора.

6600 е с почти 50$ по-скъп от 6420

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Имам и един въпрос към по-просветените от мене (относно Интел Е2ххх) Това в крайна сметка (E2140 и E2160) процесори Core 2 Duo ли са или просто Dual-Core ?(т.е. с архитектурата Core ли са?)

Има ли значение при избирането м/у тези 2 процесора (E2xxx/ P 4 6xx) това че трябва да работи с XP?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
(относно Интел Е2ххх) Това в крайна сметка (E2140 и E2160) процесори Core 2 Duo ли са или просто Dual-Core ?(т.е. с архитектурата Core ли са?)
Да, това са процесори Core 2 Duo с ядро Core !

Няма никакво значение с кой Уиндоус ще работят -и Core и P 4 си работят и с 98, и ХР и с Vista .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Съжелявам от скоро работя на Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz, който е с 2 ядра...

Редактирано от andrian.ivanov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Малко off topic обаче интелските процесори за игри ли бяха по добри или за апликации?

ако питаш за core 2 за каквото и да ги използваш все ще ти свърши по-добра работа от АМД!И игри и офис работа и каквото и да хванеш core 2 си е номер едно в момента!друг е въпросът при старите и неоптимизирани игри за двуядрени процесори-там съм по склонен да мисля че АМД може да се бори с интел!просто до излизането на барселона (кои знае-може и след това) интелските процесори си остават по-добри!и нормално-все пак к8 е вече на годинки,докато core е съвсем нова архиктектура-ако не се лъжа от края на миналата cool.gif

Редактирано от bobsun0317 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, това са процесори Core 2 Duo с ядро Core !

Няма никакво значение с кой Уиндоус ще работят -и Core и P 4 си работят и с 98, и ХР и с Vista .

На някой места ги водят дори Pentium ... бозата няма никакво значение макър че съм забелязал че Vista оправлява по-добре ядрата отколкото XP при което се натоварват неравномерно и двете от 1 апликация ... А относно темата - E21xx разбира се :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На някой места ги водят дори Pentium ... бозата няма никакво значение макър че съм забелязал че Vista оправлява по-добре ядрата отколкото XP при което се натоварват неравномерно и двете от 1 апликация ... А относно темата - E21xx разбира се :lol6:

Напротив, "бозата" има значение - например при споменатия по-нагоре Netburst P4. Повечето чипове P4 притежават Hyper Threading и той може да бъде разпознат само от операционни системи, като Windows 2000/XP/ 2003 Server и т.н. Само те могат да разпознаят двата логически процесора в ядрото на Pentium-а. При Windows 98 например ще "вижда" само един процесор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сигурно нещо не съм в час ohmy.gif но не мога да схвана смисъла на поста :computer2:

Pentium D Presler е имал в предвид човека

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напротив, "бозата" има значение - например при споменатия по-нагоре Netburst P4. Повечето чипове P4 притежават Hyper Threading и той може да бъде разпознат само от операционни системи, като Windows 2000/XP/ 2003 Server и т.н. Само те могат да разпознаят двата логически процесора в ядрото на Pentium-а. При Windows 98 например ще "вижда" само един процесор.

Което на практика не оказва никакво влияние на производителността .. защото колкото права на марка под XP толкова правя и под 98 ... виж за виста въпроса е друг но до някъде се дължи и на драйвърите ... относителна работа но дори да има разлика е незначителна :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Pentium D Presler е имал в предвид човека

И пак не мога да хвана връзката на неговия пост с темата ! А може да е имал предвид и мобилен Pentium :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Което на практика не оказва никакво влияние на производителността .. защото колкото права на марка под XP толкова правя и под 98 ... виж за виста въпроса е друг но до някъде се дължи и на драйвърите ... относителна работа но дори да има разлика е незначителна :)

Само че къде ще го намериш този индивид, който притежава Core2 или P4 ~3 Ghz и лепнал остаряла ОС като 98. В този случай ще имаш машина само за benchmark, тъй като повечето софтуер, драйвери и т.н които се произвеждат в момента не се поддържат от 95/98/МЕ.

Windows Vista и да искаме не можем да я слагаме под общ знаменател с предшествениците си, тъй като там имаме по-забележими промени- ядрото, работата с паметта, драйверния модел. Имаме 2 драйверни модела- единия отговаря за стабилността, цялостното интегриране на старите приложения към следващото поколение ОС, а другият модел представлява новите драйвери, разработени специално за Vista. Именно втория се явява като алтернативен стандарт за взаимодействието между паметта на операционната система и API.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване