Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

kucipo

Всичко за Nokia N95/ N95 8GB

Препоръчан отговор

еми примерно пускам си там някоя игра. и сичко е насечено абе не може да се играе направо пример: "transformes". И съшо така абе отвреме навреме в менюто ми засича и втората камера пак лаги

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не се замисля дали настроиките на двата телефона са били еднакви. Двата телефона правят абсолютно еднакви снимки при еднакви настроики и еднакви условия. И сладура горе да не ми обеснява че намерил сайт в който имало уж различни снимки като качество. Еми ок снимам с разлика в белия баланс например или със зададено усещане за облачно време на единия и естествено че ще се получат различни снимки. Да не говорим че може да има вариаций и със зуума. Има разлика когато снимаш от 1 метър нещо без зуум и от 10 метра със зуум така че да се получи същата снимка. Във втория случаи ще се получи същата снимка само че качеството ще е по-лошо. Качвам ги после в даден саит и казвам е вижте има разлика. Невъзможно е 2 еднакви камери с еднакви настроики при еднакви условия на снимане да направят различни снимки до степен до която да се забелязват чувствително с просто око. Матриците на камерите са едни и същи оптиката също. Единствения проблем които може да има това е в софтуера при запазване на снимката. Но да не говорим че това е почти невъзможно защото става въпрос за компресия на изображението във формат .jpg П.С. Които иска да прави хубави снимки да си купи Nikon D80 ili D200 ... с подходящи обективи. (3500 лв) :angry:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам нокия N95,единственото от което може да се оплача е само батерията, за има няма два дена и е капут. Истината е че контраста на 8 гибайтовата версия леко куца,както се вижда на сайта. Бяхме на диско и един пич познат на мой познат цяла вечер ми се фукаше с неговата нокиа (н95 8 гб), а снимките му бяха по-размазани от мойте .... де да знам може и той да не си е нагласил настройките. Ако сте готови да му дадето 200 евро отгоре за тия глупости с дисплея дето е .2 инча по-голям и 8 гб вие сте луди. Спокойно може да се качи софта на Н95 8гб (който е по-стабилен като че ли) и да ползвате 8 гб карта, че дори и отгоре. Камерата на обикновенната Н95 е много по-добре защитена срещу мръсотия и драскане,дори и от течности. Единственото съществено нещо е батерията както казах.

Пич трай няколко месеца бъди дупе и си вземи Н98, ако толкова те сърби мятай се на Н95 и това е, коя от 2те сам си реши.

Обикновенната Н95 е с около 150 Мб вградена памет (при мен е някъде 146 ако не се лъжа)

Да не забравяме че Нокиа Н95 8ГБ е с 128 Мб а Н95 64 Мб което би трябвало да следва че 8ГБ ще работи много по бързо от Н95, и си е така... Но това си е до твой собствен избор..

Н95 е 160 мб памет

http://europe.nokia.com/comparephonesconsumereurope

Редактирано от gelen4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно може да се качи софта на Н95 8гб (който е по-стабилен като че ли) и да ползвате 8 гб карта, че дори и отгоре.

Може ли да ми обясниш както точно ще стане това???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми обясниш както точно ще стане това???

Много просто - няма как да стане, защото е невъзможно. Пича си прави съчинение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много просто - няма как да стане, защото е невъзможно. Пича си прави съчинение.

За китайския народ такива невъзможни ''съчинения''няма.

Ако имаш път до ирландия ела и ще ти покажа магазина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личното ми мение за Нокиа N95 не е добро, не може телефон за 1200 лева да има батерия траеща 1 ден, защото съгласете но за да ги ползвам тези функции, които е наблъскана и 1 ден е много. За да си ползвам телефона 2 дена, това означава да не ползвам уайърлеса, джипиеса, да не правя снимки или клипчета, да изключа вибрацията и т.н. Вярно е, че прави страхотни снимки (като за телефон), но за 500-600 лева човек може да си купи страхотно апаратче за снимки и за още 500-600 лева среден клас телефон за да говори. Нито навигацията работи добре, нито нета върви като хората. Както бях чел някъде - това са екстри наблъскани в един телефон, а не е телефон с много екстри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личното ми мение за Нокиа N95 не е добро, не може телефон за 1200 лева да има батерия траеща 1 ден, защото съгласете но за да ги ползвам тези функции, които е наблъскана и 1 ден е много. За да си ползвам телефона 2 дена, това означава да не ползвам уайърлеса, джипиеса, да не правя снимки или клипчета, да изключа вибрацията и т.н. Вярно е, че прави страхотни снимки (като за телефон), но за 500-600 лева човек може да си купи страхотно апаратче за снимки и за още 500-600 лева среден клас телефон за да говори. Нито навигацията работи добре, нито нета върви като хората. Както бях чел някъде - това са екстри наблъскани в един телефон, а не е телефон с много екстри.

Виж сега за батерията вярвам няма човек дето да не се съгласи че е капут.

Да си купим фотоапартаче? Нали цялата идея е да имаш и фотоапаратче и телефон в едно???? А и ти като дадеш 500 лева за фотоапарат и 500 за телефон ето ти 1000 лева (колкото струва Н95 в момента),само дето би било мн неудобно и ще трябва да си мандахерцаш оная работа през 5 мин. Мен повече би ме било страх да не счупя екрана на фотоапарата като сядам/ставам или падам някъде (особено петък и събота вечер).

Какво й е на навигацията, качваш се в колата казваш къде искаш да отидеш и телефона даже започва да ти говори накъде да завиеш, не виждам какво му е смотаното, ако не си свалил картите мн ясно че ще е безполезно.

Интернета си е супер, сядам си в Дивака и си преглежам пощата, е няма 19 инчов екран, но и това ти е много.

че софта забива понякога, забива няма да си кривя душата. Все пак това е само началото, тепърва ще идват Н96, Н98 и какво ли още не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

приблизително седмица след като си взех телефона, а то беше скоро, исках да видя как прави видеоклипове. обаче ето какво става: снимки прави перфектно, но като пусна да записвам видео и самата камера започва да насича, това което се вижда на екрана просто е като на слайдове, от време на време просто замръзва... самия телефон пък съвсем спира да реагира, а камерата: ми при нея лещите не се затварят, а червената лампичкапостоянно си мига.. и единственото което мога да направя е да извадя батерията... телефона е със v15 firmware. направих и ресет, но същата работа... някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ако е софтуерен проблем би трябвало да се оправи след master reset. Напълно възможно е и да е хардуерен дефект, по-добре не му мисли, а го носи на сервиз. Това е нов телефон все пак, гаранцията би трябвало да го покрие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опитай с алтернативен софтуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

приблизително седмица след като си взех телефона, а то беше скоро, исках да видя как прави видеоклипове. обаче ето какво става: снимки прави перфектно, но като пусна да записвам видео и самата камера започва да насича, това което се вижда на екрана просто е като на слайдове, от време на време просто замръзва... самия телефон пък съвсем спира да реагира, а камерата: ми при нея лещите не се затварят, а червената лампичкапостоянно си мига.. и единственото което мога да направя е да извадя батерията... телефона е със v15 firmware. направих и ресет, но същата работа... някакви идеи?

Така: задължително трябва да качиш последната версия на софтуера а тя е v 20.0.015 firmware!За тази версия промените са следните:

-New camera software and tweaks from the 8GB model - FAR faster shot to shot time, with 'Processing image message' during any delays. I suspect the image processing algorithms have changed too, to remove some of the remaining artificial edge enhancement in the v12 firmware.

-Long press on camera button launches camera if shutter is open

-New My Nokia SMS tips and mobile web portal system

-Demand paging (for ROM applications) with 30 plus MB free RAM after booting.

-Search 4.0 integration on standby screen.

Качи си

-Old multimedia menu still there, i.e. it's not the new style

-N-Gage game previews (FIFA, Asphalt) and portal/shortcut to upcoming N-Gage client, as in N81 and N95 8GB

-Nokia Music Store client, although the store server hasn't been updated to handle the N95 yet - maybe this'll happen later today

-Keypress bug gone(!), I think

-Music player has a new visualisation and also remembers where you got to in a podcast, so you can pick it up again later on

-No auto-screen rotation, looks like I was wrong predicting this, so we need Samir's RotateMe after all - someone please help him get this signed ASAP!

-Assorted other minor tweaks, along the same lines as the N95 8GB, with video ringtones and theme animations

След това може да пишеш дали проблема ти е решен.Успех!

И да добавя че при ъпдейта на софтуера с NSU гаранцията се запазва.

Редактирано от nikola59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nikola59, ако беше така щях да го направя.. но този софтуер е за Nokia N95, а не за N95 8GB. Публикувано изображение

май ще се пробвам да го пратя в софия в сервиза че дано да го оправят и по-скоро..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nikola59, ако беше така щях да го направя.. но този софтуер е за Nokia N95, а не за N95 8GB. Публикувано изображение

май ще се пробвам да го пратя в софия в сервиза че дано да го оправят и по-скоро..

Да вярно било е за Н95.А пробва ли *#7370# ?Ако и това си пробвал по-добре чакай нова версия на софтуера,едва ли ще се забави много...В сервиза ше ти качат същия софт и полза никакава ако това е бъг на тази версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми то дано да излезе нова версия скоро, но предполагам ще е когато излиза и N-GAGE за тоя тел.. а това *#7370# е системен рестарт нали? това съм го правил и нищо не се промени... ще питам в сервиза какво ще кажат и може и да им го пратя пък да видим кво ще стане Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драсти другари колеги ... :beat: . Категорично не съм съгласен с горното твърдение "Нито навигацията работи добре, нито нета върви като хората". И двете вървет перфектно. При добър WLan скороста на нета става и по - висока от 100 КВ/сек

А колкото до GPS-а, има единствено 1-2 минути за първоначално локализиране (но то всеки GPS го има), след това те закарва до улицата и номера който си пожелаеш в над 70 града в страната. Има и няколко стотин села и малки градчета които просто ги има като мостоположение. Има черни пътища. Има обекти (забележителности) в градовете, и по курортите... Точноста по мое виждане е до 1-2 метра, но скоростта на движение която отчита е точно колкото ми я пише и на километража на колата. И това всичкото е при карта на България с големина 12-13 МВ. А картата на европа е 1200МВ. Предполагам става ясно колко имформация има в нея след като ви казвам какво има в българската. Европейската ще я тествам след 2-3 месеца. Сигурен съм че нама да е по зле от БГ. А като стана дума за сравнение между N95 и N95 8G, не може да се качи картата на европа, а ако се сложи 2 GB то няма да остане много място за други неща. В много от магазините допълнителната карта струва доста пари.

така че като извод:

ако трябва човек да си купи добър...

GPS - 400 - 500 лв.

Фотоапарат - 400 - 500 лв.

телефон - 400 - 500 лв.

само трите общо са около 1000 - 1500 лв.

ами то и този тел. струва толкова.

а като в плюс към това (което не можеш да получиш само от горните 3 отделни устройства) е че можеш да инсталираш хиляди малки и полезни програмки също като на компютър.

Например:

Програмки за гледане и обработка на снимки на аудио и на видео както и декодери за divx и др. формати

Програми за хакване на други тел. през bluetooth (получаваш пълен контрол над другия тел.)

Програмки които ти казват името на песетна и изпълнителя който пее когато ги пуснеш. (много удобно когато слушаш нещо по радиото и искаш да разбереш коя е песента).

Програми за прогноза за времето където сте в момента или на мястото за което отивате.

Каклулатори с всекакви функции, графики и т.н.

Телефона отваря файлове на WORD и PDF и др. зависи какти софтуери му се инсталират.

ICQ, Skype...

Програмка за управление само с накланяне на тел. на някоя от четирите страни (вместо използване на джойстик)

Както и стотици игри.

Всичко това работи. Тествал съм го.

Колкото до изтощаването на батерията, ако изключите 3G-то времето за работа се вдига многкратно.

Ето малка част от програмките който може да се инсталират

http://series60.ru/file/category/soft/

Оставям и едно файлче което е направил тел. със светкавица, на 3 Mpix.

Това от мене за тези които се колебаят дали си струва. Всеки си прави сам избора. Но за мене това е джобен компютър.

А сега на въпроса за който съм влезнал във този форум. Някой може ли да ми каже по какво се разбира дали един тел. N95 8G е китайско менте или е оригинал.

post-156784-1204845144_thumb.jpg

Редактирано от Ivantan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз имам N95 8GB, телефончето си е перфектно за музика, за филми, за игри, за интернет, за снимки, и за доста други неща, но въпроса е че му пада доста бързо батерията ако това всичко се използва накуп, особено в 3G. Аз съм доволен от снимките, според мен са доста добри, дори и нощните, все пак не търся перфектно качество... екранчето е повече от хубаво, но щеше да бъде добре да е с VGA резолюция. удобен ми е, дори и да казват някои че е тухла, на мен ми е добре :speak: да, един се изказа че бил джобен телевизор Публикувано изображение:P:D ае мн е луд телефона ама са и много нагоре цените в BG Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не опиташ с мастер ресет-а. Прави backup на всичко що ти е ценно - контакти, съобщения, календарни записи, снимки, клипове и опитай.

How to reset your S60 device? [WARNING - Use at your own risks !]

You can soft reset your device with the code *#7780# + security code (12345 if you didn't change it) so your device will be back to factory setttings. Your personal data will not be erased.

You can hard reset your device with the code *#7370# + security code (12345 if you didn't change it) so your device will be as the first day - all data are deleted because the phone is formatted!

If your phone is seriously crashed and won't boot, you can perform the same hard reset this way:

Make sure your battery is fully charged.

Backup your personal data to your computer or an MMC storage card.

Switch-off your Nokia N70.

Press and hold 3 keys; Green dial key, * Star key, no. 3 key on keypad and then press the power on/off to switch on the Nokia N70.

Remember, do not let go the 3 press and hold keys until you see the formatting screen.

After a few minutes when the process is over, your Nokia N70 will be back to the original delivered system.

Не гледай, че пише Нокиа Н70, става за всички телефони със Симбиян, поне така казват де. Говоря за ресета със зелената слушалка, звездичката и тройката от клавиатурата. Редактирано от RefreshMe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега на въпроса за който съм влезнал във този форум. Някой може ли да ми каже по какво се разбира дали един тел. N95 8G е китайско менте или е оригинал.

Разгледай телефона изключително внимателно!!! Според мен първата разлика ще е в софта, щом имаш Симбиян няма начин да не познаeш липсата или наличието му в ментето. Ако се съмняваш задължително направи справка в интернет, има описани ментета, не само при телефоните ;). Другата разлика според мен, че е в камерата - ще си проличи ако прави гадни снимки. Има една според мен доста съществена разлика, тоест две са - китайците слагат 2 гнезда за СИМ карти и понякога сензорен екран. Дори има такава "Нокия" и на клипчето в ютуба китаеца вика: "Сега ще ви представя новата Нокия Н95 със сензорен екран..."

Голям смях.... ;):hush::)

Редактирано от RefreshMe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едва ли няма вибрация, въпреки че на моя не съм забелязал, и да има и да няма никой не го интересува това !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едва ли няма вибрация, въпреки че на моя не съм забелязал, и да има и да няма никой не го интересува това !!!

Всяка функция на един телефон се използва по-малко или повече!Вибрацията е от по-малко използваните,но и въобще неизползвана не е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но имаите предвид че Н95 8GB НЯМА ВИБРАЦИЯ

Тази пък глупост от каде я измисли.

N95 има всичко което което ти мине през ума.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази пък глупост от каде я измисли.

N95 има всичко което което ти мине през ума.....

...ъъъ , а има ли батерия, която да ме изкара поне 2 дена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...