Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя програма за дефрагментиране на харддиска използвате

330 гласували потребители

1. 1. Коя програма за дефрагментиране на хард диска използвате

• Diskeeper
      34
    • RAXCO PerfectDisk
      32
    • O&O Defrag
      42
    • Ultimate Defrag
      19
    • Vopt
      6
    • Mstdefrag home edition
      0
    • Ashampoo magical defrag
      7
    • Iobit Smart Defrag
      9
    • Вградения в Windows
      86
    • Друг (Total Defrag, JKDefrag, Power defragmenter, Auslogics Disk Defrag, ScanDefrag, SpeeDefrag и т.н.)
      24

Препоръчан отговор

Виждам че доста хора използвате "Diskeeper"... При положение че става въпрос за хард диск на който постоянно се постъпвя и се трие информация,той,RAXCO PerfectDisk или O&O Defrag са по подходящи ??? Разбира се, търси се както най-леката програма,така и най-бързата и с голяма производителност ... За "Diskeeper" знам че е доста тежък спрямо др. и ако постоянно работи, това може ли да създаде някакъв проблем ??? Също така търся програма която да дефрагментира,компресира и накрая да слага един вид защита от по нананъчно фрагментиране на диска ... "Ashampoo Magical Defrag" уж има такава,ама явно не са е пипнали достатъчно,защото с нея или без, фрагментирането си е същото :/ За "frag shield"а на "Diskeeper" вие ще кажете дали работи,защото аз не съм го пробвал.Ето и едни тестове които намерих за съревнование между две от горе споменатите програми :

Дефрагментирах под Windows XP два пъти:

• един път собствения дял на ОС – 60 GB, 24 GB заети, 19 % фрагментиране (случай 1);

• един път друга партиция със 120 GB, 61 GB заети, 24 % фрагментация (случай 2).

Същата процедура извърших и под Windows Vista:

• собствен дял – 40 GB, 17 GB заети, 15 % фрагментиране (случай 3)

• отново същата партиция без операционна система – 120 GB, 61 GB заети, 24 % фрагментация (случай 4).

687100fcc36a59a6579d71cc746ee4d680c32a.jpg

Материалът е взет от темата на Димитър Петков

Редактирано от FearBG (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 50
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Аз отговорих вградения понеже другите са ми безполезни след като има вграден cool.gif

Редактирано от GERMANY (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз си ползвам вградения в Windows. Причините са няколко:

1. Дефрагментирането е доста сложен процес и дали ще се изпълни за 2 или за 20 минути няма никакво значение, важното е да стане както трябва. Все пак не правя по 1000$ на час с компа, нали?

2. Категорично никаква вяра нямам на софтуер, който ми казва че на диск примерно 200-300 ГБ със 300000-400000 файла е успял да дефрагментира абсолютно всичко. Това е невъзможно!!! Дори да си правил тая операция по 2 пъти месечно!

3. За системни операции все пак е по-логично човек да се довери на разработчика на конкретната операционна система (в случая на Windows - Microsoft), отколкото на някой друг!

Все пак всеки се решава сам. Айде , със здраве!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам IObit SmartDefrag и съм страшно доволен от нея, не ми е правила никакви проблеми и работи перфекно! А и е много лесна за употреба.

Редактирано от Cvetomir_vr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Дефрагмент на диска правя един път на 3 месеца.

Преди използвах Power Defragmenter GUI ,а в момента използвам JK Defrag защото и двете програмки се справят доста бързо и вършат доста добра работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ползвам. Не съм привърженик на такива програми. От време на време форматирам работния дял.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпробвал съм, струва ми се, всички споменати в темата дефрагментатори.

Ето моите впечатления:

Diskeeper - много голям и "яде" много RAM ресурси, иначе ... ОК;

RAXCO PerfectDisk, Ultimate Defrag, O&O Defrag - много добре работят;

IObit SmartDefrag, JK Defrag, Power defragmenter, AusLogics DiskDefrag - вършат си работата;

Ashampoo Magical Defrag - много успешно работи във фонов режим;

За мен добра програма е такава, която е малка като инсталация и лека от към ресурси, дори с известен компромис към скоростта й, а специално за дефрагментираща програма - да работи добре във фонов режим (и спира при захранване от батерия)

Близо по половин година се задържах на Ashampoo Magical Defrag и на O&O Defrag, до като не попаднах към края на 2005 год. на mst Defrag 1.9.30.76 (вече е актуална 2.0.2).

Инсталирана е 2,18 МБ, във фонов режим отнема около 3 МБ RAM. Дефрагментирал съм с нея при 2-3% свободно пространство на диска (разбира се зависи от големината на конкретните файлове). Напр. дефрагментира *.gho с размер около 1.8 ГБ за 5-6 минути. На хард диска нямам фрагментирани файлове. На USB-хард диска също.

Толкова си я харесах, че дори си я преведох на български език! :hush:

Ползвам вградения инструмент в Widows, само за USB-флашки. Като скорост и ефективност всички други го превъзхождат! :P

Ползвам от флашка портативна версия на Ultimate Defrag на други РС-та. laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не ползвам. Не съм привърженик на такива програми. От време на време форматирам работния дял.

То и аз си правя формат на системният дял един път на 3-4 месеца.Но за другите дялове на харда си трябва особено ,ако не ми спира торент клиента да работи то тогава се налага да извършвам дефрагмент един път на 3 месеца ,ей така за спорта.

Имаше една цака преди да си замениш диска докато е в гаранция . Дефрагментираш диска 100 пъти един след друг и той си се чупи .Отиваш в последствие до магазина и си взимаш нов.Аз си мислех,че това е някаква легенда,но един мой познат който беше любител на дефрагментацията си изпати от това.

Лаптоп който беше на 2 години му замина диска от прекомерно използване на вграденият в Windows дефрагментатор.

Какво ли не мъчих този хард да го правя и така и не се оправи и той си купи нов и сега не дефрагментира вече толкова често.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А Линукс дори не се фрагментира ...

Ето например един дефрагментатор за Линукс:

http://www.ibiblio.org/pub/Linux/system/filesystems/

Редактирано от KTT (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм привърженик на System Mechanic 7 !Много лесна ефективна и бърза!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Позволиавам си да изкажа моето скромно мнение

така че, относно дефрагментациата всичко опира

до предпочитаниата на отделната персона.

Редактирано от drebniaman (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам O&O Defrag вече повече от 1 година. Тя е първата такава програма, която изтеглих, доволен съм от нея и никога не съм мислил да пробвам друга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди използвах само вградената в Windows, но вече съм с mst Defrag 1.9

Редактирано от HackerX (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз позлвам O&O Defrag, защото наистина подрежда и има повече опций. Относно вградения в Windows-а - останал съм с впечатлението, че нищо не върши...

Редактирано от thedemonhunter (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз позлвам O&O Defrag, защото наистина подрежда и има повече опций. Относно вградения в Windows-а - останал съм с впечатлението, че нищо не върши...

Ами аз не бях правила досега дефрагментиране та започнах с този на Уиндос-а-ми то 6 часа стоя на 1% като мине не мине и рестарт на процеса искаше-викам тва труд за целия китайски народ бе

ohmy.gif

След 6 часа нервите ми и търпението ми се изчерпаха и го пратих с една дълга българска при Бил Гейтс

Прочетох добри отзиви за O&O Defrag,инсталирах го-ми няма и 3 часа и си свърши работата

:sobbing:

За съжаление не знам английски и не мога да се справя с настройките му-та сега това търся :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами аз не бях правила досега дефрагментиране та започнах с този на Уиндос-а-ми то 6 часа стоя на 1% като мине не мине и рестарт на процеса искаше-викам тва труд за целия китайски народ бе

ohmy.gif

След 6 часа нервите ми и търпението ми се изчерпаха и го пратих с една дълга българска при Бил Гейтс

Прочетох добри отзиви за O&O Defrag,инсталирах го-ми няма и 3 часа и си свърши работата

:yanim:

За съжаление не знам английски и не мога да се справя с настройките му-та сега това търся :P

;) А разбираш ли руски?

Ако да, имам под ръка на харда русификатори за O&O Defrag 10.0 Pro build 1634 и O&O Defrag Professional v8.1398, а също и за няколко други версии, но са по CD-та. Мога да ги кача и да ти дам линк??? Пиши тук или на ЛС.

cool.gif А защо не пробваш mst Defrag 1.9.30.76, при това на български? "Яде 2х по-малко RAM от O&O Defrag. Инсталираш го и забравяш грижите за фрагментацията! :ill: (Мой превод от ) Мисля, че ще ти хареса :huh:

Ако искаш една портативна версия Vopt 8.06, без инсталиране, работи от флашка, много бърза, (моя сглобка и превод - само на български език) - също от ТУК :bye1:

Редактирано от nahalnik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
;) А разбираш ли руски?

Ако да, имам под ръка на харда русификатори за O&O Defrag 10.0 Pro build 1634 и O&O Defrag Professional v8.1398, а също и за няколко други версии, но са по CD-та. Мога да ги кача и да ти дам линк??? Пиши тук или на ЛС.

Ами аз инсталирах O&O Defrag 10.0-та съм сложила човка на STEALTH-не знам какво значи ;)

Ама нали да тръгне-та гледам и иконка се наместила до часовника-ми нека стои викам,ама днес след два дена иконката почерня в един момент-тя почнала да работи,да си намества-ами оставих я-за около час свърши,но нали не било полезно честото дефрагментиране :P пък и нищо не беше затворено

Знам руски,приятел,дай линк да разбера какво да правя,де да ги слагам човките

Благодаря много

cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами аз инсталирах O&O Defrag 10.0-та съм сложила човка на STEALTH-не знам какво значи ;)

Ама нали да тръгне-та гледам и иконка се наместила до часовника-ми нека стои викам,ама днес след два дена иконката почерня в един момент-тя почнала да работи,да си намества-ами оставих я-за около час свърши,но нали не било полезно честото дефрагментиране ;) пък и нищо не беше затворено

Знам руски,приятел,дай линк да разбера какво да правя,де да ги слагам човките

Благодаря много

cool.gif

В момента ти качвам O&O Defrag 10.0 Pro build 1634 + русификатор за тази версия cool.gif

И другите още стоят ТAM ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може ли превод на Vopt 7.22 за Win 98 ?

Да превеждам тепърва стара версия??? :P:angry:angry.gif

Ето ти по-нова: Портативна Vopt 8.06 на български :angry:

Работи без инсталиране , напр. от флашка ... cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване