Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Литература за програмист

Препоръчан отговор

Здравейте на всички,много ще се радвам ако някой може да ми помогне да си купя книга за програмиране.

Става въпрос за това,че аз искам да се науча да програмирам с C++ но нямам никакав опит с програмирането взел сам книги ма те са за хора който са програмирали поне малко а аз както казах вече няма опит в това,та някои ако може да ми каже някоя книга :angry: за начинаещи ще сам му много благодарен.

Хиляди БЛАГОДАРНОСТИ предварително biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че е позволено да се слагат линкове, затова потърси в google 'programming for dummies' или 'програмиране за начинаещи'

Също ти препоръчвам да почнеш с някой по лесен език, Visual Basic например.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уча C++ от 4 години имам 5-то място в българия и пак незнам целия езика... Препоръчвам ти C++ защото има доста литература (не от интернет) за него, не казвам, че за Visual Basic няма, но по-добре първо да научиш С/С++, защото Visual Basic се опувава на тях... КЪСМЕТ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета за Visual Basic но не ми варши работа,искам да науча С/С++ може би ще е малко трудно ама друго няма да уча за сега,просто се чудех да ли някои е чел,чувал или знае някоя книжка за начинаещи кадето малко по подробно са обеснени някои неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ljubo на кое състезание си пети в България?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ей тук двете книжки на Хърбърт Шилдт C и C++ според мене са идални за начинаещи. Visual Basic е доста натоварваш с безумен синтаксис, все едно четеш някакви романи...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Строуструп, "Програмния език C++" - най-пълния учебник, не е никак лек и само с едно прочитане със сигурност няма да минеш

Не е излишно да четеш и друга книга за C++, например препоръчаната от voxy

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Аз бих ти препоръчал да прочетеш на Брус Ексел една книга - казва се "Мислене на С++".Там той доста добре обяснява нещата както на С така и на С++.На мене лично много ми помогна.Успех от мене!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване