Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Седем смъртни присъди за наркотици в Китай

Препоръчан отговор

430x287.jpg

Върховният съд на Китай осъди седем души на смърт за контрабанда на наркотици, съобщава агенция „Новости".

Трима от осъдените са признати за виновни за внос на 42 килограма хероин от Миянма. Още трима са осъдени за това, че са осигурили пренасянето на наркотика през китайската граница.Осъден е и водачът на групата, който е организирал незаконни доставки на наркотични вещества на територията на Китай.Китайските съдебни власти заявиха намерението си и в бъдеще да издават смъртни присъди за контрабанда на наркотици.Само през първата половина на 2006 г. Върховният съд на Китай е разгледал 45 хиляди дела, свързани с наркотици. Присъди за лишаване от свобода с различна продължителност са издадени на повече от 53 хиляди души. На затвор над пет години или на смърт са осъдени 371 души.Според китайските власти в момента в страната се наблюдава високо ниво на наркопрестъпността.

news.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
430x287.jpg

Върховният съд на Китай осъди седем души на смърт за контрабанда на наркотици, съобщава агенция „Новости".

Трима от осъдените са признати за виновни за внос на 42 килограма хероин от Миянма. Още трима са осъдени за това, че са осигурили пренасянето на наркотика през китайската граница.Осъден е и водачът на групата, който е организирал незаконни доставки на наркотични вещества на територията на Китай.Китайските съдебни власти заявиха намерението си и в бъдеще да издават смъртни присъди за контрабанда на наркотици.Само през първата половина на 2006 г. Върховният съд на Китай е разгледал 45 хиляди дела, свързани с наркотици. Присъди за лишаване от свобода с различна продължителност са издадени на повече от 53 хиляди души. На затвор над пет години или на смърт са осъдени 371 души.Според китайските власти в момента в страната се наблюдава високо ниво на наркопрестъпността.

news.bg

Нищо не мога да кажа освен ЕВАЛА на Китайците.Българите може само да си мечтаем за такива оправници и правосъдие.ЕВАЛА

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм против смъртното наказание, за това няма да коментирам много.

Ама за Китай това си е нормално - по отношение на наркотиците там мамата си трака. Те големи порблеми са си имали с опиатите преди - американците са им продавали много опиум и цялата китайска армия се била пристръстила. Та тогава като те хванат с опиум на момента ти режат главицата, така че тези смъртни присъди изобщои не ме учудват, особено щом са произнесени в Китай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само така! И за назидание на другите - насред стадиона пред публика! С наркопласьорите принципа трябва да е един: първо стреляй, а после задавай въпроси! Те друго не заслужават. angry.gif

Редактирано от agentpat (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покланям се пред хора, които са способни да наложат това заслужено наказание, ако и у дома беше така сега щяхме да сме преуспели!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комунистическа му работа , смъртни присъди какво да се коментира повече , някои още се изживяват по средновековието. Каквото и да е наказанието няма да има оправия , ама конфискация на имушеството а то се предполага че не е малко маи е по до бър вариант а после нека пак да работи за държава до следващия гаф. Не искам да ме упреквате че децата ви и други са потенциални клиенти на такива дето се разхождат безнаказано, за всичко са виновни родителите , мене защо никои не ме е направил зависим от тия простотии. Като няма клиенти и бизнеса сам ще си умре.

Редактирано от Bushmen (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Покланям се пред хора, които са способни да наложат това заслужено наказание, ако и у дома беше така сега щяхме да сме преуспели!

;) Смърфче

Малко мислят като нас обаче angry.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Щом пък да е комунистическа работа. В някой американски щати също има смъртно наказание.

В Тексас и познай от три пъти защо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ние тука сме хуманни и не бихме ги застреляли,затова има наркотици на всяка крачка.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ние тука сме хуманни и не бихме ги застреляли,затова има наркотици на всяка крачка.

Абсурд аха,то у затвора ги вкарват за една цигара време и пак ги пускат - да зарибяват децата ни

И после слушаме и гледаме какви ни ги вършат - то не бе побоища,не бе смърт

sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Щом пък да е комунистическа работа. В някой американски щати също има смъртно наказание.

И виж статистиката - преди и след въвеждането на смъртното наказание.

След въвеждането процента на престъпления наказуеми със смърт се е покачил повече.

Няма да се намесвам, защото преди време изписахме много страници "за" или "против" смъртното наказание и бяхме разделени на два отбора.

П.П: agentpat - ти чуваш ли се какво говориш? То хубаво, че си "за" смъртната присъда, ама чак пък такива ексцесии ала Средновековие, мисля че не са необходими.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
П.П: agentpat - ти чуваш ли се какво говориш? То хубаво, че си "за" смъртната присъда, ама чак пък такива ексцесии ала Средновековие, мисля че не са необходими.

Чети между редовете, какво съм искал да кажа! Не мисля да ти "превеждам" сега, като на малко дете.

П.П. Както се казва - който разбрал...разбрал. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също не съм твърдо за смъртните наказания, но все пак ги наказват по някакъв начин, а тук какво правят-нищо, оставят ги да си продават

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно справедливи присъди.

И виж статистиката - преди и след въвеждането на смъртното наказание.

След въвеждането процента на престъпления наказуеми със смърт се е покачил повече.

Няма да се намесвам, защото преди време изписахме много страници "за" или "против" смъртното наказание и бяхме разделени на два отбора.

Ето я статистиката преди и след въвеждане на смъртнотото наказание за САЩ.Не съм съгласен тя да се привежда като аргумент.

Но във всеки случай Вало тогава се е заблудил.Статистиката е точно обратната.След повторното въвеждане на смъртното наказание броят на тежките престъпления е намалял.

http://www.disastercenter.com/crime/

In 1976, the murder rate in Texas was 12.2, by 2000 it had been pushed down to 5.9.

In 1976, the murder rate in Michigan was 11.1 (lower than Texas), by 2000 it had declined to 6.7 (higher than Texas). The percent reduction in Texas was quicker and larger than the reduction in Michigan.

Below are two more examples that show that it wasn't a fluke. However, comparison between Texas and Michigan is the most relavent because Michigan is the state that has been without the DP the longest and Texas executes the most murderers.

South Carolina also restored the DP. In 1976, the murder rate in South Carolina was 11.6, by 2000 it had been pushed down to 5.8.

Idaho also restored the DP. In 1976, the murder rate in Idaho was 5.3, by 2000 it had been pushed down to 1.2.

Minnesota is another state without the DP. In 1976, the murder rate in Minnesota was 2.3, by 2000 it had risen to 3.1.

There is also a book called The Death Penalty in America. It has been around since the sixties and some consider it the Bible of the anti-DP crusaders. I used it quite a bit when I was active against the DP. I still have my old copy somewhere, but I haven't found it since I moved. There is a section where deterrence is discussed in individual cases. If I ever find it again, I will post some of the stories that criminals have told.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Чети между редовете, какво съм искал да кажа! Не мисля да ти "превеждам" сега, като на малко дете.

П.П. Както се казва - който разбрал...разбрал. cool.gif

Намеците ти са леко нелепи ако питаш мен.

То хубаво, който разбрал, разбрал, само дето това "което си искал да кажеш" в действителност само ти си го разбра.:rolleyes:

Аз изказвам мнение по това, което си написал, а не на това, което си си мислил или си се опитвал да напишеш "между редовете". Никой не е длъжен да ти гадае символиките - или пиши в буквален смисъл какво искаш да кажеш или не се заяждай, когато някой оспорва това което си написал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AciDBurn не разбирам само как въвеждането или не въвеждането на смъртната присъда може да окаже влияни върху престъпността.

И като сме продължили със сухите догадки - покрай предизборната кампания на Буш за 2ри мандат в Тексас зачестяват изпълненията на смъртни присъди. Познай ти от три пъти защо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми давайте за пример точно Китай...То е най-лесно да избиваш хората по затворите. Там всеки ден се екзекутират много хора,може би така се надяват да спрат демографския взрив,не знам...По-трудното е да изградиш демократична и правова държава - нещо,което не вярвам скоро да стане в Китай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
AciDBurn не разбирам само как въвеждането или не въвеждането на смъртната присъда може да окаже влияни върху престъпността.

И като сме продължили със сухите догадки - покрай предизборната кампания на Буш за 2ри мандат в Тексас зачестяват изпълненията на смъртни присъди. Познай ти от три пъти защо.

Аз не съм казала, че може да окаже влияние, но много хора мислят така.

Колкото до Тексас - много специфична дума в речника е това. Сухи догатки не искам да правя, нито имам желание за спорове - всеки си има различни виждания. Мен никой не може да ме убеди, че смъртната присъда е решение на проблема и е най-справедлива.

И в края на крайщата говорим за Китай все пак, то Китай е свят извън тази планета. Изобщо не съм нито учудена нито възмутена от произнесените смъртни присъди. Там всеки ден се екзекутира някой, това че тези просто са споменати не е кой знае каква новина.

Възхищавайте се колкото си искате на правната им система, ама ако видите снимки от китайски затвор тръпки ще ви побият. Може да са убийци, изнасилвачи, всякакви, но все пак става дума за човешки същества, защото преди всичко ние сме такива - хора. Такива сме и такива сме били преди да се превърнем в журналисти, адвокати, домакини, клошари, терористи, престъпници или убийци.

Аз съм дотук, лека вечер ви желая на всички! :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Намеците ти са леко нелепи ако питаш мен.

То хубаво, който разбрал, разбрал, само дето това "което си искал да кажеш" в действителност само ти си го разбра. :clap:

Аз изказвам мнение по това, което си написал, а не на това, което си си мислил или си се опитвал да напишеш "между редовете". Никой не е длъжен да ти гадае символиките - или пиши в буквален смисъл какво искаш да кажеш или не се заяждай, когато някой оспорва това което си написал.

Изобщо не те питам, какви са ми намеците! И в случая кой с кого се заяжда?! Май не аз с теб, а ти с мен?! ;)

П.П. Аман от буквалисти в този живот. biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази държава нищо не би могло да ме учуди! Дори и това! Не се опитвайте да ги разберете китайците, не ги анализирайте, просто приемете фактите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване