Премини към съдържанието
vn80vn

Хипнотичната регресия - мнения, въпроси и отговори

Препоръчан отговор

На този въпрос беше многократно отговорено... Между другото Израелското Министерство на Здравеопазването през 2009, забрани прилагането на регресивната хипноза: http://www.haaretz.com/print-edition/news/health-ministry-to-hypnotists-stop-helping-clients-explore-past-lives-1.280648, поради зачестили случаи на психични разстройства на хора, които са се подложили на подобни сеанси. И не знам защо считаш, че Нютън, Моди, Мънро са някакви авторитетни учени, които представят някакви неопровержими доказателства за своите хипотези?

Други такива материали за вредата от регресивната хипноза имаш ли?

Прочетох впрочем материала.

Смешно е. Някакъв вече депресиран младеж бил си спомнил нещо травмиращо и в резултат станал още по-травмиран. Ами, тук си говорим за човек с проблеми, който си е останал с тях, нищо фрапиращо не се е случило.

И личи, че има различни мнения, а противниците не ползват хипнозата, камо ли регресията.

Редактирано от braksi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За хипнозата зная всичко, което може да се узнае. Практикувам хипноза отдавна, включително медикаментозна (фармакологична) хипноза и Ериксонова хипноза. Нямам право да прилагам хипноза, затова я прикривам под други наименования. Да практикуват хипноза имат право само психолозите и лекарите. Нивото на хипнотизаторите в България е изключително ниско. Най-добра е руската школа, на която съм привърженик. Не вярвам в представите за прераждането на индуистите, будистите, теософите и съвременните псевдоезотерици. Генетика и психогенетика - това е. Да, има "минали животи" - това са животите на вашите родители и прародители, които са се преродили във вас. Хипнотичнате регресии в минали животи са фантазии и мечти на невлезлите в истински хипнотичен транс. При истинската регресивна хипноза се достига до преднаталния период и от там следва едно голямо НИЩО. Това показва моята практика. Не съм чел и някой сериозен учен - хипнолог да пише за регресията в минали животи, като за доказан хипнотчен феномен. braksi, ако организираш група за хипнотична регресия в минали животи, с удоволствие и любопитство бих присъствал на някой сеанс, когато съм в София, въпреки че не вярвам в научността на начинанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А всеки сам си избира, уважаеми, пътят към ада е постлан само с добри намерения. :)

А пътят към Рая с какво ли е постлан??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пътят към Рая с какво ли е постлан??

---------------------

:wors:

не знам, уважаеми

не съм за там

:wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! До къде се стигна с организирането на този клуб в София?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

До къде се стигна с организирането на този клуб в София?

Ами знам няколко човека кои практикуват с други, но по двойки само... Лошото е, че има комерсиални такива, които искат пари, а не са на нивото и в позицията да ги искат. Може да се организира такъв клуб, ама не е съвсем лесно... Разни хора, разни идеали...

Включи ми се във фейсбук или скайп най-добре

Хубавото е, че за сега не съм се натъкнал аз поне на някакви особени травми или проблеми от практикуването или подлагането на регресивна хипноза. Проблемите, които хората имат с езотеричните и религиозни практики, се дължат на техни си проблеми преди заниманията им.

Материалиста с мания за преследване ще твърди, че спец служби го подслушват и агенти държавни го следят с черни коли, докато религиозния човек с мания за преследване ще твърди, че го преследват демони. Има хора с проблеми с езотерични интереси и хора с проблеми с материалистка нагласа. Между двете няма особено голяма връзка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, казвате че сте сведущи, а не лаици.

Ако не върнете някой какво става а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като изчетох пост номер едно, пробвах всичко както е описано (с помощта на експерти в областа), установихме, че в предишния си живот съм бил паве. И то не какво да е паве, а първото паве положено в Пловдив. Съдбата ми обаче не е била толкова бляскава, тъй като съм се оказал дефектен (разбирай с пукнатина) и са ме бракували. От утре започвам да издирвам каменоделци всякакви и да ги карам да съжаляват за жестоката си работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се постараем да изживеем настояштият си живот пълноценно ,наситен с пълноценно присъствие и качествени дела,...какво ни трябва да знаем за минали животи......Можем ли да го понесем.....Та нали затова сега сме тук...защото не сме се справели......Нека сега и тук да покажем това което сме научили.......www.kaldata.com

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма такова нещо като хипноза, нито е съществувала някога ....... моят съвет е не се занимавайте с глупости нито има предишни прераждания и минал живот ........ по-горе някой беше писал че в минал живот бил паве, как може да се пишат такива кретенски глупости, павето е някакъв си камък, материя, а вие сте енергийно съзнание, така да правите някаква разлика между съзнание, което може да мисли и паве което не може да мисли ............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един мой преподавател казваше, че човекът е най-нещастното същество на земята, защото знае, че един ден ще умре. А това нещо води до редица компенсаторни механизми в психиката като вярата, че човек се преражда. А за хипнозата е добре да се знае, че чрез нея може и да се внушават разни неща на хипнотизирания, било съзнателно или не от страна на този, който извършва хипнозата. :)

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един мой преподавател казваше, че човекът е най-нещастното същество на земята, защото знае, че един ден ще умре. А това нещо води до редица компенсаторни механизми в психиката като вярата, че човек се преражда.

А за хипнозата е добре да се знае, че чрез нея може и да се внушават разни неща на хипнотизирания, било съзнателно или не от страна на този, който извършва хипнозата. :D

Писането във форуми в интернет е нещо много по-опасно от опитите с хипноза, ако ще дори да не сте чели нищо по въпроса и да сте петокласници.

Форумите в интернет развиват зависимост в някой хора. И то до такава степен, че в Щатите зависимостта към интернет форуми е поставена в списък с психични заболявания наред с алкохолизма. АлкохолизмЪТ и манията към форуми имат доста общи патологични изяви, смятат психиатрите в Америка.

А в Корея вече тъпчат интернетохолиците и с лекарства http://30dumi.eu/2011/07/s-haptcheta-lekuvat-internet-zavisimost-v-yuzhna-koreya/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писането във форуми в интернет е нещо много по-опасно от опитите с хипноза, ако ще дори да не сте чели нищо по въпроса и да сте петокласници.

Форумите в интернет развиват зависимост в някой хора. И то до такава степен, че в Щатите зависимостта към интернет форуми е поставена в списък с психични заболявания наред с алкохолизма. АлкохолизмЪТ и манията към форуми имат доста общи патологични изяви, смятат психиатрите в Америка.

За малко да взема да ти повярвам. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плевнелиев: В предишния си живот съм бил жена!

- Бил съм пастирка, родена през 1730 година в Ирландия

Публикувано изображение

Новоизбраният български президент Росен Плевнелиев разкри, че в предишния си живот е бил... жена. Той научил смущаващия факт, благодарение на компютърен софтуер, създаден от самия него.

"Роден съм през 1730 година. Някъде в Ирландия. Програмата даде, че съм бил жена пастир. Така пишеше. Поне не съм се прераждал често. Защото колкото по-рядко го правиш, толкова по-стойностен живот водиш. Смята се, че на по-често прераждащите се им се дават повече шансове да се поправят", обясни Плевнелиев в тв предаването "Търси се".

Той все пак призна, че въпросният софтуер не е особено надежден и функцията му по-скоро е била развлекателна, отколкото научна. Плевнелиев се захванал с хороскопи във времената на промени в страната, като заедно с приятеля си Иван предсказвал бъдещето от офис в благоевградския РУМ. Постепенно двамата си стъпили на краката и в началото на 1991 година заминали за Германия.

blitz.bg

Ето това е изненада! :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плевнелиев: В предишния си живот съм бил жена!

- Бил съм пастирка, родена през 1730 година в Ирландия

Публикувано изображение

Новоизбраният български президент Росен Плевнелиев разкри, че в предишния си живот е бил... жена. Той научил смущаващия факт, благодарение на компютърен софтуер, създаден от самия него.

"Роден съм през 1730 година. Някъде в Ирландия. Програмата даде, че съм бил жена пастир. Така пишеше. Поне не съм се прераждал често. Защото колкото по-рядко го правиш, толкова по-стойностен живот водиш. Смята се, че на по-често прераждащите се им се дават повече шансове да се поправят", обясни Плевнелиев в тв предаването "Търси се".

Той все пак призна, че въпросният софтуер не е особено надежден и функцията му по-скоро е била развлекателна, отколкото научна. Плевнелиев се захванал с хороскопи във времената на промени в страната, като заедно с приятеля си Иван предсказвал бъдещето от офис в благоевградския РУМ. Постепенно двамата си стъпили на краката и в началото на 1991 година заминали за Германия.

blitz.bg

Ето това е изненада! :)

--------------------------

Бе не е изненада - виж му погледа на Президента, има дълбочина и един особен блясък, характерни за хората с духовна искра. А това вече наистина е изненада, защото политиците са обикновенно тукашни, само с жизнена искра, хора на силите под небето.

Писано е, че такива хора могат доста да променят кармата на цяла една държава, та ще наблюдаваме.

Внимателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе не е изненада - виж му погледа на Президента, има дълбочина и един особен блясък, характерни за хората с духовна искра. А това вече наистина е изненада, защото политиците са обикновенно тукашни, само с жизнена искра, хора на силите под небето.

Писано е, че такива хора могат доста да променят кармата на цяла една държава, та ще наблюдаваме.

Внимателно.

Боже, как може да кажеш че някой има или няма духовна искра... Или че някой е някъде си, или че е "тукашен".

Това само Единия го знае, дето е казал, че праведни няма, обаче всички до един, нали :р ще са спасени.

Онези пък, дето се правят на много "искрящи" най - често си остават с правенето само :())

Огъня, огъня ще каже накрая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже, как може да кажеш че някой има или няма духовна искра... Или че някой е някъде си, или че е "тукашен".

Това само Единия го знае, дето е казал, че праведни няма, обаче всички до един, нали :р ще са спасени.

Онези пък, дето се правят на много "искрящи" най - често си остават с правенето само :)))

Карай, майтап да става :)

Не ми връзвай кусур, шебешки ми работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онези пък, дето се правят на много "искрящи" най - често си остават с правенето само :)))

Охо, Розелан! Ми е драхо да те видя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охо, Розелан! Ми е драхо да те видя!

:))) просто не мога да седя далече от тебе :)))))

Карай, майтап да става :)

Не ми връзвай кусур, шебешки ми работи.

--;--@ @--;--

Редактирано от secret_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:))) просто не мога да седя далече от тебе :)))))

...

Пък имаш и пешкир да ми даваш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пък имаш и пешкир да ми даваш :)

Какво, какво имам да давам? :)))

http://www.youtube.com/watch?v=MTRDw4znH4A&feature=related

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евреи 9:27-28

27. И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат, а след това настава съд,

28. така и Христос, като биде принесен веднъж, за да понесе греховете на мнозина, ще се яви втори път, без да има работа с грях, за спасението на ония, които Го очакват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той;Единия никъде не е казал такова нещо......

Ми не е казал, да-

не важи за всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Римляни 3 глава

10 Както е писано: - "Няма праведен ни един; 11 Няма никой разумен, Няма кой да търси Бога. Публикувано изображение 12 Всички се отклониха, заедно се развратиха; Няма кой да прави добро, няма ни един".

http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=52&g=3&tr[]=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване