Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Sony Ericsson K850i с 5 МР камера

Препоръчан отговор

Sony Ericsson K850i познаваме под името Sofia и по едно време слуховете твърдяха, че ще е на пазара още през април. Официалното му представяне мина обаче по време на голямото събитие, което Sony Ericsson организираха в Берлин. Телефонът е от серията Cyber-shot и има 5 МР камера с автоматичен фокус и ксенонова светкавица, допълнена от познатите фотофункции BestPic и Photo fix. Телефонът е с трибандови HSDPA и четирибандови GPRS/EDGE възможности. Екранът му е с диагонал 2,2" като изобразява до 262К цвята. Телефонът поддържа и възможност за автоматично публикуване на снимките ви до вашия блог, има и иновативен слот за памет, поддържащ M2 и microSD флаш карти. K850i ще се продава в два варианта -син и зелен, от четвъртото тримесечие на 2007 г.

pic_2_6269.jpg

pic_2108.jpg

мнения? на мен лично ми харесва,но искам да го видя и в зелено :whist:

хубаво е,че донякъде направиха конкурентен телефон на Nokia N95 ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен съм,че снимките който прави ще бъдат доста по-добри от нокиата! липсва му само Симбиан,но в проектите на фирмата са залегнали подобни модели смартфони ! К 990 ще има и оптичен зум !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск да изляза пристрастен ще ви кажа, че само с една камера не е кокурент на Нокията. Докато не видите снимки и от двата телефона нямате право да говорите кой е по-добър. Пристрастни сте, когато излезе LG KG920 никой не каза, че е конкурент на N95, но щом Sony Ericsson изкараха K850i веднага е обявен за конкуренция. Аз имам нокия, доволен съм от нея, но не твърдя, че е най-добрият телефон на света. Бях забравил, че на българина всичко му е най-добро - телефона му е най-добрия, жена му е най-красива и колата му е най-бърза и икономична.

Айде нема нужда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди седмица четох някъде за k850 (имаше повече инфо). Няма нищо повече от k750 (поне не и съществено), освен повече MPx в камерата. Сигурно ще струва 600-700 лв., което според мен е прекалено много за нещо, което не ти дава нищо. 3G въобще не го броя като екстра, защото местата с покритие са твърде малко, а там където го има, потребителите на 3G сигурно се броят на пръсти. Та в тоя телефон няма нищо революционно или ако тази дума е силна, няма нищо съществено като разлика. За мен обикновените GSM апарати се изчерпаха. Не знам дали ви прави впечатление, но се развиват само в две насоки - звук и камера. Или правят перфектен звук за да съчетаят телефона с MP3 player и така да хванат музикалните манияци или пък съчетават телефона с хубава камера за да хванат останалата част от тийнейджърите. Идва ред на смартфоните.

П.П. Според мен за момента абсолютен лидер за телефон "швейцарско ножче" е Nokia N95 (не съм предубеден; никога не съм имал Nokia). Просто технологиите са се променили страшно много за последните 2 г. и обикновените телефони почват да губят позиции. Вече достигаме много по-лесно до информацията от преди. Интернета е ежедневие, не екстра. Компютрите също. А многофункционлаността на компютрите вече ни е като навик. Свикваш с нея. За това нефункционалността на обикновените телефони ще ги затрие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ще е добър телефон освен яката камера с ксенонова светкавица ,ще прави и по-хубави клипове от предните модели.Харесва ми това ,че ще има и голям дисплей.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смело заявявам, че не е конкуренция на нокиата, за която ставаше въпрос, защото изобщо неможе да се сравнява с такъв недоизкусурен телефон като тази нокиа. Дори K800 прави по-добри снимки от нокиата... CyberShot си е CyberShot момчета и момичета.... в следващия си пост ще ви покажа снимка от К800 и от тая нокиа, сега бързам...

Sony винаги са били добри във всичко :rolleyes: в това съм убеден

Това, че Нокиата има симбиан, не означава, че превъзхожда SE-а, те са в процес на развитие в JAR приложенията, има много програми, които са JAR и са много функционални, когато се инсталират :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Смело заявявам, че не е конкуренция на нокиата, за която ставаше въпрос, защото изобщо неможе да се сравнява с такъв недоизкусурен телефон като тази нокиа. Дори K800 прави по-добри снимки от нокиата... CyberShot си е CyberShot момчета и момичета.... в следващия си пост ще ви покажа снимка от К800 и от тая нокиа, сега бързам...

Sony винаги са били добри във всичко :yanim: в това съм убеден

Това, че Нокиата има симбиан, не означава, че превъзхожда SE-а, те са в процес на развитие в JAR приложенията, има много програми, които са JAR и са много функционални, когато се инсталират :yanim:

Абсолютно си прав и дори в момента К800 с 3р2 мр прави по-добри снимки от нокиа 95,макар че последната е с оптика на цайс и т.н.1 А вече и в заснемането на видео ще настигне нокиа,което беше едно от малкото слаби места на К800!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@\krasko, няма да споря за снимките, защото съм съгласен с теб. Аз поне не съм виждал хубава снимка от Nokia. Но... не виждам как могат да се съпоставят двата телефона. Само ще напиша какво има вповече Nokia-та: 3D ускорител, възпроизвежда видео без насичане, снима видео 640х480 с 30 fps, операционна система, която дава истинска многозадачност (SE едва с новите модели постигнаха някакъв резултат в многозадачността с java) и много по-голяма гъвкавост от J2ME (а и N95 също поддържа J2ME), видео и аудио изход (аз намирам огромни приложение в него ;-) ), вграден GPS (може да не е конкурент на устройстватта за по 300-400$, но и не е предвиден за насочване на крилати ракети), WiFi. И последно да кажа още нещо - броусера на S60 е отчасти копиран (или пък обратното) от новата Opera 4 beta. Всъшност няма значение кой от кого е копирал; Opera e лидер и е добре че са взели добри идеи от нея. Ако пък Opera са копирали, това показва, че идеите наистина са добри.

П.П. Уточнявам че съм фен на SE, но тая Nokia ми взе акъла :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално очаквах малко повече от телефона . Все пак се появява година и полвина след К800 и предполагах ,че промените ще са повече. Но в крайна сметка SE позиционирaт К серията в средния ценови клас ,а екстри от рода на Wi-Fi , GPS , 3D ускорител .... биха оскъпили доста телефона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви и обещаните снимки

От NOKIA N95 - 5mpx

13052007060.jpg

Oт К800 - 3.2mpx

332912_orig.jpg

Както виждате избрал съм горе долу подобни снимки, за да се вижда по-добре разликата. Виждате хора в далечината и на двете снимки, но на първата (N95) на 100% zoom аз не мога да различа както трябва лицата и общо главите им.

На втората (к800) се разбират, колкото и да е смешно това е истината. Камерита са с огромна разлика в пикселите в случая предимството е за нокиата, също и в качеството в случая са почти равни, дори мисля че SЕ бие.

А ако говорим за новият к850..... не мисля че е нужно

Опитах се да намеря снимка с нещо като макро режим на нокиата, но неможах, мисля че никой не се усмелява да направи такава снимка.

Също и нокиата няма такава светкавица каквато има SE - ксенова светкавица, подобна на фотоапаратите, N95 е със LED, наподобяваща лампичките от запалките. Не мога да кажа че такъв телефон ще направи хубава снимка вечер на обект по-далече от 2 метра...

Ето и от к800 с режим "макро"

DSC00057.JPG

Това беше от мен

Редактирано от \krasko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама чичо има N95 - GPS навигатора не му работи!!!!! angry.gif

Къде да намеря подробни ТЕХНИЧЕСКИ ХАРАКТЕРИСТИКИ????

За Сонито, за да ги сравня с Н95

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

\krasko изказването ти звучи малко така:

Смело заявявам , че Нокиа 1100 е много по-добър от К800 , защото батерията му държи 10 дена :rolleyes:

Смешничко е и твърдението ,че джава приложенията имат функционалноста на симбиан.

Да не говорим за хардуерните характеристики.

Редактирано от board (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

board

Не смятям че една нокиа със симбиан може да ми бъде в полза за нещо, отколкото един сони ериксон с хубава камера, хубава музика, и естествено невероятен дизайн, а не подобие на джапанки в ръцете ми... Казвам също че джава са в в процес на развитие и ското ще има много приложения, които ще са много функционални... А ти ми дай поне един пример, с приложение на нокиата, което неможе да се появи на SE

пък ако сравняваме двата телефона к850 и нокиа н95 и двата с по 5мпх.... мисля че сравняваме фотоапарат с телефон... никога камерите на двата телфона няма да вадят еднакви по качество снимки.... и тази нокиа няма да достигне нивото на SE :)

Редактирано от \krasko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

\krasko

Не смятям че една нокиа със симбиан може да ми бъде в полза за нещо, отколкото един сони ериксон

Нещата които то може да прави са много , ще ти дам няколко бързи примера:

Както nighty каза , с инсталиране на един плеар можеш спокойно да гледаш avi филми. Можеш да обработваш word , excel , powerpoint докоменти . Да отваряш pdf файлове. Да сложиш диктофон записващ направо в мр3 . Има разговорник в който телефона може да преведе и произнесе хиляди фрази на над 10 езика . Лесно можеш да използваш телефона като web камера...... Но най-общо имаш голям избор от софтуер с най-различно пиложение.

Също така при игрите разликата е голяма. Просто тези за симбиан са по-добри. Освен това имаш голямо количество емулатори с които безпроблемно играеш всички игри от Super Nintendo , Sega Mega Drive , Gameboy... .Също така можеш да играеш стари компютърни куестове и 3D екшъни...

Разликата е доста осезаема!

един сони ериксон с хубава камера, хубава музика, и естествено невероятен дизайн, а не подобие на джапанки в ръцете ми

Това не харесвам на SE ,че не правят телефони едновременно с добра камера и звук , а правят разделение по-класове. Имаче мога да ти кажа ,че Н95 е по-малък от К800 и е доста стилен (но дизайна е строго лично виждане и няма нужда да го коментираме).

Казвам също че джава са в в процес на развитие и ското ще има много приложения

То и симбин е в процес на развитие :) Но докато за java излиза по една нова програмка месечно , за симбиан излизат 10 за същия период. Между другото до няколко месеца ще излезнат новите N-Gage игри , които ще изведът мобилния геймплей на ново равнище.

пък ако сравняваме двата телефона к850 и нокиа н95 и двата с по 5мпх.... мисля че сравняваме фотоапарат с телефон...

Да , но е все едно да сравняваш фотоапарат с мултимедиен компютър. Просто в К серията набляга на камерата , и е нормално да бъде по-добра от устройсво с 10 други функции.

Но в крайна сметка нека изчакаме да видим как снима К850 , защото всичко това са само предположения. Да не говорим ,че прекия конкурент на К850 в снимките няма да бъде Н95 , а друг модел който скоро ще бъде обявен (вероятно Н82).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безсмислено е да спорите. Двата телефона не подлежат на сравнение и по никакъв начин не могат да са конкуренти. Все едно сравнявате калкулатор с повече функции и PC. Няма смисъл. Двата телефона са в различни категории.

П.П. Ако SE пусне телефон с ОС и TV out на приемлива цена, веднага ще си го купя :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази цел смятам, че си има джобни компютри, които са с много по-добри ОС от колкото симбиан, така че човек ако иска нещо какт отрябва ще си вземе... Ако аз искам телефон - компютър, ще си взема джобен компютър с функция телефон, ако искам телефон-фотоапарат, ще си взема К800 или К850 ,ако искам мп3плеар-телеофн, ще си взема някой SE от W серията :wors: а ако искам само телефон ще си взема siemens a50 ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За тази цел смятам, че си има джобни компютри, които са с много по-добри ОС от колкото симбиан, така че човек ако иска нещо какт отрябва ще си вземе... Ако аз искам телефон - компютър, ще си взема джобен компютър с функция телефон, ако искам телефон-фотоапарат, ще си взема К800 или К850 ,ако искам мп3плеар-телеофн, ще си взема някой SE от W серията ;) а ако искам само телефон ще си взема siemens a50 :P

А ако искаш всичко това в едно устройство взимаш Н95 ! ;)

Н95 е сред най-добрите камерафони , има много добри музикални възможности и е чудесен смартфон!

Аиде ми разкажи с какво толкова е по-добра WM ? Или само така си чувал?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Mobile се ползва от телефони :-) Както и Symbian. Намирам за много по-удобно да нося в джоба си N95, отколкото някой от така наречените джобни компютри, който тежи 300 гр. и е с формата на първото издание на "Ян Бибиян" от Елин Пелин. \krasko, стига с тая камера. И 10Mpx да сложат не можете да сравнявате двата телефона!!! Като искаш хубава камера в телефон има един Samsung c 12MPx и х5 оптичен zoom, но ще ти се наложи да се разходиш до Китай. Стига сте се препирали да доказвате колелото ли е по-добро или мотора? И за двете има клиенти и са от различни ниши. Амън от безсмислените спорове. N95 може да се сравнява само с моделите на HTC и Qtek, но и от техните модели не съм виждал такава съвкупност, като N95.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти съм сигурен, че нито board, нито \krasko са пипали K850i и N95. Спорът е изцяло лишен от смисъл. Както каза, nighty двата телефона са в съвсем различни класове и са насочени към различни потребители и пазарни дялове, ето защо е безсмислено да се сравняват.

На \krasko мога да кажа следното:

Нека отгатна ти имаш Sony Ericsson!

Използвай Symbian за известно време, за да видиш предимствата й. Това, че на теб не може да ти бъде полезен телефон със Symbian, не означава, че като цяло Symbian е безполезна операционна система. Възможностите на телефон със Symbian са в пъти по-големи от тези на телефон с java.

Аз смело заявявам че СОНИ няма да бъдат настигнати ННИИККООГГАА!!!!!!!!

Това изказване е смешно и лишено от аргументи. От къде си толкова сигурен, че утре няма да фалират примерно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си прав , доста сериозно съм тествал Н95 и за това си позволявам да изказвам конкретно мнение. Ясно е че никой не е пипал К850 след като не е излязъл :shock11:

Принципро спора е безмислен , но имайки предевид ,че има доста хора които нямат представа какво е симбиан , или за какво се използва Wi-Fi примерно .... Може и спора да бъде полезен на някой.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкаааа.... Много дълго време имах Nokia 6680 :shock11: отначало я гледах като писано яце... след месец ми умръзна, тъпотия от всякъде, по същото време един мой приятел си взе N95, мииии не бях много изненадан, не отговаряше на очакванията ми, мислих го "сигурно ще има супер камера, тва са 5мпх", хвана ми окото в начало за снимките, но уви, след като си взех К800 с 3.2 "се родих" видях, че неговия телефон прави снимки колкото моя, приложенията не ме интересуват въобще, това, че мога да смятам с корен и да гледам AVI не ме удовлетворява. Що се отнася до игрите пълна шитня, последното нещо което ще правя на телефон е да седна да играя, каква ли да е игра, имам си jar-ки, които също са яки, последно си качих need for speed, но така и неможах да мина поне една писта, само видях как изглежда на телефона ми. :) Не смятам, че швейцарските ножчета са от голяма полза с 1 000 000 приложения, програми, глупости, а един разговори неможеш да проведеш както трябва

П.С. приятеля ми все още е с N95 и се оплаква, че винаги като провеждал разговори (когато той звъни) от другат страна винаги прекъсва, докато онзи го чува нормално....

"Истината е някъде там"

:)

Спорът приключва. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване