Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

17 гласували потребители

1. 1. Кой ще е шампион тази година?

• Левски
    • Литекс
      0
    • Лудогорец
    • Славия
      0
    • ЦСКА
    • Черноморец
      0

Препоръчан отговор

Босовете в "А" група категорични: От сезон 2008-09 без мачове от Англия по ТВ. Законът повелява: Само платени телевизии ще имат право да предават чужди мачове по време на срещите от родния шампионат От сезон 2008-09 чужди мачове по телевизията няма да се излъчват в часа на срещите от родното първенство. Това са поискали от БФС босовете на клубовете в "А" група, които се позовават на законите на УЕФА. Според правилниците на европейската централа, преди началото на сезона всяка страна, чрез местния футболен съюз, представя на УЕФА блок от мачове и техния начален час, които няма да се предават по телевизията. От там нататък се уведомяват и телевизиите в съответната страна, които имат права да предават чуждестранни срещи, тъй като те са задължени да се съобразят с правилата и да стопират излъчванията на външните двубои. Да приемем, че основният блок мачове в родната "А" група се предвидят за събота от 17.00 часа. Това означава, че напълно законо клубовете чрез БФС имат правото да поискат спирането на чужди срещи по телевизиите 45 минути преди началото на срещите (16.15) до 45 минути след техния край (19.30 часа). В този диапазон влизат голяма част от срещите в Англия и Германия, които ще бъдат стопирани. Ако пък двубоите в "А" група са със същия начален час, но в неделя, тогава родните телевизии са длъжни да не предават сблъсъците от Италия (с начален час 16.00 ч., второто полувреме влиза в споменатия по-горе диапазон) и Испания (с начален час 18.00 часа). Единственият шанс на родните телевизии да излъчват чуждестранни сблъсъци от споменатите двубои по схемата до момента е те да не влизат в споменатия тричасов диапазон на основния блок мачове на "А" група. Друг вариант е Диема, Ринг ТВ, ТВ 7, Евроком и останалите електронни медии, излъчващи двубои от големите европейски първенства, е да станат платени. Така се заобикаля законът на УЕФА, който позволява на ТВ, за които се плаща, да предават двубои по всяко време от което и да е първенство. Sportal.bg Ще си пусна Море от любов и пак няма да гледам нашите некадърници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ако направят...все едно се връщаме в комунизма :)

Поредната простутия ще е това!

Не ми е ясно...какъв интерес си мислят, че ще има?

Босовете в "А" група категорични: От сезон 2008-09 без мачове от Англия по ТВ.

...

Sportal.bg

Видя ли? Ами ще си гледам някое нашенско дерби, например Родопа - Спартак, нищо че по същото време ще играят Ливърпул срещу МанЮн. Има интернет, има радиа, източници - бол. Или пък ще предпочета да си го гледам на запис в малките часове, ще се старая да не разбера резултата, че да ми е интересно.

:)

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видя ли? Ами ще си гледам някое нашенско дерби, например Родопа - Спартак, нищо че по същото време ще играят Ливърпул срещу МанЮн. Има интернет, има радиа, източници - бол. Или пък ще предпочета да си го гледам на запис в малките часове, ще се старая да не разбера резултата, че да ми е интересно.

:speak:

Да забраняват...пък ще видим колко ще им се гледат мачовете...

Хептем, няма да гледам тв...

Ще си гледаме онлайн стриминг и това е!

Мисля, че и преди 2-3год. имаше подобна забрана...но отмина без време...

Редактирано от Raych (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Левски с терен като на "Алианц-Арена" На Герена изсипаха 5000 кубика пръст и пясък, сега ще асфалтират Есента на 2007 г. Около стадион "Георги Аспарухов" всичко изглежда като строителна площадка - багери, камиони, булдозери, кал, пръст. Те извозват всичко от стария официален терен на Герена. Там всеки ден стои и Наско Сираков. Синият шеф следи случващото се, защото мечтае Левски да играе на най-добрата трева в България. Малко повече от 3 месеца по-късно това вече е факт. Теренът на стадион "Георги Аспарухов" по нищо не отстъпва на този на Байерн - "Алианц-Арена" в Мюнхен. Това твърдят от немската фирма "Шпортщaтенбау Гартен-Мозер". Те изградиха и тревата на Ернст Хапел Щадион във Виена. Само за подмяна на чимовете от Левски платиха 550 000 евро. Всичко бе извършено за около 3 месеца, след като тревата тормозеше години наред футболистите. Глинестата пръст не позволяваше отводняване. Именно поради тази причина бе издълбано всичко 80 см надолу. Най-отдолу има дренаж, след това натрошени камъни, 10 см специално селектиран пясък, поливна система и още 10 см пясък. Следва отоплението и 15 см смес от хумусна почва и пясък. Докато изберат най-добрия пясък, германците отхвърлят 6 вида, а пръстта избират чак от петия предложен вид. Всяко едно тестване на тази пръст и пясък струва по 1000 лева. Заради липсата на апаратура от чужбина докараха булдозер с лазерно насочване за по-удобно подравняване на всяко едно ниво от новия терен. Заради проблеми с огромните камиони се наложи да бутнат част от сектор "Г", за да минат машините, а оттам и разходите скочиха с още 300 000 лева. След "затварянето" на този тунел капацитетът на стадиона няма да е 29 000, а ще е 25 000 места. По стара българска традиция последният камион с тревата се забави. Причината - българският шофьор предпочел да се прибере за няколко дни до Омуртаг, за да се види с близките си, и едва тогава да достави нужните чимове на Герена. Наложи се спешно издирване, но затова именно тези последни чимове по-трудно прихванаха към останалите. За всички довършителни работи в Левски ще извадят още куп пари. Преди два дни бе сключен договор с фирма "ИнжСтрой". За 2 месеца тя ще постави асфалт около терена срещу 600 000 лв. Сега стадионът на Левски е единственият у нас, който има отопление, но то струва 200 000 лева. С него ще може да се играят мачове дори при минусови температури. Компютърна система измерва температурата на почвата в дълбочина и при отчитане на по-високо ниво от + 16 градуса отоплението автоматично се включва. Или пак оставаш без трева. От началото на пролетта Левски играе мачовете си на новия терен. В началото имаше проблеми и цели чимове излизаха. Нещата обаче ще се нормализират, защото трябва технологично време корените на тревата да захванат по-дълбоко. За да стане всичко факт, Наско Сираков и Станимир Стоилов убеждават ръководството, че е необходимо да се направят тези разходи. Преди 4 години Мъри се отказа от нови трансфери и поиска изкуствен терен. Той струваше 350 000 евро и тогава бе и първият в България. 7дни СПОРТ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Левски разби с 4:0 Пирин

Публикувано изображение

Левски разгроми с 4:0 Пирин пред проливен дъжд на "Герена" и неадекватните отсъждания на съдията Станислав Ставров.

Головете за сините вкараха Жеан Карлош (12), Николай Димитров от дузпа (32), Зе Соареш (44) и Даниел Боримиров (65). Гостите от Благоевград бяха твърде анемични и закономерно загубиха.

Сините започнаха здраво мача и още с първото си сериозно положение вкараха. Ники Димитров проби по крилото, центрира остро и Жеан Карлош отблизо вкара.

Постепенно обаче на Герена се настани скуката, която бе развалена от странните и неадекватни отсъждания на съдията Станислав Ставров.

В 30-та мин. реферът измисли дузпа за Левски, която бе вкарана от Ники Димитров за 2:0. Футболистите на Пирин се разбесняха от решението на Ставров и логично Хазуров получи директен червен картон за кроше срещу Минев.

Президентът на гостите Николай Галчев пък напусна бесен трибуните на стадион "Георги Аспарухов".

Останали в намален състав благоевградчани свалиха гарда и получиха нови голове. Минута преди края на полувремето Зе Соареш вкара за 3:0.

Бразилецът нахлу в наказателното поле на Пирин и с диагонален шут прати кълбото в десния ъгъл на мрежата на Чавдаров. Второто полувреме започна с нови сини атаки и закономерно се стигна до четвърти гол.

Резервата Лусио Вагнер проби по крилото, пусна към друга резерва - Боримиров и ветеранът вкара за крайното 4:0. Сините ултраси от сектор "Б" пък издигнаха плакати с надпис: Гошо, продължи, Игоре, остани!

sportal

Страшно много ми пада в очите тва отборче ... не ,че другото червеното не е зле де . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое отборче ти пада в очите не разбрах?Ако говориш за Левски и четеш тоя малоумник дето е писал статията...До колкото разбрах засадата е била пасивна,а ФИФА каза преди време пасивните засади да не се свирят.За игра с ръка в наказателното поле не знам какво се отсъжда...А и Галчев се прави на голям разбирач.То тва не е като да редиш тухли и кемериди...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое отборче ти пада в очите не разбрах?Ако говориш за Левски и четеш тоя малоумник дето е писал статията...До колкото разбрах засадата е била пасивна,а ФИФА каза преди време пасивните засади да не се свирят.За игра с ръка в наказателното поле не знам какво се отсъжда...А и Галчев се прави на голям разбирач.То тва не е като да редиш тухли и кемериди...

Писна ми все да бият с помощта на садията бе Иво ... Няма как да отсъдат срещу тебе измислена дузпа , а и червен картон и да не загубиш .

Всички тряба да играят при равни условия , но явно някои са по - равни от други .. :) И аз да бях на местото на Галчев и аз ще напуснех стадиона .. просто явно му е дошло до гуша .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам всички резултати от българското първенство още от самото му създаване,но ми липсват някои години и те са сезони: 1981-82 1982-83 1984-85 1985-86 1986-87 1989-90 1990-91 1991-92 1992-93 1993-94 много ви моля,ако някой има резултатите от всички кръгове на тези години да ми пише,много е важно за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писна ми все да бият с помощта на садията бе Иво ... Няма как да отсъдат срещу тебе измислена дузпа , а и червен картон и да не загубиш .

Всички тряба да играят при равни условия , но явно някои са по - равни от други .. :speak: И аз да бях на местото на Галчев и аз ще напуснех стадиона .. просто явно му е дошло до гуша .

Е сега ми кажи,че червеният картон е не заслужен...

Не съм гледал запис за дузпата за да коментирам,но така както чух по Дарик дузпа си е имало.

Редактирано от ivo23 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сега ми кажи,че червеният картон е не заслужен...

Не съм гледал запис за дузпата за да коментирам,но така както чух по Дарик дузпа си е имало.

По моему и двете ги имаше, но не е там проблемът - докога в нашето измислено първенство всяко съдийско решение ще предизвиква протести, псувни, че и сбивания, тия хора телевизия не гледат ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пирин разби Локо (Сф) на "Надежда" под погледа на Славолюб Муслин

Публикувано изображение

Пирин разби Локомотив (София) с класическото 3:0 на собствения му стадион в столичния квартал "Надежда" под погледа на Славолюб Муслин.

Сърбинът, който наскоро бе уволнен от руския Химки, изгледа на живо загубата на "железничарите" от ложите на стадиона.

Както е известно, бившият треньор на Левски бе спряган за заместник на напусналия Стефан Грозданов, а в Локо играе и синът му Марко.

Гостите можеха да открият още в 17-ата минута, когато Приетробон центрира към непокрития Метушев, който от границата на малкото наказателно поле стреля от въздуха право в тялото на Голубович.

В 50-ата минута обаче при бърза контрааката Любомир Витанов изкочи сам срещу вратаря на Локо и копна топката над плонжа му - 1:0.

Шест минути по-късно ситуацията се повтори - Марио Метушев изведе Витанов в чиста позиция и той реализира втория си гол в мача - 0:2. В 83-ата минута Метушев реши всичко с красив удар от 25 метра в горния ляв ъгъл на вратата на Локомотив.

След третия гол феновете на Локомотив в знак на протест срещу слабата игра на любимците си се обърнаха с гръб към терена и останаха така до последния съдийски сигнал.

gol.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори вече като Шампион на страната,пълно удовлетворение ще получа на 10 май на стадион "Българска армия". Лично за мен победата над кръвният враг е много,много важна и въпрос на чест ! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честита титла ;) ! Тази година просто бяхте по-добри.Съдба.Но другатааа.......пак сме номер едно!Все пак честито!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно какво каза Зе Суарез на Кристиян Добрев при спречкването им. Публикувано изображение

Но постъпката на бразилеца беше доста глупава... ;)

А ЦСКА разтърси Черноморец с 3... :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честита титла ;) ! Тази година просто бяхте по-добри.Съдба.Но другатааа.......пак сме номер едно!Все пак честито!!

Много ти благодаря,това показва,че все още са останали добри хора от феновете на Левски и ЦСКА,че не всички са се превърнали в зверове едни спрямо други :beer::P;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ... честито на червеното отборче . По - важното обаче е , че Пирин ще играе в Интертото !!! :P:speak:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Два мача делят ЦСКА от групите на Шампионската лига

ЦСКА ще започне участието си в Шампионската лига от третия предварителен кръг, съобщиха от прес-службата на УЕФА. Това означава, че възпитаниците на Стойчо Младенов ще трябва да изиграят успешно само 2 мача, преди да се превърнат във втория български представител, класирал се в груповата фаза на най-престижния клубен турнир в света.

ЦСКА обаче няма да бъде сред поставените при жребия отбори заради сравнително ниския си коефициент (19,644). Така сред възможните съперници на българите в тази фаза на Шампионската лига са Ливърпул, Арсенал, Ювентус, Глазгоу Рейнджърс, Селтик, Олимпиакос, Фенербахче. Окончателният списък на 16-те вероятни противника на ЦСКА ще стане ясен след около десетина дни, когато завършват повечето първенства в Европа, предава агенция "Фокус".

Българският представител има гарантирано класиране за първия кръг в турнира за Купата на УЕФА, ако отпадне от Шампионската лига и не успее да влезе в групите. Жребият е на 1 август, а мачовете на ЦСКА ще се играят на 12/13 и 26/27 август.

Източник: ТопСпорт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Официално: Мъри и Наско освободени от Левски

Публикувано изображение

Наставникът на Левски Станимир Стоилов и изпълнителният директор на сините Наско Сираков са освободени от клуба. Това стана ясно днес на кратка 15-минутна среща между двамата и собственикът на тима Тодор Батков.

Уволнението на Сираков е факт от снощи, но ръководството на клуба е предпочело да запази в тайна тази подробност. Единственият, който не е знаел 100%-во за уволнението е Станимир Стоилов, който е бил уведомен днес.

Това е второто уволнение на двамата, след като през декември 2007 г. след поредица от слаби разултати Стоилов и Сираков бяха приканени от Батков да подадат оставки. В последствие, под силен натиск синият собственик върна двамата на работа в клуба.

sportal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Тъпанар!!!Ние обичаме Левски със Стоилов за треньор!

Редактирано от ivo23 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да има оправия...С този идиот Батков начело,и мафиотът Чорни зад гърба му...Само като си помисля,че сега най-вероятно ще сложат невротика Вили Вуцов начело на отбора,и ми става лошо... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми е много интересно какво ще стане. Видимо с Мъри и Наско няма да стане нищо добро вече. Сега е времето да си направят експериментите. Важното е, че чорбата няма да види Шампионска лига ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябваше да дадат Шанс на Мъри, можеше да постигне нещо с план 2015... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вили Вуцов поема Левски утре

Кметът на Каварна Цонко Цонев потвърди, че днес Вили Вуцов за последен път ще води Калиакра, преди да поеме столичния Левски в четвъртък.

"Голяма гордост е за мен и колегите във футболния клуб, че Левски иска треньор от Калиакра. Няма как да не го пуснем. Това е все едно групата AC/DC да поиска да прави концерт в Каварна и аз да откажа. С Вили оставаме приятели и му желая да постигне успех в Левски", допълни той.

Велислав Вуцов ще води за последно отбора на Калиакра в днешния решителен мач с Родопа (Смолян) от 24-ия кръг на Източната "Б" група. Начело на тима остава Тони Здравков.

;):):angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...