Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Пускам темата от името на друг човек за да му помогна:

Проблема е следния:

Имаме PC1 с две LAN карти - за интернет и за вътрешна мрежа. Настройките на картата за интернет е ясна и не я пипаме. Връзката с доставчика е през VPN акаунт.

Имаме и PC2, което е свързано с първото директно с мрежов кабел.

Двете машини се виждат, но няма интернет на втората. Кажете какво трябва да се направи, за да се сподели интернет връзката и какви настройки са необходими да се направят.

Човекът предварително ви благодари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталираш си CC - Proxy на първата машина PC1 задаваш настройки на втората LAN карта , примерно : 192.168.0.1 и на картата на клиентското PC примерно : 192.168.0.2 . Задаваш на IE или какъвто там браузър използва човека да ползва Proxy за връзка и му задаваш за Proxy адрес , адреса на PC1. В случая 192.168.0.1 и необходимите портове за връзка.

Това е само един от начините има и начин за директно свързване , но е много по - тегаво като споделяне.

С CC - Proxy e много просто и удобно.

Успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска да направя 1 уточнение ,свързани са с обърнат кабе не прав.Значи кога се ползва прав и кога обърнат кабел :nono: .Благодаря ви предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Иска да направя 1 уточнение ,свързани са с обърнат кабе не прав.Значи кога се ползва прав и кога обърнат кабел  :nono: .Благодаря ви предварително.

<{POST_SNAPBACK}>

Въпросният обърнат кабел служи за директна връзка между 2 машини. Правият кабел е за свързване на машината към switch.

Редактирано от Daemon (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав кабел се използва при мрежи състоящи се от повече от два компютъра , при връзка директно м/у само две PC- та се използва Cross - кабел .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има начин и без СС Proxy със споделяне на интернет връзката от първото на второто PC през Уиндоус.

По отношение на програми за споделяне на връзката, играещи ролята на рутър и прокси сървър има още такива, като например:

WinRoute Pro

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Май ти трябва това: Интернет

<{POST_SNAPBACK}>

Аз ползвах съветника на windows и създадох връзка ама на p2 не излиза нет

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По отношение на програми за споделяне на връзката, играещи ролята на рутър и прокси сървър има още такива, като например:

WinRoute Pro

<{POST_SNAPBACK}>

... което е и значително по-елегантно решение от CCProxy, по ред причини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Естествено. Но тук търсим лесен и елементарен начин, а ХР си има вградена такава функция, която си работи много добре. Не знам само защо при него зацикля. За pc isledovatel става дума, от чието име псунах темата. Благодая ви за отзивчивоста ви.

Редактирано от I am Noname (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам само защо при него зацикля. За pc isledovatel става дума, от чието име псунах темата. Благодая ви за отзивчивоста ви.

<{POST_SNAPBACK}>

Да не би да е стартиран някой файъруол на сървъра или на клиентската машина?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да е стартиран някой файъруол на сървъра или на клиентската машина?

<{POST_SNAPBACK}>

какво значи [файъруол ]не знам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
какво значи [файъруол ]не знам

<{POST_SNAPBACK}>

Програма, която те защитава от атаки по мрежата. Например вградения софтуер от XP SP2 или Sygate Personal Firewall, Kerio Personal Firewall, ZoneAlarm и др. ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
за сега нищо не стана,ще опитам по късно или утре.Благодаря много на всички за отзивчивоста ВИ :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Дали няма да стане номера ако се сложи един суич или хъб и от него да се свързват двата компа :ph34r:

П.С.

Това се сетих сега cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако доставчика на интернет следи клиентите си по Mac Address, споделянето със Windows Network Sharing няма да стане, но не разбирам защо със CC Proxy да не стане. Предполагам, че човека няма да има проблем да подкара нета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

аз пък си мисля че дори да го следи по мак това няма да попречи на втората машина да няма нет след като е с две мрежови карти, не знам това си лично мое мнение аз съм го правил и е ставало дори със ограничение по мак

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване