Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

kucipo

Всичко за Nokia N95/ N95 8GB

Препоръчан отговор

...ъъъ , а има ли батерия, която да ме изкара поне 2 дена?

да, не искаш ли "Има ли 50вата говорители?" или "Има ли 5 инча тъч скрийн екран?"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, не искаш ли "Има ли 50вата говорители?" или "Има ли 5 инча тъч скрийн екран?"

Питам си, защото от юли месец го ползвам този телефон и да ти кажа повече от 2 дена не съм изкарвал, като имаш в предвид че съм изключил всички ненужни неща по него. Що на теб телефон с 50 вата говорител ли ти трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Don_Tony, може да изкара 2 дена, но не трябва да ръчкаш много телефона. При мен изкара веднъж 2 дена, ама не го пипах. Имай в предвид, че ако си пуснал програми, които ползват акселерометъра батерията ще пада още по-бързо, тоя сензор явно доста хаби. При мен RotateMe + ShakeMe с доста джиткане изкарва до края на деня и телефона гасне. В нета съм чел, че може да му се сложи батерията от 8-гигабайтовата версия, но трябва да си махеш задния капак и да си сложиш crystal case.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RefreshMe, все пак говорим за бизнес телефон, аз се опитвам да го използвам по предназначение, като изключим баркод рийдъра, почти всичко му ползвам и ми е писнало да ме изоставя по средата на деня, когато съм в движение и нямам достъп до зарядното. Надявам се в N96 да са подобрили всички недостатъци на N95 и с удоволстие бих го пробвал в края на годината. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RefreshMe, все пак говорим за бизнес телефон, аз се опитвам да го използвам по предназначение, като изключим баркод рийдъра, почти всичко му ползвам и ми е писнало да ме изоставя по средата на деня, когато съм в движение и нямам достъп до зарядното. Надявам се в N96 да са подобрили всички недостатъци на N95 и с удоволстие бих го пробвал в края на годината. Публикувано изображение

Засега батерията няма да я сменят Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

еми това се получава от екрана - все пак 16М и 2.8" !!! аз с телефона издържам ден-два зависи колко го бъзикам, но моя не съм си го взел за бизнес предназначение, моя си го взех щото си ме кефи на външен вид, и заради музика, камера, филми, игри :P ама още не съм пробвал акселерометъра Публикувано изображение За зарядно, от Нокиа предлагат едно устройство когато си на път можеш да си зареждаш в него батерията няколко пъти в зависимост от големината й (капацитета де), а за N96 батерията му е същата като на N95-1, а ще се хаби още повече заради дошълнителните фенщини по него...

Редактирано от azot4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам те напълно. Аз главно ползвам музиката и безжичния интернет и в първите дни бях потресен колко малко време държи батерията докато сърфираш. А между другото пробвах баркод рийдъра и не мога да скарнирам нито един баркод, как точно се справяш ти с това. Не, че е от значение, но просто ми се иска поне 1 код да сканирам :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз отначало се чудех, но не е проблема в самия четец, просто той чете друг тип баркод, и си го чете без проблеми.

ето това е един примерен баркод, като го сканираш ти показва изписаната информация на него, лично на този пише сайта от който е взет: S60tips.com, има и няколко сайта на които можеш да си правиш такива баркодове.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам Нокиа N95 от 3 месеца и при получаване на най-новата сметка са ми начислявани суми за интернет през inet-gprs, което ми се струва невъзможно, тъй като този телефон има Wi-fi и само чрез него влизам в нета. Затова се обръщам към знаещите- има ли начин да изключа интернета на телефона през gprs и wap????? Ползвам само и единствено Wi-fi , а пък плащам за друго :):angry::angry: Мерси на всички отговорили :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало отиди в настройките на съобщенията, влизаш в менюто текстови съобщения и на предпочитана връзка задаваш пакет данни. Ако искаш да си сигурен, че няма по-някакъв начин да се свържеш с интернет изтрий точките за достъп (Инструменти-> Настройки->Връзка-> Точка за достъп.) Друго, което ми идва на акъла - възможно е ако си с по-нова версия на софтуера да си използвал A-GPS, той използва мрежата на оператора за да прехвърля данни за позицията ти през GPRS или 3G. За да изключиш A-GPS пусни Nokia Maps натискаш Опции, след това Инструменти и след това Настройки. Избираш Мрежа и трябва да зададеш настройка Не на Използване на мрежата. Поне в Nokia Maps 2.0 е така. Ако си с версия 1.0 е възможно да е по различен начин менюто, но ти смятам, че ще се оправиш след като имаш телефона вече 3 месеца.

Редактирано от RefreshMe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало отиди в настройките на съобщенията, влизаш в менюто текстови съобщения и на предпочитана връзка задаваш пакет данни. Ако искаш да не си сигурен, че няма по-някакъв начин да свържеш с интернет изтрий точките за достъп (Инструменти-> Настройки->Връзка-> Точка за достъп.)

Друго, което ми идва на акъла - възможно е ако си с по-нова версия на софтуера да си използвал A-GPS, той използва мрежата на оператора за да прехвърля данни за позицията ти през GPRS или 3G. За да изключиш A-GPS пусни Nokia Maps натискаш Опции, след това Инструменти и след това Настройки. Избираш Мрежа и трябва да зададеш настройка Не на Използване на мрежата. Поне в Nokia Maps 2.0 е така. Ако си с версия 1.0 е възможно да е по различен начин менюто, но ти смятам, че ще се оправиш след като имаш телефона вече 3 месеца.

Мерси много!!! Надявам се да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи тегля том том от http://######/details.php?id=97201.

Вкарвам чрез USB кабел,всичко точно както пише.

И накрая няма и следа от нито един файл.Някой ще помогне ли?Не мога да разбера какво точно не правя.

Проблема не е в USB-то,защото пробвах със снимка и я качва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми не ти става щот не е за твоя тел :):P :P

Това е така. Трябва да инсталираш TomTom за версия 9.2 на Symbian. Този, който ти се опитваш да сложиш е за по-стари версии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е така. Трябва да инсталираш TomTom за версия 9.2 на Symbian. Този, който ти се опитваш да сложиш е за по-стари версии.

Може ли да дадеш линк?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има го в горепосочения от теб тракер, просто трябва да потърсиш. TomTom Mobile 6 за Symbian v9.1 Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има го в горепосочения от теб тракер, просто трябва да потърсиш.

TomTom Mobile 6 за Symbian v9.1

Успех!

Symbian v9.1 : Nokia 3250, 5500, E50, E60, E61, E61i, E62, E65, E70, N71, N73, N80, N91, N92, N93, N93i

Не тръгва на N95.Пробвах вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да ви попитам има ли начин на стандартна Nokia N95 да се смени IMEI и Firmware-a??? Дайте предложения.

Редактирано от iovi
2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва съдържанието на самата тема. Заглавия от рода на "Помощ!", "Имам проблем" и т.н. не са желателни. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Firmware можеш да обновиш през PC Suite. Виж в google за Nokia Universal IMAI Changer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

става въпрос за Flash, защото софта е много зле на нокиата, не може да запали...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, мисля, че ще трябва да се преинсталира целия Symbian. Чувал съм, че става и в домашни условия, но как и с какви програми не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно за смяна на IMEI може, но конкретно при N95 не знам как става, защото не съм се поинтересувал. А що се отнася до флашването - трябва ти Phoenix и конкретната версия на софтуера. А защо ти е да сменяш IMEI номера?

Редактирано от RefreshMe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, мисля, че ще трябва да се преинсталира целия Symbian. Чувал съм, че става и в домашни условия, но как и с какви програми не знам.

Мерси, аз ще търся навсякъде, някой ако е намерил вече начини за смяна на ИМЕЙ и ФЛАШ нека сподели :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, аз ще търся навсякъде, някой ако е намерил вече начини за смяна на ИМЕЙ и ФЛАШ нека сподели :baby:

Пуснах един сърч с гугал и прочетох, че на новите N-серии на Нокия е невъзможно да се смени IMEI, успоредно с това обаче гледах в някои интернет магазини да се продават боксове, които могат да сменят IMEI на "всякакви модели."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно за смяна на IMEI може, но конкретно при N95 не знам как става, защото не съм се поинтересувал.

А що се отнася до флашването - трябва ти Phoenix и конкретната версия на софтуера.

А защо ти е да сменяш IMEI номера?

Защото ме съмнява произхода на телефона, а не искам да ми цъфне някой и да ме обвини в кражба на телефон... Намерих го в лозето на вилата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...