Премини към съдържанието
_Bri_

Краят на света : през 2012 или 2060 година?

Препоръчан отговор

В Гватемала намериха най-древния календар на маите

Публикувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Това е церемониален календар за 260 дни, слънчев за 365 дни, 584-дневния цикъл на Венера и 780-дневния на Марс.

Има и показване на лунните фази, обяснява археологът Уилям Сатурно

Американски археолози откриха в северната част на Гватемала къща на писар от племето на маите, по стените на която били нарисувани най-древните астрономически таблици, описващи слънчевата и лунната година, както и многогодишни цикли на движението на планетите Венера и Марс.

Това съобщава РИА "Новости" позовавайки се на статия, публикувана в списание Science.

"Тези фрески в настоящия момент се явяват най-ранните астрономически таблици на маите, които някога са били откривани от археолози. Това не е точно календар като такъв, а таблици, които определят интервалите на лунните месеци, съдържащи цял ред сложни математически изчисления, свързани с астрономията. До този момент подобни изчисления са известни само от Дрезденския кодекс - ръкописи на маите, датиращи от 14-15 века", съобщават специалистите.

При това, подчертава Уилям Сатурно , няма никакви доказателства, че календарите на маите се прекъсват или че краят на Света съвпада с годината 2012, както внушават някои популярни теории.

"Това, което виждаме, е просто краят на един от циклите на календарите на маите", посочва ученият.

"Древните маи предричали, че Светът ще продължи и че след 7 000 години нещата ще са точно такива, каквито са сега", казва той.

Светът ще съществува поне още 7000 години, съобщи Би Би Си.

БНТ , 24 ЧАСА

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е интересно: Иван Манев – 2012 г – Начало или край на света http://vbox7.com/play:cb4d42aa Иван Манев е роден през 1950 г. Завършил е математика в СУ "Св. Климент Охридски". Медалист е от олимпийските игри в Москва през 1980 г. и 15 години е шампион на България по каяк, затова е известен в приятелските среди като "Иван шампиона". Занимава се с математика и с философски изследвания на човешкото мислене. Иван Манев притежава дългогодишен опит в природосъобразния начин на живот и духовното усъвършенстване. Той е интересен събеседник и голям почитател на българската Природа. Книгата "Ключът към абсолютното" е опит да се разкрие най-великата тайна на всички времена – пътя към Истината, който е път на правата мисъл на човека. Единствено чрез развитието на ума и чрез задълбоченото мислене човек се превръща в истински човек и му се открива пътя към безкрайното знание. В книгата авторът описва своя опит за изграждане на една логическа система за постигане на Истината, която се основава на интелектуална и физическа активност, на духовно търсене и откриване на ръководството на "Вътрешния учител", който е самият Бог.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная дали е подходящо за темата, но прочетете и вижте

Олимпиадата в Лондон 2012 - Предсказанието на Бенджамин Правичини

http-~~-//vbox7.com/play:fbcd474b55

инфо и коментар Надявам се този път да не познае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз предполагам, че е по темата. И Венера мина вчера пред Слънцето, а на мен за проклетия ми промениха смяната, та я изтървах от поглед :P Пфу. Ама след 105 години живи и здрави, ще станем по-рано. До тогава предполагам краят на света ще се отложи за 2560 година.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маите са ни предрекли живот в течение на хилядолетия

Публикувано изображение

Древните май не са предсказали, че през декември 2012 г. ще настъпи края на света, а, напротив, са смятали, че “светът ще съществува в течение на хилядолетия”. Това заяви мексиканският специалист по културно наследство и традиции на древния народ Ерик Веласкес в рамките на конференция в Националния археологически музей на Мексико, съобщава ИТАР-ТАСС.

Версията за края на света през 2012 г., предвиден от маите, се лансира след разкодирането на йероглифи, открити в археологичната зона Тортугеро в щата Табаско в югоизточната част на Мексико, отбеляза Веласкес.

По неговите думи, там действително става дума за приключването на цикъл от календара на маите, но не и за “световен крах”.

Ученият заяви, че само в един от многобройните текстове на маите се споменава декември 2012 г. По думите на Веласкес, в другите надписи, се появяват дати, които “засягат доста далечно бъдеще”. “Маите не са отправили предупреждение за възможността Земята да се сблъска с астероид или началото на ядрена война на планетата”, подчерта той.

Календарът на маите е едно от най-загадъчните наследства на древната мистична цивилизация. Учените и до момента не са обяснили изцяло историята на неговата поява, което е повод за редица спекулации, сред които е и тази за края на света.

blitz.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се този път да не познае.

Аз не се надявам чак толкова. Не бях чувала за този Паравичини, но изглежда интересен.

Исках да те попитам, agr, ако не е нахално разбира се, случайно ли избра мистър Бийн през януари за аватара си?

Не спамя, въпросът е важен за мен и има връзка с "края на света" :bye1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краят на света идва внезапно

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=-wUSJHbk2qY&feature=player_embedded#!

Група от 22 водещи биолози, еколози, геолози и палеонтолози от три континента е направила изследване, резултатите от което са публикувани в сп. "Нейчър". Основният извод е, че краят на света ще настъпи внезапно, а не постепенно, както се смяташе досега. Учените излизат със своите предупреждения и препоръки в навечерието на Конференцията на ООН за устойчиво развитие, която ще се състои в периода 20-22 юни в Рио де Жанейро.

Екологическото равновесие е застрашено от глобалното затопляне, нарастването на броя на населението и влошаването на състоянието на околната среда, добавя германското сп. "Фокус". Учените стигат до тези заключения, изхождайки от прогнозите, че през 2050 г. на земното кълбо ще живеят 9,3 милиарда души, а средната температура ще се покачи с 2 градуса по Целзий.

Според Антъни Берноски, който е биолог от Калифорнийския университет и един от водещите автори на изследването, измененията ще бъдат необратими, а последствията разрушителни. Всичко това би довело до невъзможност населението на Земята да се изхранва. "Тогава ще си дадем сметка, че живеем в един коренно различен свят", заключава експертът. В своя труд учените настояват за ограничаване на суровинните отпадъци и отбелязват, че стремежът за икономически ръст не трябва да е на всяка цена.

standartnews.com

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НАЙ-НОВОТО В ПРЕДСКАЗАНИЯТА НА МАИТЕ

Публикувано изображение

Маите са вярвали, че човек е проекция от енергия. Със своите сърца и ум те са били в единство със Земята и Слънцето. Това единство е разширявало възприятията им и чрез съзнанието си са изпадали във временни състояния, в които са виждали бъдещи събития. Вижте предсказанията на маите.

Първото предсказание на маите гласи, че Вселената има цикли, които представляват периоди от време, които започват и свършват. Сега ние се намираме в края на точно такъв цикъл, период на трансформация, който ще приключи в събота, 22.12.2012 и ще промени изцяло планетата.

Според второто предсказание с повишението на честота на вибрациите на планетата нашите клетки също се опитват да се настроят към с новия ритъм, което ще предизвика промени в поведението. Човекът ще се изправи срещу своите страхове, за да се освободи от тях. Така ще постигне по-висока вибрация, хармонизирайки се с тази на вселената. Това второ предсказание казва, че сега се намираме във време, когато човек ще съди сам себе си.

Третото предсказание на маите казва, че вълна от горещини ще повиши температурата на земята и това ще предизвика много климатични, геоложки и социални промени, които са безпрецедентни и с голяма скорост. Липсата на синхрон с природата е задействала процеси на самоунищожение.

Четвъртото предсказание споменава за раззеленяването и подмладяването на планетата, когато ледът и снеговете по полюсите се превърнат във вода, която ще достигне до места, където не е била хиляди години. Това ще промени познатата ни форма на континентите. Магнитното поле на Земята ще отслабне, ще се появят дупки над полюсите като по този начин радиоактивните лъчения на слънцето ще достигнат до нас.

Петото предсказание казва, че всички системи, които са основани на страха и върху които е изградена нашата цивилизация ще се разпаднат. Системите ще се разпаднат, за да може човекът да се изправи сам срещу самия себе си, да се продължи пътя на еволюцията и да съумеем да разберем сътворението.

Шестото предсказание разказва именно за финала на прехода на сегашния календарен цикъл в следващия такъв – Галактическото зазоряване. Предрича се, че ще се появи комета, а нейната траектория ще застраши живота на Земята. За маите, кометите са били вестители на промените, които идват, за да нарушат установеното равновесие.

Седмото предсказание говори за преминаването на човешкото съзнание в друго ново измерение, където хората ще живеят в хармония с планетата чрез мир и разум. Най-голямата промяна, която ще настъпи ще бъде на планетарно ниво. Всички хора ще бъдат свързани като едно цяло – това е голямото раждане на ново същество в света. Ще се роди съзнание, което е общо и колективно. Способността на хората взаимно да четат своите мисли ще доведе до революция в цивилизацията.

sanovnik.bg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Символично, краят на света за коренните племена на Северна Америка е дошъл на 29 декември 1890г. близо до Wounded Knee Creek в Лакота резервата в Южна Дакота. Защото това е бил краят на техния свят.

Клането и до днес е смятано за най-лошия инцидент в американската история.

Но краят е предшестван от появата на едно ново духовно движение, наречено по-късно Ghost Dance. Главна фигура в него е пророкът на мира Джак Уилсън, рано осиротял наследствен лечител и мощен шаман, известен като Уовока сред северните Paiute. Твърди се, че Джак Уилсън имал видение по време на слънчевото затъмнение на 1 януари 1889г., след което предрича мирен край на бялата експанзия, призовава индианските племена към честен и правдив живот, ненасилие и отказ от старите практики на война и самоосакатявания, свързани с траурните традиции. Спазването на тези правила и особеното изпълнение на ритуалния Танц в кръг, проповядано от Уовока трябва да ги подготви за обещания преход – всъщност отвъд, в "другия" свят, където ще се обединят със своите приятели и семейства. Не само това обаче, той предсказва изчезване на белите и техните дела от Северна Америка, обещава връщане на бизоните и възкресение на мъртвите индиански племена и чистия щастлив живот на обновената земя...

Практиката Ghost Dance обхваща стремително голяма част от западните щати. Ентусиазма на коренните народи, присъединили се към движението (Навахо например не са сред тях), често се приписва на затъпяване, суеверие и на отчаянието вследствие на загубите, бедите от потисничеството и епидемията от коремен тиф, но някакъв суеверен страх от „месианската лудост” трябва да е обхванал и американското правителство, за да забрани изпълняването на Ghost Dance.

Въпреки твърденията, че е имал резерви към движението, на 15 декември 1890 г. Седящия Бик заедно със сина си и шестима други е убит в инцидент по време на опит да бъде арестуван, за да му се попречи да не спре народа си от изпълнението на Светия Танц.

Все пак не ми излизаше от ума, докато събирах тази известна информация, един любопитен момент от статията „Беседи за окултизма” на Е.П.Б., в който става въпрос за работата на адептите в Америка и Европа:

„Някои от тях работят с отделни личности в племената на аборигените на Америка, тъй като сред тях има много Его-та, на които им предстои още много работа в други инкарнации, и трябва да бъдат подготвени за това сега.”

„[Джеймс Мууни, етнолог към Бюрото за американска етнология, е изпратен да разследва движението Ghost Dance през 1891 г. Той получил копие от съобщението на Уовока от шайен на име Черен къс нос, който участвал в съвместната Шайен-Арапахо делегация, посетила Уовока в Невада през август 1891 г. Уовока (известен също като Джак Уилсън) предал посланието устно и то било записано от един от членовете на групата, посещавал индианското училище в Карлайл. Мууни придал на „Карлайл английския език” на тази транскрипция по-граматическа форма.]

ПИСМОТО НА МЕСИЯТА

Когато се приберете вкъщи, трябва да направите един танц, който да продължи пет дни. Танцувай четири последователни нощи и последната нощ поддържай танца до сутринта на петия ден, когато всички трябва да се окъпят в реката и след това да се разпръснат по домовете си. Всички трябва да го направите по един и същ начин.

Аз, Джак Уилсън, ви обичам всички, и сърцето ми е пълно с радост за даровете, които са ми доставени. Когато се приберете вкъщи, аз ще ви дам добър облак (дъжд?) който ще ви накара да се чувствате добре. Аз ви давам добър дух и на всички ви давам добра боя. Искам да дойдете отново за три месеца, някои от всяко племе там (Индианската територия).

Няма да има добра сделка на сняг тази година и малко дъжд. През есента ще падне такъв дъжд, какъвто никога не съм ви давал преди.

Дядото (универсална титла на почит сред индианците и тук означава Месия) казва, че когато вашите приятели умират, не трябва да плачете. Вие не трябва да наранявате никого и да навреждате на когото и да било. Вие не трябва да се борите. Вършете правото (справедливото) винаги. То ще ви даде удовлетворение в живота. Този млад мъж е добър баща и майка (вероятно това се отнася за Каспър Едсън, младият арапахо, записал съобщението на Уовока за делегацията).

Не казвайте на белите хора за това. Исус сега е на земята. Той се появява като облак. Мъртвите са все още (въпреки всичко?) живи отново. Аз не знам кога те ще бъдет тук, може би тази есен или през пролетта. Когато дойде времето, няма да има повече болест и всеки ще е млад отново.

Да не отказвате да работите за белите и да не се правят никакви проблеми с тях, докато ги напуснете. Когато земята се разтърсва (при идването на новия свят), не се страхувайте. Тя няма да ви нарани.

Искам да танцувате на всеки шест седмици. Направете празника на танците и храната, която всеки може да яде. След това се къпете в реката. Това е всичко. Ще получите добри думи от мен отново след известно време. Не казвайте лъжи.

[Text: James Mooney, The Ghost Dance Religion and the Sioux Outbreak of 1890, 14th Annual Report of the Bureau of American Ethnology, Part 2 (1896).]”

http://www.pbs.org/w...ght/gdmessg.htm

http-~~-//www.youtube.com/watch?hl=bg&v=wTY2pmKguDg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предсказания на маите

Aрхеолози в Гватемала откриха нови документи на маите по темата за края на света. За всеобща радост в текстовете не се говори за апокалипсис, а за още дълги години живот на планената.

Според археолози, документите са на около 1500 години. Те представляват писмо на местен владетел към неговите разтревожени съюзници. Текстовете всъщност прогнозират, че родословието на владетеля ще продължи, и в тях няма и следа от апокалиптични пророчества.

Това е вторият астрономически календар на маите, в който не се съобщава нищо за края на света, противно на някои вярвания. Учените се надяват, че техните открития ще спрат всеобщата паника от наближаващ апокалипсис.

tv7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочитам това да стане през 2060. Някак си повече време ще имам.

----------------------

Време за какво, ако ми разрешите да попитам? :questions:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно "кратко" материалче за 2012 г

НОВАТА ЕРА В ЧОВЕШКАТА ИСТОРИЯ ЗАПОЧВА НА 6 (21) СЕПТЕМВРИ 2012 г. На 21 септември в Белгия трябва да се случи събитие, което ще има огромен ефект върху бъдещето на човечеството. От този момент международните граници ще престанат да имат реално значение....

Филип Филипов , 3-те книги на Иранският инженер по ядрени технологии Мехран Тавалоки Кеше

Редактирано от agr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако е вярно :eek:, Бойко Борисов напразно строи магистрали...

Аз от физика не разбирам, но атлантите са имали подобни технологии. Техните вимана (така наричат в Пураните корабите им) са се придвижвали във въздуха и под вода. В "Рамаяна" се разказва за страшно оръжие, с което огромна армия е била превърната в пепел само за миг.

Ще поживеем, ще видим.

Редактирано от witness (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте мили мой братя и сестри...Представям на вашето внимание за БЕЗПЛАТНО ГЛЕДАНЕ новия български документален филм "Духовен Апокалипсис" с подзаглавие "Автомобилните катастрофи са Световен Проблем" . ---ето трейлър към филма, който е представен в две /2/ части:

ВНИМАНИЕ: филмът да не се гледа от бременни жени и лица под 16 години !!! Препоръчителен родителски контрол !!! Тук можете да видите 1-та част на филма
Според статистиките на Световната Здравна Организация всяка година, в резултат на пътно-транспортни произшествия, по света загиват над / 1 300 000 / ЕДИН МИЛИОН И ТРИСТА ХИЛЯДИ ЧОВЕКА. Автомобилните катастрофи са една от основните причини за инвалидност, между тридесет и петдесет милиона са ранените всяка година. Пътнотранспортните произшествия са основна причина за смъртност при млади хора на възраст между 10 и 24 години. В световен мащаб, финансовите загуби възлизат на / 520 000 000 000 / петстотин и двадесет милиарда долара годишно. Автомобилните катастрофи са Основна Причина за преждевременна смърт при хората. Изминали са 116 години от първия смъртен случай при ПТП и все още няма решение на този Световен Проблем. Много хора по света не осъзнават сериозността на този проблем и не разбират причините, които водят до смъртни инциденти с моторни превозни средства, защото катастрофата се случва за един миг, за 2/10-ти от секундата. Гледайте "Духовен Апокалипсис" въпреки тежките кадри, именно защото във филма се разбира, че преждевременната смърт при пътно-транспортни произшествия може да се случи на всеки един човек, независимо от материално-икономическия ни статус и длъжността, която заемаме в обществения живот. Ето защо след като изгледате този филм вие ще можете да проявите онази СПОДЕЛЕНА ОТГОВОРНОСТ към себеподобните си и към самите вас, която изисква от нас да СПАСИМ МИЛИОНИ ЧОВЕШКИ ЖИВОТИ !!! Заедно можем да спасим милиони човешки животи, както и животите на нашите деца и близки, за да не съжаляваме, в случай, че се окажем в трагичен „смъртен" инцидент и да анализираме последствията от преждевременната, несвоевременна смърт, след като сме имали възможност да я избегнем ! ВНИМАНИЕ: филмът е ограничен за бременни жени и лица под 16 години !!! Филмът се излъчва с образователна цел. Във филма е представено теоретично решение на Проблема с преждевременната смърт на хората при пътни произшествия. тук можете да видите 2-та част на филма:
- 1. Случайно ли е твърдението на Иисус Христос : „Нищо тайно няма, което да не стане явно на Отца Ми"? - 2. Нима човечеството е достигнало върха на техническата и Духовната си Еволюция ? - 3. Кои са причините за проблемите на човешкото поведение и защо е необходимо допълнително морално-етично-духовно възпитание с алтруистична насоченост ? - 4. Какъв може да бъде новият ОБЕЗОПАСЕН АВТОМОБИЛ НА ПЛАНЕТАТА, при който в случай на внезапен, неочакван удар, дори и при 120 километра в час - пътниците в колата да остават живи ? - 5. Може ли да се създаде на практика НАЙ-ОБЕЗОПАСЕНИЯ АВТОМОБИЛ НА ПЛАНЕТАТА ? - 6. Каква ПРОМЯНА е необходима в Пътната инфраструктура във всички държави по света ? - 7. Защо е необходим „алкогард" alcoguard /уред, който блокира стартера на автомобила когато водач е употребил алкохол/ за всеки един автомобил и може ли това да стане реалност ? - 8. Кои са истинските причини за Духовно-Социалното-Икономическо неравновесие на нашата планета ? - 9. Какво означава „Дисциплина и хигиена на съ-знанието" ? - 10. Има ли живот след смъртта на физическото ни тяло ? - 11. Кои са истинските причини за Световния проблем със смъртните инциденти по пътищата и как да се спасим при появилите се нови възможности и условия ? На тези и други жизненоважни въпроси, отговор ще намерите в 2-те части на новия български документален филм „Духовен Апокалипсис" - Автомобилните катастрофи са Световен Проблем !!! ВНИМАНИЕ: филмът не се препоръчва да се гледа от бременни жени и лица под 16 години !!! Филмът се излъчва с образователна цел. В Духовен Апокалипсис - автомобилните катастрофи са Световен Проблем е представено теоретично решение на Проблема с преждевременната смърт на хората при пътни произшествия.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да идва най-после, че с чернилки се уморих да дишам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой пророчества,се изпълниха, войни бедствия аварии земетресения ,също южният цар ,ще воюва със северният цар,но това не е краят трябва гърция,да излезе от еврозоната и другите държави които напуснат съюза ,ще се обединят ,и ще воюват със останалите от евросаюза ,воината ще е финансова воина,и тогава мерзоста ще докара запустение ,и няма дасе движи икономиката ,ще има застои от тогава ще минат 1305 дена горе долу и чак тогава ще дойде краят на тази раса ,която вярва във мамона и пред него се прекланя ,само тези които са устояли на изкушението на парите ще видят,новото небе и новата земя ,а другите отиват в оганя и жупела

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой пророчества,се изпълниха, войни бедствия аварии земетресения ,също южният цар ,ще воюва със северният цар,но това не е краят трябва гърция,да излезе от еврозоната и другите държави които напуснат съюза ,ще се обединят ,и ще воюват със останалите от евросаюза ,воината ще е финансова воина,и тогава мерзоста ще докара запустение ,и няма дасе движи икономиката ,ще има застои от тогава ще минат 1305 дена горе долу и чак тогава ще дойде краят на тази раса ,която вярва във мамона и пред него се прекланя ,само тези които са устояли на изкушението на парите ще видят,новото небе и новата земя ,а другите отиват в оганя и жупела

-------------------

Язък, няа да се видим, щото си отивам аХтУматичнУ в пъкълото - там му е мястото за шебеци, които хич, ама хич не са устоЕли на пари, денги, манги, панчи, пиньондзи, мъни, мангизи, шекели - и то на пачкииии..... :begging::money6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-------------------

Язък, няа да се видим, щото си отивам аХтУматичнУ в пъкълото - там му е мястото за шебеци...

Не можеш. Не съм ти разрешил и не съм решил да те пращам там :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-------------------

Язък, няа да се видим, щото си отивам аХтУматичнУ в пъкълото - там му е мястото за шебеци, които хич, ама хич не са устоЕли на пари, денги, манги, панчи, пиньондзи, мъни, мангизи, шекели - и то на пачкииии..... :begging::money6:

Колкото и да се мъчиш ,няма да си толкова дълбоко, колкото мене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.