Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за Температурата на Е6300

Препоръчан отговор

core2duo Е6300

2x1 gb kingston 667 mhz

mb asus p5b

seagate 320 gb 16 mg

vc - xfx 7600 gt 256 mb ddr3 128 bit

case antec sonata II piano 450 w

Беше включен може би цяла нощ, сега е обед. Пробно го рестартирах - в БИОС пише - Проц - 57.5, Дъно - 44 градуса. В стаята е може би 30 и малко. След 2-3 дни идва и климатик, но за сега как е положението - високи ли са много тези ? И още нещо - в БИОС активирах автоматичен режим на вентилаторите и сега през 2 мин. включва по-високи обороти ( може би проц. ) и после пак намалява. Иначе при ниски обороти кутията не се чува.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под Уиндоус каква температура ти показва - виж Asus Probe,Everest,TAT,CoreTemp и т.н. Освен това погледни температурите в idle режим и при натоварване ( и тогава докладвай какво си видял cool.gif ).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам същия въпрос, само че не знам за кое точно кое дъно да си изтегля програмата Asus Probe. Моето е A8NE-FM, а на сайта на AMD има само A8NE и A8NE Coolpipe ohmy.gif ?!?!?! Дайте ми съвет, моля!

Редактирано от oggy_bogy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз имам същия въпрос, само че не знам за кое точно кое дъно да си изтегля програмата Asus Probe. Моето е A8NE-FM, а на сайта на AMD има само A8NE и A8NE Coolpipe ohmy.gif ?!?!?! Дайте ми съвет, моля!

Хм, отде го изкопа това "секретно" дъно :) В диска с драйверите към дъното би трябвало да имаш и Asus Probe. Иначе може да ползваш Еверест, нищо не ти пречи, да погледнеш в Биос и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хм, отде го изкопа това "секретно" дъно :)

От Fudjitsu-Siemens ОЕМ вариант като моделите за НР

много гадни дъна са тея оем-ските се за офис за игри нещо много кофти се държат

Редактирано от saentist (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-принцип биоса оказва натоварване на процесора ... макър и не максимално ... критичната температура е 85C а щом след няколко дни ще ти носят климатик няма проблеми ... Притеснява ме повече температурата на хард-диск-а ти, затова по-добре я провери ....

Редактирано от peschka (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Притеснява ме повече температурата на хард-диск-а ти, затова по-добре я провери ....

Е-е, къде я видя тая температура на харда :ph34r:

в БИОС пише - Проц - 57.5, Дъно - 44 градуса. В стаята е може би 30 и малко. След 2-3 дни идва и климатик, но за сега как е положението - високи ли са много тези ?

Иначе по принцип в Биос процесора загрява повече, защото работи на Full Load ! (Няма празни цикли )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е-е, къде я видя тая температура на харда :)

Иначе по принцип в Биос процесора загрява повече, защото работи на Full Load ! (Няма празни цикли )

Ами при дъно 44 градуса си представям какво е в кутията ... най-вероятно без въздушен поток и без нищо да обдухва харда затова му казвам да я провери .. не съм я видял никъде. Колкото до биоса - той натоварва но не и в full load (има огромна разлика между температурата в биоса и температурата след 5-10 минути orthos). Но горе-долу е реална защото едва дали на C2D ще се генерире по-голямо натоварване от игра или декодиране ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При тази температура в стаята и след толкова продължителна работа на РС

Беше включен може би цяла нощ, сега е обед
какво му е чудното дъното да е 44 гр. :) При мене в момента при темп. в стаята от 26-27 гр. и при работа на компа от 4 часа , дъното е на 40 гр. , харда на 36 ( при проветрена кутия, но без особени грижи по допълнителни вентове)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При тази температура в стаята и след толкова продължителна работа на РС какво му е чудното дъното да е 44 гр. :angry: При мене в момента при темп. в стаята от 26-27 гр. и при работа на компа от 4 часа , дъното е на 40 гр. , харда на 36 ( при проветрена кутия, но без особени грижи по допълнителни вентове)

моя е2160 е 42градуса,1950GT e 48 a харда е 51.последния нещо ме съмнява..с 2 харда съм-seagate 320gb 16mb and hittachi 320 16mb.seagate e 51 градуса!не съм наясно с температурите на харда за това питам-висока ли е тази температура?мога ли да продължа работа при нея или трябва да се направи нещо?

Редактирано от bobsun0317 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
моя е2160 е 42градуса,1950GT e 48 a харда е 51.последния нещо ме съмнява..с 2 харда съм-seagate 320gb 16mb and hittachi 320 16mb.seagate e 51 градуса!не съм наясно с температурите на харда за това питам-висока ли е тази температура?мога ли да продължа работа при нея или трябва да се направи нещо?

Мойто дъно в момента е 40C a PC-то не е гасено от няколко дни .. притеснява ме обаче температурата на южния ... харда и при мен е 36 с тази разлика че стайната температура варира от 28-31 а през деня и по-зле.

@bobsun0137 процесора и картата са в нормалните граници но не трябва да допускаш харда да пече толкова. По-принцип при продължителна работа при 45C+ създаваш условия за появата на bad сектори в кратки срокове .. макър и да не забелязваш проблеми сега .. така че по-добре вземи някакви мерки ..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To малко ще стане като offtopic към темата. Практически наблюдавах следния факт.

Хард диск WD Gb 160 8 Mb кеш и 7200 оборота

на старо дъно К7S5A с процесор AMD Athlon XP 1700 / 512 DDR 400 Kingston / WinXP SP2 oтчиташе върхова температура от 36-38 градуса.

Същия диск на дъно Gigabyte GA-MA69VM-S2 с процесор AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+ / 2x512 Gb Ram Nanya 677 същия WinXP SP2 да отчита върхови 44-46 градуса.

Имам и друго PC с дъно на Gigabyte с по стар диск Hitachi също държи върхови 45-48 градуса на диска.

Двете PC-та са нормални захранвания Fortron-и (350 Watt-a)

Почвам да си мисля, че отчета на тепмпературите не е много коректен. cool.gif или има и друго обяснение но не ми се заминава да го търся :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

templn2.th.gif

Най-после успях да проверя - вижте и волтажа как е?

Климатик още няма , процесорът е ок. 53-54 в момента, работил е цял ден, но в стаята е малко по-хладно от завчера.

Редактирано от zdravko87 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите наблюдения са. че при дъна ASUS и GIGABYTE роцесорите греят малко повече. Предполагам една от причините е по-високото напрежение, което подават на ядрото.

От друга страна температурата зависи и от охлаждането. Боксовите държат между 45 и 55 градуса(специално за INTEL), в зависимост от вентилацията на кутията и околната температура. Това си е нормален режим на работа. За по-ниски теператури -> скъп охладител, да речем ZELMAN.

По отношение температурата на HDD, има значение къде е монтиран. Добре е да е поставен така, че въздушния поток от предния вентилационен отвор на кутията да го обтича. Ако не е достатъчно се поставя охлаждане и за диска(има си специални). До 43-4 градуса е нормално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, има си специални приставки за хардове. Aз съм с такава на TITAN с 60мм вентил и дори през най-големите жеги хардът не минава 30 градуса cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване