Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Краят на света : през 2012 или 2060 година?

Препоръчан отговор

Аз, пък, съвсем не спирам до тук търсенето си с крайни изводи. Маите са знаели много от нещата, които дори за съвременния човек са още загадка. Въпросът е откъде при маите тези знания...

Не трябва да се пренебрегва фактът, че те не са били примитивен народ, напротив - имали са най-точния календар на планетата. Освен това, не се говори за край на света, а за галактически цикли. Ето тук може да се научи нещо интересно:

http://nolimit.cult.bg/presscenter/eaeaiaa...ae-a-aaiethoey/

И щом са знаели всичко това, богът им птицезмия или крилата змия, все едно, не е случаен. Маите са вярвали, че той е създателят на човека, творецът. Но над него е имало друг бог - Сърцето на небето, името на който е Хуракан. Той е толкова силен и могъщ, че от него е останало и името на най-страшната буря - урагана. Но още по-интересен е "слизащият" или "падащият" бог на маите, за който абсолютно нищо не се знае. Той не се среща на друго място. Идолът представлява падаща фигура надолу с главата, с разперени крака, птича опашка, криле и корона на главата. Според някои учени на точно това изображение е показано същество в скафандър и с шлем, което управлява някакво устройство с помощта на лостове и педали.

Маите са знаели тайната на създаването на човека, това е ясно, цивилизацията им неслучайно е била толкова развита. Въпросът е ние да се доберем до тайните, които са им били известни. Науката, обаче, още се зтруднява в това начинание.

http://mayans.hit.bg/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

График на празниците през декември: 20 декември - подготовка за края на света 21 декември - начало на края на света 22 декември - официално празнуване на края на света 23 декември - край на кра

Публикувани изображения

Мила Матаджи,

от сайта който даваш на български език пише:

"Никой не знае какво точно означава името "Майа".

айде, бе?... Публикувано изображение

Ако аз не мога да правя челна стойка значи никой не може да прави. Логика! Публикувано изображение

Аз знам, обаче, какво е МАХА-майа.

;)Публикувано изображение

Аз, пък, съвсем не спирам до тук търсенето си с крайни изводи. Маите са знаели много от нещата, които дори за съвременния човек са още загадка. Въпросът е откъде при маите тези знания...

Не трябва да се пренебрегва фактът, че те не са били примитивен народ, напротив - имали са най-точния календар на планетата. Освен това, не се говори за край на света, а за галактически цикли. Ето тук може да се научи нещо интересно:

http://nolimit.cult.bg/presscenter/eaeaiaa...ae-a-aaiethoey/

И щом са знаели всичко това, богът им птицезмия или крилата змия, все едно, не е случаен. Маите са вярвали, че той е създателят на човека, творецът. Но над него е имало друг бог - Сърцето на небето, името на който е Хуракан. Той е толкова силен и могъщ, че от него е останало и името на най-страшната буря - урагана. Но още по-интересен е "слизащият" или "падащият" бог на маите, за който абсолютно нищо не се знае. Той не се среща на друго място. Идолът представлява падаща фигура надолу с главата, с разперени крака, птича опашка, криле и корона на главата. Според някои учени на точно това изображение е показано същество в скафандър и с шлем, което управлява някакво устройство с помощта на лостове и педали.

Маите са знаели тайната на създаването на човека, това е ясно, цивилизацията им неслучайно е била толкова развита. Въпросът е ние да се доберем до тайните, които са им били известни. Науката, обаче, още се зтруднява в това начинание.

http://mayans.hit.bg/

Редактирано от U.Ra (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност идолът не е никакъв бог но както и да е , аз знам че в миналото хората са се покланяли но идоли от шоколад и когато , виждали че нямат никаква поуза от тези идоли ги изяждали , даже и на оганя се покланяли ( НЕ ВКЛЮЧВАМ МАЙТЕ ) и са го поддържали повече от 500 години , та мисалта ми е че не трябва да се плашим много от това пророчество на майте ,все пак те са вярвали в идол !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност идолът не е никакъв бог но както и да е , аз знам че в миналото хората са се покланяли но идоли от шоколад и когато , виждали че нямат никаква поуза от тези идоли ги изяждали , даже и на оганя се покланяли ( НЕ ВКЛЮЧВАМ МАЙТЕ ) и са го поддържали повече от 500 години , та мисалта ми е че не трябва да се плашим много от това пророчество на майте ,все пак те са вярвали в идол !

Въобще не се плашим, за твое сведение, просто си умираме от любопитство. ;) .

Лично за мен, краят на света е известен, но за Status Quo е много рано още.

А ти, наистина, вземи понаучи българския правопис и тогава ми давай мнения за шоколади.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пък нямаш какво друго да кажеш и правиш забележки на хората , ако искаш да знаеш моето ежедневие минава в писане на испански език , също и говорене така че е нормално да греша по някога, човешко е , всеки ще каже ти вземи научи българския тогава учи , испански , но неможе така , все пак човек има своите граници , а и не мисля че някой особено ти може да ми прави забелжки какво да пиша и какво не !

Редактирано от Half_Blood_Prince (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пък нямаш какво друго да казжеш и правиш забележки на хората , ако искаш да знаеш моето ежедневие минава в писане на испански език , също и говорене така че е нормално да греша по някога човешко е , всеки ще каже ти вземи научи българския тогава учи , испански , но неможе така , все пак човек има своите граници , а и не мисля че някой особено ти може да ми прави забелжка какво да пиша и какво не !

Извинявам се, но не ти казвам какво да пишеш и какво не, а ти казвам да го пишеш на четящ се език, ако искаш да те четем. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами опитвам се , а и до колкото виждам , ме разбирате макар и малко трудно , може би Публикувано изображение

Е, упорит си, успя да ме развеселиш. Айде, карай там, важното е да става веселото, пък маите и края на света не са чак толкова. Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение , краят на света всеки ден идва за някого , а и аз съм жив пример , когато разбрах че ме очаква тежка операция за мен все едно беше краят на света ама все едно , а има хора които ( НЕ ИЗКАМ ДА СЕ ИЗРАЗЯВАМ НЕ-ПРАВИЛНО Публикувано изображение ) гушкат букета , и ето за тях краят на света е настъпил даже си е отишъл ! Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми кажи, като знаеш, да научим и ние, к`во се стискаш. Публикувано изображение:lol6:

Етимологията на хубавата българска дума '-"О-майа-н", както и субстанцията, която се слага на тестото да придаде по-различен вид, както и прословутите Мезо-американци(които са и "МУ-анци", идещи от потъналия континент 'МУ' в Пасифика), имат ЕДИН И СЪЩИ КОРЕН! :clap:Публикувано изображение

Редактирано от U.Ra (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже му знам отговора - онова човешко съзнание, което не иска да се развива и обяснява нещата, които не разбира с лесни и всеизвестни обобщения. Аз задавам конкретни въпроси, а не отвлечени и търся конкретни отговори. Не ме интересува бог, интересува ме човека.

По темата - като толкова много искате да знаете за пророчестото на маите, знаете ли, че техният главен бог е перната змия Кукулкан - кукул на езика на маите означава птица, а кан - змия. И знаете ли още, че те са принасяли човешки жертви на този си бог? Е, ако за маите идва някакъв край, техен си е проблемът, не е мой.

Да, знаем за пернатата змия-бог. Нарича се Кетцалкоатл. После маите са го нарекли Кукулкан. Ето малко информация за него:

http://en.wikipedia.org/wiki/Quetzalcoatl

Не само маите са почитали пернатата змия.

Тук отново стигаме до древните хора, които са почитали Великото Влечуго - в случая още една змия с пера, подобна на драконите! Явно извънземните-влечуги са навестявали и южноамериканските народи.

"The Maya regarded him as a being who would transport the gods." -Той е бил този, който транспортирал боговете. Естествено, щом има крила, значи може да лети. Щом е транспортирал боговете, значи това е бил космическият кораб на извънземните-влечуги! Публикувано изображение

Знаем и за зверствата и как са убивали хора, но това е важало за всички древни народи. Вижте инквизицията през Средновековието. Сега да кажем, че не ни пука за европейците, защото през средновековието са извършили много жестокости със стотици хиляди "магьосници" и не само.

Между другото, прави ли ви впечатление, че името Kukulk(h)an и по-специално последната му част k(h)an прилича на хан, т. е. древен езически владетел. Чудя се дали това е случайно или не. :rolleyes:

Редактирано от tuksum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото, прави ли ви впечатление, че името Kukulk(h)an и по-специално последната му част k(h)an прилича на хан, т. е. древен езически владетел. Чудя се дали това е случайно или не. :)

Едва ли маите са използвали това изписване на името му.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен края на света ще е по съвсем друг начин. От петата раса ще преминем в шестата, т.е. нас всичките ще ни изнесат в съвсем друга деменция или на друга планета и там да се доразвиваме. Защото Земята я направихме на развалина и явно се нуждае от " ремонт", но първо нас трябва да ни телепортират на някъде . Не случайно в Библията се казва, че всичко ще стане в един миг , всички няма да умрем , но всички ще се изменим. Публикувано изображение

Да, за жалост това си го тълкуват хората по различен начин и става един кошмар от смешни поне за мен мнения! Затова много е важно какво точно ще кажеш на другите, за да те разберат, а не да останат с грешното впечатление, че говориш неразбрано-ами неразбрано е защото не говориш на техния език с техните термини! И там се получава разминаването! Както се получи разминаване и в този случай тук http://bg.wikipedia.org/wiki/Вавилонска_кула
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Това е публикувано в руския сайт de.fishki.net

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е публикувано в руския сайт de.fishki.net

И въпреки това не означава, че е истина.

Редактирано от tigertron (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние живеем в материалния свят, тук законите са следните , всичко има начало и край , нашата Земя също не е вечна. Така както ние се изменяме след смъртта и приемаме астрално тяло , така и Земята ще се измени, това са съвсем естествени процеси в природата на материята. Има ли значение кога ще стане, след като е ясно , че все някога ще се случи по един или друг начин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали календара на маите свършва през 2012 год, но маите никъде не споменават за край на света? Осведомете ме, защото аз не съм наясно по въпроса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И въпреки това не означава, че е истина.

Какво съвпадение само с Нострадамус,нали

Публикувано изображение

Нострадамус предсказва: Трета световна през 2010 г.

Публикувано изображение

През 1568 г. умира френският придворен астролог и лекар Мишел дьо Нотрдам, известен като Нострадамус. Две години след кончината му светът научава за неговите "Пророчества" - произведение, съдържащо 1000 катрена (четиристишия), в които се описват бъдещи събития и се прогнозира гибелта на Земята. Знаменитият астролог е автор и на две пространни писма - "Предисловие към пророчествата" и "Послание до Анри II". В тях се посочва, че предсказанията са кодирани и мъгляви че хронологията на събитията не е спазена и конкретни дати се назовават много рядко. Това усложнява в максимална степен работата на хората, които вече пет столетия се мъчат да дешифрират важните прогнози. Повечето дешифровчици удрят на камък - катрените са невероятна главоблъсканица, в тях често се срещат съкращения, известни само на Нострадамус. Въпреки огромните трудности някои ентусиасти (броят се на пръстите на едната ръка) успяха да разконспирират част от прелюбопитните четиристишия. Оказа се, че астрологът е "улучил десетката" по отношение на много събития. Той например прогнозира, че в края на XX в. "...прелюбодеец и кървав миротворец ще тормози хората от Междуречието". Тиранът е Саддам Хюсеин, а Междуречието - Ирак. Един от катрените е посветен, разбира се, индиректно на неустойчивата власт в Русия в навечерието на третото хилядолетие. В него се казва, че могъщ управленец "... ще слезе от трона, на който ще се възкачи по-млад мъж". Това вече е факт: Борис Елцин напусна политическата сцена, на нея се появи Владимир Путин. Наскоро украинският инженер Александър Лазарев съобщи, че е дешифрирал всички катрени на Нострадамус. Ето част от най-интересните прогнози на гениалния астролог. През 2008 г. ще има покушения над четирима министър-председатели Пак тогава ще пламне въоръжен конфликт на полуостров Индустан. Той ще е една от причините за третата световна война, която ще започне през ноември 2010-а и ще завърши през октомври 2014-а. Отначало в нея ще се използват конвенционални оръжия, после - химически, накрая - ядрени. Радиоактивните частици ще превърнат Северното полукълбо в гробище. Малкото останали живи хора ще страдат от кожни заболявания, включително и от рак. До 2016 г. Европа ще е почти напълно безлюдна. Този ужас ще продължи до 2025 г. Нострадамус предрича, че в средата на 2028 г. трябва да бъде създаден нов източник на енергия. Специалисти предполагат, че става дума за управляемия термоядрен синтез. По същото време ще стартира първият пилотиран космически кораб към Венера. Пет години по-късно вследствие на глобалното затопляне полярните ледове ще се топят с рекордни темпове. Нивото на Световния океан ще се повиши. За щастие човечеството ще съумее да се справи с този проблем. Едно от пророчествата на Нострадамус гласи: към 2043-а световната икономика ще е в небивал подем, един от най-ефективните методи за лечение на различни заболявания ще е трансплантацията на изкуствени органи По това време ще бъде изградено първото селище на Марс. Около 2088-а нова болест - остаряване в продължение на броени минути - ще покоси населението на Земята. Тя ще бъде победена след 9 години. През 2100-а изкуствено слънце ще осветява тъмната страна на планетата ни, а 11 години по-късно ще се появят първите киборги (живи роботи). Към края на 2125 г. ще бъде осъществен първият контакт с извънземни същества - инициативата ще е тяхна. Няколко месеца след него предстои официалното откриване на първата в света обитаема подводна колония. Тя ще е разположена в дълбините на Тихия океан. Нострадамус предвижда, че към 2221 г., търсейки извънземен разум, човечеството ще попадне на нещо ужасно - навярно ще осъществи контакт с изключително агресивни същества. Това обаче не е най-страшното. Според знаменития астролог в началото на 2296-а мощни изригвания на изстиващото Слънце ще въздействат негативно на трите най-близки до него планети - Меркурий, Венера и Земята. Процеси, протичащи в недрата на нашата звезда, биха предизвикали изменение на земната гравитация. Сателитите и космическите станции ще паднат - някои на територията на Русия, други - в Азия и Австралия. Неподозирана тайна, свързана с Луната, ще бъде разкрита към края на 2304 г. Пак тогава ще бъде "запалено" второто изкуствено Слънце. То обаче ще грее до 2480 г., когато ще се сблъска с първото. Нострадамус предрича ядрена война на Марс през 3005-а. Орбитата на Червената планета ще бъде променена. Пет години по-късно предстои нов космически катаклизъм: комета ще се удари в Луната. Вследствие на тази колизия около Земята ще се образува пояс от камъни и прах. Това обаче е нищо в сравнение с ада, който очаква планетата ни. Нострадамус не уточнява какъв ще е той и какво ще го предизвика (по всяка вероятност причината ще е тоталното изстиване на Слънцето), но предсказва, че към 3797 г. нашият роден дом ще е мъртво космическо тяло. За щастие човечеството ще е успяло да се пресели в друга звездна система, т.е. хомо сапиенс няма да се затрие. Успял ли е Алексей Лазарев да дешифрира правилно предсказанията на великия Нострадамус, или хвалбата му е кьорфишек? Ще се сбъднат ли всички предсказания на Нострадамус? Истината ще излиза наяве постепенно, с течение на времето. Коментарът оставяме на нашите праправнуци.

източник : standartnews.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те предсказанията на Ванга и Нострадамус са съвсем, ама съвсем еднакви, което ме навежда на мисълта, че едното просто е прекопирано от другото и приписано на този, който не го е казал. Мисля, че предсказанието на Нострадамус е приписано на Ванга. Може би някой се е объркал. Иначе, ако се замислим колко време е минало от края на Втората световна война и погледнем назад в историята и видим през какъв интервал от време има големи войни, ще видим, че вече е дошло времето на Третата световна война. :speak:

Редактирано от tuksum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те предсказанията на Ванга и Нострадамус са съвсем, ама съвсем еднакви, което ме навежда на мисълта, че едното просто е прекопирано от другото и приписано на този, който не го е казал. Мисля, че предсказанието на Нострадамус е приписано на Ванга. Може би някой се е объркал.

Иначе, ако се замислим колко време е минало от края на Втората световна война и погледнем назад в историята и видим през какъв интервал от време има големи войни, ще видим, че вече е дошло времето на Третата световна война. :)

Някъде пишеше, че Ванга е една, от "посветените" (не го слагам в кавички, с цел умаловажаване) а те са хора, избирани при идването на всяко ново поколение. Ако предположим, че и Нострадамус и Ванга, са именно "посветени", но в различен интервал от време, то не можем ли да кажем, че би трябвало, след като са знаеле един и същи тайни за света да са и виждали едно и също. За това не знам всъщност какво лошо има в това те да са успявали да предвиждат едни и същи събития, без да са "преписвали" един от друг.

Но въпреки това в опозиция на казаното от мен, смея да кажа, че няма как да знаеш какво е казал Мишел дьо Нострадам, след като никой до сега не е успял точно и вярно да разшифрова неговите писания, които освен всичко останало, написани от този велик поет-гадател, могат да сеотнасят за повече от едно събитие. Давам пример. Смятаното за предсказание свързано с кулите близнци в САЩ, също може и да се приеме като описание на бомбандировките в Лондон в средата на миналия век.

Друго интересно е, че докато Ванга често използва точни дати, Нострадамус много рядко си служи с точни дати, дори и рядко описва години. Това от мен по тази тема.

Сега по темата за Нютон. Много ми е чудно, след като той е използвал, така да кажа, за "почва" библията, значи според него би трябвало на земята да слезе християнският, нашият бог. Тогава той би трябвало да наказва и награждава само свойте поклонници. А какво ще се случи на пример с будистите, или мюсюлманите или езичниците... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те предсказанията на Ванга и Нострадамус са съвсем, ама съвсем еднакви, което ме навежда на мисълта, че едното просто е прекопирано от другото и приписано на този, който не го е казал. Мисля, че предсказанието на Нострадамус е приписано на Ванга. Може би някой се е объркал.

Иначе, ако се замислим колко време е минало от края на Втората световна война и погледнем назад в историята и видим през какъв интервал от време има големи войни, ще видим, че вече е дошло времето на Третата световна война. :idea:

Ами еднакви са,мда

Можете ли да ми кажете дали е имало 4 такива покушения над министър-председатели през 2008 година

Както и въоръжен конфликт на полуостров Индустан

Че не се сещам нещо да съм чувала за такива

:rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами той "края на света"ще дойде със сигорност драги ми ivko_pivko .

Голямото количество енергия, освободена при ускореното изгаряне на водород и от самото гравитационно свиване, разширява звездата до гигантски размери. Нейната плътност, с изключение на ядрото, става много малка. Поради разширяване температурата на външните слоеве на звездата се понижава, а цветът й става червен. Звездата се превръща в огромен и сравнително студен, но ярък поради гигантската излъчваща площ обект - червен гигант.

Когато една звезда с масата на Слънцето изчерпи и хелия в недрата си, настъпва последния етап от живота й като червен гигант. Поради нарушилото се отново равновесие тя изхвърля навън част от веществото си. Най-външният слой на звездата, състоящ се от водород, отлита в пространството във вид на прозрачна разширяваща се газова обвивка. Тя се нарича планетарна мъглявина и има размери, достигащи след време до около 1 ly.

Не е точно така, слънцето е звезда от клас G2 на Главната последователност, което означава, че реакцията в ядрото е в следната последователност.Две ядра водород се сливат в едно ядро хелий като се отделя енергия, след изчерпване на водорода наред е хелия и така надолу по периодичната таблица.Когато се стигне до тежки елементи, за които няма енергия за синтез, настъпва колапс-гравитацията сгъва звездата навътре, до нарушаване на атомните орбити.Следва експлозия, която ще издуха вътрешните планети, това което ще остане от Слънцето е обект, който астрономите наричат бяло джудже-звезда с огромна плътност и много слаба светимост.

Но това ще стане след милион години, за сега Слънцето има достатъчно тунджа да ни свети.

Всяка човешка цивилизация има своя идея за края на света, а той все не идва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно така, слънцето е звезда от клас G2 на Главната последователност, което означава, че реакцията в ядрото е в следната последователност.Две ядра водород се сливат в едно ядро хелий като се отделя енергия, след изчерпване на водорода наред е хелия и така надолу по периодичната таблица.Когато се стигне до тежки елементи, за които няма енергия за синтез, настъпва колапс-гравитацията сгъва звездата навътре, до нарушаване на атомните орбити.Следва експлозия, която ще издуха вътрешните планети, това което ще остане от Слънцето е обект, който астрономите наричат бяло джудже-звезда с огромна плътност и много слаба светимост.

Но това ще стане след милион години, за сега Слънцето има достатъчно тунджа да ни свети.

Всяка човешка цивилизация има своя идея за края на света, а той все не идва

Е така е.Ама до тогава има само няколко милиона/милиарда?/ години....притеснително е все пак.Какво ще правим ....?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е така е.Ама до тогава има само няколко милиона/милиарда?/ години....притеснително е все пак.Какво ще правим ....?

Как какво:алкохол, наркотици, финансови кризи, автомобилни катастрофи, птичи грип, спин, локални военни конфликти-човечеството е изобретателно ще намери начин как да си види сметката
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване