Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Агни... вида на темата и писаното в нея няма как да попречи на добротолюбието, ако го има.

Пречи,след като виждам как изказванията и въобще празнословенето,предизвикват негативни реакции в някои от участниците.

Разбира се не искам да казвам,че човек трябва да прикрива лошите си страни или да ги отрича,но аз за себе си предпочитам да чета стойностни неща.

И да,има го стига да го потърсиш !!!

"Усещате се някой ден скръбен, обременен, мислите, че животът няма смисъл;

слезте по-долу, вижте тези хора, които са по-скръбни, по-обременени от вас и ще разберете, че животът има смисъл.

А когато искате да се повдигнете, гледайте как живеят хората, които са над вас, подражавайте им в живота, защото животът се предава от един на друг.

Ако аз не ви предам нещо от себе си, нищо няма да научите. Животът се предава чрез контакт, чрез влияние, при което предавате и доброто, и злото."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Усещате се някой ден скръбен, обременен, мислите, че животът няма смисъл;

слезте по-долу, вижте тези хора, които са по-скръбни, по-обременени от вас и ще разберете, че животът има смисъл.

А когато искате да се повдигнете, гледайте как живеят хората, които са над вас, подражавайте им в живота, защото животът се предава от един на друг.

Ако аз не ви предам нещо от себе си, нищо няма да научите. Животът се предава чрез контакт, чрез влияние, при което предавате и доброто, и злото."

Хубави думи. И правилни!

Иска ми се тези съфорумци, които много харесват проповедите на Дънов да извадят и да постнат няколко кратки цитати от неговите проповеди, които са ви любими. Любимите ви! И по възможност да са кратки - да не изрецитирате по половин книга.

Ще чакам.

Редактирано от tuksum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля те да споделиш варианта !!!

С удоволствие,приятелю!

Но ще оставя друг да ти каже от къде е притчата!

"Една сутрин той/Буда/ отишъл в селото.Някой приближил и му казал:"Аз вярвам в висшето.Моля те,кажи ми има ли Бог?'Буда категорично отрекъл.Той казал:"Няма Бог,не е имало и никога няма да има!Що за глупости говориш?.Човекът бил потресен и разбит,но ситуацията била създадена.

През деня дошъл друг човек и казал:"Аз съм атеист,не вярвам в Бога.А ти как смяташ ,има ли Бог?".Буда отговорил:"Всичко е Бог.Не Съществува нищо освен Бог."Човекът бил потресен.

А вечерта дошъл още един човек и казал:"Аз съм агностик.Не съм вярващ,не съм и атеист.Ти какво ще кажеш ?Има ли бог или няма?"Буда не казал нищо.Но човекът бил потресен.

Но монахът Ананда ,който винаги съпровождал Буда,бил потресен още повече.

През нощта Ананда се обърнал към Буда:

"Преди да заспя ,отговори ми ,моля те ,на един въпрос.Ти наруши спокойствието ми!В пълно недоумение съм!Какво искаше да кажеш с тия нелепи,противоречащи си отговори?"

А Буда отговорил:"Те не бяха дадени на теб.защо си ги слушал?Всеки отговор бе даден на този ,който зададе въпроса.Но е добре ,че отговорите са те разтърсили.Това е моят отговор за теб".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С празнословие.

...

ахахахахаа :) има нещо такова...

Аз, като Водолей, не страдам от липсва на слово. Когато се има в превд вид 'въздушните' се има в пред вид -"Словото". Разбира се, че със Словото може да се спекулира. Въздухшните могат да спекулират със Словото, ако видят, че Земните спекулират с методичността и действието.

Земните от 1 до 5 стигат по реда 2, 3, 4, докато при въдушните има т.нар. "Брауново движение". Публикувано изображение

Когато видя, че секса започва да измества Словото то включвам малко повече Слово и то е като пълнеж към даденото...сода, лимонадка... Не е излишно... нали виждаме и оттука има доказателство. :)

Редактирано от U.Ra (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато видя, че секса започва да измесва Словото то включвам малко повече Слово и то е като пълнеж към даденото...сода, лимонадка... Не е излишно... нали виждаме и оттука има доказателство. :wub:

С празни думи секс не се замества. :rolleyes: Те са само прелюдия към секса или за поддържане на интереса. В останалите случаи са просто за забавление. Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубави думи. И правилни!

Иска ми се тези съфорумци, които много харесват проповедите на Дънов да извадят и да постнат няколко кратки цитати от неговите проповеди, които са ви любими. Любимите ви! И по възможност да са кратки - да не изрецитирате по половин книга.

Ще чакам.

Ето

"По-долните светове са създадени от по-висшите. Любовта е създала много светове, но долните светове не могат да създадат горните. Долните светове могат само да проявяват любовта. Любовта създава световете, а долните светове само проявяват любовта. Бог е създал света, създал хората, за да се прояви. Бог чрез нас се проявява."/Беинса Дуно/

"Всеки човек трябва да прояви любовта на сърцето си без страх. Ще кажете, че хората не ви обичат. Не е въпрос в обичането. Днес от човек се изисква не толкова любов, колкото умение да преценява любовта. Ние сме в епоха, когато трябва да преценяваме любовта.Ще кажете, че трябва да се възлюбите едни - други. Не, докато не цени любовта, човек не може да люби. Невъзможно е да любиш човека, докато не цениш душата му. Любовта е възможна само тогава, когато се научите да цените човешката душа. Да ценим човешката душа, това значи, да познаем в нея Божествения образ. Щом познаем образа на Божественото, ние ще почувстваме любовта му. Няма по-велико нещо за човек от любовта."."/Беинса Дуно/.

"Любовта внася топлина в сърцето, светлина в ума и сила в тялото на човека, и го прави мощен и велик." /Беинса Дуно/.

Редактирано от mimito53 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми е тежко да чета обидите, при това доста безпричинни към личността на Дънов и учението му, които се развихриха в тази тема. Интересно защо от толкова много учения най-много омраза се изля точно върху Дънов? Публикувано изображение

Евангелие от Йоана 15 глава

18.Ако светът ви мрази, знайте че Мене преди вас е намразил.

19.Ако бяхте от света, светът щеше да люби своето;

но понеже не сте от света, а Аз ви избрах от света, затова светът ви мрази.

20.Помнете думата, която ви казах, слугата не е по-горен от господаря си.Ако Мене гонеха, и вас ще гонят;

ако са упазили Моето учение , и вашето ще пазят.

21.Но всичко това ще ви сторят поради Моето име, защото не познават Онзи, Който Ме е пратил.

22. Ако не бях дошел и не бях им говорил, грях не биха имали;

сега, обаче, нямат извинение за греха си.

23.Който мрази Мене , мрази и Отца ми.

24.Ако не бях сторил между тях делата, които никой друг не е сторил, грях не биха имали;

но сега видяха и намразиха и Мене и Отца Ми.

25.Но това става и да се изпълни написаното в закона им слово "Намразиха ме без причина".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЦИТАТ(steeela @ 25.01.2009г. в 20:17ч.)

На мен ми е тежко да чета обидите, при това доста безпричинни към личността на Дънов и учението му, които се развихриха в тази тема. Интересно защо от толкова много учения най-много омраза се изля точно върху Дънов?

Ами ,някои се извиниха на последователите МУ,не бих казал чак "омраза"по скоро една конструктивна критика!

И на много въпроси ,които бяха зададени не се отговори , а се правят квалификации което е по лесно!

Не стига ,че се изкараха тия които критикуват ,Учението "прости" ами се заливат с някакви Цитати като тоя по долу сега"

Това евангелие на Йоана-

Учителя ли го е писал,че се цитира в темата(и то само част от него)?

Евангелие от Йоана 15 глава

... ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ,някои се извиниха на последователите МУ,не бих казал чак "омраза"по скоро една конструктивна критика!

И на много въпроси ,които бяха зададени не се отговори , а се правят квалификации което е по лесно!

Не стига ,че се изкараха тия които критикуват ,Учението "прости" ами се заливат с някакви Цитати като тоя по долу сега"

Това евангелие на Йоана-

Учителя ли го е писал,че се цитира в темата(и то само част от него)?

Не ,ама някои хора са като папагали:само цитират до втръсване.Просто е безсмислено да се опитваш да установиш диалог... Публикувано изображение

Това е сигурен белег, че има нещо фалшиво в учението. Публикувано изображение

Редактирано от neo2311 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето

"По-долните светове са създадени от по-висшите. Любовта е създала много светове, но долните светове не могат да създадат горните. Долните светове могат само да проявяват любовта. Любовта създава световете, а долните светове само проявяват любовта. Бог е създал света, създал хората, за да се прояви. Бог чрез нас се проявява."/Беинса Дуно/

"Всеки човек трябва да прояви любовта на сърцето си без страх. Ще кажете, че хората не ви обичат. Не е въпрос в обичането. Днес от човек се изисква не толкова любов, колкото умение да преценява любовта. Ние сме в епоха, когато трябва да преценяваме любовта.Ще кажете, че трябва да се възлюбите едни - други. Не, докато не цени любовта, човек не може да люби. Невъзможно е да любиш човека, докато не цениш душата му. Любовта е възможна само тогава, когато се научите да цените човешката душа. Да ценим човешката душа, това значи, да познаем в нея Божествения образ. Щом познаем образа на Божественото, ние ще почувстваме любовта му. Няма по-велико нещо за човек от любовта."."/Беинса Дуно/.

"Любовта внася топлина в сърцето, светлина в ума и сила в тялото на човека, и го прави мощен и велик." /Беинса Дуно/.

Тези мисли на Учителя ги пуснах по молба на Туксум. Допусках, че ще се получи точно така, а именно, отново повод за злословия. Въпреки това не всеки си решава сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"цитират до втръсване..." А ако се прочетат цитатите Б-А-В-Н-О и се поразмислиш върху тях, може би ще стигнеш до по-различно заключение. Все пак защо да не опита човек, ей така: без предубеждения... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"цитират до втръсване..."

А ако се прочетат цитатите Б-А-В-Н-О и се поразмислиш върху тях, може би ще стигнеш до по-различно заключение. Все пак защо да не опита човек, ей така: без предубеждения...

;)

Защото не искам да се връщам в първи клас сестричке,затова!Нямах предубеждения,но напъните на някои ме доведоха до логичния извод!Щом всички последователи дават фира,значи учителя не става. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото не искам да се връщам в първи клас сестричке,затова!Нямах предубеждения,но напъните на някои ме доведоха до логичния извод!Щом всички последователи дават фира,значи учителя не става. Публикувано изображение

Щом си правиш заключения по този начин, без да познаваш учението и последователите му, ясно кой дава фира и кой не става. то това не го казах аз нали. Лесно е да седнеш пред кома и да ръсиш сентенции непроверени защото никой не те познава, но по трудно е да застанеш със съвест и отворено лице зад тях. Давай така шом това ти прави удоволствие, аз нямам нищо против да се забавляваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си правиш заключения по този начин, без да познаваш учението и последователите му, ясно кой дава фира и кой не става. то това не го казах аз нали. Лесно е да седнеш пред кома и да ръсиш сентенции непроверени защото никой не те познава, но по трудно е да застанеш със съвест и отворено лице зад тях. Давай така шом това ти прави удоволствие, аз нямам нищо против да се забавляваш.

Много ми е интересно защо това ,че не се познава учението е дежурния отговор на неудобните въпроси.Достатъчно е да се видят делата на последователите на което и да е учение или религия,непредубедено.И веднага можеш да си създадеш доста вярно впечатление ,за качествата на самото учение и учителя.

Сентенциите и цитатите от свещените книги ,не са ми приятни и не ги ползвам при възможност.Аз си казвам каквото мисля и ми е ясно ,че на някой моето мнение няма да му хареса,но това си е негов проблем.

Поста ти ми навява асоциации с комунистическите измишльотини от близкото минало.Ама то реално Дънов си е комунист,щом е основал нещо като комуна.А подвизите на героите от "портала за духовен живот" ми показаха,че наистина в бялото братство е голяма веселба,как да не се забавляваш с такива сладури? Публикувано изображение

Редактирано от neo2311 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчно е да се видят делата на последователите на което и да е учение или религия,непредубедено.И веднага можеш да си създадеш доста вярно впечатление ,за качествата на самото учение и учителя.

Изводите ти ми се струват неточни. Всеки е свободен да прилагат дадено учение. Няма монопол от типа: Това учение е само за духовно извисени, които ще запазят неговата чистота. А и такива духовни извисени хора едва ли са повече от няколкостотин души в цял свят. Останалите все ще объркат нещо. Хората и без да са свързани с дадено учение, все оплитат конците. Разбира се, причината никой никога не намира в себе си. Редактирано от Shiniasu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма монопол от типа: Това учение е само за духовно извисени, които ще запазят неговата чистота.

Помисли ли за варианта Кришна-съзнание в 'християнизиран вид'- със свинско месо и руйно червено вино.

Найш ли ко хубаво се мантрува "Харе Кришна" след 2 оки Мавруд?.. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помисли ли за варианта Кришна-съзнание в 'християнизиран вид'- със свинско месо и руйно червено вино.

Найш ли ко хубаво се мантрува "Харе Кришна" след 2 оки Мавруд?.. Публикувано изображение

ВСИЧКИ сериозни западни езотерични школи практикуват вегетарианство и въздържавие от алкохол, никотин и опиати. В еКзотеричните религии, деноминации и секти тези условия се спазват частично или временно, защото са предназначени за широк кръг вярващи.

Та не е лошо да престанем със спекулациите вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Camarero, ето го последния ти пост в който ме споменаваш:

Стана ми интересно,нарочно ти написах в мнението ,като точки и ще се опитам да ти отговоря малко по сериозно

точка по точка ,ОК!

и ще изкоментираш ,ако желаеш разбира се!

Малко по късно,че сега много духа вятър!хехе Публикувано изображение

От 24. 01 мина доста време. Вятърът беше затихнал. Сега отново се раздуха. Така, че преди да се оплакваш:

постави си въпросите. :speak: Редактирано от steeela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно защо това ,че не се познава учението е дежурния отговор на неудобните въпроси.Достатъчно е да се видят делата на последователите на което и да е учение или религия,непредубедено.И веднага можеш да си създадеш доста вярно впечатление ,за качествата на самото учение и учителя.

Сентенциите и цитатите от свещените книги ,не са ми приятни и не ги ползвам при възможност.Аз си казвам каквото мисля и ми е ясно ,че на някой моето мнение няма да му хареса,но това си е негов проблем.

Поста ти ми навява асоциации с комунистическите измишльотини от близкото минало.Ама то реално Дънов си е комунист,щом е основал нещо като комуна.А подвизите на героите от "портала за духовен живот" ми показаха,че наистина в бялото братство е голяма веселба,как да не се забавляваш с такива сладури? Публикувано изображение

Предложените мисли от Учителя не бяха адресирани за теб, а за този участвик който помоли за това.

Какво тогава те дразни. Ама така е, като си ходиш из порталите само за да внасяш негативизъм, нищо чудно. Забавлявай се , няма лошо поне за сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ВСИЧКИ сериозни западни езотерични школи практикуват вегетарианство и въздържавие от алкохол, никотин и опиати. В еКзотеричните религии, деноминации и секти тези условия се спазват частично или временно, защото са предназначени за широк кръг вярващи.

Та не е лошо да престанем със спекулациите вече.

А 'източните'? :speak: .. България не е ли малко на изток от рая-Запад?... :angel19:Публикувано изображение

....какво ще кажеш, че доста ристени считат, че това, което влиза няма значка, а това, което излиза имало?.. :speak:

Публикувано изображение

.... :sobbing:

Според мене, ако ристенските отци върнат корегираната от тях Иблия и кажат на глас, че наистина има значение какво влиза в устата, то този футболен запалянко може би и от ходене на мач и ходене в Мак и Пъб-Доналдс би се отказал! :clap:

Ма лично мое мнение , че и ристенските отци с невежеството си и менажерите на клуба и пъба играят от един отбор!

Публикувано изображение

Редактирано от U.Ra (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложените мисли от Учителя не бяха адресирани за теб, а за този участвик който помоли за това.

Какво тогава те дразни. Ама така е, като си ходиш из порталите само за да внасяш негативизъм, нищо чудно. Забавлявай се , няма лошо поне за сега.

Нищо не ме дразни,просто си мислех ,че в един форум участниците трябва да споделят собственото си мнение по определени въпроси,а не да се замерват с цитати.Ако искам да чета нещо ,предпочитам да си го чета от първоизточника,цялото.Няма лошо и за напред. Публикувано изображение

Изводите ти ми се струват неточни. Всеки е свободен да прилагат дадено учение. Няма монопол от типа: Това учение е само за духовно извисени, които ще запазят неговата чистота. А и такива духовни извисени хора едва ли са повече от няколкостотин души в цял свят. Останалите все ще объркат нещо. Хората и без да са свързани с дадено учение, все оплитат конците. Разбира се, причината никой никога не намира в себе си.

Щях искрено да се учудя ,ако изводите ми ти се струваха точни.Да хората винаги грешат,ученията никога.Мноого познато ми е .И Партията с главно П също никога не грешеше.Причината е винаги в мен ,ясно ми е .... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щях искрено да се учудя ,ако изводите ми ти се струваха точни.Да хората винаги грешат,ученията никога.Мноого познато ми е .И Партията с главно П също никога не грешеше.Причината е винаги в мен ,ясно ми е .... Публикувано изображение

Точно това (подчертаното) не съм казал в крайността и значението, които му придаваш, нито съм намекнал, но ти това видя в думите ми и го използва като основа, за последващите си слова. Колко по-лесно е да стане същото объркване, когато става въпрос за духовно учение, където почти всичко е представено чрез символи и алегории, които не просто трябва да бъдат прочетени, а един вид да вникнеш до колкото можеш в мисълта на този, който ги е написал, за да разбереш същността на това, което е искал да ти каже. Да вникнеш в замисъла на написаното от друг човек (в случая духовен учител) не е трудно, но за целта трябва желание, опит и непредубеденост. Ако не можеш да вникнеш в този замисъл, не е проблем. Това не означава, че си глупав или нещо подобно, но просто не си на една вълна с това учение, неговия метод и организация не са подходящи за тебе. Ти си тона до, учението е ре, т.е. липсва хармония; не че в самите тонове има нещо нередно. Нерядко намирам неща с които не съм съгласен в писанията на някои иначе уважавани от мен духовни авторитети, но не отхвърлям цялото им учение заради това. Аз си имам собствено мнение, те – свое. Повече ме интересува това в думите им, което считам за вярно. Освен това истината е една, но има много лица. Понякога хората могат да разглеждат едно нещо от различни страни и да го описват по различен начин. Това, което не познавам, се опитвам да опозная, но никога не го отхвърлям преди да съм го изпитал; докато това стане просто го допускам като възможно. Редактирано от Shiniasu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

просто си мислех ,че в един форум участниците трябва да споделят собственото си мнение по определени въпроси,а не да се замерват с цитати.Ако искам да чета нещо ,предпочитам да си го чета от първоизточника,цялото.Няма лошо и за напред. Публикувано изображение

И мойта идея беше такава в началота, затова и се включих в този форум, но разбрах, че е безмислено. И като не искаш да четеш цитати кой те кара насила. Има начин, прескачаш ги и си блееш твойто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш, че месоядство и токсикомания съществуват масово по цялата планета от доста време - под различни форми, с различни "оправдания".

Те са следствие от дълбоката вътрешна неудволетвореност от този живот и инспирирани от праспомена и неясното чувство, че нещо не е наред в тази реалност - при някои.

При други си е начин на живот и те са си доволни от него. Те не изпитват недоволство от "живота" си в Матрицата, а от мястото си в тази същата матрица /колкото и да е илюзорно това/.

А тъжната действителност, че всички ние сме просто храна, "донори на етери" за нагите /както ти наричаш астралните вампири, хранещи се с етерни кръвопускания/, си остава само една кошмарна догадка...

Е, хич не е толкова просто ;)

А 'източните'? :rolleyes: .. България не е ли малко на изток от рая-Запад?... :PПубликувано изображение

....какво ще кажеш, че доста ристени считат, че това, което влиза няма значка, а това, което излиза имало?.. :jumping11:

Публикувано изображение

.... :lol6:

Според мене, ако ристенските отци върнат корегираната от тях Иблия и кажат на глас, че наистина има значение какво влиза в устата, то този футболен запалянко може би и от ходене на мач и ходене в Мак и Пъб-Доналдс би се отказал! ;)

Ма лично мое мнение , че и ристенските отци с невежеството си и менажерите на клуба и пъба играят от един отбор!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна-отдавна, може би от времето на змиите-континента Гондвана.... :rolleyes:

.....аз не говорих ли за религиозна схема, която да дефинира, че месоядството е интоксикация?.. :jumping11: .....иначе може да си говорим до утре за неща, които и двамата сме съгласни?... Публикувано изображение

Знаеш, че месоядство и токсикомания съществуват масово по цялата планета от доста време - под различни форми, с различни "оправдания".

Те са следствие от дълбоката вътрешна неудволетвореност от този живот и инспирирани от праспомена и неясното чувство, че нещо не е наред в тази реалност - при някои.

При други си е начин на живот и те са си доволни от него. Те не изпитват недоволство от "живота" си в Матрицата, а от мястото си в тази същата матрица /колкото и да е илюзорно това/.

А тъжната действителност, че всички ние сме просто храна, "донори на етери" за нагите /както ти наричаш астралните вампири, хранещи се с етерни кръвопускания/, си остава само една кошмарна догадка...

Е, хич не е толкова просто :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...