rambotonik

Интернет на лаптоп

17 мнения в тази тема

Значи искам да имам безжичен интернет и един приятел ми каза че всеки лаптоп си има някъква клетка с която от сателит хваща нета.Ако не е така може ли да ми обясните какво трябва да си купя защото баща ми ще ми купи лаптоп до 1/2 седмици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... и един приятел ми каза че всеки лаптоп си има някъква клетка с която от сателит хваща нета.

Ама много холивудски филми гледате. :)

1. Сателитен интернет има, но е адски скъп.

2. Най-достъпната технология за момента е Wi-Fi.

3. Вече не се произвеждат лаптопи без вграден Wi-Fi модем, така че споко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами всеки, който иска да бъде шофьор, трябва първо да се научи да управлява автомобила. И да вземе шофьорска книжка. cool.gif

Четене му е майката! :)

Защото и да ти отговоря сега по същество - нищо няма да разбереш съдейки по начина по който задаваш въпроса си -

ще е все едно да ти говоря на чужд език, който не знаеш. ;)

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ама много холивудски филми гледате. :blow out candles:

И към този Wi-Fi модем какво трябва да сложа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И към този Wi-Fi модем какво трябва да сложа.

Ще ти отговоря на въпроса така:

За да си ползваш GSM-а трябва ли да сложиш нещо допълнително (изключвам SIM картата) ?

Wi-Fi модема е напълно функциониращ, само трябва да го настроиш да работи към избраната от теб точка за достъп (AP).

п.п. Възможни са и други режими на работа на безжичния ти Wi-Fi модем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох че трябва да си купя рутер и карта PCMCIA.Така ще стане ли?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прочетох че трябва да си купя рутер и карта PCMCIA.Така ще стане ли?!?

Ако искаш да ползваш собствен безжичен интернет ще трябва да си купиш или рутер или аксес поинт. Аксес поинта няма да ти позволи шерване на интернета от един IP адрес на повече от един компютър. Рутера е по-добър вариант стига диставчика ти да не те филтрира по TTL (TTL=1 , TTL=0). Ако има такова филтриране при теб, ще ти се наложи да си купуваш рутер който може да манипулита TTL полето на пакетите. PCMCIA карта сиреч PCMCIA Wi-Fi модем ще ти се наложи да си купиш само ако лаптопа ти няма такъв вграден, или същия е дефектирал по някаква причина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ама много холивудски филми гледате. :ph34r:

Ами тогава този сателитния интернет колко ще струва горе долу 30лв или повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много повече, а и е доста бавен сателитния интернет.

Виш са. Купуваш си един рутер за 100на кинта и имаш безжичен нет в радиус от 500 метра (може и повече, може и по-малко зависи от рутера).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигни цифрата на втота степен, и ще се доближиш до верния отговор.

п.п. Става въпрос за двупосочен симетричен сателитен интернет, за скорост около 1 мегабит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много повече, а и е доста бавен сателитния интернет.

Виш са. Купуваш си един рутер за 100на кинта и имаш безжичен нет в радиус от 500 метра (може и повече, може и по-малко зависи от рутера).

В радиус от какво защото аз искам да имам нет на село ама там няма интернет доставчици само БТК ама незнам точно на какво разтояние им е предавателя.И ако си купя по скъп рутер ще мога ли да имам нет на повече от 500м.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В радиус от какво защото аз искам да имам нет на село ама там няма интернет доставчици само БТК ама незнам точно на какво разтояние им е предавателя.И ако си купя по скъп рутер ще мога ли да имам нет на повече от 500м.

Казвам ти. Проучи какви рутери има, а и зависи какъв е терена: равен или хълмист, има ли стени, дървета и т.н. Погледни какви рутери има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ми предложите някоя марка на която да търся?

Ами ако се включа към М-тел и дали ще мога да си играя с един приятел фифа в мрежа?Защото на мен не ми трябва за теглене ами за скайп WoW И фифа.

П.П Ами на коя фирма да си търся рутер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вдигни цифрата на втота степен, и ще се доближиш до верния отговор.

п.п. Става въпрос за двупосочен симетричен сателитен интернет, за скорост около 1 мегабит.

Включи и голяма латентност... И спиране на интернета при бури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отказахте ме от сателитния нет.Ами някой може ли да каже дали ще е добре да се включа на М-тел защото ще си имам нет навсякъде. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Ами ако имаш пари да харчиш или ако ти трябва за работата ти давай. Няма да имаш проблем. Имай в предвид, че ще ти одрежат главата. За по-голям обхват може да си вземеш от новото поколение Рутери и WiFi модеми ползващи стандарта IEEE 802.11 n.

P.S Ако ходиш на село за да си играеш на интернет, може да си седиш и у дома. Когато отидеш там излез и се порадвай на природата или най-малкото на местните девойки.

Редактирано от estario (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами ако имаш пари да харчиш или ако ти трябва за работата ти давай. Няма да имаш проблем. Имай в предвид, че ще ти одрежат главата. За по-голям обхват може да си вземеш от новото поколение Рутери и WiFi модеми ползващи стандарта IEEE 802.11 n.

P.S Ако ходиш на село за да си играеш на интернет, може да си седиш и у дома. Когато отидеш там излез и се порадвай на природата или най-малкото на местните девойки.

В смисъл аз кат отида там хода за по 1 месец и нещо ами толкова време без нет направо ще умра.Ами то кат не тегля само би трябвало да си плащам там на месец по 25лв. нали?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход