Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Учителят Петър Дънов


Препоръчан отговор

Не е лошо да редактирате ,някои неща на Учителя...осъвременяване малко ,както е направил Абхау Чаран Де

"Учението на Бениса Дуно ,такова каквото е"

разбира се няма да излизате от "правата линия"

мдаа

Mалко ограмотяване:

"Да почнем от началното учение Христово и да се водим към съвършенството". Евр.6:1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Mалко ограмотяване:

"Да почнем от началното учение Христово и да се водим към съвършенството". Евр.6:1

Мечо,виждаш ли това което пиша.Горе долу сигурно разбираш какво пишем.Значи си грамотен,няма защо да се ограмотяваш допълнително,като преписваш любими цитати от любими учители.

" Да се учат от неуките"- ето това е истината ,ама няма да ти кажа кой я е казал.Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мечо,виждаш ли това което пиша.Горе долу сигурно разбираш какво пишем.Значи си грамотен,няма защо да се ограмотяваш допълнително,като преписваш любими цитати от любими учители.

" Да се учат от неуките"- ето това е истината ,ама няма да ти кажа кой я е казал.Публикувано изображение

Mалко ограмотяване: Това са цитати от Библията използвани от Учителя Дънов в "неговото" учение. А темата е за Дънов, пишещий.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

steeela, не се тревожи, той и Дънов не знае кой и какъв точно е, та камо ли учениците му. "Какъвто Учителят, такива и учениците"...

Не се фиксирай в мен и не опитвай да ме проумееш, няма да успееш. Аз зная коя си (малко неща са скрити от погледа ми), но ти не достигаш до мен, няма да можеш, недей. Просто приеми, че човек минава по много и най-разнообразни мъгливи пътища, докато излезе на своя собствен, но докато повечето остават в различните мъгли и това наричат движение, други все още вървят и не спират, та дори и против вятъра.

Аз не виждам особена промяна в мнението.Просто след като не виждате явната ирония в първите постове,е необходимо да ви се кажат нещата в прав текст.Няма омраза и гняв,просто си казваме мнението.Плодовете от учението вече ги обрахме и надявам се да няма повече нужда да ядем такава гадост.

Колкото повече задълбаваме в темата ,толкова по -ясно ми става че истината е грозна.Ама съжалявам,такива са фактите.

Приемам казаното от Maat в отговор на моя пост. Не виждам да споменава за ирония. А и няма такава според мен. Но съм съгласна, че човек е вечно в движение и търсене. Всеки е прав в стремежа си да открие своя път към истината. Аз също съм минавала през доста мъгливи пътища и пътеки. Понякога си мисля, че истината е точно в движението. То ни държи будни. Но не бива да се подиграваме на тези които не са избрали нашия път.

На мен ми е тежко да чета обидите, при това доста безпричинни към личността на Дънов и учението му, които се развихриха в тази тема. Интересно защо от толкова много учения най-много омраза се изля точно върху Дънов? Публикувано изображение

Редактирано от steeela (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mалко ограмотяване: Това са цитати от Библията използвани от Учителя Дънов в "неговото" учение. А темата е за Дънов, пишещий.

И това го знам,ама като не отговаряте на съществените въпроси и ми пробутвате само цитати ,така се губи нишката.Та понеже отдавна се убедих в правотата на моя учител,затова предпочитам да се уча от неуките,а не от ерзац учители като Дънката.Тициян има една прекрасна картина"Христос и фарисеят" ,намери я ако искаш.И аз ще я потърся по късно.Та там фарисеят много смущаващо прилича на твоя "велик учител".Дали ще разбереш какво искам да ти кажа ,без да се налага да правя анализ на картината? Публикувано изображение
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това го знам,ама като не отговаряте на съществените въпроси и ми пробутвате само цитати ,така се губи нишката.Та понеже отдавна се убедих в правотата на моя учител,затова предпочитам да се уча от неуките,а не от ерзац учители като Дънката.Тициян има една прекрасна картина"Христос и фарисеят" ,намери я ако искаш.И аз ще я потърся по късно.Та там фарисеят много смущаващо прилича на твоя "велик учител".Дали ще разбереш какво искам да ти кажа ,без да се налага да правя анализ на картината? Публикувано изображение

От един учител по професия (Бог да го прости): "Никога не спори с глупак, хората няма да направят разлика между двама ви".

Ако искаш ги анализирай както ти изнася.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От един учител по професия (Бог да го прости): "Никога не спори с глупак, хората няма да направят разлика между двама ви".

Ако искаш ги анализирай както ти изнася.

Добре тогава,няма да споря с теб.Благодаря ти че ми напомни това златно правило.Но честно да ти кажа,слабо ме интересува какво си мислят за мен,така че ако продължаваш с глупавите си цитати,ще ти направя анализа.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приемам казаното от Maat в отговор на моя пост. Не виждам да споменава за ирония. А и няма такава според мен. Но съм съгласна, че човек е вечно в движение и търсене. Всеки е прав в стремежа си да открие своя път към истината. Аз също съм минавала през доста мъгливи пътища и пътеки. Понякога си мисля, че истината е точно в движението. То ни държи будни. Но не бива да се подиграваме на тези които не са избрали нашия път.

На мен ми е тежко да чета обидите, при това доста безпричинни към личността на Дънов и учението му, които се развихриха в тази тема. Интересно защо от толкова много учения най-много омраза се изля точно върху Дънов? Публикувано изображение

steeela, разбирам болката ти, но не си на прав път, чадо. В поста си казах "приеми", предположих, че така ще ти е по-лесно някак да се успокоиш и ще ми спести ненужни обяснения като пред комсомолски другарски съд. Но не - явно и в прав текст да ви се каже, пак не разбирате от дума, разбирате само от думите на Учителя, какво да говорим за иронии. Нео, без да знае нищо, ме е усетил точно, вие не бихте могли, твърде сириъз го давате. Когато писах този си пост тук, в който казвам, че обичам Учителя и той е велик, тъкмо ме бяха бутнали за пореден път в карцера на Портала, за да се науча как и какво точно да мисля и как по-мазно да се изразявам, за да имам великата чест да пиша там. Един от останалите потребители тук също не ме е разбрал, помислил си е същото като теб и ме обяви за фанатик, от което на мен ми беше още по-весело.

На последния ти въпрос как да ти отговоря, приеми, че сме завистливи дребни душици и ревнуваме, че Дънов е вторият велик българин след Левски.

Мечо, обаче ти ме кефиш, ще ти викам вече Еванджелиста. Публикувано изображение

И понеже темата е за Дънов, не видях отговор на въпроса си, който бях задала преди на Багира - тоя човек какво, всъщност, е работел и как си е изкарвал хляба? Ти ще ми изрецитираш ли нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От един учител по професия (Бог да го прости): "Никога не спори с глупак, хората няма да направят разлика между двама ви".

Ако искаш ги анализирай както ти изнася.

Добре тогава,няма да споря с теб.Благодаря ти че ми напомни това златно правило.Но честно да ти кажа,слабо ме интересува какво си мислят за мен,така че ако продължаваш с глупавите си цитати,ще ти направя анализа.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E, все едно си го търся. Изкарай плодовете на душата си. Може да взема да поумнея. Но ако не го направя, може да излезе, че си си загубил времето, а който не си цени времето е "загубен", може би.

Това предполагам си го чел:

За да събере средства да продължи образованието си, работи една година като учител в русенското село Хотанца. През лятото на 1888 г. заминава за Америка, където се записва като студент в семинарията Дрю, Медисън, щата Ню Джърси, а по-късно и в Теологическия факултет на Бостънския университет. През свободното си време посещава лекции на професори от други факултети, където изучава новостите в областта на науката. Задълбочава се в изследването на характера и способностите на човека на основата на външните белези на тялото и лицето.

Как смяташ мож

еш ли да иследваш характера по това лице:Публикувано изображение

П.П. Сега забелязвам удивителни сходства с лицето от аватара ми!И аз реших да си сложа примат за аватар,като теб.

Редактирано от neo2311 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мечо, обаче ти ме кефиш, ще ти викам вече Еванджелиста. Публикувано изображение

И понеже темата е за Дънов, не видях отговор на въпроса си, който бях задала преди на Багира - тоя човек какво, всъщност, е работел и как си е изкарвал хляба? Ти ще ми изрецитираш ли нещо?

E, щом "поръчваш музиката":

"Аз имам ястие да знам, което вие не знаете". Ев.И. 4:32

"Ако някой чуе гласът Ми и отвори вратата, ще вляза при него и ще вечерям с него, и той с Мене". О.И. 3:20

"На тогози, който победи, ще му дам да яде от скритата Манна". О.И. 2:17

Е щом казваш, че нещо е ял, може да е това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A къде го "видя" състезанието?

Не се отплесвай.Кажи можеш ли проанализираш лика на учителя и вожда?Като тип,типаж и архетип?Или да помоля У.Ра да го направи вместо теб?

Публикувано изображение

"Победа" без състезание? :idea: .. Да не е ......"надбягване с един кон", както се изразяваше дядо ми за комунизма?.... :beer:

Топло,топло... :friends1:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се отплесвай.Кажи можеш ли проанализираш лика на учителя и вожда?Като тип,типаж и архетип?Или да помоля У.Ра да го направи вместо теб?

Публикувано изображение

Един Овен може да го "отплеснеш" само със СЪСТЕЗАНИЕ! Така както Телецът с КЛЬОПАЧКА. :beer:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Победа" без състезание? :friends1: .. Да не е ......"надбягване с един кон", както се изразяваше дядо ми за комунизма?.... :beer:

"Знаех си" , без да си "видял". И предположения... Остава да виждаме в думите това, което ни се иска. Та какво ни се иска да виждаме? И защо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един Овен може да го "отплеснеш" само със СЪСТЕЗАНИЕ! Така както Телецът с КЛЬОПАЧКА. :beer:

А Водолеят - с какво??? :friends1:

Не се отплесвай.Кажи можеш ли проанализираш лика на учителя и вожда?Като тип,типаж и архетип?Или да помоля У.Ра да го направи вместо теб?

Утре може да му анализирам лика. Тази вечер нямам време. Нямаш ли негова снимка като по-млад и по възможност, без брада?

Ето тук е малко по-млад:

Публикувано изображение

По носа му се съди, че е амбициозен и има превес на мисълта пред чувствата.

Редактирано от tuksum (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми малко мъчно при вида на темата и в какво се е превърнала тя,но в съзнанието ми изплува следното :

Една сутрин, когато Буда седял при учениците си, към тях се приближил един мъж.

- Има ли Бог? – попитал той.

- Да, има Бог - отговорил Буда.

След обяд се е появил друг мъж.

- Има ли Бог? попитал той.

- Не, няма Бог - бил е отговора на Буда.

Привечер, друг мъж попитал Буда за същото. Буда отговорил:

- Трябва да си отговориш на този въпрос сам.

- Учителю, та това е абсурд, -казал един от учениците. Как може да се дадат три различни отговора на един и същ въпрос?

Просветленият отговорил:

- Това са трима различни човека. Всеки човек стига до Бога по своя път: един с увереност, друг - с отричане, а трети - със съмнение.

А пък Учителят казва :

Като не огорчавате никого, като не оскърбявате никого, ще имате повече приятели, повече хора, които да ви обичат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми малко мъчно при вида на темата и в какво се е превърнала тя,но в съзнанието ми изплува следното :

Една сутрин, когато Буда седял при учениците си, към тях се приближил един мъж.

- Има ли Бог? – попитал той.

- Да, има Бог - отговорил Буда.

След обяд се е появил друг мъж.

- Има ли Бог? попитал той.

- Не, няма Бог - бил е отговора на Буда.

Привечер, друг мъж попитал Буда за същото. Буда отговорил:

- Трябва да си отговориш на този въпрос сам.

- Учителю, та това е абсурд, -казал един от учениците. Как може да се дадат три различни отговора на един и същ въпрос?

Просветленият отговорил:

- Това са трима различни човека. Всеки човек стига до Бога по своя път: един с увереност, друг - с отричане, а трети - със съмнение.

А пък Учителят казва :

Като не огорчавате никого, като не оскърбявате никого, ще имате повече приятели, повече хора, които да ви обичат.

Интересно защо тия приказки ги има в много варианти?Същата тая приказка съм я чел с доста различен извод....

Вярваш ли наистина в тия думи?Минах за малко през прекрасния ви портал.Особено като малоумни модератори затвориха всички теми,защото хората пишели не това което на тях им харесва!

Аз друго знам приятелю-Каквито учениците-такъв и учителя!

Нямам никакви намерения да ви обиждам,но си казвам каквото си мисля.Изводите си ги правя обаче ,не от подсладените с Нутрасуит писания,а от делата на последователите и феновете.

Лек ден ти желая! :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно защо тия приказки ги има в много варианти?Същата тая приказка съм я чел с доста различен извод....

Вярваш ли наистина в тия думи?Минах за малко през прекрасния ви портал.Особено като малоумни модератори затвориха всички теми,защото хората пишели не това което на тях им харесва!

Аз друго знам приятелю-Каквито учениците-такъв и учителя!

Нямам никакви намерения да ви обиждам,но си казвам каквото си мисля.Изводите си ги правя обаче ,не от подсладените с Нутрасуит писания,а от делата на последователите и феновете.

Лек ден ти желая! ;)

Виж, Нео, има и много чисти хора там и то немалко. Порталът не е сайт на братството, а отворен сайт, по моему точно с цел за набиране на още членове и много хора, които пишат там, понятие си нямат къде всъщност са, както и много други заблудени люде от уж светли духовни учения, но сайтът се субсидира от Големите Бели Братя, а тяхната не е никак чиста.

Искам да поднеса извиненията си на всички добри хора, които са се почувствали засегнати от думите ми. Не това е била целта ми. Просто обичам да развенчавам митове. Останете си със здраве.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че е така - точно така си е. Аз все още съм лудо възмутен от паневритмията в детските градини, за чието провеждане има държавна политика !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че е така - точно така си е.

Аз все още съм лудо възмутен от паневритмията в детските градини, за чието провеждане има държавна политика !

Когато говориш за Паневритмия, имаш ли понятие за какво става въпрос. Имаш ли положено някакво осърдие от твоя страна да разбереш нещо преди да се възмущаваш. Редактирано от mimito53 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно защо тия приказки ги има в много варианти?Същата тая приказка съм я чел с доста различен извод....

Моля те да споделиш варианта !!!

Вярваш ли наистина в тия думи?Минах за малко през прекрасния ви портал.Особено като малоумни модератори затвориха всички теми,защото хората пишели не това което на тях им харесва!

Повечето пъти Нео знам това нещо, а не вярвам на думи,защото съм го проверил с това,че живея ! Пишеш ми все едно съм някой,който познаваш,имам в предвид това,че нито знам на кого е портала,нито познавам модераторите които следят ,какво се пише там.

Аз друго знам приятелю-Каквито учениците-такъв и учителя!

Съжалявам,че с това правиш Исус и Мохамед неверници,атентатори и убийци.

Нямам никакви намерения да ви обиждам,но си казвам каквото си мисля.Изводите си ги правя обаче ,не от подсладените с Нутрасуит писания,а от делата на последователите и феновете.

Много от т.нар.последователи,вярващи и въобще всички хора определящи себе си като мюсюлмани,християни ,кришнари и тн. не съставят образа на техния учител или бог !!!

Точно за това ви пуснах и притчата !!!

Дънов : Всяка мисъл произвежда физиологично действие върху нас, затова от устата ви трябва само чистота да излиза. Инак ще викате доктори. Не ви трябват доктори, а трябва да потърсите причината на всяка болест. Ще кажеш: "Аз съм направил устата си канал и трябва да я изчистя!"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато говориш за Паневритмия, имаш ли понятие за какво става въпрос. Имаш ли положено някакво осърдие от твоя страна да разбереш нещо преди да се възмущаваш.

Да, разбира се -

”Паневритмията е наука, която регулира физическите, духовните и умствените функции на човека. Тя е метод на Разумните същества за самовъзпитание.”

оставям сама да се сетиш от кого е цитатът.

тук я има, и тук, и тук , и тук..... Рекламира се из интеренет все едно е продукт на "Coca-Cola" .

И съм против нейнито приложение в детските градини.Първо- заради това, че аз не съм Разумно същество (по Вашата дефиниция) и не искам да се усъвършенствам и самовъзпитавам, и още повече заради това, че не искам да гледам дъщеря и разревана вечер, само защото даскалицата им през деня им разправяла колко хубаво щели да си изкарат на Рила, какви екскурзии и подаръци щяло да има за децата и т.н.

Само танци и хармония с природата и разбирате ли - нищо друго !

Значи - против сме да се изучава религия в училище, но сме за - да се изучава паневритмия в детските градини- така ли ?

p.s.за протокола да отбележа - "усърдие" се пище с "У" , а не с "О". Подобни правописни грешки не правят по-убедителна тезата на изказващия се.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбира се -

оставям сама да се сетиш от кого е цитатът.

тук я има, и тук, и тук , и тук..... Рекламира се из интеренет все едно е продукт на "Coca-Cola" .

И съм против нейнито приложение в детските градини.Първо- заради това, че аз не съм Разумно същество (по Вашата дефиниция) и не искам да се усъвършенствам и самовъзпитавам, и още повече заради това, че не искам да гледам дъщеря и разревана вечер, само защото даскалицата им през деня им разправяла колко хубаво щели да си изкарат на Рила, какви екскурзии и подаръци щяло да има за децата и т.н.

Само танци и хармония с природата и разбирате ли - нищо друго !

Значи - против сме да се изучава религия в училище, но сме за - да се изучава паневритмия в детските градини- така ли ?

p.s.за протокола да отбележа - "усърдие" се пище с "У" , а не с "О". Подобни правописни грешки не правят по-убедителна тезата на изказващия се..

Извинявам се за допуснатата грешка.

Кой е казал, че съм против изучаването на религия в училище. Ако е бил против Учителя, то е срещу свещениците, които и днес не са за вярване, но всеки си решава сам. А що се отнася до дъщеря ти мисля, че всеки родител решава дали детето му да играе или не Паневритмия. Тя не е въведена като задължителноизбираема в учебните програми на децата

Редактирано от mimito53 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А Водолеят - с какво??? :)

С празнословие.

...

Агни... вида на темата и писаното в нея няма как да попречи на добротолюбието, ако го има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако един човек каже нещо тихичко, а друг до него крещи, кой ще бъде чут? Истината обаче не крещи. Ученията и учителите няма нужда да бъдат защитавани. Да, вярно е, че има последователи на П. Дънов, които не спазват нито първото, нито второто, но пък в крайна сметка това е техния начин да изразят предаността си и не бива да ги съдим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...