Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ju-ju

море и цикъл

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

днес ми дойде а в неделя заминавам на море

може ли по някакъв начин да ми свърши един-два дена по-рано например с вит.С или нещо подобно

Редактирано от ju-ju (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

такам значи..ти днес ме четвърък,а ти в неделя заминаваш.ако ти кара както е нормално(по 1 седмица най-много 8 дена)до неделя вече ще ти отшуми малко и най-много 3 дни да си загубиш от морето.витамн С не на всеки действа,даже при някой има обратен ефект.не те съветвам да вземаш други лекарсва,защото ако си някъде на 12-18(не че знам на колко си),според мен не би било добре за оргазнизма ти и мисля,че те тия лекарства се взимат преди да ти дойде,за да забавят или ускорят идването на месечния цикъл.мисля,че бях достатъчно изчерпателна ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се трови, за тези 4 дена до неделя доста ще е намалял, а пък после 2 дена с тампони, голяма работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не се трови, за тези 4 дена до неделя доста ще е намалял, а пък после 2 дена с тампони, голяма работа!

Мдам, аз лично съм ползвала тампони по време на плаж. Топваш се в морето след това минаваш през тоалетната на плажа ако дълго си се цамбуркала и много се е напоил сменяш го и всичко е ок. Тва е много добро разрешение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти беше дошло, има лекарство, което отлага цикъла (или при някои го предизвиква по-рано), но щом вече ти е дошло, само може да го изчакаш.

Тия тинтири-минтири за витамин С не ги слушай. Още по-малко пък си прави подобни експерименти. Не помага.

То щом има 4 дена дена докато заминеш... не се коркай cool.gif

Иначе аз лично ако ми е дошло и съм на море, изобщо не влизам във водата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извиинявам се, че се намесвам в чисто женска тема, но имам информация за вас: в някои случаи витамин С по време на цикъл може да предизвика обилно кръвотечение. Не задължително и не винаги, но имайте едно наум.

Редактирано от Tramway (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако не ти беше дошло, има лекарство, което отлага цикъла (или при някои го предизвиква по-рано), но щом вече ти е дошло, само може да го изчакаш.

Тия тинтири-минтири за витамин С не ги слушай. Още по-малко пък си прави подобни експерименти. Не помага.

То щом има 4 дена дена докато заминеш... не се коркай cool.gif

Иначе аз лично ако ми е дошло и съм на море, изобщо не влизам във водата.

какво е това лекарство и колко време преди цикъл се пие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пие се няколко дни преди евентуалната дата на цикъла, но за целта трябва да се води изрядно менструално календарче (нещо абсолютно задължително за всяка жена; с ужас установих, че има и такива, които не си водят). Но консултацията с лекар е задължителна, за да ти каже той каква да е дозировката - за всеки е различно. Абе въобще за такива медикаменти се консултира задължително с лекар.

Ако се пие по време на започнал цикъл, не помага.

Аз лично не бих го пила, защото неминуемо ще доведе до промяна на хормоналните нива.

Редактирано от chain_reaction (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ju-ju, няма смисъл да пиеш лекарства и да се мъчиш... Както каза Иринка - докато заминеш доста ще е намалял и ще можеш да се топваш във водата със тампон. Ако пък още не е достатъчно слаб, или просто не ти е комфортно - един-два дни ще преживееш да стоиш само на пясъка и най-много да си топнеш краченцата. На мен също ми се е случвало да ми дойде, докато съм на море (това си е карък) и слагам едно парео и си се пека цял ден... Влизам във водата до коленете, понамокря си ръчичките и пак отивам да се пека, колко му е? Пък като свърши цикъла, можеш да почваш да дивееш във водата с пълна сила ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се плашиш. Миналата година отидох за три дни на море и сутринта в която тръгвах ми дойде. Неприятно ..... за някой, не и за мен. Едни ми казваха - "Слагаш тампона и влизаш", други - "Слагаш тампона и под чадъра". Реших да пробвам първото и както си бях първи ден неразположена, така цял ден плувах във водата. И нищо не ми стана - нито се разтекох, нито се чувствах зле, нито имах някакви болки. Даже на втория ден правих секс. :)

Ти ще си в края на цикъла, така че нищо не те бърка. Нищо няма да ти стане.

Ако искаш се топи, ако искаш - стой на пясъка. :) Въпрос на избор. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма да се плашиш. Миналата година отидох за три дни на море и сутринта в която тръгвах ми дойде. Неприятно ..... за някой, не и за мен. Едни ми казваха - "Слагаш тампона и влизаш", други - "Слагаш тампона и под чадъра". Реших да пробвам първото и както си бях първи ден неразположена, така цял ден плувах във водата. И нищо не ми стана - нито се разтекох, нито се чувствах зле, нито имах някакви болки. Даже на втория ден правих секс. :)

Ти ще си в края на цикъла, така че нищо не те бърка. Нищо няма да ти стане.

Ако искаш се топи, ако искаш - стой на пясъка. :) Въпрос на избор. :)

евала ти прааа,няма да си пропиляваш морето заради един цикъл! vacation1.gif

Редактирано от buring_soul (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пък на мене ми е все тая-понеже мразя да се пека,а и не мога и да плувам laugh.gif

В морето влизам до коленете,стига толкоз :)

Там под чадърчето на капанчето с биричка и гледаш как минава големия кораб cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

Пък на мене ми е все тая-понеже мразя да се пека,а и не мога и да плувам laugh.gif

В морето влизам до коленете,стига толкоз :wors:

Там под чадърчето на капанчето с биричка и гледаш как минава големия кораб cool.gif

Котано, ще те науча да плуваш, стига да имаш желание :wors: Инначе не разбрах, защо госпожицата иска да си спира цикъла. Може би има някой младеж?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то цикъла не пречи на секса.

Бени, тебе лесно ще те научим да плуваш. Ама виж - с печенето и аз съм скарана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте, аз имам същия проблем и до сега рових за нещо полезно в нета и видях че доста сте писали :headphones: та значи аз след няколко часа тръгвам на море за 10 дни а цикълът ми както никога до сега подрани с цели десет дни, това не е било до сега, по принцип винаги закъснява поне с 4-5 дни а сега реши да подрани точно за морето!!! не мога да повярвам и одеве направо изпаднах в луда паника макар че ме кара не повече от 4 дни и мисля че до неделя ще изкарам с тампони на плажа и после ще имам цяла пълна седмица да лудея но все пак е неприятно. ох и незнам дали да пия нещо или да изчакам да свърши, много приятелки имат същия проблем и се оплакват че им е подранил доста този месец, ядосвам се защото уж планирах почивката и сега реши че ми доиде, нямам думи честно. едва ли някой ще ми отговори до няколко часа но поне ми стана по-леко като си изплаках мъката. за 2ри път ще ходя на море с цикъл но явно ще се наложи да го преживея ;( :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божеееееееее аман от лиготиииииии....

1 съвет от мен- свиквайте цикъла да ви прецаква, той винаги идва в най - неподходящия момент. Нагаждайте се и стига сте се лигавили.

И за да ви докажа, че има по - голями кошмари от вашите разказвам моята история...Първо да уточня, че аз имам изключително болезнена и силна менструация. Изпадам в истерии, тресе ме яко нервата и ме избива мазохизъм. Не рядко съм си докарвала и изгарания.

И така ...тръгваме на море и цикъла ми идва...предния ден. Благодарение на едно пакетче Аулин успявам да се наспя. Бедата при нас беше обаче, че решихме да си търсим квартири на място и ей така без да сме си уредили спането тръгнахме. За да не изцапам всичко което мърда моето облекло е следното: 1 чифт гащи с една дамска превръзка, 2 - ри чифт гащи с още една дамска превръзка, 1 тампон и всичко това натъпкано в едни къси панталонки. Мъж видеше ли ми бельото сигурно нямаше да му стане с месеци. И така пътуването не беше кой знае какъв кошмар колата беше широка, спокойно се свих на кълбо и между дремане и смях и едно спиране в Стара Загора всичко изглеждаше ок. Всичко започна обаче като стъпихме в "скъпия, мил, гостоприемен" Китен. Още стъпили там започва едно велико обикаляне в търсене на квартири.За да по - съкратя малко ще кажа, че обиколихме Созопол, Приморско и Китен няколко пъти пеша - никакво ядене, никакво пиено до 23.00ч., когато да чукаш на хорските врати вече стана абсолютно недопостимо. В крайна сметка до 3ч. обикаляхме на плажа...докато оставихме първите двама що годе да поспят, но умората си е умора и ние накрая се навряхме. 4 - ма човека, една кола и моя мензистенциален задник насред Созопол. Приказка!!! Едва искате да чуете продължението само ще ви кажа, че прекрасните ни трепети продължиха и на следващия ден до към 11ч. вечерта когато най - накрая видях баня. Не ме питайте как се оправях, когато изпаднеш в подобна ситуация проявяваш по - малко капризи и се спасяваш както можеш. Колко пари набих за тоалетни само аз си знам. Но не помня някой да у мрял от това, че му е дошъл цикъла на морето въпреки първите два дни кошмар, в които по едно време съвсем ми беше избило на рев, морето си беше супер....дискотеки, кръчми, танци, плаж...не съжалявам. Обаче следващия път кракът ми няма да стъпи в Китен по гадни, тъпи, и егоистични хора не съм виждала...тва там трябва да го сринат (говоря за местното население не за примесите).

Тъй, че дами успех и се успокоявайте, че винаги може да е по - зле. biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-тъпото и отчаяно нещо, което можеш да направиш, е да започнеш да пиеш противозачатъчни. До 1-2 дена цикълът ще ти спре и ще ти дойде като спреш хапчетата. Но това въобще не е препоръчително. Трябва не знам какво да стане, за да се наложи наистина да го спреш така. Както казаха всички преди мен, НЯМА СМИСЪЛ... И аз имам 2-3 истории като на dindi, но моите са много "изцапани" и неловки и няма пък да ги споделя.... :P

Иначе за витамин C- когато съм в мензис НЕ излизам навън без него! Той намалява течението, но в никакъв случай не може да го спре. Е, не съм пробвала с около 50 хапчета, но и не проявявам интерес.

ЗАТОВА - o.b. comfort ***** ако има с повече капки - зимай! :angry::) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ползвам аз витамин С - в първия ден медицинско лице ми инжектира венозно една ампулка витамин С, и се започва едно обилно течение, за час - два - три най - много. И до там с менструацията.

Витамин С не намалява кръвотечението, засилва го, и спомага да се оттече по - бързо онова, което ще се точи няколко дни. Не съм съвсем наясно как точно става/да не ме нападат лекарите/, следвам тази рецепта от времето когато спортувах, и нашите лекари ни я прилагаха редовно заради състезанията...

Но не си инжектирайте сами - все ще намерите някоя сестричка и в Китен, и по Созопол, и където и да било.

Приятно къпане :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как ползвам аз витамин С - в първия ден медицинско лице ми инжектира венозно една ампулка витамин С, и се започва едно обилно течение, за час - два - три най - много. И до там с менструацията.

Витамин С не намалява кръвотечението, засилва го, и спомага да се оттече по - бързо онова, което ще се точи няколко дни. Не съм съвсем наясно как точно става/да не ме нападат лекарите/, следвам тази рецепта от времето когато спортувах, и нашите лекари ни я прилагаха редовно заради състезанията...

Но не си инжектирайте сами - все ще намерите някоя сестричка и в Китен, и по Созопол, и където и да било.

Приятно къпане :)

Значи аз не съм в ред нещо.. Без вит.C съм като чешма 7 дена, с вит.C пак 7 дена, но далеч по-поносимо и леко течение.. Явно на различните организми действа различно. Защото на мен пък медицинско лице ми го препоръча за намаляване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може би казвам малко със закъснение но има едно хомеопатично лекарство,което го спира до 1 ден,казва се Sabina на Boaron и се взима по 5 топчета три пъти на ден! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примираваш се, това е. И не обръщаш внимание на неудобствата и си гледаш кефа... Не бива да позволяваш на такива глупости да ти развалят хубавата почивка! Кой както си го направи.

ПП: За двата чифта гащи - всички сме минали по тоя път :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами нЕ ми е иДвало докато сЪм била на море, но поМня, че един път слЕд като се вЪрнахмЕ от морето и слЕдващият мЕсец не ми дойде... но поСЛе вСИчко сЕ оправи ;) не сЪм сЛагала 2 чифта гащи и данО не ми Се налага :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
здравейте, аз имам същия проблем и до сега рових за нещо полезно в нета и видях че доста сте писали :) та значи аз след няколко часа тръгвам на море за 10 дни а цикълът ми както никога до сега подрани с цели десет дни, това не е било до сега, по принцип винаги закъснява поне с 4-5 дни а сега реши да подрани точно за морето!!! не мога да повярвам и одеве направо изпаднах в луда паника макар че ме кара не повече от 4 дни и мисля че до неделя ще изкарам с тампони на плажа и после ще имам цяла пълна седмица да лудея но все пак е неприятно. ох и незнам дали да пия нещо или да изчакам да свърши, много приятелки имат същия проблем и се оплакват че им е подранил доста този месец, ядосвам се защото уж планирах почивката и сега реши че ми доиде, нямам думи честно. едва ли някой ще ми отговори до няколко часа но поне ми стана по-леко като си изплаках мъката. за 2ри път ще ходя на море с цикъл но явно ще се наложи да го преживея ;( :)

здрвейте, пак съм аз- сега да ви кажа как протече моето 12-дневно море- не е страшно, първите 3 дни просто не се мокрих и нямах никакви проблеми, още на 2рия ден правих секс също без проблеми а на 3тия ден почти забравих че съм в цикъл, свърши ми много бързо и мина много леко, така че да не ви пука, няма един цикъл да провали морето :) само където се вайках толкова много, минава и заминава а след това дори няма да си спомняте :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно!Мен ми дойде последните 3 дена тая година,така че си имах 1 седмица като хората.Натъпках се с Витамин С,Спазмалгон и само първия ден беше зле.Кеф ти тампон,кеф ти превръзка,морето си е море ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...