Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми след преинсталация на Windows XP

Препоръчан отговор

Уважаеми Модератори,

гледам, че темата е "Програми - Проблеми и Дискусии", но ако решите че мястото на моите въпроси не е тук - просто направете каквото трябва.

Сега по същество.

Преинсталирах Уиндоуса - ХР, първо новата инсталация беше SP 1, след това си сложих и SP 2=

При преинсталирането дадох опция "repair" - ремонт на Уин , а не нова инсталация.

Всички други програми са си тук, но явно нещо е объркано защото се получават следните проблеми:

1. Изгуби ми се звука - просто дава че няма саунд карта

Между другото имам и Уин 98 - него не съм го пипал - там всичко си е наред /има си звук/

2. Изчезна ми Flex - а /не знам това дали е хубаво или лошо след всичко прочетено за тази програмка/, но пък следващи проблем мисля че е свързан с това

3. При опит за отваряне на фаил или папка с име на кирилица / става дума с AutoCAD / ми дава съобщение че не може да го намери.

4. Office пакета си е тук - Office 2003 XP - но при стартиране примерно на Уорд излиза съобщение че "Програмата на регистрирана на този потребител"

5. Това вече сам си го оправям, но все пак да го кажа.

Някои програми не тръгваха и се наложи да ги преинсталирам.

Спирам до тук - засега стига толкова, ако срешна нещо друго пак ще питам.

Ако някой знае нещо - моля да предложи решение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми след "repair" драйверите ти може да са се скапали, по-добре напиши каква ти е картата или си намери сам драйвери за нея. Аз лично ти препоръчвам ако имаш възможност да форматираш и да инсталираш пак...

Редактирано от Phonomania (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз лично никога няма да се анимавам с поправка на win наи доброто поправяне започва от формат с: а след това като толкова ти се скапва си правиш копие на партишана

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,използвам тази тема за да не отварям нова.Значи проблема ми е следния:Преинсталирах уиндоус преди месец и нещо и до вчера нямаше никакъв проблем.От вчера обаче започна да ми дава ето ТАЗИ грешка.И ми се губи звука на всякакви плеъри след това.А звуците на уиндоус си звучат нормално,но на БСплеър и уинамп не се чува звук.След рестарт се оправя.Сканирах с НОД32,но нищо.Много ще съм благодарен ако някой може да ми помогне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по това което казваш,определено може да е от драйверите.. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,използвам тази тема за да не отварям нова.Значи проблема ми е следния:Преинсталирах уиндоус преди месец и нещо и до вчера нямаше никакъв проблем.От вчера обаче започна да ми дава ето ТАЗИ грешка.И ми се губи звука на всякакви плеъри след това.А звуците на уиндоус си звучат нормално,но на БСплеър и уинамп не се чува звук.След рестарт се оправя.Сканирах с НОД32,но нищо.Много ще съм благодарен ако някой може да ми помогне.

Еми има няколко варианта за процедиране.

1. - Разбираш каква ти е звуковата карта.

- Влизаш в сайта на производителя теглиш новите драйвери и слагаш(като преди това махнеш старите разбира се)

2.Трябва ти програма която да почисти регистъра понеже е windows и има нужда..(Предполагам че си с XP SP2, ако не е така направи същото biggrin.gif )

Препоръчвам CCleaner и TuneUp Utilities

Като може да ги направиш и двете няма да сгрешиш, ако имаш нужда от помощ или не става пиши ..

Редактирано от Phonomania (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми има няколко варианта за процедиране.

1. - Разбираш каква ти е звуковата карта.

- Влизаш в сайта на производителя теглиш новите драйвери и слагаш(като преди това махнеш старите разбира се)

2.Трябва ти програма която да почисти регистъра понеже е windows и има нужда..(Предполагам че си с XP SP2, ако не е така направи същото biggrin.gif )

Препоръчвам CCleaner и TuneUp Utilities

Като може да ги направиш и двете няма да сгрешиш, ако имаш нужда от помощ или не става пиши ..

Ами направих всичко както ми каза.деинсталирах страрите драъвъри,почистих регистъра с CCleaner и инсталирах новия драйвър,който преди това изтеглих от сайта на gigadyte.И пак същата работа.Работи около 30 мин и дава това съобщение и се губи звука?!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Първо Благодаря на всички които отговориха, а също така на тези които не отговориха, но си направиха труда да прочетат моите въпроси.

Варианта с формата съм го оставил за последно.

При теста с Еверест ми излиза следното:

"Звуков адаптер VIA VT1612A @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller "

Ходих на сайта на VIA, но нещо не успях да се оправя /може би защото английския ми не е съвсем добре/ но ще опитам пак.

И все пак ще (помоля: кажете нео и по другите въпроси?

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Първо Благодаря на всички които отговориха, а също така на тези които не отговориха, но си направиха труда да прочетат моите въпроси.

Варианта с формата съм го оставил за последно.

При теста с Еверест ми излиза следното:

"Звуков адаптер VIA VT1612A @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller "

Ходих на сайта на VIA, но нещо не успях да се оправя /може би защото английския ми не е съвсем добре/ но ще опитам пак.

И все пак ще (помоля: кажете нео и по другите въпроси?

Изтегли си тази програмка работи и в триален срок...И си набави необходимите драйвери!

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...8&hl=genius

Погледни и тази тема:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...mp;hl=b-r-a-v-e

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, и аз като jhoro си преинсталирах Windows-a обаче дадох на Repair и сега нямам звук. Сега искам на ново да инсталирам Windows обаче първо трябва да форматирам C и след това ли да вкарам диска или направо като вкарам диска давам не на Repair а на другото...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем и реших да не отварям нова тема.

проблема е следния:

преинсталирах вина и всичките му работи - всичко ок.

Като остава компа да стои без да прави ни6то няколко минути (различно от 1 до 15 и отгоре) като се върна компютара е почти забил, едва мърда ми6ката а като натисна върху не6то блокира и тя, и дотам, рестарт от коп4ето. Та въпроса ми е знае ли някои как да оправя това нешто?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, и аз като jhoro си преинсталирах Windows-a обаче дадох на Repair и сега нямам звук. Сега искам на ново да инсталирам Windows обаче първо трябва да форматирам C и след това ли да вкарам диска или направо като вкарам диска давам не на Repair а на другото...

Слагаш диска и от менюто си избираш Format C диска се форматира и натам просто си продължаваш инсталацията . Успех cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Слагаш диска и от менюто си избираш Format C диска се форматира и натам просто си продължаваш инсталацията . Успех cool.gif

Мене ми се случи нещо подобно днеска. Ама се оказа, че е от рамта. Компютъра не искаше да влезе в My computer дори, па да не говорим да подкара нещо друго. Почистих го, сложих термо паста на процесора и накрая сложих вместо 256mb DDR 400 една 512mb и чудото взе да бяга с невиждана скорост. Така, че машините не винаги се бавят заради Уиндоуса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е добре известно , но не виждам с каква цел го казваш . Просто се опитах да обясня как се процедира при инсталация на Win :ph34r: . Хайде със здраве :ph34r:

Редактирано от LordVeidar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи това не е вирус, това е бъг и аз скоро имах същия проблем и намерих решение след като качих едни ъпдейти от майкрософт. Сега ще ти дам линк, да си изтеглиш и инсталираш.При мен се оправи на 100%, дано и при теб да е така.

изтегли това!

Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване