Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Totalll

Как се справяте със жегата?В къщи, на работното място ?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

zeb0_dino това са 50% клок не е ли множко?Даржи ли се добре стабилен ли е компа?И наи-важното колко е волтажа на процесора?Моя е оригинално на 2.93гхз ся е 3.45гхз димек 18% клок а кат го вдигна над 3.5гхз забива и нз защо рам ли е волтаж ли е нз но ме е яд че немога да го дигна още!!!Начи викаш по високи температури са нормални.Процесора няма да го сменям защото си варши работата по натам 4 ядрен ще си взема.Сега е на 50 градуса не натоварен начи сам добре!!! 10х :)

ДРУГИЯ ВЪПРОС КАК ДА СИ НАПРАВЯ FSB RATIO:DRAM 1:1 защото сега е 5:4 а знам че 1:1 е наи-добре HELP!!!

Редактирано от Daredevil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bildera същите констатации съм направил и аз и затова кутията ми е отворена. Идеята с много вентилатори е просто безперспективна. ПС е в стаята която спя и просто повече шум няма да понеса. За въздушните завихряния не съм съгласен. В обикновенните масови кутии, които се продават от пред дупките са прекалено малки за да може да дръпне въздух отвън и вентилатор сложен в предната част на такава кутия, циркулира въздух, който е над 70% вътре в самата кутията. Така че тия инсталации в прословутите въздушни потоци са ефективни само в по скъпички и добри кутии, които не всеки си купува. Така че за евтините и масови кутии е по добре капаците да са отворени, получава се по-добър топлообмен с околния въздух, отколкото със затворена кутия. По-добре е да се помисли да по добро охлаждане на самите компоненти и в това да се вложат средствата. Например преди няколко дена си направих самоделно охлаждане за HDD, от 8 см перка от боксов охладител, закрепено на корпуса на изкормено FDD. Закрепих го малко под HDD, за да няма пряк контакт и вибрациите да не му влияят съответно. Температурата падна от 45* на 34-35* при 30* в стаята.

П.С.

В една друга тема стана въпрос за термопасти. Да и аз се убедих, че добрата термопаста има решаващо значение за топлообмена между чипа и радиатора. Няколко дни бях Titan sylver - е верно голям боклук е. Под товар GPU то стигаше до 70*C, в idle 53-54*. Като съответно радиатора на залмана ми се струваше леко топъл. Смених я с някаква българска бяла силиконова термопроводяща паста и определено имаше резултат. в Idle 49-50, а под товар стигна 61*C. По-малката разлика в температурите е показателна за по добрия топлообмен. (Картата е MP 7300GT + zalman @ 612/1566)

Редактирано от TeamKiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Незнам за вашите температури ама аз сам маи наи-зле сега процесор натоварен е 66 градуса дано 33 харда единия е на 25 дръгия на 33 като се има предвид че живея в панелка и е адски топло.Вмомента ми е 30 градуса в детската.И имам 6 вентилатора и пак немога да се охладя някои да даде схема на охлаждане или нещо такова за да знам как да ги поставя тези 6 вентилатора които не шумят кои знае колко!!! 2по120мм 2по80мм 1по80 на захранването и един ZALMAN CNPS7000B-CU на процесора.Дайте схема или предложение как да ги поставя!!! :)

Пак ще пусна малко офтопик, но е свързано с темата. На работа ползвам въздх за охлаждане на главата си, защото е доста горещичко. Всичко е ОК, но когато колегата завърти хаспела с голяма скорот( това е нещо като голям вентилатор - около 4 метра диаметър), притока на въздух към главата ми просто спира. Все едно нищо не се върти и нищо не духа на метър пред мен! Двата потока се засичат и точно където седя аз въздухът просто не помръдва! Да не би и твоя случай да е такъв? Така, че намери схема за вентилаторите, които съм срещал в тоя форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Everest при мен отчита следните температури:

MB 44 AsusP5N-E SLI

CPU 48 Pentium D 915

VGA 53 MP 7600GT 256 DDR3 ZALMAN

HDD 40 250GB SEAGATE 7200/16MB

Процесора е с боксовото охлаждане. Сложил съм 120 мм fan отпред и един 80мм отзад. Като пусна вентилаторите да въртят на max температурата на CPU - 46, MB 43, HDD 39

Видеото ме притеснява мисля да сложа един fan на кутията да духа срещу него. А в стаята е страшна жега( панелката като се напече не се издържа)!!

Дайте и други съвети за по добро охлаждане!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Everest при мен отчита следните температури:

MB 44 AsusP5N-E SLI

CPU 48 Pentium D 915

VGA 53 MP 7600GT 256 DDR3 ZALMAN

HDD 40 250GB SEAGATE 7200/16MB

Процесора е с боксовото охлаждане. Сложил съм 120 мм fan отпред и един 80мм отзад. Като пусна вентилаторите да въртят на max температурата на CPU - 46, MB 43, HDD 39

Видеото ме притеснява мисля да сложа един fan на кутията да духа срещу него. А в стаята е страшна жега( панелката като се напече не се издържа)!!

Дайте и други съвети за по добро охлаждане!!!!!!

Мисля, че температурата на видеото е добра. Ако не ти прави проблеми при тежки игри, защо да сменяняш охлаждането?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не да сменям охлаждането на видео картата, а да сложа на кутията вентилатор които да духа към нея. А игри много рядко играя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не видях никой да защити тезата си с линк или каквото и да е изследване. Аз поне загубих час, за да се уверя в правотата си!

Ами кво да ти кажа, тогава сменяй вентилаторите. Каква е логиката да питаш за потока, след като почти си разкрил чаркалъците? Аз говоря за това, че моята температура спадна с дестина градуса при тежки игри като F.E.A.R, която рестартираше компа ми при достигане на 60 градуса температура от процесора.

Просто прочети девте извадки от постовете си и сам ще разберещ защо.

Аз предпочитам да имам стабилен комп с затворена кутия малко прах и без проблеми в работата

с 2 повече вентилатора отколкото пълно дъно с прах и машина дето се крашва за разлика в цената 20 лева .

Успех с теорията за отворените капаци и ниската температура.

Поздрави

@ dzmeia

Аз имам подобно видео , тоест същото но на друг производител с охлаждане без вентилатор.

Над него духа един 80мм вентилатор и температурата спадна от 60 на 40 градуса.

Редактирано от tzavti (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Просто прочети девте извадки от постовете си и сам ще разберещ защо.

Аз предпочитам да имам стабилен комп с затворена кутия малко прах и без проблеми в работата

с 2 повече вентилатора отколкото пълно дъно с прах и машина дето се крашва за разлика в цената 20 лева .

Успех с теорията за отворените капаци и ниската температура.

Поздрави

@ dzmeia

Аз имам подобно видео , тоест същото но на друг производител с охлаждане без вентилатор.

Над него духа един 80мм вентилатор и температурата спадна от 60 на 40 градуса.

Каква теория? Това е моята практика, а и на много други. Сори, ама ми писна да повтарям. Аеродинамиката е най-сложното нещо, не само за компютрите ;)

Щом видеотото ти се охлажда без вентилатор, защо го сравняваш с тия, които имат вентилатор? Така и не разбрах какво искаш да ми докажеш с цитатите ми. Какво сам ще разбера? Уточнявай се, че аз не съм Ванга. Машината ми се крашвала? казах ти, че машината ми не се крашва с отворен капак, или поне това е по-малко, защото съм клокнал докрай видеото, а в тия жеги естествено, че след няколко часа игра на FarCry, системата ще забие. И пак казвам. Няма разлика в температурите на видеото с отворен и затворен капак при мен в 2D режим. Не съм правил експерименти в 3D. Може и да има разлика, но сещате се в полза на кого.

Поздрави, писна ми да пиша офтопици!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен в нормална кутия с прилично охлаждане при натоварване 100% cpu-то(A X2 3600+@2600MHZ) не прави повече от 16-18 градуса над стайната температура.

Имах вентилатор пред хардовете , сложих го отстрани , :

ssl20970ss3.jpg

температурата им е същата (10-на град. над стайната), но шумът е по-малко.

Картата е с пасивно охлаждане , загрява доста при игри (65-85градуса), но не прави проблеми.

Всички електронни компоненти при по-висока температура намаляват способността си да разсейват мощност във вид на топлина

.Например един чип при 25град. ако може да разсее 95w , при 75 град. те вече са под 60w.(процесорите са още по-капризни)

Ако в помещението е 30 град. или нагоре , по-добре да се добавят един или два вентилатора , дори да стане по-шумен, без да се махат капаците .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еееее Браво и аз съм със същото охлаждане на процесора и мн съм доволен :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята кутия е подобна на тази на thejoro.В помещението е 25-30 градуса.Имам само вент на процесора,който не е от най-качествените ето го.Процесора в idle държи 40-45 градуса.А кутията е запечатана,има само някой друг отвор...и съм доста доволен.biggrin.gif

В Еверест пише 3.3 оборота..предполагам 3300. :nono:

Температурата на дъното е 40 а на харда 41.Мисля,че това са съвсем нормални температури.Ако не е така кажете да знам дали да слагам още един вентил. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моята кутия е подобна на тази на thejoro.В помещението е 25-30 градуса.Имам само вент на процесора,който не е от най-качествените ето го.Процесора в idle държи 40-45 градуса.А кутията е запечатана,има само някой друг отвор...и съм доста доволен.biggrin.gif

В Еверест пише 3.3 оборота..предполагам 3300. :)

Температурата на дъното е 40 а на харда 41.Мисля,че това са съвсем нормални температури.Ако не е така кажете да знам дали да слагам още един вентил. :)

Не е лошо да си сложиш охлаждане на харда, а за останалите температури мииии доста са високи особено на процесора :nono: моя е 28 не е лошо да го поохладиш малко cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не да сменям охлаждането на видео картата, а да сложа на кутията вентилатор които да духа към нея. А игри много рядко играя!

Залман охлаждане на картата..и искаш да й духат? Ами лошо няма, на всеки му е кеф, но няма смисъл да даваш пари и да ти шуми излишно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Май се повтарям , ама пак да попитам.

Аз например си мокрех краката на чешмата барабар с обувките , обаче доста обувки се развалиха с тази процедура.

Включвала съм си по два вентилатора зад гърба си (когато бях продавачка) , обаче доведе до много лоша настинка посред лято. Аз съм с 40`С , а и навън е толкова. А климатиците са толкова шумни , че може и главата да те заболи.

Парламента трябва да издаде закон при по- височки температури да се работи на намален работен ден, само сутрин и вечер.

Та като ви е топло на работното място каво правите? Сладолед ли хапвате или като в арабските страни пиете горещ чай?

С климатик. При нас е много шумно по принцип, освен климатика има пуснати и няколко компютъра и други устройства с вентилатори, така че съм свикнал вече на шума. Главоболието е първата седмица докато свикнеш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера с монтирах Arctic Cooling Freezer 64 Pro със Arctic Silver 5.Ето и първите ми впечатления: минималната температура е почти същата като с бокса 42-45* обаче на теста в еверест на 100% не качва над 60* със стария удари 80* Като цяло незнам защо обаче останалите температури също паднаха с около 5* видеото от 52 стана 48, дъното от 42 стана 35, а харда от 38-40 стана 33.

В биоса с клок и без клок е 48-52* така както е на 2.9 (за процесора) иначе имам там и темп за дъното което е 36*. Иначе волтаж (1,3 волта) не съм дигал, до 2,9 стигам само като кача FSB на 248 на х11.5 и смъкна паметта на 667.

Днес монтирах една 120 мм перка горе под захранването да дърпа. Промяната е още от 3 до 6 градуса надолу. Freezer-а отвреме на време дига до 2000 rpm и започва да се чува иначе под 2 е много тих, като се има предвид че компа е точно под климатика мисля че всичко е ок. Хубавото е че темп на процесора ми падна даже под 40*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже не съм наясно да попитам в границите ли са температурите?

AMDAthlon 64 x2, 2500MHz (12,5 x 200) 4800+

Вентилатора е на седмица няма прах. Общо взето същата работа като боксовия.

ujhwerfuo.JPG

1.4-Ядро на процесора

2.6-Вентилатор на процесор

45-Обкръжение на граф. процесор

59-Графичен процесор

17-CPU 1/2ядро

15-CPU 1/1ядро

45-Температура процесор

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми в границите си (съвсем малко над тях)

Но температурата на графичния процесор е високичка.

С какво охлаждане си? (на видеото)

Предполагам, че е пасивно, така че не е лошо да сложиш една перка да му духа на радиатора.

Редактирано от expoboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CM X-DREAM K641 Ако цъкнеш на вентилатор ще го видиш.

Графичния държеше стабилно 54/55 но от вчера се е качил на 58/59.

Може би просто стайната температурата се е покачила?

П.П. Видеото си е с вентилатор.

http://www.speedcomputers.biz/index.php?productID=3944

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм в България, не знам там дали е горещо но тук във Франция времето доста се стопли.

Както и да е, аз използвам вентилатор, по цял ден е включен да раздвижва въздуха в около компютъра и в мен. Чувствам се комфортно а и компютърът не загрява ( ;) )

П.П.: Днес случайно ми хрумна да проверя температурата на хард диска - 49°C , а пък аз мислех, че е повече... през зимата често достига толкова.

Редактирано от needsleep (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Временно можеш да си инсталираш SpeedFan и с негова помощ да намалиш оборотите на вента..., което обаче не е за препоръчване, щото ще повиши и без това високата температура.

Купуваш си едно такова охлаждане и забравяш за шума ( струва 65 лв. с ДДС -Плесио и Жар , мисля се намираха).

Това не е ли за предпочитане, пред на Thermaltake боклуците? Все пак, не случайно са thermalTAKE :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Понеже не съм наясно да попитам в границите ли са температурите?

AMDAthlon 64 x2, 2500MHz (12,5 x 200) 4800+

Вентилатора е на седмица няма прах. Общо взето същата работа като боксовия.

ujhwerfuo.JPG

Ами че с тоя охладител какво искаш... Той боксовия същия...

Редактирано от SUN_CITY (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температури

Дънна платка 36 °C (97 °F)

Процесор 39 °C (102 °F)

1. CPU / 1. ядро 34 °C (93 °F)

1. CPU / 2. ядро 30 °C (86 °F)

MCP 73 °C (163 °F)

Aux 39 °C (102 °F)

Диод на графичния процесор 68 °C (154 °F)

ExcelStor Technology J8160S 39 °C (102 °F)

имайте предвид ,че сега компа е напечен от слънцето и не съм пуснал климатика още ,но следобед с пуснат климати температурите са най малко с 3-4 градуса по-ниски...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това не е ли за предпочитане, пред на Thermaltake боклуците? Все пак, не случайно са thermalTAKE :)

След още една година кой знае какво ще излезе cool.gif

(датата на моя пост е 20 юни...но 2007 година !)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в момента финално имам:

АС Freezer Pro

1х120 мм Cooler Master Silent Fan - вкарва въздух в кутията - отпред, отдолу

1х120 мм Cooler Master Silent Fan - изкарва горещия въздух от кутията - отзад отгоре

след като сложих и втория вент температурите се бетонираха на:

процесор темп: 37-40* айдъл

53-56* - 100% товар - Ортос, Еверест

дъно: 32-33*

видео: 45*

хдд: 29-32*

Темп в стаята се поддържа от климатик 25-26*

Преди време бях доста притеснен за темп на процесора под товар стигаше 72*, след като сложих 2та 120мм вента нещата заспаха. Готов съм да посрещам лятото cool.gif . Като цяло машината е доста тиха, чува се само като фризера стигне 2000 оборота, което е доста рядко.

Редактирано от pinhead (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...