Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за откриване и премахване на вируси, троянски коне и..

Препоръчан отговор

• Отговори 2,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Логът вече беше искан, чети преди да пишеш. От HiJackThis, можеш да получиш само най-основната информация. Освен това ComboFix в случая е подходящ, затова вземи да прочетеш нещичко.

Avira те е почистила много добре. Вече може да се каже, че си чист. Браво на B-Boy

Благодаря б-бой :Р Сложих и WoT

Публикувани изображения

...Открих червей/LOVEGATE/ който съм го архивирал от писмата на Опера СЕГА СЕ ОПРАВИХА НЕЩАТА незнам само Касперси защо не го е открил...

:bye: БЛАГОДАРЯ МНОГО НА ВСИЧКИ :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че ти е първи пост. Занапред ползвай търсачката, пиши на кирилица и си оформяй темите така, че да може да се разбере от пръв поглед на заглавието какъв е проблемът.

1. http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=570

2. http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=595

3. http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=3858

4. http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=86607&start=0

Редактирано от Wankata (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Занапред ползвай търсачката, не пиши на кирилица...

Объркана модераторска "реч", не го слушай - точно на кирилица си пиши :).

А по темата изтегли си чистачките, за които са ти дали линк, ако си на XP или ME изключи "System Restore" и най-добре пусни чистачка през SaveMode, така че гадината да не е активна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

От известно време ме мъчи този adware. Някой да му е познат и да знае как може да се изтрие. Пробвах с Noreton 2005 - изтрива го, но после той пак се генерира. SpySweeper също, Kaspersky него смята за проблем.

Под DOS не мога да го изтрия също.

Редактирано от Tragedy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чичко Google ми извади една камара с резултати за този вирус и начини как да се справим. Гледайте да го ползвате този чичко, преди да питате, така ще си спестите доста време.

Основното което мога да ти кажа е да пробваш с Ad-aware SE (има я в нашия сайт). Ъпдейтни дефинициите и сканирай.

Също така видях, че препоръчват да си пуснеш и тази програмка http://users.pandora.be/bluepatchy/nailfix.zip но задължително под Save mode.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина

..Google ми извади една камара с резултати..

Ако случайно предложението на Tragedy, не помогне, пробвай с:

mypctuneup

или

cleanup

В краен случай от тук , nail_remover.zip + ABIremover.zip

След като се отървеш от "гадината" исталирай SpywareBlaster

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси,

Ad Aware не може да го иzтрие. Пробвах. Пробвам сега другите. Благодаря.

Tragedy,

благодаря, с това http://users.pandora.be/bluepatchy/nailfix.zip го иzтрих както иzглежда.

Супер сте. Аz съм в Германия и немските форуми само те пълнят с глупости без да ти помогнат.

Мерси боку

f -ITNI-

на теб също благодарности.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От скоро започха да ми изскачат едни прозорци за грешки в регистрите, системата и т.н. Нищо не вредно не правят но се появяват когато си поискат и това само по себе си е гадно. доста си поиграх даже и формат на харда преживяха. Не мога да ги махна. Стигам до извода че някой от софтуерите ми ги бълва без да го усетя. някой имал ли подобен проблем или да има идея как да открия източника. предварително благодаря.

по-долу съм сложил две от съобщнията които се появиха докато пиша, но има ощя няколко подобни.

http://infovarna.com/hristov/capture/capture.html

sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирал съм и със spy bot и с лавасофт и с hijack сме на ти. ни6то нередно.

за момента върши работа disable messenger. Деактивирах само един ред от списъка и за сега става,

благодаря. ;)

ето лога от преди секунди на hijack

Logfile of HijackThis v1.97.7

Scan saved at 15:56:00, on 21.5.2005 г.

Platform: Windows XP (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 (6.00.2600.0000)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Symantec AntiVirus\DefWatch.exe

C:\PROGRA~1\Agnitum\OUTPOS~1\outpost.exe

C:\Program Files\Symantec AntiVirus\Rtvscan.exe

C:\WINDOWS\System32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb06.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe

C:\PROGRA~1\SYMANT~1\VPTray.exe

C:\WINDOWS\Datecs\Flex2K.exe

C:\WINDOWS\Datecs\FlexWord2K\FlexWord2K.exe

C:\Program Files\Winamp\winamp.exe

C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

D:\programs\hijackthis\HijackThis.exe

O2 - BHO: (no name) - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: (no name) - {A5366673-E8CA-11D3-9CD9-0090271D075B} - C:\PROGRA~1\FlashGet\jccatch.dll

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O3 - Toolbar: FlashGet Bar - {E0E899AB-F487-11D5-8D29-0050BA6940E3} - C:\PROGRA~1\FlashGet\fgiebar.dll

O4 - HKLM\..\Run: [NeroCheck] C:\WINDOWS\System32\\NeroCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Outpost Firewall] C:\Program Files\Agnitum\Outpost Firewall\outpost.exe /waitservice

O4 - HKLM\..\Run: [HPDJ Taskbar Utility] C:\WINDOWS\System32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb06.exe

O4 - HKLM\..\Run: [ccApp] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [vptray] C:\PROGRA~1\SYMANT~1\VPTray.exe

O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe

O4 - Global Startup: FlexType 2K.lnk = ?

O4 - Global Startup: FlexWord 2K.lnk = C:\WINDOWS\Datecs\FlexWord2K\FlexWord2K.exe

O8 - Extra context menu item: Download All by FlashGet - C:\Program Files\FlashGet\jc_all.htm

O8 - Extra context menu item: Download using FlashGet - C:\Program Files\FlashGet\jc_link.htm

O8 - Extra context menu item: E&xport to Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Research (HKLM)

O9 - Extra button: ICQ Lite (HKLM)

O9 - Extra 'Tools' menuitem: ICQ Lite (HKLM)

O9 - Extra button: FlashGet (HKLM)

O9 - Extra 'Tools' menuitem: &FlashGet (HKLM)

O16 - DPF: {9A9307A0-7DA4-4DAF-B042-5009F29E09E1} (ActiveScan Installer Class) - http://www.pandasoftware.com/activescan/as5/asinst.cab

на мене си ми изглежда добре

Редактирано от nutzo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,имам следният проблем,значи като стартирам интернет експлорера директно ми искача някаква страница,но интересното е че не я зарежда на момента,а направо си излиза напълно заредена.Предварително ви благодаря ако някой може да ми помогне! :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,имам следният проблем,значи като стартирам интернет експлорера директно ми искача някаква страница,но интересното е че не я зарежда на момента,а направо си излиза напълно заредена.Предварително ви благодаря ако някой може да ми помогне! :yanim:

<{POST_SNAPBACK}>

А URL-то й? А лог от Hijackthis? Да нямаме кристални топки? Може да излиза заредена защото е локално на хард-диска или просто защото вече е кеширана :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще може ли да ми дадеш някакъв съвет,защото не съм много наясно с нещата!

Значи,страницата се оправя след като дам десен бутон на някаква икона от десктопа,всичко изчезва за момент,появява се отново и след това експлорера си излиза нормално без заредена страница.След като дам ресарт на РС-то,или го включвам всичко се повтаря наново-отново заредена страница с този адрес.

Редактирано от skysat (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще може ли да ми дадеш някакъв съвет,защото не съм много наясно с нещата!

Значи,страницата се оправя след като дам десен бутон на някаква икона от десктопа,всичко изчезва за момент,появява се отново и след това експлорера си излиза нормално без заредена страница.След като дам ресарт на РС-то,или го включвам всичко се повтаря наново-отново заредена страница с този адрес.

<{POST_SNAPBACK}>

А адреса е ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване