Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Всъщност не е точно така... никога не е бил извънземен Исус... всъщност Имануил. Създадене тук, роден е тук и си е типичен човек бил. С малко повече познания, по-широки познания за живота и смъртта да го кажем по-кратко. Никога не бих регистрирал каквато и да е формация, сдружение, братство, общност, партия или група.

Само дадох пример. Уважавам това, че защитаваш твои възгледи, макар че не ги споделям.

Не бягам от въпроси, още по-малко в тази тема. Задай правилно питането си и ще ти отговоря ясно, недвусмеслено и изчерпателно.

Нека другите потребители кажат дали във въпроса ми има нещо неясно, а той е: в качеството си на какъв защитаваш и тълкуваш учението,което преподава Дънов - на негов ученик и последовател, на представител на обществото "Бяло братство" у нас или на медиатор на Дънов? Можеш да допълниш и някакъв друг вариант, който съм пропуснал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиши конкретно за какво искаш да те оборя.

За това, че Бог е неутрален и не показва власт, като наказва хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека другите потребители кажат дали във въпроса ми има нещо неясно, а той е: в качеството си на какъв защитаваш и тълкуваш учението,което преподава Дънов - на негов ученик и последовател, на представител на обществото "Бяло братство" у нас или на медиатор на Дънов? Можеш да допълниш и някакъв друг вариант, който съм пропуснал.

Добре, щом е така – ето отговорите ми съобразно с въпросите ти:

1. Никога не съм защитавал и/или тълкувал учението на Дънов, тъй като не познавам такова. Чел съм от православни, атеистични и други критици, че уж съществувало някакво учение на Дънов, но аз съм се убедил, че аргументите им са несъстоятелни, посочените от тях цитати са тенденциозно откъснати от контекста и смислово преиначени, а във фактологията основни източници са им измислиците и клюките.

2. Не съм нито ученик, нито последовател на Дънов, никога не съм бил и няма да бъда.

3. Не съм медиатор на Дънов, нито имам ченелинг с него. Мир на духа му и Светлина на душата му.

4. Не представлявам ръководството на Общество “Бяло братство” – то си има завеждащ “Връзки с обществеността”, т.е. говорител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Прочети си подписа, за да разбереш, какво му трябва на човек. Вяра или знание.

Редактирано от npn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, любопитно. Не си ученик на Дънов, нито представляваш "Бялото братство", но пропагандираш идеите на Дънов. Иди че разбери. А най-озадачаващото за всеки трезвомислещ човек е следното твое признание:

1. Никога не съм защитавал и/или тълкувал учението на Дънов, тъй като не познавам такова.

И все пак легитимните представители на "Бялото братство" са посветили цял подраздел на своя форум на това учение и са го озаглавили "За Учението на Учителя Петър Дънов (Беинса Дуно). За Учениците. Изучаване на лекции и беседи." http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showforum=151 Сега на кой да вярваме на теб или на тях? Ако пък възражението ти е чисто лексикално и семантично, т.е. че трябва да казваме не "учението на Дънов", а "учението предавано от Дънов", това е просто израз на една с нищо неоправдана претенция за универсалност. С други думи, всяка религия, деноминация и секта твърди същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети си подписа, за да разбереш, какво му трябва на човек. Вяра или знание.

Всъщност да уточним нещо – тебе мнението на Учителя ли те интересува, само че без цитати, или моето лично мнение? Защото, ако питаш за моите възгледи не би трябвало да ги обсъждаме в тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, любопитно. Не си ученик на Дънов, нито представляваш "Бялото братство", но пропагандираш идеите на Дънов. Иди че разбери. А най-озадачаващото за всеки трезвомислещ човек е следното твое признание:

1. Никога не съм защитавал и/или тълкувал учението на Дънов, тъй като не познавам такова.

Всеки трезвомислещ човек, с бистър ум, логическо мислене и развито самосъзнание, който не робува на психическите си защитни механизми (най-вече на “изтласкване”, “отричане” "когнитивна блокада") е наясно, че:

Човекът Петър Дънов е бил медиатор, говорител на трансценденталния Учител – Господ, следователно - учението, което е проповядвал не е било негово. Учението е на Учителя, съответно в Неговия аспекта на колективен Дух – и на Всемирното Бяло Братство.

“Аз съм вселен. Вселяването е станало на 7 март 1897 г (стар стил). Това вселяване е станало на няколко етапа.”

Петър Дънов, “Българската душа”, Издателство “Астрала”, София, 2000 г., стр.315 .

"Понеже един от нас не ми даде думата да се изкажа, аз (Димитър Голов – бел. ред.) се обидих и казах, че думата има не той, а г-н П. К. Дънов, който мълчеше. Лицето на г-н Дънов взе друг израз, той избухна и каза:

"Тук няма никакъв Дънов, а Аз, Господ, който се проявявам чрез неговата душа! Вие забравяте, че мястото, в което се намирате, е свято. Засрамете се!"

14.08.1906 г., Варна, Годишна среща на Веригата

“Аз Съм Господ, който ще те утвърди във всичко и Мирът ти ще изгрее, както утринното слънце на Живота.”

"Божието обещание". Годишна среща на Веригата, 16.08.1909 г., Варна

”Господ е, който възраства нещата. Аз ви говоря сега това защо? Господ е, Който върши работите чрез хората. Някой път аз като ви говоря, казвате: „Господин Дънов тъй казва“. Туй, което аз говоря, това са го казали отгоре, това го говори цялото Небе.”

“Растете в благадат!” Беседа, държана на 7 януари 1917 г.

"... Господи, Ти мой Учител,

в стъпките Си ме води,

и кат' мощен покровител,

всякога към мен бъди. ..."

Из братската песен “На Учителя”

"Новото учение е за всички, а не само за България. Не казвам, че трябва да се нарече „Дъновизъм“. Какво име ще му се даде, не е важно. То учи, че всички хора са братя и сестри помежду си и не трябва да се изнудват. Те трябва да се обичат. Това искам от всички, а не след хиляда години да изопачат мислите ми, както и до днес изопачават Христовото учение. Не искам криво да предават думите ми. Аз проповядвам едно: „Всички хора трябва да се обичат“. – Как да се обичат? Една е Любовта. Тя съгражда дома, семейството, обществото и държавата. Аз бих желал всички хора да познаят Живия Господ, от Когото са излезли. Една воля съществува – Божията воля. Един Господ – Бог на Любовта. Никакъв Дънов! Когато влезете в Любовта на Бога, тогава ще се напишат имената на всички, които са работили за тая Любов. Кой е бил Дънов в миналото, никой не знае. В бъдеще той ще дойде под друго име. Ще говорят, отде е дошъл Дънов, кой е баща му и коя – майка му, де е роден и т.н. Други казват, че той е учен, свет човек. – Не, само Бог е учен. Само Бог е свят. Ако в мене живеят Божията Любов и Божията Мъдрост, тогава мога да бъда учен, мога да бъда и свят човек. Не е свят човек оня, в когото не живеят Божията Любов и Мъдрост. Свещеници и проповедници, в които не живеят Божията Любов и Мъдрост, не са никакви свещеници и проповедници. Това не значи, че трябва да се нахвърляте върху хората, да казвате, че Любовта и Мъдростта не живеят в тях, но вие да бъдете образци, да докажете, че се отличавате от тях."

“Новият човек”. Беседа от Учителя, държана на 13 март 1921 г. в София.

"Преди няколко дни дойде при мене един приятел и ми каза, че някои учени щели да говорят на събрание против мене, против моето учение. Е, тогава те се заблуждават; учение на господин Дънов няма. Следователно ако говорят против учението на Дънов, те са донкихотовци. Има едно Божествено учение, което ми е познато. То е великото Божествено учение за живота; с него аз съм запознат от памтивека."

"Напразно Ме почитат",беседа от Учителя, държана на 3 юни 1923 г. в София

След като човекът Петър Дънов няма учение, той не може да има и ученици, последователи. Ученици, последователи имат Учителя, съответно – Всемирното Бяло Братство.

"- Как да се наричаме? - питат учениците.

- Ученици на Бялото Братство – отговаря Учителя."

Съброни беседи, 1919 г.

"Искам всинца вие да се наричате ученици на Всемирното Бяло Братство, на което Христос е глава. В себе си тъй ще кажете - „Ние сме ученици на Всемирното Бяло Братство, на което Христос е глава“. И на другите същото ще казвате - „Ние сме ученици на Всемирното Бяло Братство, на което Христос е глава“.

"Вяра и съмнение", 30-та школна лекция на Общия окултен клас (II година), 17 юни 1923 г., София.

И така да обобщя:

Петър Дънов - медиатор - няма учение и ученици;

Учителя - Господ - има учение и ученици, които се наричат: Ново, Велико, Божествено, Окултно Учение на Всемирното Бяло Братство и Окултни Ученици на Всемирното Бяло Братство. Постарах се да обхвана и различните синоними.

Учителя-Петър Дънов - съкращение от: (Господ) Учителя, проявил се чрез душата на Петър Дънов;

Разбран ли бях или да започвам отначало? :)

Редактирано от Светослав Иванов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За къф Господ говориш бе. Ние роби ли сме на някой си господ-ар или същества със свободна воля и програма за САМОусъвършенстване? Заблуден си много Иванов,ама много.

"Понеже един от нас не ми даде думата да се изкажа, аз (Димитър Голов – бел. ред.) се обидих

Я, той се обидил!!! Само демоните се обиждат, светлите никога, особено имащите се за учители.

Малий какви крещящи знаци за черната страна на Дънов чифута, нямам думи.

Иванов и сие, моите съболезнования.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки трезвомислещ човек, с бистър ум, логическо мислене и развито самосъзнание, който не робува на психическите си защитни механизми (най-вече на “изтласкване”, “отричане” "когнитивна блокада") е наясно, че:

Човекът Петър Дънов е бил медиатор, говорител на трансценденталния Учител – Господ, следователно - учението, което е проповядвал не е било негово. Учението е на Учителя, съответно в Неговия аспекта на колективен Дух – и на Всемирното Бяло Братство.

Чакай малко сега. "Защитните механизми" значат нещо съвсем различно и в случая са употребени съвсем не на място. :speak:

Но понеже се позоваваш на психоанализата, ще ти кажа нещо психоаналитично: Когато някой говори на Господ, това е молитва; но когато Господ говори на някого, това е психоза. :)

Това, че харесваш въпросното учение, си е твой избор, но когато защитаваш някаква идея, трябва да се аргументираш.

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запитали ли сте се,вие които носите кал отвсякъде за да опетните едно слово оставено за издигането на човечеството на по-горно стъпало,какво оставате Вие след себе си ? ДОСТОЙНО ЛИ Е ТОВА КОЕТО СТЕ ПИСАЛИ В ТОЗИ ФОРУМ А И НАВСЯКЪДЕ ДРУГАДЕ ? Какво може да извлечем от думите Ви,каква поука бихме взели от тях,каква книга би се издало от писанието Ви тук и там ? Въобще живота който водите достоен ли е за да бъдете съдници на оставеното знание ? Знаете ли,как се е формирало отношението Ви към това знание,семейната среда ли е довела до това отричане,някакъв фундаментален труд ли сте прочели,или просто натрупаната опитност от предишни животи Ви е довела до тези изводи ? Благодаря на Светослав Иванов,че си е направил труда да изведе толкова цитати,но трудно можеш да промениш човек,почти невъзможно това само той може да направи и то не в един живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запитали ли сте се,вие които носите кал отвсякъде за да опетните едно слово оставено за издигането на човечеството на по-горно стъпало,какво оставате Вие след себе си ?

ДОСТОЙНО ЛИ Е ТОВА КОЕТО СТЕ ПИСАЛИ В ТОЗИ ФОРУМ А И НАВСЯКЪДЕ ДРУГАДЕ ?

Какво може да извлечем от думите Ви,каква поука бихме взели от тях,каква книга би се издало от писанието Ви тук и там ?

Въобще живота който водите достоен ли е за да бъдете съдници на оставеното знание ?

Знаете ли,как се е формирало отношението Ви към това знание,семейната среда ли е довела до това отричане,някакъв фундаментален труд ли сте прочели,или просто натрупаната опитност от предишни животи Ви е довела до тези изводи ?

Благодаря на Светослав Иванов,че си е направил труда да изведе толкова цитати,но трудно можеш да промениш човек,почти невъзможно това само той може да направи и то не в един живот.

------------------------

;)

Това тук е свободен форум в който всеки защитава мнението си и не се кланяме и подчиняваме на авторитети.

Защото истинското знание е вътрешно и никакъв авторитет, бил той черковният Христос или дори самият Беинса Дуно не ни ползват

Иначе трябва само да мълчим...

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЧЕСТИТА ДУХОВНА НОВА ГОДИНА!

“Сега вие искате да знаете каква ще бъде новата духовна година. Това зависи от вас. През тази година повече работете, по-малко говорете. Ако вие сте добри, и годината ще бъде добра; ако сте разумни, годината ще бъде добра. Когато човек е здрав и нуждите му са задоволени, годината е добра. Изобщо, добра година за даден човек е тази, която задоволява нуждите му и премахва всички препятствия от неговия път. Щом се натъква на нещастия, страдания и недоимък, годината не е добра.

...

Поздравявам ви с новата година – годината на Божията Любов.

Цялата година е Божия. Бъдете радостни и весели!”

"Развити и недоразвити". Лекция от Учителя, държана на 22 март 1933 г., София, Изгрев.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, щом е така – ето отговорите ми съобразно с въпросите ти:

1. Никога не съм защитавал и/или тълкувал учението на Дънов, тъй като не познавам такова. Чел съм от православни, атеистични и други критици, че уж съществувало някакво учение на Дънов, но аз съм се убедил, че аргументите им са несъстоятелни, посочените от тях цитати са тенденциозно откъснати от контекста и смислово преиначени, а във фактологията основни източници са им измислиците и клюките.

2. Не съм нито ученик, нито последовател на Дънов, никога не съм бил и няма да бъда.

3. Не съм медиатор на Дънов, нито имам ченелинг с него. Мир на духа му и Светлина на душата му.

4. Не представлявам ръководството на Общество “Бяло братство” – то си има завеждащ “Връзки с обществеността”, т.е. говорител.

цитат от автобиография на Светослав Иванов разбира се трябва да е писана от него самия щом като я намирам в сайт с който се самоафишира/саморекламира: " " "От 1975 година се интересува от християнство, езотерика, история, етнография и езикознание. През 1979 година става вегетарианец, а от 1981 година – ученик на Окултната Школа на Всемирното Бяло Братство и започва да практикува окултни науки.

Изнася лекции из страната за Учението на Всемирното Бяло Братство и парапсихичните феномени.

Инициатор за промяната на юридическото наименование на Братството от Духовно общество "Всемирно Бяло Братство" на Общество "Бяло братство".

През 1991 година е основоположник и съпредседател на Окултен научен приложен и просветен център на Бялото братство и отговорен редактор на вестник “Духовно братство” " " .

ТИ ИЗОБЩО ЗНАЕШ ЛИ СЕ КОЙ СИ И КАКЪВ СИ?!?!?! СПОРЕД МЕН НЕ!!!

Редактирано от Ивет (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Аз съм вселен. Вселяването е станало на 7 март 1897 г (стар стил). Това вселяване е станало на няколко етапа.”

Петър Дънов, “Българската душа”, Издателство “Астрала”, София, 2000 г., стр.315 .

"Понеже един от нас не ми даде думата да се изкажа, аз (Димитър Голов – бел. ред.) се обидих и казах, че думата има не той, а г-н П. К. Дънов, който мълчеше. Лицето на г-н Дънов взе друг израз, той избухна и каза:

"Тук няма никакъв Дънов, а Аз, Господ, който се проявявам чрез неговата душа! Вие забравяте, че мястото, в което се намирате, е свято. Засрамете се!"

14.08.1906 г., Варна, Годишна среща на Веригата

“Аз Съм Господ, който ще те утвърди във всичко и Мирът ти ще изгрее, както утринното слънце на Живота.”

"Божието обещание". Годишна среща на Веригата, 16.08.1909 г., Варна

”Господ е, който възраства нещата. Аз ви говоря сега това защо? Господ е, Който върши работите чрез хората. Някой път аз като ви говоря, казвате: „Господин Дънов тъй казва“. Туй, което аз говоря, това са го казали отгоре, това го говори цялото Небе.”

“Растете в благадат!” Беседа, държана на 7 януари 1917 г.

"... Господи, Ти мой Учител,

в стъпките Си ме води,

и кат' мощен покровител,

всякога към мен бъди. ..."

Из братската песен “На Учителя”

"Новото учение е за всички, а не само за България. Не казвам, че трябва да се нарече „Дъновизъм“. Какво име ще му се даде, не е важно. То учи, че всички хора са братя и сестри помежду си и не трябва да се изнудват. Те трябва да се обичат. Това искам от всички, а не след хиляда години да изопачат мислите ми, както и до днес изопачават Христовото учение. Не искам криво да предават думите ми. Аз проповядвам едно: „Всички хора трябва да се обичат“. – Как да се обичат? Една е Любовта. Тя съгражда дома, семейството, обществото и държавата. Аз бих желал всички хора да познаят Живия Господ, от Когото са излезли. Една воля съществува – Божията воля. Един Господ – Бог на Любовта. Никакъв Дънов! Когато влезете в Любовта на Бога, тогава ще се напишат имената на всички, които са работили за тая Любов. Кой е бил Дънов в миналото, никой не знае. В бъдеще той ще дойде под друго име. Ще говорят, отде е дошъл Дънов, кой е баща му и коя – майка му, де е роден и т.н. Други казват, че той е учен, свет човек. – Не, само Бог е учен. Само Бог е свят. Ако в мене живеят Божията Любов и Божията Мъдрост, тогава мога да бъда учен, мога да бъда и свят човек. Не е свят човек оня, в когото не живеят Божията Любов и Мъдрост. Свещеници и проповедници, в които не живеят Божията Любов и Мъдрост, не са никакви свещеници и проповедници. Това не значи, че трябва да се нахвърляте върху хората, да казвате, че Любовта и Мъдростта не живеят в тях, но вие да бъдете образци, да докажете, че се отличавате от тях."

“Новият човек”. Беседа от Учителя, държана на 13 март 1921 г. в София.

"Преди няколко дни дойде при мене един приятел и ми каза, че някои учени щели да говорят на събрание против мене, против моето учение. Е, тогава те се заблуждават; учение на господин Дънов няма. Следователно ако говорят против учението на Дънов, те са донкихотовци. Има едно Божествено учение, което ми е познато. То е великото Божествено учение за живота; с него аз съм запознат от памтивека."

"Напразно Ме почитат",беседа от Учителя, държана на 3 юни 1923 г. в София

След като човекът Петър Дънов няма учение, той не може да има и ученици, последователи. Ученици, последователи имат Учителя, съответно – Всемирното Бяло Братство.

"- Как да се наричаме? - питат учениците.

- Ученици на Бялото Братство – отговаря Учителя."

Съброни беседи, 1919 г.

"Искам всинца вие да се наричате ученици на Всемирното Бяло Братство, на което Христос е глава. В себе си тъй ще кажете - „Ние сме ученици на Всемирното Бяло Братство, на което Христос е глава“. И на другите същото ще казвате - „Ние сме ученици на Всемирното Бяло Братство, на което Христос е глава“.

"Вяра и съмнение", 30-та школна лекция на Общия окултен клас (II година), 17 юни 1923 г., София.

И така да обобщя:

Петър Дънов - медиатор - няма учение и ученици;

Учителя - Господ - има учение и ученици, които се наричат: Ново, Велико, Божествено, Окултно Учение на Всемирното Бяло Братство и Окултни Ученици на Всемирното Бяло Братство. Постарах се да обхвана и различните синоними.

Учителя-Петър Дънов - съкращение от: (Господ) Учителя, проявил се чрез душата на Петър Дънов;

Разбран ли бях или да започвам отначало? :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТИ ИЗОБЩО ЗНАЕШ ЛИ СЕ КОЙ СИ И КАКЪВ СИ?!?!?! СПОРЕД МЕН НЕ!!!

Бе той се знае, но нас ни взема за улави. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За къф Господ говориш бе. Ние роби ли сме на някой си господ-ар или същества със свободна воля и програма за САМОусъвършенстване?

Почти всички хора са роби на Господа и на своята биологична и психична наследственост – генетика и психогенетика. Свободна воля може да има единствено човек, който осъзнае и осмисли кой и какъв е, какви психо-физиологичeски възможности има и какво представляват обществените взаимоотношения. Тогава вече такъв човек може да развие и постигне свръхсъзнание и ще има истинска свободна воля.

Я, той се обидил!!! Само демоните се обиждат, светлите никога, особено имащите се за учители.

Не ми е известно Димитър Голов да е бил нито духовен, нито общообразователен учител. Бил е книжар - занимавал се е с издаване, продажба и търговия на книги. На годишните срещи - събори на Веригата е водил протоколи на сбирките.

Колкото до демоните – те не се обиждат, защото в Многомерните светове (Четвърто, Пето, Шесто и т.н. измерения) съществата нямат емоции – емоциите са функция на нервната система, а демоните нямат нервна система. Обиждат се единствено хората с тяхната триизмерна неврофизиология.

Малий какви крещящи знаци за черната страна на Дънов чифута, нямам думи.

Петър Дънов не е чифут (евреин) – по майчина линия родът му произхожда от с. Голица, Варненско, Източна Стара планина, а родът на баща му е от кв. Устово, Смолян, Родопите. Чифутите са живеели (и продължават да живеят) само в градовете, където са се занимавали (и сега се занимават) с търговия, лихварство, фини занаяти и изкуство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе той се знае, но нас ни взема за улави. :baby:

То е с педагогическа цел - нищо лично. :speak:

Ето и едно интервю с председателя на Управителния съвет на Общество "Бяло братство" Андрей Грива: Църквата трябва да бъде по-близо до народа, не да го порицава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свободна воля може да има единствено човек, който осъзнае и осмисли кой и какъв е, какви психо-физиологичeски възможности има и какво представляват обществените взаимоотношения. Тогава вече такъв човек може да развие и постигне свръхсъзнание и ще има истинска свободна воля.

Тези неща може да се осъзнаят и осмислят повече с помощта на психологията и социологията.

А "свободната воля" е много относително понятие. Например, за да има човек свободна воля, не трябва да рабува на авторитети (и учители :headphones:).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези неща може да се осъзнаят и осмислят повече с помощта на психологията и социологията.

Да, условно е така. Лично аз съм се самоосъзнал след четене на литература по психология, неврология, неврофизиология, психофизиология, психопатология, психосоматична медицина, хипнология и сугестология. Е, и по научна парапсихология. След това преосмислих религията, философията и историята, защото бяха свързани с психоидеологията и образованието ми. И готово. :offtopic_s:

А "свободната воля" е много относително понятие. Например, за да има човек свободна воля, не трябва да рабува на авторитети (и учители ;)).

Съмнявам се, че си нямал учители – кой ти преподаваше в училището и университета? :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А "свободната воля" е много относително понятие. Например, за да има човек свободна воля, не трябва да робува на авторитети (и учители :offtopic_s:).

това е по скоро липса на собствена мисъл отколкото на свободна воля,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е с педагогическа цел - нищо лично. :cool:

Благодаря ти от името на потребителите на форума, които си се заел да просветиш. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, нали съм учител... :P Морално задължение ми е. :wors: Пред Учителя. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, нали съм учител... :cool: Морално задължение ми е. :rolleyes: Пред Учителя. :speak:

Това как го разбра че си учител, .....от къде ти се даде тази информация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от дипломите си - в едната пише, че имам право на музикално-педагагическа практика и поработих при тоталитаризма 3 години като учител по музика, а в другата пише, че имам професионална квалификация за теолог и учител по теология. :) Че той и Петър Дънов е поработил като учител 1 година в с. Хотанца, Русенско. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти и теология? Да не си следвал богословие?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...