Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Това с пастата за зъби за първи път го чувам, но има логика. Иначе и аз карам по бабешката със сода бикарбонат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 50
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аз нося само сребро, за това мога да кажа от опит недей да жулиш бижутата със сода защото се драскат аз примерно слагам в една чаша малко Доместос и вода и кисна 10 мин среброто и после с една кърпичк

Това с пастата за зъби за първи път го чувам, но има логика. Иначе и аз карам по бабешката със сода бикарбонат.

За златото да споделя. Занесох една обеца за ремонт и ми я върнаха много излъскана.Та като давате обеци, е добре да поискате да полират и другата , за да нямя рязлика в БЛЯСЪКА! :)

А за среброто , по-добро от търкането със сода (намокрям всички неща ,сипвам си на пръстите суха сода и търкам), още не съм открила. Обаче съм пробвала и с варене (варих една гривна и нищо не стана, накрая си я изтърках както си знам), и с паста за зъби,и с препарати за сребро. В краен случай ги носиш на бижутер, те си имта разни химии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С препарат за стъклокерамика и инокс, не знам за гланца , ама и бабиното сервизче и бижутата лъсват за отрицателно време :)

Класиката сода и оцет, поне мен, не ме задоволява

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Значи съвсем наскоро си купих едно мляко за почистване на сребро

Цената му е 4,50лв.

Запазва горният филмиращ слой на среброто и така то остава винаги блестящо.

Киселините унищоват този филм и среброто с времето губи гланца си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи съвсем наскоро си купих едно мляко за почистване на сребро

Цената му е 4,50лв.

Запазва горният филмиращ слой на среброто и така то остава винаги блестящо.

Киселините унищоват този филм и среброто с времето губи гланца си.

Ми върви му кажи на народа той жули със содичка и оцетец пък каквото стане!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Препарата се казва Astonish Silver Cleaner (Clean,Polish,Protect)

Иначе си жулете с кола,с паста за зъби,с оцетна киселина и квото искате там

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В специализираните магазини за сребро се продават малки спрейчета за почистване. Не помня името на спрея... - само напръскваш и забърсваш. Може да се попита в магазините.

Не ползвам сребро, но приятелка почистваше съдинки и сувенири от сребро с пепел от цигари. Събираше пепелта от пепелника и със сухо парцалче търкаше. Резултата беше блестящ.

Доместос е белина, разяжда след време, не препоръчвам...

Комбинацията сода и оцет също вреди, след време, разяжда връхното покритие на среброто след често почистване така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 9 месеца по-късно...

лично аз много си чистя среброто по много странен но ефективен начин почиствам го със флюс за запояване такъв може да се намери в магазини за резервни компоненти ,само скагам каквото ще чистя чакам около 2мин и после лъщи кат ново обаче трябва да се измия със сапун щото мириши гадно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
сода за хляб!Номера е да я сипеш в гореща вода на котлон където си сложила среброто в някакъв съд!!!Майка ми е геолог и чатка химията,та тя ме открехна!!!!Остави да поседи поне 10 минути!!!

Никаква сода! Водата от сварени картофи открай време се използва за почистване на сребро.

Златото се почиства успешно с червило.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

зависи колко е изцапано ... аз чистих един медалион със Пронто мулти (това имах) и то взе та се получи biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стандартно се чисти със сода за хляб, аз съм чистил и с прах за зъби (когато още е нямало пасти се е използвал).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бижутата ги слагам в 1 малка чашка с малко Ciff. Оставям ги известно време и така. Без да търкам , без нищо. : )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Значи, баща ми продава сребро...незнам точно как го почиства... но знам, че първо ги избърсва с една кърпичка с някакъв препарат, а после и ги накисва във вода, като вътре слага нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една приятелка ми каза, че тя си е чистила сребърните бижута с червило.... слагаш на салфетка примерно или някакво платче червило и търкаш с него(но червило, не някакъв течен гланц).. пробвала съм го тва става... ;) а това за пастата за зъби трябва и аз да го провам, за първи път го чувам ;)

Редактирано от invisible_lady (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Добре, че попаднах на тази полезна темичка :)

Среброто ми потъмня, направо почерня от минерланата вода на един санаториум. Още там се опитах да го изчистя с оцет и сода (както съм действала преди), но нищо не стана. Вече мислех да си купувам от тези пасти, с които почистват в магазините за сребро.

Та... стана перфектно с паста за зъби! :help: И друг път така ще го почиствам!

Редактирано от andonova (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване